Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl.

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od akhi » Pon Sep 20, 2010 12:02 pm

Da vise puta procitas prethodno napisane postove, znala bi da ti se zeli dobro, a ne da se ovdje ko takmici s osobama koje ne mogu nista ponuditi. Istina i batil su jasni, a Allah subhane uputi koga on hoce.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od mesha » Pon Sep 20, 2010 12:30 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
neka je salavat i selam na Muhammeda s.a.v.s., na njegovu porodicu i na njegove ashabe i na one koji ga slijede sve do Sudnjega dana,
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu muslimanima,
uh, kako ces tako rec za "sejhovog" sejha, pekarica v? odakle ti dokazi za te tvrdnje (na stranu sad sto ih ja imam za obojicu, al imas li ti?) ali ako ti nekoga napadas, dokazi to. Za tvog sejha svi imamo dokaze cak ih i on sam protiv sebe donosi (njegove knjige itd.)Da je tvoj sejh kod njega pekao zanat, procunjhaj malo pa ces vidjet da je to istina.Slaba si po tom pitanju.
Nemam namjeru da te uvjeravam u nesto nit da diskutiram.Zakljucit cu raspravu sa cinjenicama: on (sejh i njegov sejh) je sihirbaz.
Covjek koji uci rukju moze traziti odredjenu nadoknadu za svoje vrijeme, trud i znanje, sto ovisi od zemlje do zemlje, negdje je to 150 eura po rukji (dva do tri sata ucenja plus ulje). Neki od njih postave fiksne cijene, neki kazu ako hoces sta dati -daj.Jer njemu ionako nagrada dolazi od Allaha svt, i sve je to dozvoljeno. Onima kojima to smeta, neka idu psihijatru, cisto sumnjam da ce im on manje naplatiti.
U bosni i automehanicari za svoj sahat rada naplacuju 60 maraka.I kao sto rekoh, kad bi ostala bez ocnog vida, koliko bi platila doktorima da te izlijece?
I jos jedna napomena, ucac ne lijeci, lijeci samo Allah svt.
Da, taj sihirbaz dolazi zenama u snove, da on cuva dzukele, da pise zapise, da govori o buducnosti.Da sve je to istina sto sam napisao.I o njemu necemo vise, jer je ovo tema o nekim svotama novca koje se uzimaju za ucenje...podla podvala i jadan napad na ljude koji se zele izlijeciti, da na prizeman nacin sa dunjaluckim dobrima pokusava sejtanski posao odraditi i odvratiti ljude od lijecenja. subhanallah!
Zaviditi sihirbazu? pa ne znam sta je sa tobom, dijete drago.
Allah svt te uputio.dijete drago.
P.S. kako onaj rece, o, dunjaluku, pustam te sa tri telaka.:-)

izgubljena
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Avg 12, 2010 12:41 am

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od izgubljena » Pon Sep 20, 2010 12:50 pm

