..Pomoc ....

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Bandidos_ice
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 1:17 am

..Pomoc ....

Post od Bandidos_ice » Čet Avg 26, 2010 12:21 pm

Esselamu alejkum svima

eevo mjesec je ramazan i odluchio sam ispostiti citav mjesec... Ali imam jedan problem a on glasi : dok postim suzdrzavam se od svega nevaljalog dakle od masturbiranja definitivno dok postim to ne radim cim se iftarim moram to odraditi jer mi udara po dani u glavu i stvara mi teret ! :D nakon sto to uradim okupam se ponovo i opet nanijetim za post srcem znaci ne docekam zoru nijednom kao dzunup... znaci nije pitanje je li zabranjeno masturbirati vec me zanima kad razmisljam po dani dok postim o tim stvarima koje mi dolaze u glavu dodje mi cesto do izlijevanja mezija je li se to tako zove sluz koja izlazi prije sperme pa sad je li istina da ta sluz ne kvari post jer je ne izazovem namjerno znaci ne uhvatim ga u ruku i ne radim one stvari dok postim ali mi tokom razmisljanja dodje do izbacivanja mezijaa i da li ona kvari post .. da ne bi razmisljao cesto o tim stvarima zato navece moram masturbirati i izbaciti teret iz sebe da bih mogao po dani normalno postiti mada i opet dodju misli ne znam sta da radim i dodje mi do izbacivanja te sluzi .... kvari li ta sluz post ?? ja se trudim o tome ne razmisljati ali tesko mi to ide

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: ..Pomoc ....

Post od Haris » Čet Avg 26, 2010 5:55 pm

Kaže Poslanik s.a.v.s.: "Ženite se, ako niste u mogućnosti, onda postite."

Post je štit. Post nije samo suzdržavanje od jela i pića. Post je suzdržavanje od svega, ružnog govora (psovki, gibeta, tj. ogovaranja), ružnih djela (suzdržavanje od odnosa sa suprugom, pogleda u stidna mjesta žena), i svega negativnog, pa i misli ako to možemo. Kada ti dođu takve misli samo izgovori "La havle ve la kuvete illa billahi aliji azim", (nema snage ni moći bez Allaha Velikog) (mislim da je to značenje), i nastoji da mislis o nečemu lijepom. Misli o Allahu, o Džennetu, o mogućem odlasku na Hadždž, okreni na neku pozitivnu stranu i vidjet ćeš da može..

Kaže se da će neki "postači" od svog posta imati samo glad i žeđ, pa jel ti to treba? Znači pokušaj misli usmjerit ka drugoj strani.

Tačno je da mezij ne kvari post, i čak se ne treba ni kupati, nego oprati spolni organ i oko njega, te uzeti abdest kao za namaz, i smatramo se čistima.

Takođe ne moraš detaljno objašnjavat šta i kako radiš :mrgreen: :mrgreen:

Selam.

Odgovori