Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od Yassin » Pon Sep 27, 2010 4:38 am

عَنْ مُصْعَبِ بْنِ سَعْدٍ عَنْ أَبِيهِ قَالَ قُلْتُ: "يَا رَسُولَ اللَّهِ أَيُّ النَّاسِ أَشَدُّ بَلَاءً؟" قَالَ: "الْأَنْبِيَاءُ ثُمَّ الْأَمْثَلُ فَالْأَمْثَلُ. فَيُبْتَلَى الرَّجُلُ عَلَى حَسَبِ دِينِهِ فَإِنْ كَانَ دِينُهُ صُلْبًا اشْتَدَّ بَلَاؤُهُ وَإِنْ كَانَ فِي دِينِهِ رِقَّةٌ ابْتُلِيَ عَلَى حَسَبِ دِينِهِ فَمَا يَبْرَحُ الْبَلَاءُ بِالْعَبْدِ حَتَّى يَتْرُكَهُ يَمْشِي عَلَى الْأَرْضِ مَا عَلَيْهِ خَطِيئَةٌ." (ترمذي)

Prenosi Mus'ab bin Seid od oca, da je rekao: "Allahov Poslaniče! Ko ima najveća iskušenja." Reče: "Poslanici, zatim njima slični, zatim njima slični. Čovjek biva iskušan shodno jačini svoje vjere, pa ako mu je vjera jaka imaće jača iskušenja, a ako je njegova vjera slaba biće iskušan shodno njenoj jačini. Čovjeka neće iskušenja napuštati sve dok ne bude Zemljom hodao čist od grijeha." (Tirmizija)

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Dec 08, 2010 4:04 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

Rekao je Uzviseni Allah u jednom hadisi-kudsiju"Robe Moj, ti zelis jedno, Ja drugo, a uvijek se desava onako kako Ja hocu. Pa ako se prepustis onome sto Ja hocu, pruzicu ti i ono sto ti hoces.A ako se ne pokoris.Mojoj odredbi, namucit ces se sa onim sto hoces, a ipak ce biti onako kako Ja hocu!"

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Dec 15, 2010 12:24 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

Ebu Zerr, radijallahu anhu, pripovijeda da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, jednom prilikom rekao: ”Onome ko poslije sabah-namaza, podvijenih nogu i prije nego što bilo šta progovori, deset puta prouči sljedeće:...

’Lā ilāhe illallāhu vahdehu lā šerīke lehu, lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu, juhjī ve jumītu, ve huve 'alā kulli šejin kadīr.’ (Nema istinskog božanstva osim Allaha, Jedinog, Koji nema saučesnika, Njemu pripada sva vlast i svaka zahvalnost, On oživljava i usmrćuje, i On sve može) – bit će upisano deset dobrih djela, obrisano deset hrđavih djela, bit će uzdignut za deset stupnjeva, toga će dana biti zaštićen svake neprijatnosti, bit će sačuvan šejtana, i nijedan grijeh, osim širka, neće ga toga dana upropastiti.”Tirmizi,El Bezzar,Nesa`i


AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Dec 29, 2010 3:00 pm


selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

Ibn Abbas r.a prenosi da je Resulullah saws rekao:Neka su proklete zene koje cesto posjecuju mezarluke i ljudi koji mezarluke pretvaraju u mesdzide i u njima pale svjetiljke.Muslim

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Feb 08, 2011 1:00 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

Ali r.a. prenosi se da je Allahov Poslanik s.a.v.s. rekao:- Uskoro će ljudima doći vrijeme kad će od islama ostati samo ime, a od Kur'ana samo pismo. Džamije će biti izgrađivane, ali će biti prazne što se tiče upute. Njihovi učenjaci će biti najgori ljudi pod nebeskim svodom, od njih će polaziti smutnja i njima će se vraćati.(Bejheki)

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Maj 22, 2011 3:40 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid.


Enes ibn Malik r.a premosi ''Jedne prilike je došao melek Džibril, a.s., kod Muhammeda, s.a.v.s., dok je on sjedio tužan i potišten zbog napada od strane idolopoklonika. Vidjevši ga u takvom stanju Džibril ga je upitao: ''Šta ti je?'' Poslanik, s.a.v.s., je odgovorio: ''Mušrici su me napali i uradili sa mnom to i to.'' Nakon toga ga je melek Džibril upitao: ''Želiš li da vidiš jasan znak, tj. mu'džizu, pa da se smiriš?'' Muhammed, s.a.v.s., odgovorio je potvrdno, a onda mu je melek rekao: ''Vidiš li ono stablo na kraju doline, pozovi ga da ti dođe.'' Poslanik, s.a.v.s., naredio je stablu da dođe i ono je došlo i stalo pred Muhammeda, s.a.v.s., a zatim se vratilo na svoje mjesto. Kad je to vidio, Poslanik, s.a.v.s., je rekao: ''Dosta je.'' Ahmed

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Jun 25, 2011 6:16 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid.


1. Od Ebu Hurejre, radijallahu anhu, prenosi se da je rekao:
"Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je rekao: "Urok je istina."
El-Buhari: 10/203 i Muslim u "Es-Selamu" - poglavlje o medicini.

