Video: Rukije

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Video: Rukije

Post od Yassin » Pon Jul 31, 2006 2:49 am

Es-Selamu Alejkum We Rahmetu allahi We Berekatuhu



"video je veoma grafican, tako da se >> NE << preporuca slabim osobama da gledaju"



Video rukija od brata Enesa :
http://lijecenje-kuranom.com/download/video.html


Paraliziran prohodao, na Arapskom sa prevodom na engleskom : http://video.google.com/videoplay?docid ... m+Exorcism


Maroco, borba protiv 3 dzinna, na arapskom, Rodzena ga majka opsihrila :

Prvi dio:
http://video.google.com/videoplay?docid ... m+Exorcism

drugi dio :
http://video.google.com/videoplay?docid ... m+Exorcism


Prelazak dzinna na islam:
http://video.google.com/videoplay?docid ... m+Exorcism


Tesko opsihren mladic (lijecnik koristi noz neznam koliko je to ispravno), Maldivske otoke, Na maldivskom jeziku:
http://video.google.com/videoplay?docid ... m+Exorcism



Molim Allaha Uzvisenog da izlijeci svakog bolesnika, te da nas cuva od zlih sejtana, dzina i sihirbaza, amin.

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Post od din786 » Pon Jul 31, 2006 4:36 pm

Es Selamu Alejkum,
Amin na tvoju dovu,
brate Yassin ovaj link od Enesa nece da mi se otvori, kaze
"does not support file".
Hajr Insh'Allah
Selam

Vjernica
pisem pomalo
Postovi: 19
Pridružio se: Sre Avg 24, 2005 10:08 am
Lokacija: DE
Kontakt:

Post od Vjernica » Pon Jul 31, 2006 6:16 pm

Assalam aleikum, ja ne mogu da otvorim ove linkove :?
dodjem na tu stranicu , ali ne mogu da pogledam video, samo vidim slike u uglu..
wassalam

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Uto Avg 01, 2006 3:15 pm

Vjernica napisao:Assalam aleikum, ja ne mogu da otvorim ove linkove :?
dodjem na tu stranicu , ali ne mogu da pogledam video, samo vidim slike u uglu..
wassalam
We Alejkumu Es-Selam We Rahmetu Allahi We Berekatuhu


Potreban vam je flash player kako bi mogli gledat video, potrazite ga na slijedecoj stranici


http://www.adobe.com/shockwave/download ... omoid=BIOW

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 03, 2006 3:49 pm

Prelazak dzinna na islam ,duza verzija 9:37 min.

http://www.youtube.com/watch?v=YTEshwPp ... 20exorcism

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 03, 2006 4:14 pm

selam aleikum
sjecam se prvi put kad sam gledao ovaj snimak pravo da vam kazem uplasio sam se ali nisam se dao,jer nikad u zivotu nisam vidio nesto slicno.
od tog dana sam poceo polako shvatit' porijeklo bolesti!

...al to sto ovdje me interesuje je dali djevojcica na snimku je je u svijesnom stanju ili u nesvjesnom i kad napusti djinn njeno tijelo dali ona zna poslije sta je radila, odnosn sta su joj govorili .nisam siguran da ona vidi. objasnite mi molim malo to....

ps. bas mi je krivo....sad dok pisem ne pada mi nijedno pitanje na pamet al kad legnem i preko dana..............

selam

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Post od din786 » Pet Avg 04, 2006 2:52 pm

Es Selamu Alejkum,
Euzubillahi,pregledah ovaj video pre neki dan,
wallahi, ovo je do sada najstrasniji video koji vidjeh!
SubhanAllah, da nas Allah tebareke we te'ala zastiti od nasrtaja dzinna i dzinnica,.....
PREPORUCUJEM SLABIM OSOBAMA DA NE GLEDAJU, JER SE MOGU WALLAHI ISPREPADATI,
MuzikaHaram, ako postiras ovakve strasne linkove u buducnosti, brate, navedi ovaj paragraf da slabim osobama se ne preporucuje, jer ne bismo zeljeli iskreno kazem, da se neko prestravi jos vise ili da se pogorsa necije stanje.
Dzazakallahu hair.
Selam

