Reon "mesha"

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Reon "mesha"

Post od hurma » Sre Mar 02, 2011 6:20 pm

I opet se slazem sa svim, stvarno sam luda :cry: A znas da se krijemo pod nikom, pa ne mozes znati jesam li brat ili sestra :lol: :roll:

AkoBoda doci cu i ja u jos smirenije stanje, jer hvala Allahu, kao sto rekoh, stvari se okrenule na dosta bolje. Ali ne mogu sutiti na napadanja i uvrede; kad su mi stvarno puno znacili i savjeti i tjesenje, kad mi je bilo najteze, kad sam mislila da se to samo meni desava, naisla sam ovde na razumjevanje. A Enesu kad sam god poslala privatu poruku, odgovorio je. To puno znaci. A njemu, i njegovim najblizima, da Allah dragi podari sve najbolje i najljepse i na ovom i na onome svijetu. Amin.

Ja se isto dopisivam privatno sa nekoliko sestara sa foruma. Sa jednom sam cak razmijenila i licne podatke. I to puno znaci. Kad ti je tesko, znas da se imas kome obratiti. Zato ko to ne razumije, i toliko je stretan da ne prolazikroz ovo, ne znam sta trazi ovde. A ubuduce bi trebali dok sta nije u vezi sa ovom tematikom i forumom, odmah izbaciti.

Samo da jos kazem, da sam Allahu zahvalna za ovo sto me snaslo, jer mi je otvorilo oci. Hvala Mu pa me ovako iskusava, jer ima i dosta gorih iskusenja, a On je bio i jos uvjek jeste Milostiv prema meni i mojim najdrazima.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Sre Mar 02, 2011 9:52 pm

Joj i ja tako kad razmišljam, i kontam koliko ovo i nije neko iskušenje veliko, pa se sjetim drugih težih i molim Allaha da mi umanji na teškim iskušenjima, pa nek ovo produži u zamjenu.

A Allah neće nikog zadužiti preko njegovih mogućnosti. Onda time shvatimo da se sve može izdržat što nas pogodi, samo sabur.


mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Reon "mesha"

Post od mesha » Sre Apr 06, 2011 7:54 pm


Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Sre Apr 06, 2011 8:16 pm

Kako će znati da je neki slučaj težak kad ne vidi osobu?

Nije ovo plaho različito od audio rukje.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od akhi » Sre Apr 06, 2011 8:27 pm

Dosta audio rukja. Tekst na linku je prenapuhan. Zasto? Da idu tom ucacu, izgleda. Nema potrebe za tolikim zastrasivanjem.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Pet Apr 08, 2011 9:42 pm

magdalena, covjek koji se bavi ucenjem rukje ti je savjetovao, koliko se sjecam, isto sto i ja, da odes uraditi medicinske pretrage.
Ti tvrdis da si ih uradila i da su ok. To je onda pohvalno i lijepa vijest. Kad se kaze da se ucine preventicni i / ili kontrolni medicinski pregledi, pri tome se ne misli nista lose, dapace. Otklonjena je onda time svaka sumnja u eventualne fizicke probleme, u cije uzroke nema potrebe ulaziti.
Znam da je nekim pacijentima sa ovog foruma ovo tesko shvatiti i moramo razumijeti takve ljude, unatoc njihovom laprdanju sa kilometarskim postovima i klasicnom nerazumijevanju stvari, islamskih stajalista i slicno ali zato se valjda i lijece godinama.
Slijedeci savjet koji ti je takodje dosao i od strane Enesa, jeste da odes kod ucaca rukje pa da onda taj covjek vidi, sto bi se reklo, koliko je sati.
Ne moze ti ovdje na takav nacin, niko sa ove stranice pomoci. Ta na kraju krajeva, tebi ovdje koliko vidim daju savjete opsihirene osobe (ko zna kakve oni problema imaju) kod kojih nije ni jasno jel govore oni il njihovi podstanari, ali nemoj smetnuti sa uma cinjenicu da su i oni, bez obzira koliki im je IQ bio mali, bez obzira na njihovo zastranjivanje od jasnih pravila islama, ipak otisli kod ucaca rukje, ovog ili onog, i uzivo dobili savjete.
Pri tome svakako zelim naglasiti da ne trebas odustati od savjeta koje si ovdje dobila, zato sam i kazao uzmi papir i olovku napravi listu svih stvari koje trebas uraditi kako bi ti bilo lakse,(neki naravno ni to nisu skontali kako treba al to je njihov problem) npr. jel ti bolje ako spavas u maminoj kuci neg kod tog cice? ako jeste, onda odi kod mame. Odsijeci logisticke puteve tim svojim podstanarima. Spavajuci kod djeda toga u kuci punoj kipova i slika i sta ti ja znam, nece tebi biti bolje, mucit ce se, patiti.Neces sebi biti u stanju pomoci, a kamo li djedu tom. Pa zasto onda ustrajavas u necemu sto je lose po tebe, a rjesenje ti je nadohvat ruke? razmisli! ovo je samo jedan primjer bio.
Pustaj bekare itd, procitaj unazad postove, zapisi sve savjete, dove, postupke koje trebas uraditi i nacin na koji trebas i objesi to na neko vidljivo mjesto da ti je uvijek na dohvat ruke. Napravi spisak aktivnosti dnevnih, npr. pustati suru el bekare...i da ti to udje u naviku. Ovo je tesko, pod tim mislim da je kreiranje novih, dobrih navika tesko, tezak proces ali je jos tezi ako imas neku losu naviku na tom mjestu (npr ako si svaki dan pustala muziku i drogirala se njome, onda ce ti biti teze ovo izvesti...ovo govorim samo radi primjera da bi razumjela sta hocu ti reci)
ali nemoj odustati, svaki dan provjeri tu check listu.
I otidji nekome da ti uci rukju pa ce ti on reci sta i kako dalje, jer svaki problem je individualan.
Ak je tebi dobro dolaziti ovdje, panicariti i vristati,slusat stalno opsihirene osobe tj pacijente a ne slusat sta ti govori njihov "lijecnik", dolazi.