2. Od Aiše, radijallahu anha, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Tražite kod Allaha utočište od uroka, jer uroci postoje."
Ibnu Madže 3508, a El-Albani je za njega rekao da je sahih u "Sahihul-Džami'" 951.

3. Od Ibnu Abbasa, radijallahu anhu, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Urok je istina i da je išta preteklo kader, pretekao bi ga urok, pa ako od vas neko zatraži da se operete, operite se."
Tj. kada neko od nas urekne nekoga, pa mu taj dođe i zatraži da se abdesti ili okupa, da bi se ovaj poprskao tom vodom kako bi prestao urok, učinite to.
(To je jedan od načina uklanjanja uroka).

4. Od Esme bint Uvejs, radijallahu anha, prenosi se da je rekla:
"O Allahov Poslaniče, Dza'ferove sinove pogađa urok, pa hoću li im zbog toga učiti rukju?" - "Uči, jer da je išta preteklo Allahovu odredbu, pretekao bi je urok."
Prenosi ga Ahmed 6/438 i Et-Tirmizi: 2059, ocjenjen je kao hasen-sahih a El-Albani je u Džami'u" rekao da je sahih: 5662.

5. Od Ebu Zerra, radijallahu anhu, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Urok, Allahovom voljom, utiče na čovjeka sve do te mjere, da se čovjek popne na visoko mjesto i strovali se s njega" (od jačine uroka).
Prenose ga Ahmed i Ebu Ja'la a El-Albani je u Džami'u rekao da je sahih, br.1677.

6. Od Ibnu Abbasa, radijallahu anhu, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Urok je istina i može oboriti čovjeka s visine."
Prenose ga Ahmed, Et-Taberani, i El-Hakim, a El-Albani je rekao da je hasen u "Es-silsiletus-sahiha: 1250

7. Od Džabira, radijallahu anhu, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Urok uvodi čovjeka u kabur, a devu u kazan."

Tj. pogodi čovjeka, pa ga usmrti, te bude zakopan, i isto tako pogodi devu što bude uzrokom njene slabosti, te je zakolju i skuhaju njeno meso u kazanu.
Prenosi ga Ebu Nu'ajm u "El-Hilje" a El-Albani je u "Sahihul-Džami'u" rekao da je hasen: 4023.

8. Od Džabira, radijallahu anhu, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao:
"Najveći uzročnik smrti mog ummeta, poslije Allahove odredbe, je urok."
Prenosi ga El-Buhari u "Et-Tarih" a El-Albani je u "Sahihul-džami'u" rekao da je hasen 1217.

9. Od Aiše, radijallahu anha, prenosi se da je rekla:
"Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, mi je naređivao da učim rukju protiv uroka."
El-Buhari: 10/170 i Muslim 2195.

10. Od Enesa ibnu Malika, radijallahu anhu, prenosi se da je rekao:
"Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je dozvolio da se uči rukja protiv uroka, ujeda zmije i akrepa, te čireva na slabinama."
Muslim: 2196 u "Es-Selamu".

11. Od Ummu Seleme, radijallahu anha, prenosi se da je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, za njenu sluškinju, na čijem je licu vidio crnu mrlju, rekao:
"Proučite joj rukju, ona je urečena."
Pod crnom mrljom se misli na šejtanov znak, neko kaže da je to šejtanov udarac, tj. crna ili žuta fleka na licu.
El-Buhari 10/171 i Muslim: 97.

12. Od Džabira, radijallahu anhu, prenosi se da je rekao: "Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je Hazmovoj porodici dozvolio liječenje rukjom od zmijskog ujeda. Esmi bintu Umejs je rekao: "Šta je to sa sinovima moga brata pa su tako mršavi i slabi, da li im šta fali?" "Ne" - odgovorila je - "nego se brzo ureknu." "Uči im rukju" - rekao je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem. Ona je odbijala, ali je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, ponovio: "Uči im rukju."
Muslim u "Es-Selamu" 2198.


AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Sep 25, 2011 1:37 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid
Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem., kaže: „Kada bi nebesa i Zemlja, sa svim što je između njih bili gvožđe, a čovjek kaže: la ilahe illallah – probile bi svo to gvožđe sve dok ne bi doprle do Allaha dž.š.!“ (Musned Ahmed b. Hanbel, br. 6750.)

Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem.,kaže: „Sljedbenici la ilahe illallah se nemaju čega plašiti dok su u kaburu, a niti na dan proživljenja; kao da sada gledam u sljedbenike la ilahe illallah kako tresu zemlju sa svojih glava, govoreći: Hvala Allahu koji nas je tuge i muke poštedio!“


SELAM ALEJKUM BRATE daneS WALLAHI SAM VAS POZELIO,MOLIM ALLAHA DA VAS ZASTITI SVAIH NEVOLJA I NEDACA MOLIM ALLAHA DA VAS ZASTITI SVAKOG BELAJA I BOLESTI,MOLIM ALLAHA DA UDALJI ZLO OD VAS KAO STO JE UDALJIO ISTOK OD ZAPADA ALLAHUMME AMIIIINNNNNN

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Okt 04, 2011 8:13 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid
Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem., kaže: „Kada bi nebesa i Zemlja, sa svim što je između njih bili gvožđe, a čovjek kaže: la ilahe illallah – probile bi svo to gvožđe sve dok ne bi doprle do Allaha dž.š.!“ (Musned Ahmed b. Hanbel, br. 6750.)