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Pet Avg 04, 2006 4:22 pm

Selam i ja bi zamolila da se ne stavljaju strasni snimci ono prije kad je neko stavio,, zivot u kaburu,, ja sam se toliko prepala sva se tresla bilo mi zlo, tek kad je Enes objasnio da se to radi o nekim plavusama dao link da se uvjerim ja sam se toliko smijala ,sta sve ljudi nece izmisliti.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pet Avg 04, 2006 5:15 pm

din786 napisao:Es Selamu Alejkum,
Euzubillahi,pregledah ovaj video pre neki dan,
wallahi, ovo je do sada najstrasniji video koji vidjeh!
SubhanAllah, da nas Allah tebareke we te'ala zastiti od nasrtaja dzinna i dzinnica,.....
PREPORUCUJEM SLABIM OSOBAMA DA NE GLEDAJU, JER SE MOGU WALLAHI ISPREPADATI,
MuzikaHaram, ako postiras ovakve strasne linkove u buducnosti, brate, navedi ovaj paragraf da slabim osobama se ne preporucuje, jer ne bismo zeljeli iskreno kazem, da se neko prestravi jos vise ili da se pogorsa necije stanje.
Dzazakallahu hair.
Selam
selam aleikum
ja se stvarno izvinjavam din786 sto sam zaboravio navesti paragraf. slijedeci put imacu to u vidu.

mada se i danas me je strah ali ne kao prije nekoliko mjeseci....

sve dobro,selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Avg 04, 2006 9:38 pm

din786 napisao:Es Selamu Alejkum,
Euzubillahi,pregledah ovaj video pre neki dan,
wallahi, ovo je do sada najstrasniji video koji vidjeh!
SubhanAllah, da nas Allah tebareke we te'ala zastiti od nasrtaja dzinna i dzinnica,.....
PREPORUCUJEM SLABIM OSOBAMA DA NE GLEDAJU, JER SE MOGU WALLAHI ISPREPADATI,
MuzikaHaram, ako postiras ovakve strasne linkove u buducnosti, brate, navedi ovaj paragraf da slabim osobama se ne preporucuje, jer ne bismo zeljeli iskreno kazem, da se neko prestravi jos vise ili da se pogorsa necije stanje.
Dzazakallahu hair.
Selam
Taj strah koji se javlja uglavnom su uzrok džini i šejtani, ma ništa strašno :wink: :lol:

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pet Avg 04, 2006 11:25 pm

selam

selam za senada,daj objesni mi malo brate,dali djevojcica na snimku (na mom snimku}je je u svijesnom stanju ili u nesvjesnom i kad napusti djinn njeno tijelo dali ona zna poslije sta je radila, odnosn sta su joj govorili .nisam siguran da ona vidi. objasnite mi molim malo to...
hvala unapred

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Avg 05, 2006 9:14 am

MuzikaHaram napisao:selam

selam za senada,daj objesni mi malo brate,dali djevojcica na snimku (na mom snimku}je je u svijesnom stanju ili u nesvjesnom i kad napusti djinn njeno tijelo dali ona zna poslije sta je radila, odnosn sta su joj govorili .nisam siguran da ona vidi. objasnite mi molim malo to...
hvala unapred

Na ovom snimku kod djevočice su oči otvorene mada one učače koje ja znam traže da se oči zatvore ako nemože onda stavljaju povez. Neki koji se bave tim poslom insistiraju da oči budu otvorene i na taj način diagnosticiraju bolest oni tvrde da džin gleda i da gledanje u učača vidi "nur" koji zrači iz učača . Obzirom da su kod djevojčice oči otvorene, teško je reći dali je svjesna ili nesvjesna ( moje nekakvo mišljenje je da nije svijesna) u svakom slučaju ona nevidi stvarnu sliku u okruženju to je sigurno , vidi se da je pogled odsutan. Svaki put kada " navodno" džin napušta tjelo ili se povlači treba da osoba dođe do sebe. Svaki učač to zna i on sam insistira na tome , jer onaj ko ima Kur'an u rukama on je komandant. Logično je da osoba po završetku bude prisebna , jer šta bi se desilo da ostane nesvjesna i da leži na podu :wink: :lol: .