Zato jer sam bila 3x kod Pekarića, i većina mojih poznanika komšija,taj čovjek je čisti prevarant i on i njegov brat.
Piše zapise pravi hamajlije,meni je tražio 100km za hamajliju,jer sam ja tad imala problem sa nesanicom i zato sam mu išla.A znam ljude koji i sad nose oko vrata njegove hamajlije.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od mesha » Pon Sep 20, 2010 4:12 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
neka je salavat i selam na Muhammeda s.a.v.s., na njegovu porodicu i na njegove ashabe i na one koji ga slijede sve do Sudnjega dana,
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu muslimanima,
Ako je istina to sto govoris,ok, i ovo je pocetak, konstatirali smo da si bolesna, vjerovatno raspolozena za svadju,raspravu..bezbeli dzin iz nje prica.
Sta jos znamo? Evo ovako: isla si kod sihirbaza i uzela sihir, pored problema koje si imala; povjerovala si sihirbazu....procitaj hadise koji govore u tome, pa ces shvatiti dubinu problema u kojem se nalazis. Zivo blato u koje si zaglibila.A svi smo, manje vise, iz neznanja.
Vjerovatno imas idalje zapise i hamajlije i trosis njihovu terapiju, kako oni to zovu. K tome da bude gore, slusas ih a poznata je zenska naivnost, lakovjernost i labavost! To vam je uredjeno i to je tako.
Sta sad? Pa ako se zelis izlijeciti, ako sve ovo nije provokacija sa tvoje strane, onda ces fino procesljat forum i pogledat korake koje moras poduzet.
Negdje si spomenula da si bila na rukji, pa ti prva rukja nije dala rezultata? Pa i kako bi? Zar ocekujes milost Gospodara svjetova, a da se nisi popravila, da si ostala nepokorna i grijesna, da si ostala odana sejtanu l.a.?
evo ja sam postao jedan link, a tamo ima fini knjiga npr. sejtanove l.a. zamke. Procitaj. Podsjeti me Enes na ono Ikre, sto je bilo prvo objavljeno, dakle uci, citaj, poducavaj, proucavaj u ime Svoga Gospodara (Allaha svt, da ne bude zabune)...Pa pogledaj malo predavanja Bilala Bosnica o sirku, o muzici na vagi islama, o kamati, i za pocetak povjeruj mu sve sto kaze i probaj postupit po tome, makar ti i ne vjerovala u to, jer tvoje nevjerovanje nije uvjet da dzinski svijet ti ne ucini zlo il da on ne postoji. Bez tvoje volje kao ljudskog bica i covjeka, postoji i opstoji na stotine drugih svijetova, ma sta stotine milione pa usudio bih se rec i milijarde. Ljudi nisu vjerovali u gravitaciju, al ona opet postoji unatoc njihovom njekanju i neovisno o njima.Pametnom je ovo dovoljan dokaz.
Umjesto zakljucka:
Dakle, pocni se lijecit, ocito je da zapisi nisu donijeli nista dobro, cak sta vise samo su ubrzali tvoj put u propast. Na tebi je sta ces uciniti, ja ne namjeravam vise trositi svoje vrijeme na tebe, nisi ga nicim zasluzila, samo nemoj vise raspravljat, svadjat se i namecat svoje misljenje.Odustani od toga, a odustajanje je korak u lijecenju, sevap i nagrada.
Neka nas dragi Allah sacuva od sihira i sihirbaza, zavisti i uroka. Amin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od elma np » Pon Sep 20, 2010 4:54 pm

izgubljena napisao:Ha ha haaaaaaaaaaaaaaaa.........
Dali ste vi normalni,pričate meni i meni laže za mne,pa valjda ja znam.Kakav crni sihir kav sihirbaz,pa ti ljudino nemaš pojma,ti si Meša bolestan(valjda si umislio dasi dobio neki dar od Allaha).U kakvom sam blatu HAJDE REC ovako JAVNO neću se buniti.Ja ništa ne govorim na pamet kao Ti.Pa toliko ljutite čovjeka dabi vam bila ustanju,,,,,,,Hm
Pa vaš Bosnić reklamira astrologe gatare vidovnjake,propriče sudbinu izrađuje natalne kartei kozna koje sve gadosti.
Ma viste samo jedna mala skupina vragova i ništa drugo,ali jase vas nebojim jer iza mene stoji neko mnogo moćniji od vas.Amin
selam alejkum,pazi sta pricas,34rzerz ne reklamira astrologe niti je sihirbaz,AHMED BOSNIC je taj sihirbaz da ga Allah dz.s unisti inshallah.Ovde ti govore da slusas predavanja od Bilala Bosnica a i ja ti to preporucujem jer vidim po postovima a i po tebi da si izgubljena.Dobar ti je nik :lol:
Poslednja izmena od elma np u Pon Sep 20, 2010 5:02 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od mesha » Pon Sep 20, 2010 4:57 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
neka je salavat i selam na Muhammeda s.a.v.s., na njegovu porodicu i na njegove ashabe i na one koji ga slijede sve do Sudnjega dana,
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu muslimanima,
eto hajd neka smo, u pravu si, jest sve je tako kako kazes, a sad bih te lijepo zamolio da nas se okanis, sta ces sa nama? Bolje ti je bez nas, jel da? ti rahat, mi rahat i svi sretni i zadovoljni.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od akhi » Pon Sep 20, 2010 5:28 pm

@izgubljena Hajde, inshAllah, da budes manje izgubljena, pronadji na :..?"#4%.com komentar knjige tewhida (audio) i poslusaj. Kad ga poslusas od pocetka do kraja, nadam se da ces biti manje izgubljena, inshAllah. Ako nista, poslusaj samo da vidis kakvi smo mi. Nemoj misliti da mnogi od nas nisu prije bili izgubljeni, ali nas je Allah dzs uputio s izgubljenosti na jedini pravi put-Islam. Molim Allaha subhane da se i tebi smiluje, amin.