Allahov Poslanik sallallahu alejhi we sellem.,kaže: „Sljedbenici la ilahe illallah se nemaju čega plašiti dok su u kaburu, a niti na dan proživljenja; kao da sada gledam u sljedbenike la ilahe illallah kako tresu zemlju sa svojih glava, govoreći: Hvala Allahu koji nas je tuge i muke poštedio!“

Prenosi se od Ibn-Abbasa, r.a., da je Poslanik, s.a.v.s., prenio da mu je Allah, dž.š., u snu kazao: “O Muhammede, znaš li oko čega se raspravljaju uzvišeni meleki... Raspravljaju se oko keffareta (otkupa za grijehe), a to je boravak u džamiji nakon namaza, idenje pješke u džamiju i potpuno uzimanje abdesta i u nepovoljnim uslovima. Ko tako radi živjeće u dobru, umrijeće u dobru i biće čist od grijeha kao onoga dana kad ga je majka rodila.” Tirmizi, Sahihul-džami’, 59

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Okt 29, 2011 10:44 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Bismillahir-Rahmanir-Rahim

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

Abdullah ibn Abbas r.a prenosi: "Dok je Džibril sjedio kod Poslanika, s.a.v.s., čuo je jedan glas iznad sebe, pa je podigao glavu i rekao: 'Ovo su se vrata nebeska otvorila danas. Nikad do danas se nisu otvorila. ‘ Kroz njih je ušao melek jedan, pa Džibril reče: 'Ovaj melek sišao je prvi put na Zemlju. Nikad ranije nije silazio. ‘ Melek nazva selam i reče: 'O Muhammede, raduj se zbog dva svjetla (nur) koja su ti donesena, a prije ni jedan poslanik ih nije dobio, to su: Fatihatul kitab (fatiha) i završeci sure Bekare. Ti zaista nećeš ni harfa iz njih proučiti, a da nećeš to dobiti."'Muslim


AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Mar 23, 2012 5:08 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Damas je Dzumma saljite salavat i selam Allahovom Poslanika salallahu alejhi we selem

Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

U ime Allaha Milostivog Svemilosnog!!!!!!