Što se tiče sjećanja tokom učenja rukje to zavisi od osobe do osobe , neko je svjestan neko ne , mnogi znaju ša se dešava oko nj, ali nemogu uticati na sva ta dešavanja, neki opet nemaju pojma čim dođu kod učača hlupe o pod. Ima onih koji su svjesni,mogu svojim postupkom uticati na stanje ali osjećaju mnoge simptome, osjećaju se umorno, malaksalo, . Ima onih koji dođu svjesni, tokom učenja nemaju pojma šta se sve dešavalo i poslije budu prisebni.
Imaš učača koji koriste malo više sile, pa tako bolesnik ( tj, džin) dobije znatan broj udaraca i time se prisiljava. kada gledate sve te udarce u stvarnom stanju trreba da ostaju modrice , međutim poslije obavljene rukje kao da ništa se nije ni dešavalo.

Pitanja koja postavlja učač treba da budu u skladu sa šerijatom. Ako progovori pitta za ime , koje je vjere, zašto je ušao , ko ga je poslao, šta je svrha njegovog ulaska, Svaki učač objašnjava propise vjere, da to što oni rade je zabranjeno , nude im da prihvate islam , da napuste tjelo isključivo radi Allaha s.w.t. i njegova poslanika nikako radi običnih ljudi, stvari . Govori im o kazni koja slijedi za one koji krše Allahove propise.
Omoguća va mu da ako želi da napusti tjelo ,ima prolaz, na prstu , ili na usta ili putem urina.
Tamo gdje džin ne progovara onda se koriste druge metode za dijagnozu,


Zbog svih ovih stanja ja preporučujem da obavezno ko je u mogućnosti posjeti učača rukje bar 3 do 5 puta a kasnije po potrebe . Time bolesnik dolazi do dragocijenog iskustva i može samostalno dalje da se liječi.

Eto brate neznam jesam li imalo približio sve to, a Allah s.w.t. najbolje zna.

Svako dobro.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Sub Avg 05, 2006 10:14 am

selam, hvala ti na objaznjenju brate. bas interesantna tema.... interesanto je i to nacin nakoji djevojcica gleda na ucaa (koncentrisana).
a kako ucac zna da djinn se napustio tjelo. jer ja sam gledao jednu rukju ovdje na netu gdje gjin prevari ucaca 3 puta

pored toga gled'o i jednu video hipnozu pa interesuje me brate sta razlikuje hipnozu od rukje i dali prilikom hipnoze progovori djinn ili osoba? -izvini sto duzim al interesuje me.

a gdje mogu naci kliteraturu o rukji
selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Avg 06, 2006 1:43 pm

MuzikaHaram napisao:a kako ucac zna da djinn se napustio tjelo. jer ja sam gledao jednu rukju ovdje na netu gdje gjin prevari ucaca 3 puta

pored toga gled'o i jednu video hipnozu pa interesuje me brate sta razlikuje hipnozu od rukje i dali prilikom hipnoze progovori djinn ili osoba? -izvini sto duzim al interesuje me.