izgubljena
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Avg 12, 2010 12:41 am

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od izgubljena » Pon Sep 20, 2010 5:38 pm

Hvala lijepo,cijenim to
Poslušaću

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od akhi » Pon Sep 20, 2010 5:57 pm

Elhamdulillah.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od sadaka » Uto Sep 21, 2010 6:42 pm

Selam Alejkum

Ja nisam protiv da se naplate za rukju ,da me Dragi Allah postedi takvog stava Amin.
Mislim da od dve opcije koje cu navesti ,treca je nepotrebna i neprihvatljiva, sto se tice naplacivana rukje , a Dragi Allah najbolje zna.
Prva opcija -Kada Ucac kaze ja nemam cenu, to je od tebe.(znaci ovisi od tebe ,koliko mislis da dajes)
Zar ovo nije dobar primer i lepi ahlak od ucaca rukje koji izlazi u susret nama ,Jeste, ali nazalost na ovo iskusenje postupamo veoma cinicno ,to znaci da ne cenimo i ne postujemo njegov rad ,pa ti je zao i tih 5 ili 10 eura,marke ,itd,koji si dao.
A moze se deseti slucajem ,da posle rukje ,sto se tice ove opcije ,kada daje koiko on misli ,nezna dali je to dovoljno koliko daje i jeli je ucac rukje zadovoljan sa tolikim novcem ,da ne bi on sa tim nenamernim postupkom sa mnogo minimalnom novcanicom uvredio ili ucenio,a moze se deseti ,da tu i sejtan umesa svoje prsti sa nekim lukavim saputanjem ,ili da ta osoba jos je u stanju sihra i neoseca se bas dobro da bi na to iskusenje zadovoljila prvo Dragog Allaha, pa onda tog ucaca rukje .
Sa druge strane i ucac rukje je na iskusenje,sto se tice ove opcije ili druge opcije naplacivanja ,dali se on vise raduje njegovom poboljsanju posle rukje ili jedva ceka da on izvadi novcanik ,ili pak kad ovaj njemu daje 5 eura za 1 sat,odmah pokazuje neko negodovanje a o tome se nije bas nadao.
Znaci ,ako Ucac rukje nije hteo da naplacuje ,to jest nema svoju cenu i raduje se samo Allahovoj nagradi na ovom i na onom svetu ,onda ne bi trebao da ima neko negodovanje ili neke primedbe.
Druga opcija -Kada ucac rukje naplacuje za svoje rad ,onda on treba da to razmotri dobro ,da ta njegova cena rukje ,ne bude neki uzrok jos dodatnog opterecenja ili poteskoce u kojem se vec ta osoba nalazi ,nego da bude zadovoljan sa tom cenom ,da i drugi put kad dodze na rukju ,ne razmislja ta osoba o tome jeli ce se on za tu zadovoljavajucu njemu cenu rukje ,pozajmljivati od nekog ili gledati neki drugi naci doci do novca, a to je jos vece uznimiravajuce stanje.
Selam Alejkum

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od sadaka » Uto Sep 21, 2010 9:59 pm