Nevas ibn Seman r.a veli: "Jedno jutro Allahov Poslanik, s.a.v.s., govorio je o Dedžalu. Spuštao je i dizao svoj glas o njemu, (pridajući tome važnost) tako da smo zamišljali da je Dedžal u palmoviku nedaleko od Medine. Pošto smo otišli kod njega, on primijeti na nama to, pa reče Ata je vama?' Mi rekosmo: ‘Allahov Poslaniče, ti si govorio o Dedžalu jutros, pa si dizao i spuštao glas, tako da smo mi mislili da je on negdje nedaleko od Medine. ‘ Poslanik reče: ‘Od drugog se ja bojim za vas. Ako on izade, a ja budem medu vama, ja ću vas od njega zaštititi, a ako mene ne bude medu vama, onda je svaki čovjek sam sebi branitelj, a Allah je zastupnik moj i svakog muslimana. Dedžal je mladić kudrave kose, njegovo oko je prazno i mrtvo (slijep je u jedno oko). Kao da ga ja uporedujem s Abdul- - Uzzom, sinom Katanovim (Uzza je bio kurejški idol, ženski idol). Ko ga od vas dočeka, neka prouči početne ajete sure "Kehfa". On će izaći na put izmedu Šama i Iraka, pa če odvračati desno.i lijevo (od Pravog puta). 0 Allahovi robovi, budite čvrsti!' Mi tada rekosmo: ‘Allahov Poslaniče, a koliko će on boraviti na Zemlji?' Poslanik reče: 'Četrdeset dana! Jedan dan će biti kao godina, jedan kao mjesec, jedan kao sedmica, a ostali dani će biti dani obični, vaši. ‘ Mi rekosmo: ‘Allahov Poslaniče, taj dan koji će biti kao godina, hoće li nam biti dovoljan u njemu namaz jednog običnog dana?' Poslanik reče: ‘Ne, nego mu odredite vrijeme. ‘ Mi rekosmo: ‘Allahov Poslaniče, a kako će se brzo kretati po zemlji?' Poslanik reče: ‘Kao kiša koju vjetar tjera. On će doći jednoj grupi ljudi, pa će ih pozvati, pa će mu oni vjerovati i odazvati mu se. On će narediti zemlji pa će kišu liti, a zemlja će plodove davati. Stada će se više napasati i ugojiti i davat će više mlijeka. A zatim će doći narodu, pa če ih zvati, a oni će ga odbiti. Neće prihvatiti njegove riječi, pa će se on vratiti od njih. Oni će osvanuti ogoljeni, a u njihovim rukama neće bit ništa od njihove imovine. Onda če naići period ruševina, pa će im reći: ‘Izbacujte svoja blaga. ‘ Pa če za njima ići i pratiti ga blago razvalina (starih gradova), kao što pčele prate maticu. A zatim će pozvati jednog čovjeka, mladića, pa će ga udariti svojom sabijom i rastavit će ga na dva dijela, kao što čine strijelci (dok udaraju svezanog), a onda će ga pozvati, pa će se odazvati, a njegovo lice če sjati od smijeha. Dok on bude tako radio, Allah će poslati Mesiha, sina Merjemina, a.s., pa će siči na bijelu Menaru, u istočnoj strani Damaska, izmedu dvije žuto-bijele munare, a ruke će držati na krilima dva meleka. Kada pogne svoju glavu, kapi vode če mu kapati, a kad digne, onda će mu teći kao zrna bisera. Koji god kafir osjeti njegov dah, neće ostati živ. Njegov će dah dosezati dokle doseže njegov pogled. Pa će tražiti Dedžala dok ga ne nađe na vratima Ludda, gdje će ga ubiti. Poslije toga doći će Isa, a.s., ljudima koje je Allah sačuvao od Dedžala, pa će im potrti njihova lica i saopćit će im njihove deredže u Džennetu. Dok bude tako činio, Allah će objaviti Isau, a.s.: 'Izveo sam Ja robove Moje, protiv kojih se niko neće moći boriti, pa skloni ti robove Moje na Tur. ‘ A onda će Allah izvesti Jedžudža i Medžudža, koji će navaliti sa svih strana. Iza svake humke pješčane će se spuštati do jezera Taberija. Prvi od njih će mu svu vodu popiti, a kad dodu zadnji, reći će: ‘Ovdje je nekad bila voda. ‘ Isa, a.s., i njegovo društvo će biti zatečeni u teškoj neprilici, da će jedna volovska glava biti vrednija od stotinu zlatnika vama danas. Allahov Poslanik, Isa, a.s., i njegovo društvo težit će da idu Allahu. Allah će poslati na Jedžudža i Medžudža i njihove vratove crve, pa će osvanuti svi, kao jedan, usmrćeni. Zatim će Isa, a.s., sa svojim društvom, r.a., sići sa Tura u podnožje, ali na zemlji neće naći ni jedan pedalj, a da neće bit napunjen leševima i smradom njihovim. Lsa, a.s., sa svojim društvom obratit će se Allahu, pa će Allah poslati ptice slične vratovima horosanskih deva koje će odnijeti i baciti leševe njihove gdje Allah htjedne. A onda će Allah dati kišu od koje se neće ni jedna kuća sačuvati, bila ona od blata sazidana ili od dlake napravljena. Ta kiša će svu zemlju očistiti tako da će ostati kao ogledalo. A zatim će se reći zemlji: ‘Pronikni plodovima i okiti se bereketom. ‘ Tada će se čitava skupina najesti od jednog šipka i moći će stati u hladovinu njegove kore. U mlijeku će biti bereket. Jedna muža deva zadovoljit će sakupljene ljude, a jedna krava muzara - čitavo pleme; a jedna ovca muzara zadovoljit će mlijekom jedan ogranak plemena. Dok oni budu tako živjeli, Allah će im poslati mirisni vjetar, pa će ih dodirnuti ispod njihovih pazuha i dušu svakog mumina i svakog muslimana uzeti. Samo će ostati najgori ljudi, koji će otvoreno zinaluk činiti, kako to čine magarci, i na njih će se izliti strahote Kijam-dana." Muslim

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Jul 10, 2012 11:20 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

U ime Allaha Milostivog Svemilosnog!!!!!!