a gdje mogu naci kliteraturu o rukji
selam
Prilikom rukje i samog tretmana dosta njih napuste tjelo ili bude sprženo to su oni kako ja volim reć priljepci koji ulaze i izlaze iz osobe kad oni žele. Ovdje se radi o osobama koje neobavljaju redovno namaz , koji se nečuvaju griješenja jednostavno koji su nemarni prema vjerskim propisima. Svi ti propise Allahu s.w.t. sigurno nisu potrrebni, oni su potrebni čovjeku da bi živio i radio po njima , da se zaštiti od raznih spletki i time sebi gradi kuću u džennetu. Svaki učač da maksimalno od sebe po pitanju izlaska džina ili po pitanju primanja islama. POstoje zakletve , koje se trebaju poštovat . Ako džin pristane da izađe ili da primi islam onda mu se ponudi da se zakune Allahom 4x i peti put ako laže da ga stigne Allahovo proklestvo.
Ako džin neće da izađe ili je slagao da je primio islam nije to do učača i neznači da je učač slab. Meni nekako ne imponuje to kada se kaže morao je izać jer je taj i taj učeč jak. Ako on (džin ) nije izašao isključivo radi Allah ,i ako nije svatio da je napravio grešku onda se tu ostavlja prostor za sumnju.

Što se tiče hipnoze nisam nikada čitao nešto detaljno o tome niti se susretao sa tim osobama koje to rade tako da neznam postupak. Moje mišljenje je slijedeće;
Osobe koje rade hipnozu , čisto sumnjam da to mogu uraditi pravom vjerniku, mislim da je nemoguće.
Zakoni fizike djeluju na svakog čovjeka -gravitacije , zatim uglovna brzina posmatranja određenog predmeta može da ugrozi centar za ravnotežu-, pomuti vid , zatim određenim niskim frenkvencijam izaziva razdražljivost ili da određenim hemijskim sredstvima uspavaju osobu sve nabrojano je istina.

Osobe koje vrše hipnozu a dosta ih koriste na zapadu , mišljenja sam da rade sa džinima . Komunikacija između oni koji su unutar osobe i osobe koja vrši hipnozu , odnosno njegovi džini. Postupak bi bio možda taj ; da se traži od tog džina ili više njih koji su unutar osobe da dovedu tu osobu u stanje kako njima odgovara , blokiraju odrfeđene centre nervnog sistema, preuzimanje funkcije govora i pokreta. Svi znamo da džini žive više godina i da prate niz generacija ili su čak možda vezani za određene familije i samo se prestrojavaju. Ako je ovo tačno onda džin koji je u hipnotizovanoj osobi zna sve njene postupke, šta je radio . Kroz tu hipnozu vjerovatno , moje mišljenje je da to džin govori.

Velika je razlika između rukje gdje se istinom dolazi do istine i uništava laž a hipnoza je varka, čarolija i nije to ništa SPEKTAKULARNO ZA ONOGA KOJI ZNA MOĆ Kur'ana.

MOžda bi bilo dobro čuti neku osobu koja vrši hipnozu kako i na koji način to čini, manje više svi znamo postupke čarobnjaka, sihirbaza.

.>>>>> Da Mi ovaj Kur'an objavimo kakvom brdu ti bi vidio kako je ono puno skrušenosti i strahopoštovanja i kako se raspada pred veličinom tvoga Gospodara.<<<< Kur'an El Hašr

dennispasa
Mlađi član
Postovi: 107
Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 4:02 pm
Lokacija: slovenija