Ali moj ti je savjet ne panicari ! ne radi sebi toliki stres. Unistices si zivce, a sta si postigla kao nervno rastrojena osoba (to se ne vidi na pregledima koje imas,zar ne)? tvojim podstanarima je u cilju da te uniste,a ocito im je najlakse ti razvozati zivce a kad si rastresena, zivcana i u panici ne mozes trezveno razmisljati, zato probaj ne panicariti. Nego fino pogledaj u check listu, primi se ilmihala i citaj sure zastitnice na latinicnoj transkripciji i tako dalje.

Samo bez panike i uz sto vise dova. Pa neka ti se Allah svt smiluje i neka ti oprosti grijehe.amin

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Pet Apr 08, 2011 10:34 pm

i naravno ne znamo kakva si sa primjenjivanjem novih pravila zivota, kolika je jaka volja u tebi, iman (lahko ode iz srca zato pazi), zelja u srcu...ak si napocetku, za pretpostaviti je da je jako, to treba iskoristiti da uvedes korjenite promjene u svoj zivot.
Cuj, nije lahko ni neopsihirenim osobama prijeci na islam, hrpa problema pa cak imaju ih i oni koji su rodjeni u islamu pa se vratili vjeri a od strane osoba koji se samo deklariraju kao muslimani, a sta onda reci za tvoj slucaj.
tebi treba i drustvo jake muslimanske zajednice.Ne znam da li ima tako sta u tvom mjestu, tj mesdzid.
Dobre navike se tesko ukorjenjuju za razliku od losih. Treba biti uporan, lahko napisat - tesko za izvest.
zato se nemoj obeshrabriti ako ti ne ide nesto od ruke. Nemoj se osamljivat, druzi se ali izbjegaji velike grijehe. treba ti drustvo normalni ljudi, neopsihirenih, ljudi koji su u islamu, gdje ces se psihicki odmoriti jer mislim da si pod zestokim pritiskom. Probaj naci nacine, jer sebe najbolje poznajes, kako da se opustis. Dakako, ne zaboravi na sve ove savjete koje si dobila ovdje i na one koje ces dobiti od kompetentnih ljudi, tj od ucaca ili pak od nekog lokalnog alima i sta ti ja znam koga vec.
polahko izgradjuj sebe i probaj se sto vise oduprijeti napadima na adekvatan nacin, a zatim pripemi teren za efikasnu odbranu a onda ih napadni dovom, ciscenjem terena od raznih stvari.
izbjegaji spavati u toj kuci ako ti je u njoj lose a u drugim kucama bolje. to ti je prvi korak. klanjaj kako znas i umijes, sa ilmihalom u ruci, ali neka ta promjena udje u tvoj zivot, nek se ustali pa kad budes sposobna, o nda ti knjiga nece vise trebati ... misli pozitivno!!!!!!!
nastoj da tako mislis, i sam sam zbunjen ne znam koje forme u recenici da ti napisem, da li zapovjednim tonom ili...ne. ovisi kako na koga djeluje.
nekome recenica misli pozitivno! djeluje efikasno a nekome je g rubo , dok s druge strane neki blagi stav tipa nastoj da mislis pozitivno ima bolju efekat neg imperativ...
bilo kako bilo, onda neces o sebi pricati u trecem licu. Ali za sve ovo treba vremena, dok se taj haos u glavi, tijelu, mislima prouzrokovan valjda time sto se podstanari bune, ne stisa.samo nemoj dolijevati ulje na vatru, panicariti i zamisljati stvari crnim i gorim nego sto jesu.Znam kako ova recnica zvuci, i sam sam je cuo nekoliko puta, pa ti zato i preenosim. nastoj da budes uvijek pod abdestom, sad znas kako se uzima, imas internert, guglaj, trazi dove i sta ti vec treba. I polahko.Nije smak svijeta, moli Allaha da ti promijeni stanje nabolje, da ti otkloni brige, da te zastiti (http://sebil.eu/index.php?option=com_k2 ... Itemid=142)
moje je samo da ukoliko znam, ovako opcenito, savjetujem na dobro a odvratim od zla....a ti svoju situaciju najbolje znas, znas sta je od svega izvedivo itd...pa eto, koliko je u tvojoj mogucnosti.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Pet Apr 08, 2011 11:36 pm