od Abdurrahman ibni Semure, r.a, da je kazao: "Jednoga dana došao nam je Poslanik, s.a.v.s, i rekao: "Juce sam zaista vidio cudo; vidio sam covjeka iz moga ummeta kako mu je došao melek smrti da bi mu uzeo dušu, pa je ispred njega stalo njegovo dobrocinstvo prema roditeljima i odbilo meleka od njega, pa sam vidio covjeka od moga ummeta kome je bio odreden kaburski azab, nakon cega mu je došao njegov abdest, i spasio ga azaba, pa sam vidio covjeka od moga ummeta koga su okružili šejtani, pa je došao njegov zikrullah (spominjanje Allaha) i spasio ga od šejtana, pa sam vidio covjeka od moga ummeta koga su opkolili meleki azaba (kazne), pa je došao njegov namaz i spasio ga njih, pa sam vidio covjeka od moga ummeta koji je isplazio jezik od žedi, i kada god bi se primakao mome havdu (vrelu u džennetu), bio bi sprijecen da se napoji, pa je došao njegov post, napojio ga i tako mu žed utolio, pa sam vidio poslanike, poredane u halke (kružoke), i covjeka iz moga ummeta koji, kada god bi pokušao da se primakne nekoj od halki, o­ni bi ga otjerali, pa bi došlo njegovo kupanje od džunubeta, uzelo ga za ruku i postavilo uz jednu od halki, pa sam vidio covjeka iz moga ummeta: ispred njega, iza njega, sa njegove desne i lijeve strane, ispod njega i iznad njega bila je tmina, a o­n je stajao zbunjen, pa su došli njegovi hadždž i umra i izveli ga iz nje na svjetlo, pa sam vidio covjeka od moga ummeta koji je razgovarao vjernike, a o­ni mu nisu odgovarali, pa je došlo njegovo održavanje rodbinskih veza i kazalo im: "Pricajte sa njim", pa su poceli pricati, pa sam vidio covjeka od moga ummeta, prestravljenog od žege vatre, a njene iskre su bile ispred njegova lica, pa je došla njegova sadaka (milostinja) i postala paravanom ispred njegova lica i bila nad njegovom glavom, pa sam vidio covjeka od moga ummeta kome su prilazile zebanije (meleki džehennema) sa svih strana, pa je došlo njegovo naredivanje dobra, a odvracanje od zla, spasilo ga njih i dovelo ga melekima rahmeta (milosti), pa sam vidio covjeka od moga ummeta kako kleci na koljenima, a izmedu njega i Allaha je bio zastor, pa je došlao njegov ahlak (lijepo ponašanje), uzeo ga za ruku i doveo Allahu, dž.š, pa sam vidio covjeka iz moga ummeta, kome je knjiga njegovih djela bila urucena sa njegove lijeve strane, pa je došao njegov strah prema Allahu, dž.š, uzeo knjigu i prebacio je na njegovu desnu stranu, pa sam vidio covjeka iz moga ummeta cija su loša djela na mizanu (vagi) pretegnula njegova dobra djela, pa je došla nagrada dobrih djela, tako da su o­na prevagnula, pa sam vidio covjeka iz moga ummeta koji je stajao na rubu džehennema, pa mu je došla njegova bojazan prema Allahu i spasila ga, pa sam vidio covjeka od moga ummeta koji je bio bacen u vatru, pa su došle njegove suze koje je pustio još na dunjaluku, placuci iz straha od Allaha, dž.š, i oslobodile ga vatre, pa sam vidio covjeka od moga ummeta kako stoji na sirat-cupriji i njiše se kao što se njišu palmine grane i lišce, pa je došlo njegovo lijepo mišljenje o Allahu, ucvrstilo ga, te je nastavio sa prelaskom preko sirat-cuprije, pa sam vidio covjeka iz mog ummeta takode na siratu, koji je malo gmizao a malo puzio, pa je došao njegov salavat na mene, uzeo ga za ruku, ucvrstio ga, pa je nastavio put preko sirata, pa sam vidio covjeka od mog ummeta koji je došao pred vrata dženneta, a o­na mu se zatvorila, pred njim, pa mu je došao šehadet (svjedocenje) da nema boga osim Allaha, otvorio mu ih i uveo ga u džennet, pa sam vidio ljude odrezanih usana (izgriženih), nakon cega sam upitao: "Ko su ovi, o Džibrile?", na što mi je o­n odgovorio: "To su o­ni koji su ogovarali ljude", pa sam vidio ljude koji su obješeni za jezike, nakon cega sam opet upitao: "Ko su ovi Džibrile?", a o­n rece: "To su o­ni koji su bacali potvoru na vjernike i vjernice koji su bili cisti od toga."

Bilježi Taberani u "velikom mu'džemu, Hakim i Tirmizi u "nevadirul-usulu" i Asbehani u "Et-tergibu"

Kurtubi kaže: "Ovo je divan hadis; u njemu je Poslanik, s.a.v.s, spomenuo posebna djela koja izbavljaju o­noga ko ih cini iz raznih nevolja."

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Dec 29, 2012 11:35 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

U ime Allaha Milostivog Svemilosnog!!!!!!


Ibnu Abbas radijallahu anhu, kaže: „Doći će vrijeme kada će se ohalaliti pet stvari: alkohol kojeg će ljudi nazivati drugim imenima, korupciju koju će nazivati poklonom, ubistvo kojeg će nazivati sumnjom, zinaluk kojeg će nazivati brakom, kamatu koju će nazivati trgovinom!“ (El-I'itisam, 2/90.) (Kroz misli mi prolaze "Islamske banke" koje posluju "bez kamate", a svoje poslovanje opisuju kroz princip trgovine. Op. Umm Faras)

Ibnu Abbas radijallahu anhu, je rekao: „Neće doći neko vrijeme a da ljudi u njemu neće izmisliti neku od novotarija, i umrtviti neki od sunneta, sve dok novotarije ne zažive, a sunneti ne pomru!“ (El-Mu'udžem el-Kebir, Taberani, 10/319.)

Ibnu Abbas radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će se „ulema“ neugodno osjećati pred fakihima, a bit će opušteni pred oholnicima! To su pravi silnici, neprijatelji Milostivog!“(Šu'abul-Iman, br.1768.)

Ibnu Abbas radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će se 'ulema ubijati isto kao što se ubijaju psi! Kamo sreće da se 'ulema tog vakta napravi glupom (ja lejtel-'ulema fi zalikez-zeman tehameku)!“(Džami'ul-Ehadis, br.26438.)

Ibnu Abbas radijallahu anhu, kaže: „Doći će vrijeme kada će ljudi učiti Kur'an, dobro izgovarajući njegova slova i dobro kršeći ono o čemu ta slova zbore; teško se takvima zbog onog što znaju, i teško se takvima zbog onoga što čine!“ (El-Firdevs bi Me'esuril-Hitab, br.8686.)