sadaka napisao:Selam Alejkum

Ja nisam protiv da se naplate za rukju ,da me Dragi Allah postedi takvog stava Amin.
Mislim da od dve opcije koje cu navesti ,treca je nepotrebna i neprihvatljiva, sto se tice naplacivana rukje , a Dragi Allah najbolje zna.
Prva opcija -Kada Ucac kaze ja nemam cenu, to je od tebe.(znaci ovisi od tebe ,koliko mislis da dajes)
Zar ovo nije dobar primer i lepi ahlak od ucaca rukje koji izlazi u susret nama ,Jeste, ali nazalost na ovo iskusenje postupamo veoma cinicno ,to znaci da ne cenimo i ne postujemo njegov rad ,pa ti je zao i tih 5 ili 10 eura,marke ,itd,koji si dao.
A moze se deseti slucajem ,da posle rukje ,sto se tice ove opcije ,kada daje koiko on misli ,nezna dali je to dovoljno koliko daje i jeli je ucac rukje zadovoljan sa tolikim novcem ,da ne bi on sa tim nenamernim postupkom sa mnogo minimalnom novcanicom uvredio ili ucenio,a moze se deseti ,da tu i sejtan umesa svoje prsti sa nekim lukavim saputanjem ,ili da ta osoba jos je u stanju sihra i neoseca se bas dobro da bi na to iskusenje zadovoljila prvo Dragog Allaha, pa onda tog ucaca rukje .
Sa druge strane i ucac rukje je na iskusenje,sto se tice ove opcije ili druge opcije naplacivanja ,dali se on vise raduje njegovom poboljsanju posle rukje ili jedva ceka da on izvadi novcanik ,ili pak kad ovaj njemu daje 5 eura za 1 sat,odmah pokazuje neko negodovanje a o tome se nije bas nadao.
Znaci ,ako Ucac rukje nije hteo da naplacuje ,to jest nema svoju cenu i raduje se samo Allahovoj nagradi na ovom i na onom svetu ,onda ne bi trebao da ima neko negodovanje ili neke primedbe.
Druga opcija -Kada ucac rukje naplacuje za svoje rad ,onda on treba da to razmotri dobro ,da ta njegova cena rukje ,ne bude neki uzrok jos dodatnog opterecenja ili poteskoce u kojem se vec ta osoba nalazi ,nego da bude zadovoljan sa tom cenom ,da i drugi put kad dodze na rukju ,ne razmislja ta osoba o tome jeli ce se on za tu zadovoljavajucu njemu cenu rukje ,pozajmljivati od nekog ili gledati neki drugi naci doci do novca, a to je jos vece uznimiravajuce stanje.
Selam Alejkum
Ovde sam u jednu recenicu napravio nenamerno jednu gresku ,pa da nebude do nekih nejasnoce u razumevanu i zabune,pa da to popravim ,steta sto nema opcija Edit.
Da i drugi put kad dodze na rukju ,ne razmislja ta osoba o tome jeli ce se on za tu veliku cena rukje njemu,morati pozajmljivati od nekog ili gledati neki drugi nacin doci do novca ,a to je jos vece uznimiravajuce stanje.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Uzimanje ogromnih svota novca za lijecenje od sihri I sl

Post od mesha » Sre Sep 22, 2010 1:26 pm

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog,
neka je salavat i selam na Muhammeda s.a.v.s., na njegovu porodicu i na njegove ashabe i na one koji ga slijede sve do Sudnjega dana,
Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu muslimanima,
Zahvla pripada samo Allahu svt, samo Njega obozavamo i samo od Njega pomoc trazimo, Njemu se utjecemo od zla nasih dusa.Koga On uputi, niko ga u zabludu ne moze odvesti, a koga On u zabludi ostavi, niko ga na pravi put ne moze uputiti.
Dodao bih, sadaka, ako nemas nista protiv, tvom postu sljedece: svakako je bolje da ucac rukje kaze "daj koliko das" i da upita da li je to sa halalom dato. Nadalje, preporuka je da ipak i od onoga sto dobije, nek je npr to 100 maraka, vrati osobi neku svotu (to kazem zbog ono slucaja kad nisu uzeli sve ovce, neg su vratili jednu..cini mi se).
Da se treba platiti, treba i to niko ne spori.Da ucac ocekuje nagradu od Allaha svt i od njega opskrbu (kao i svi mi) i da mu je (kao i svima nama) nafaka vec odredjena u utrobi majke i da mu je nista ne moze promijeniti (ispravite me ako grijesim), isto ko sto covjek opterecen sihirima tj bolje rec uznemiravan dzinima i sejtanima l.a. mora voditi racuna da se vrati vjeri i da prakticira sve sto moze vise, bez obzira koliko se sitno cinilo (npr, izbaci tv iz kuce, spusta poglede, ne slusa muziku, ne pusi....) pa da dovi i da se onda nada da ce Milostivi mu olaksati a ucac rukje biti od koristi.
Naravno i sihirbazi i varalice ce rec da uce rukje, pa to iskoristit. Al zato se takav jasno razlikuje od onog koji se trudi da bude ispravan ucac rukje koji prakticira sve sto zna a cuva se sto je zabranjeno, npr trazenje pomoci od dzina, ucenje rukje zenama bez prisustva mahrema il njeno dodirivanje u toku lijecenja (rukom, kad moze stapom) i slicno.
Molim Allaha svt da se svi oni koji su citali ovaj post okoriste. Ovo nije, sa moje strane, nikakav povod za diskusije.

Odgovori