Ne znam šta reći nakon ovih indirektno direktnih uvreda.
Lud Haris, luda hurma i njeg gospodin, lud Senad, lud musliman.v, imal vas još koji pratite seoskog filozofa?

Ne znam šta ti uopšte pokušavaš propagirati ovdje i kako se postaviti.

Kako uopšte zamišljaš opsihrenu osobu? Kao ludaka koji nije svjestan šta govori? S kojim pravom nekog nazivati manje inteligentim? Bujrum, spreman sam uraditi skupa sa tobom sve psihološke i IQ testove, pa uporediti rezultate, ako ti tako izravno nekog nazivaš nesposobnim i manje inteligentim. Šta to fali u druženju sa opsihrenim ljudima, razmjeni iskustva? Da nije i to haram možda?

Čitajući ove postove, ponekad mi se javi misao "da te hoće složit pa da osjetiš patnju", a onda se trznem pa kažem, ne može brat bratu tako mislit. A realno gledajući, tačno ti je potrebno makar 3 mjeseca dobrih napada da shvatiš gdje si, pa bi rekao "sada shvatam šta je Haris govorio".

Ne znam iz kojeg razloga pokušavaš zastupati to što zastupaš. Svi su za tebe loši vjernici, loši muslimani, loši praktikanti vjere, ma kako i ne bi kad nemaju bradu, kad su im duže hlače, i ne dižu ruke na svakom rekatu.

Hurma, savjetovao bih ti, ako možeš pusti i ti bradu, inače haram ti se dopisivat sa muškarcima. :mrgreen:

Stvarno ne mogu sračunat gdje si ti.. Da li je taj moj mali IQ rezultat doveo do toga da ti budeš isključen sa foruma više puta? (Napominjem da ja nisam jer nemam te privilegije)

Gdje tebi gori pa bi preko noći sve kafire pobratimio, ili na cijelom dunjaluku uveo šerijatski zakon?

Šta će ova žena koja je tek kročila u Islam da misli o istom? Gledaj kako se ovdje prozivaju, blate i slično?
Ponavljam ti, nije život zbirka hadisa i ti misliš da si ti najispravniji ako postupaš po njima, svi ostali nemaju pojma.
Ne zato što ne treba postupat po njima, nego zato što pojedini zahtijevaju tumačenje, baš kao što je bio slučaj u vezi 73 grupe u Islamu, pa nakon videa, nisam čuo odgovora.

Uvijek ista priča "haram ovo, haram ono", pa po vama je haram živjet. SubhanAllah pozdravio komšinicu, u Džehennem ga daj.
A on je samo čuvao komšijske odnose.

Pa stvarno ne razumijem.

Nije meni žao što sam lud i neinteligentan, žao mi je što u taj isti koš spada i Senad, i hurma, i gospodin, i musliman.v, i svi ostali.

Također, da se razumijemo, bio sam ja kod Enesa, pričali smo mi ko insani svakako. Nije mi rekao da je uslov da se izliječim to da ugasim račun u banci, kojeg igrom slučaja nemam, niti da moram začepiti uši ako prolazim kraj javnog lokala gdje se čuje muzika i slične stvari.

Ako shvatiš da su džini bića kao i ljudi, te da ih ima jačih i slabijih, onda ćeš nekako shvatiti zašto u nekog liječenje traje "par godina" (iako se drži namaza), a zašto je nekom potrebna 5-minutna rukja i problem se riješi.
A ti očito zamišljaš da su džini kao jedan zid koji je svagdje iste visine pa ga treba preskočiti, pa ko se više zaleti, i bolji je.

Kao što sam ranije naveo, zamisli da ti neko sveže povez na oči i vatu u uši i pusti par grdosija na tebe, nit ih vidiš, niti čuješ, a udaraju te.