Ibnu Mes'ud radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će onaj koji se bude držao moga Sunneta, u momentu razlaza moga Ummeta, biti poput čovjeka koji žar drži u svojoj ruci!“ (Nevadirul-Usul fi Ehadisir-Resul, 2/327.)

Ibnu Mes'ud radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će se sunnet smatrat bid'atom, a bid'at sunnetom, dobro zlom, zlo dobrom, a to će se desiti onda kada se ljudi budu povodili u dunjaluku za kraljevima i vladarima!“ (El-Bide'u, Ibnu Veddah, br.232.)

Ibnu Mes'ud radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će čovjek doći do nekog groba, pa će se nasloniti na njega i reći: Kamo sreće da sam na mjesto njegovo! Žestina belaja i iskušenja ga je natjerala na to da zaželi brzi susret s Allahom dž.š.!“ (El-Mustedrek alel-Sahihajn, Hakim, br.8402.)

Ibnu Mes'ud radijallahu anhu, kaže: „Doći će vrijeme kada će čovjek razvesti svoju ženu nakon čega će negirati to da ju je razveo, nakon čega će spavati s njom, i biti u zinaluku sve dok su zajedno!“(El-Mu'udžem el-Evsat, br.4861.)

Ibnu Mes'ud radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će ljudima biti otrgnut razum toliko da se neće moći naići na razumnog čovjeka!“ (El-'Aklu ve Fadluhu, br.49.)

Ammar b. Jasir radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će najčvršća vjera biti vjera arapa-beduina (e'arab). Bi rečeno: A zbog čega to? Reče: Zbog toga što će nastajati izmišljotine i novotarije, kojima će se pozivat na sve strane!“ (El-Bide'u, Ibnu Veddah, br.234.)

Omer radijallahu anhu, kaže: „Kad bih bio mu'ezzin moja djela bi bila potpuna, i ne bih mnogo mario za noćne i dnevne nafile! Čuo sam Allahovog Poslanika salAllahu alejhi we sellem, kako kaže: „Allahu, oprosti mu'ezzinima, 3x. Rekoh: Allahov Poslaniče, ostavio si nas na tome da se sabljama udaramo zbog učenja ezana! Poslanik salAllahu alejhi we sellem, reče: Ma jok, Omere, doći će vrijeme kada će ljudi ostavljati učenje ezana svojim najslabijim! Tjela koja su zabranjena džehennemskoj vatri su tijela mu'ezzina!“ (El-Tergib, Ibnu Šahin i Asbehani, br.566 i 282.)

Omer radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada glavešina jednog mjesta neće naređivati dobro niti će odvraćati od zla; kada se budu ljutili – ljutit će sa samo radi svog interesa, a kada budu zadovoljni – bit će to samo radi svoga interesa; niti će se ljutiti niti će se zadovoljavati radi Allaha dž.š.!“ (Mahdul-Savab fi Feda'il Omer b. el-Hattab, 2/708.)

Alija radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će ljudima stomaci biti najveća briga, kada će pokućstvo biti najveća čast, kada će žene biti kibla, kada će vjera biti dinari i dirhemi – to će biti najgora stvorenja, koja kod Allaha neće imati nikakve cijene!“ (Džami'ul-Ehadis, br.26420.)

Alija radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će istinu negirati devet desetina ljudi!“ (El-Zuhd, Ahmed b. Hanbel, br.686.)

Abdullah b. Omer radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada neće ostati vjernika a da se nije odselio za Šam (Sirija), i doći će vrijeme kada će se ljudi okupljati u mesdžidima ali među njima neće imati vjernika!“ (El-Sunneh, Hallal, br.1308.)

Abdullah b. Amr radijallahu anhu, kaže: „Doći će vrijeme kada će se ljudi skupljati u mesdžidima – a među njima neće biti vjernika!“ (Hakim u Mustedreku, br.8365.; Iman, Ibnu Ebi Šejbe, br.97.)

Abdullah 'Amr radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će ljudi obavljati hadž, klanjati i postiti a među njima neće biti vjernika!“ (Ittihaful-Džema'ah, Hamud el-Tuvejdžiri, 2/68.)

Abdullah b. Amr radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će ugledni, bogati i familijarni čovjek zaželjeti smrt zbog iskušenja i problema na koja će nailaziti od strane vladara!“ (El-Fiten, Mervezi, br.153.)

Huzejfe radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme u kojem se neće moći popravljati stanje osim putem onoga što se nekada zabranjivalo!“ (Halku Ef'alil-'Ibad, br.228.) ... (kroz misli mi prolaze samoubilačke tj. šehidske akcije kojima najbolji sinovi ovog ummeta prodiru korak po korak oslobađajući svoje zemlje od kafirskih okupatora. Ne tefsirim, već iznosim svoje misli. Op. Umm Faras)

Huzejfe radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će magareća mrcina biti ljudima draža od vjernika koji naređuje dobro i odvraća od zla!“ (Tefsirul-Kur'anil-'Azim, Taberani)

Huzejfe radijallahu anhu, je rekao: „Doći će tako vrijeme da kada bi kopljem gađao u džemat, za vrijeme džume namaza,ne bi pogodio nikog osim kafira ili munafika!“ (El-Ibane el-Kubra, Ibnu Bettah, 1/175.)