Post od dennispasa » Pon Okt 29, 2007 6:34 pm

MUHAREM ŠTULANOVIČ

Nakon završetka rata u Bih-u ponudio sam FIN-u ideju o temi doktorske disertacije »Liječenje Kur'anom – fikhski pristup«. Međutim, naišao sam na potpuno nerazumijevanje koje se može razumijeti samo u svijetlu činjenice da je ova tematika totalna nepoznanica kod nas, izuzmemo li metodu rudimentarnog laičkog zapisivanja koje je bilo jedino u upotrebi kod nas i upražnjavalo se kao vid »duhovnog liječenja«.
I sam sam se, prvi put praktično susreo sa metodom ispravnog, in šaellahu te'ala, Kur'anskog liječenja, tek kao imam Islamskog centra u Beču 1995. g. gdje su profesori hermeneutike Kur'ana sa kairskog El-Azhara svakodnevno u trajanju od tri sedmice liječili bošnjačke džematlije učenjem rukje.
Bio sam im prevodilac i pomagač u slučajevima kada oboljele osobe, nakon slušanja učenja odredženih ajeta, padaju u trans i profesori uspostavljaju kontakt sa džinskim silama. Pacijenti su izmjenjenim glasom, u tom stanju, vodili dijalog, svađali se, bivali bacani po tlu sa iskrivljenim pogledom i nepopisivim grimasama a onda, u slučajevima izlječenja, odjednom, ponovno poprimali normalan izgled i bistri normalni pogled.
U početku sam bio frapiran dogadžajima i u nevjerici simultano prevodio profesorima i pacijentima, ustvari džinima koji su se javljali iziritirani Kur'anskim učenjem. Profesori su, takodžer bili iznenadženi visokim procentom onih koji su reagovali na učenje i padali u trans. Logičko objašnjenje ovog visokog procenta oboljelih bilo je u činjenici da su se u ratu često dešavale situacije smrtnog straha, velike žalosti, teške depresije itd., u kojima je izražena mogučnost direktnog džinskog-šejtanskog djelovanja i ulaska u tijelo oboljelog.
Kada su velike mase ljudi i žena počele dolaziti i Islamski centar svakodnevno i opsjedati ga, profesori sa El-Azhera su, u fizičkoj nemogučnosti da svakom izađu u susret, jednostavno morali otiči i vratiti se u Kairo. Pošto sam radio kao imam Centra, pod pritiskom mnogih pacijenata ili bolje reči siromašnih jadnika, koji su dolazili u pratnji svojih porodica tražeči adresu profesora u Kairu, i sam sam počeo da se bavim učenjem rukje i liječenjem Kur'anom da bi im olakšao i uštedio put u Egipat.
Sukus svih pitanja liječenja Kur'anom vezan za Kur'an, kao Allah-ov d.ž. nadnaravni govor, a ne za osobu koja ga uči (mada i ona mora ispunjavati odredžene uvjete). Učač rukje ne posjeduje ličnu sposobnost liječenja. To je isključivo u Allah-ovim d.ž. ingerencijama.
Poslije sam ovu metodu liječenja rukjom prenio kod nas u BIH te javno po džamijama demonstrirao u nekoliko krajiških gradova, na stotinama oboljelih, koji su se žalili na razne simptome džinskih bolesti. Liječenje je bivalo javno i snimano video-kamerama. Zadnja seansa bila je u džamiji Vrhpolje kod Sanskog Mosta na grupi od sedemdesetak muškaraca, u jednom zajedničkom terminu, te seansi poslije ikindije istog dana, na posebnoj ženskoj grupi od preko stotinu osoba, što govori o visokom broju onih koji se žale na simptome ovih bolesti.
Pošto su ova liječenja snimana video-kamerama, i u Beču i kod nas, bez neke posebne zabrane i cenzure, i pošto su se snimljene kasete slobodno distribuirale, ovaj vid liječenja postao je poznat večem broju ljudi. Spomenuti profesori El-Azhera upriličili su jednog lijeta njekoliko dana liječenje Kur'anom u Kaknju, uz pratnju medija i Islamske TV Kakanj, što je dodatno uticalo na daljnju javnu promociju ove metode liječenja.
Izza toga su se, kao gljive poslije kiše, pojavili »ljekari«, učači rukje, knjige i prijevodi literature vezane za ovu oblast.
Šteta je što se prije svega toga događaja nije na FIN-u prihvatila spomenuta tema disertacije iz ove oblasti kako bi se pravovremeno objavila knjiga sa pravnim pristupom i vjerodostojnim fikhskim propisima, vezanim za razna pitanja iz ove oblasti.

Video ruqia iz Kaknja i Bec-a

http://www.islamictorrents.net/details. ... uploaded=1
http://www.islamictorrents.net/details. ... 5&edited=1


"video je veoma grafican, tako da se >> NE << preporuca slabim osobama da gledaju"

Odgovori