Baš kao što bi Enes rekao: "Ne razumije sit gladnog".

Mislim da ovo dovoljno govori o poziciji nas (koji smo osjetili) i tebe u odnosu na ovu problematiku.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: prelazak na islam

Post od hurma » Sub Apr 09, 2011 3:03 am

:lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Uh Haris samo bi mi jos brada trebala, isto da ovako nemam dovoljno belaja

Ma nas ovo ne nervira vise sta pise gore ovaj cyber sejh, niti sto vrijedja. A kad mu se odgovri sta, on kaze mi njega vrijedjamo i prozivamo. Ma hajde pusti vise i samo ga sutni u njegov reon :mrgreen:

Danas smo bas pricali sa hafizom o ovakvim slucajevima. Veli, ovakvi blate Islam po Bosni i svijetu. Ili je kako oni kazu ili nikako. Zive od socijale, ne rade i provode citav dan na internetu, napdajuci narod. Naucili par stvari preko interneta, pustili brade, i misli da su najpametniji i bezgresni , a ostali narod koji nije kao oni, zive u haramu.

A ko to moze znati bolje o sihiru nego onaj ko je proso kroz to? Ili mozda opet grijesim, za savjet ubuduce pitajte cyber sejhove :lol: :wink:

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

prelazak na islam

Post od akhi » Sub Apr 09, 2011 7:24 am

Ovako, hurma, pitaj hafiza bi li bio spreman na test znanja sa Bilalom Trakom? Tri minute pitanja i odgovora? Po zavrsetku bi poslali snimkjenji materijal na njegov faks? Ako je to onaj hafiz na kojeg mislim, najorije da bi mu uzeli diplomu.

A, ako je skeja, ostao bi bez glave da smije otici na hadz radi sirka kojeg cini svaki dan!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od Haris » Sub Apr 09, 2011 7:24 am

Allah te nagradio hurma. Tačno mi je trebalo da neko kaže ovo, a ja nisam htio.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Reon "mesha"

Post od akhi » Sub Apr 09, 2011 7:30 am

Ovaho, zeno sa karakteristikama nifaka, pitaj hafiza bi li bio spreman na test znanja sa Bilalom Trakom?! Tri min pitanja i odgovora. Snimljeni materijal se salje na njegov faks.

Taj bi ostao bez diplome, a ako se radi o Skeji, i bez glave da ode na hadz! Tu dodaj Bugarija! Pitaj ga smije li taj sahir otici na hadz, neka je Allahovo prokletstvo na njega!

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Reon "mesha"

Post od hurma » Sub Apr 09, 2011 11:31 am

Prvo akhi zar ti nije haram meni se obracati, ja sam zensko. :wink: Ili slati i pozivati zenske clanove foruma na pp.

Drugo, de mi Allaha ti reci, koliko si puta nekoga ovako javno na forumu prokleo? I nazvao nekoga licemjerom? A ahlaka ti, svaka cast!!! I obraza.

hurmin gospodin
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Okt 31, 2010 1:46 pm

Re: Reon "mesha"

Post od hurmin gospodin » Sub Apr 09, 2011 11:46 am

polahko bolan ahki polako,nemoj se odma nervirati vec sam ti jednom rekao da moras saburit.mora da smo ti potrefili u zicu pa dva puta postavljas post..prvo te ne razumim pola stvari koje si napisao a drugo nemoj zamjeriti mojoj hurmi"ona je boluje od sihira pa je vjerovatno luda" kao sto to tumaci tvoj veliki prijetelj.vec sam ti rekao da neznas nista vec napadati i proklinjati,moras se nauciti i vladati po islamu,a ne kao neki seljak sa tri razreda osnovne skole,surfati po internetu i misliti ko sam ko ja.sto se tice hafiza da mu Allah dragi da sve najbolje sa magistratom,zavrsio je za hafiza i jos uvijek zeli da se usavrsava,ali normalno za tebe to nije nista jer tvoja tri razreda neke seljacke skole su puno veca.to sto vas zovu cyber sejhovi to je sigurno istina jer i ne znate nista drugo nego surfati po internetu i krivo tumaciti,ali treba vas shvatiti to je manjak IQ,vjerovatno zbog ne zavrsetka osnovne skole.ja neznam Harise dragi stvarno sto Enes dopusta ovo na svojoj stranici,njih treba izbaciti sa ovog sajta jer nemaju iskustva nego sto im se servira na internetu to i postavljaju,ali meni se cini da oni poksavaju da se ufuraju kao neki ucaci i lijecnici jer vidim veliku ljubomoru od strane njih na sve one koji nam pomazu.ali sabur dragi moji bice to sve dobro,Allah ce dragi dati da i oni dodju pameti.selam i svako dobro.

Odgovori