Huzejfe radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će se svako srce napuniti zla tako da nećeš moći naći srca koje je pošteđeno njega!“ (El-Sunen el-Varida fil-Fiten, el-Dani, br.315.)

Huzejfe radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će najbolja kuća za ljude biti pustinja (badija).“ (Džuz'u Hadisej fi Ehadisi Huzejfe fil-Fiten, br.251.)

Ebu Hurejre radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će 'alimu smrt biti draža od žutoga zlata!“ (El-Fiten, Mervezi, br.160.)

Ebu Hurejre radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će se muško udavati poput ženskog!“ (El-Firdevs bi Me'esuril-Hitab, br.8691.)

Enes b. Malik radijallahu anhu, je rekao: „Doći će vrijeme kada će bogataši obavljati hadž radi šetnje i razonode, oni srednji radi trgovanja, učeni radi prikazivanja i čuvenosti, a siromašni radi prošenja!“ (Džami'ul-Ehadis, br.26429.)

Ebul-Derda' radijallahu anhu, kaže: „Doći će vrijeme kada će iman spadati sa ljudi a neće osjećati isto kao kad spadne ogrtač sa čovjeka!“ (El-Džami' el-Kebir, Sujuti, br.25699.)

Ebul-Alije rhm., je rekao: „Doći će vrijeme u kojem će vjernik biti poniženiji od robinje; najpametnijim će se smatrati onaj koji je prava lisica u vjeri!“ (El-Zuhd el-Kebir, Bejheki, br.145.)

Ebu Abdullah rhm., reče: „O Ebu Hafse, doći će vrijeme kada će se na mu'mina-vjernika, gledati kao na džifu-mrcinu, a na munafika - licemjera će ljudi s ponosom pokazivati rukama...!“ (El-Emru bil-Ma'aruf, Hallal, br.66.)

Sufjan el-Sevri rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kad će ponestati sabura, razuma, blagosti, znanja, tako da čovjek neće imati kome da ispriča svoju brigu! Bi rečeno: Koje je to vrijeme? Sufjan reče: Mislim da je to ovo vrijeme!“ (El-Sunen el-Varida fil-Fiten, el-Dani, br.216.)

Sufjan el-Sevri rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će dunjaluk biti tjesniji vjerniku od „Hassinnasa“. Znate li što je to? Reče: To je mračna i tijesna soba u kojoj se čovjek nalazi, pa traži sebi izlaza iz nje a ne može ga naći!“ (El-Sunen el-Varida fil-Fiten, el-Dani, br.242.)

Sufjan rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će se smrt birati kao što se biraju dobre hurme!“(Musned Ibnul-Dža'ad, br.1833.)

Imam Sevri rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će biti mnogo uleme od čijeg se znanja ljudi neće okoristiti, niti će sami oni imati od svog znanja koristi. Najbolji od njih su oni koji se drže Kur'ana i onih koji ga uče!“ (El-Bide'u, Ibnu Veddah, br.239.)

Sufjan el-Sevri rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će se spašavati samo onaj ko se bude pravio glupim!“ (El-Aklu ve Fadluhu, br.53.)

Sufjan el-Sevri rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će tijela biti razvijena a srca mrtva!“(Hiljetul-Evlija', 7/82.)

Hasan el-Basri rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će se Kur'an uzimati radi pjevanja!“ (El-Bide'u, Ibnu Veddah, br.254.)

Ibrahim b. Edhem rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će sljedeće tri stvari biti rijetke: brat s kojim bi se družio, dirhem zarađen na halal način i sunnet po kojem se radi i postupa!“(Ehadis fi Zemmil-Kelami ve ehlihi, br.950.)

Ibrahim b. Edhem rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će svijet imati ljudski lik a srca će im biti vučija srca, omladina i djeca će im biti takvi, a stari neće naređivati dobro niti će odvraćati od zla. Fasik će među njima biti ugledan, dok će mu'min među njima biti prezren!“ (El-'Uzla vel-Infirad, br.106.)

Ebul-'Alije rhm., kaže: „Doći će vrijeme kada će se Kur'an u prsima ljudi pokvariti i izblijediti kao što odjeća izblijedi; neće u njemu više nalaziti slasti i užitka. Ako ne izvrše ono što im se naređuje, kažu: „Allah je taj koji oprašta i koji je Milostiv!“ (El-Mumtehina, 12.) Ako učine ono što je haram, kažu: „Allah neće oprostiti širk, a oprostit će sve mimo toga kome bude htio!“ (En-Nisa', 14.) U svemu će biti pohlepni, bez imalo straha. Oblačit će ovčije runo na tijela s vučijim srcima. Po njima je najbolji vjernik onaj što se najbolje bude ulagivao!“ (El-Mudžalesa ve Dževahirul-'Ilm, el-Dejnuri, br.2811.; el-zuhd, Ahmed, br.1728.)

