HADŽDŽ-hadžija

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

HADŽDŽ-hadžija

Post od Senad » Sub Nov 29, 2008 2:54 pm

denispaša je napisao
Ako ti treba Zem Zem-a, javi, ako Bog da vračam se kroz 20 dana pa ti ga mogu poslati.
Esselamu alejkum
Ako sam dobro razumio ideš na hadždž ili....

dennispasa
Mlađi član
Postovi: 107
Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 4:02 pm
Lokacija: slovenija

Re: HADŽDŽ-hadžija

Post od dennispasa » Sub Nov 29, 2008 3:37 pm

We alejkumu selam Senad-e

Inšallah ahi.
Eto bi Njegova milost i dozvola da obavim petu dužnost. Dovim Uzišenog da mi primi hadž.
Još nješto malo treba spakirati i posle sabaha krenuti za Beč ako Bog da, mada nas je snijeg prilično iznenadijo.

Prenosi se od Ebu Hurejre, da je Allahov Poslanik, rekao: Umra do umre je otkup za grijehe koji budu učinjeni između njih. A za primljen hadž nema druge nagrade do Džennet.1

1) Ispravno je da se to odnosti na hadž koji je obavljen bez grijeha.

Tebi Zem Zem-a samo ako češ menjati za med. :D

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: HADŽDŽ-hadžija

Post od Senad » Sub Nov 29, 2008 4:23 pm

dennispasa napisao:We alejkumu selam Senad-e

Inšallah ahi.
Eto bi Njegova milost i dozvola da obavim petu dužnost. Dovim Uzišenog da mi primi hadž.
Još nješto malo treba spakirati i posle sabaha krenuti za Beč ako Bog da, mada nas je snijeg prilično iznenadijo.

Prenosi se od Ebu Hurejre, da je Allahov Poslanik, rekao: Umra do umre je otkup za grijehe koji budu učinjeni između njih. A za primljen hadž nema druge nagrade do Džennet.1

1) Ispravno je da se to odnosti na hadž koji je obavljen bez grijeha.

Tebi Zem Zem-a samo ako češ menjati za med. :D
Esselamu alejkum

HAjr inšaAllah, da sve prođe onako kako treba . Ti znaš koja je najbolja opskrba kad se kreće na hadždž . A tamo kada budeš dovio sjeti se i nas i uputi dovu Allahu s.w.t. i za našu Bosnu.

A što se tiče meda to može , pripremi jedno 200 litara :D :wink: zemzem, samo morat ćeš sačekat med do iduće godine inšaAllah, a sada imam nešto bolje od meda a to je MATIČNA MLIJEČ , malo više o MM na http://www.pcelarstvo-nahl.com/forum/vi ... .php?id=14.

Neka ti Allah s.w.t. olakša putovanje i ispuni sve želje.

Esselamu alejkum!

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: HADŽDŽ-hadžija

Post od Yassin » Ned Nov 30, 2008 4:56 am

Es Selamu Alejkum We rahmetullahi We Berekatuhu

Masha Allaha
Neka ti je sretan put i neka ti je hadz mebrur, da ti Allah ukabuli hadz, da ti Uzviseni Allah oprosti sve grijehe, da nam se vratis sa jos veceg imana i da se okoristimo jos vise od tvog znanja insha Allah.
Nemoj nas zaboravit u tvojim dovama kada budes padao na sedzdi kod kabe, sijeti se nas grijesnika sa ovog foruma i sve muslimane, moli Allaha za dzennet da nam bude oderdiste insha Allah
Tvoj brat Yassin.

H A DŽ DŽ - Peti stub islama
http://www.lijecenje-kuranom.com/teksto ... adzdz.html

Odgovori