Jusuf b. Esbat rhm., kaže: „Doći će vrijeme kada će ljudi istjeravati dobrog čovjeka zbog toga što neće da radi ono što oni rade!“ (Mu'udžem, Ibnul-Mukri', br.781.)

Ebul-Semh rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će čovjek dobro ugojiti svoga konja s kojim će krenuti po svjetu kako bi našao nekog ko će mu dati fetvu u skladu sa sunnetom, pa će konja omršaviti a neće naći izuzev čovjeka koji će mu odgovarati po pretpostavci i mišljenju (zann).“ (Džami'u Bejanil-'Ilmi ve fadluhu, 2/72.)

Dahhak rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će se hadisi toliko učestalo koristiti tako da će Mushaf zapasti u prašinu, neće se gledati u njega!“ (Džami'u Bejanil-'Ilmi ve Fadlihi, br.238.)(Allahu Musta'an)

Dahhak rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će se Mushaf kačiti o zid po kojem će pauci mreže svoje ispletati, nikako se ne koristeći njime, dok će ljudi postupati po raznim pričama koje prenose i slušaju!“ (Džami'u Bejanil-'Ilmi ve Fadlihi, br.1005.)

Mikdam b. Ma'adij Kerb rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada čovjeku ništa neće biti od koristi osim dinara i dirhema!“ (Islahul-Mal, Ibnu Ebil-Dunja, br.81.)

'Avn b. Abdullah rhm., kaže: „Doći će vrijeme kada će se ljudi više zadovoljavati znanjem nego li djelima, i zborom nego li radom!“ (El-Mudžalesa ve Dževahirul-'Ilm, br.1327.)

Ebu Halid el-Ahmer rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će se čitanje Mushafa obustaviti, a hadis i mišljenja će se tražiti, pa reče: Strogo se čuvajte toga; od toga crni lice, diže se galama, i srce obuzima!“ (Džami'u Bejnail-'Ilmi ve Fadlihi, br.998.)

Ebu Kurejb rhm., kaže: „Doći će vrijeme kada će čovjek šetati po gradu sa svojom sadakom ne mogavši naći nikoga kome bi je dao!“ (Tuhfetul-Ešraf, El-Mizzi, br.9067.)

'Isa b. Zazan rhm., kaže: „Doći će vrijeme kada će šejtan biti u očima ljudi pa ko god bude htio da se zaplače – on će se časkom zaplakati!“ (El-Zuhd, Ahmed b. Hanbel, br.1561.)

Redža b. Hajve rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada će palma rađati samo jednu hurmu!“(El-Derr el-Mensur, Sujuti, 2/74.)

Ibnu Bekr b. Va'il rhm., je rekao: „Doći će vrijeme kada se govor nečiji neće moći razumjevat!“ (El-Džami' fil-Hadis, Ibnu Vehb, br.331.)

„Doći će vrijeme kada će najvrijednije djelo nekog čovjeka biti spavanje, a najbolja nauka – ćutnja!“ (Kutul-Kulub, 1/172.)

„Doći će vrijeme kada će za nekog čovjeka biti najbolje da ćuti i da spava!“ (Ihja'u Ulumid-Din, 2/163.)

„Doći će vrijeme kada će se dozvoljavati korupcija na ime poklona, ubistvo na ime davanja primjera drugima - kada će se ubiti nevini čovjek kako bi svjetina pouku primila!“ (Ihja'u Ulumid-Din, 3/24.)

„Doći će vrijeme kada će ljudi voljeti pet stvari a zaboravljati na druge pet: voljet će dunjaluk a zaboravljat će ahiret, voljet će imetak a zaboravljat će svođenje računa, voljet će stvorenja a zaboravljat će na Stvoritelja, voljet će grijehe a zaboravljat će na tevbu i pokajanje, voljet će dvorce a zaboravljat će grobove!“ (Arhiv Multeka Ehlil-Hadis, br. 40690., 34/358.)

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Feb 14, 2013 5:31 am

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

U ime Allaha Milostivog Svemilosnog!!!!!!

Prenosi se od Muaaza b. Dzebela r.a. da je rekao: »Cuo sam Allahova Poslanika kako kaže: 'Uzviseni Allah je rekao: Moja ljubav je za one koji se vole u Moje ime, koji skupa sjede u Moje ime, koji jedni druge posjecuju u Moje ime, i koji dijele jedni drugima u Moje ime'.(Tirmizi)

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Rekao je Resulullah saws:Prenesite od mene makar 1 ajet

Post od AbuAmRibnFadL » Ned Jun 09, 2013 8:20 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


Allahumme sali ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema salejte ala Ibrahime we ala ali Ibrahime,ineke hamidun medzid.
Allahumme barik ala Muhammedin we ala ali Muhammed,kema barekte ala Ibrahime we ala ali Ibrahim ineke hamidun medzid

U ime Allaha Milostivog Svemilosnog!!!!!!

Ebu Hurejre r.a. prenosi od Poslanika a.s. daje rekao:"Vi ste u vremenu u kojem ,ko ostavi desetinu naredjnog propasce,A doci ce vrijeme ko od vas bude radio desetinu naredjenog bice spasen."Tirmizi ;2267.sahih.

Odgovori