Iz knjige "Kur'anska Hamajlija"

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Iz knjige "Kur'anska Hamajlija"

Post od hurma » Pon Sep 27, 2010 12:24 pm

" Efikasnim se pokazalo i ucenje dove BISMILLAHI EWELIHI WE AHIRIHI ( u ime Allaha na pocetku i na kraju). Ucenje ove dove uveliko iscrpljuje dzina koji boravi u tijelu bolesnika i prisiljava ga da odustane od svojih namjera. Dova se uci tako sto bolesnik kljanja 2 rekata, zatim sjedne i stavi ruke na koljena, udahne duboko na nos i ponavlja ovu dovu. Kad mu ponestane daha zatvori usta, ponovo udahne na nos i krece iznova. Ponavljanje dove traje unaprijed odredjeni vremenski period (bez prilagodjavanja reakcijama). Pozeljno je da uz bolesnoka bude neko ko poznaje ovu materiju da ne bih doslao do nezeljnih posljedica. Predhodno se nauci na vodu jer u toku ucenja bolesnik moze osjetiti temperaturu, vrtoglavicu, zadebljanje jezika, glavobolju, drhtavicu, mucninu, pritisak u psima ili glavi, plac, a sve je to cilj za sprecavanje nastavka tretmana.
Bitno je napraviti sistem lijecenja (npr. uciti 3 puta dnevno, poslje sabaha , ikindije i jacije; tretman ponavljati svaki dan; period ponavljanj dove ograniciti na pola sata ili duze)"" Iz knige "Kur'anska Hamajlija" autor Almin Omerasevic.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Iz knjige "Kur'anska Hamajlija"

Post od hurma » Pon Sep 27, 2010 12:27 pm

Ja sam ovu dovu ucila, i nije im se nikako svidilo. Prvo kako sam sjedila gurnulo me nazad da legnem, pa onda ubrzano disanje, kolutanje ocima 1000 na sat, plac, pritisak u glavi i prsima, pomicanje ruku i nogu, glave sa jedne na drugu stranu, ali sam ustrajala i na kraju osjetila kako je iznemogo.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Iz knjige "Kur'anska Hamajlija"

Post od hurma » Sre Sep 29, 2010 8:13 pm

dobro hajde, neka se zanebesa od udisanja na nos, a je li i ruke i noge skacu, i glava se vrti zato sto sam udahnula na nos, je li i osjecaj da ti cupa udove zbog disanja na nos, kao i plac odmah u pocetku, a da ne pricam sta se desava kad malo duze ucim ?

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Iz knjige "Kur'anska Hamajlija"

Post od sadaka » Čet Sep 30, 2010 6:10 am

hurma napisao:@ sadaka ,
nisam vidila ovo prije, tek sad kad si mi poslo link; ja sam po prvi put ovo procitala u "Kur'anska Hamajlija". Uglavnom to je to, zar ne ? Samo mene nesto opet strah to cesto raditi, jer stvarno se gamad naljute, svasta rade od mene, pa se bojim da nisam dovoljno naucena i sposobna da ih suzbijam kao sto je ucac rukje recimo. Koliko je ovo sigurno da se radi?

Selam Alejkum Sestro

Sestro kada ovo radis ,zatvori oci i nsnazno na nos udahni plucima,kako sam ja razumeo u tvojim postu,ti nisi zatvorila oci.

Ja uvek kada sam radio ovo uvek je meni posle toga bilo bolje i to mnogo bolje,juce sam skoro ceo dana imao neke lose misli i vesvese ,kada sam to uradio sinoc pred spavanja ,,posle toga nisam imao neke zle misli i vesvese dugo,bilo je bolje nego ranije .
A kada sam prvi put to uradio ,pre nedelju dana mislim i vise puta ponavljao taj postupak,posle toga sam bio u takvo stanje ,jos sto nisam izgovorio ,Ja sam ozdravio,uopste zle misli i vesvese nisam imao uopste skoro 100% osecao sam se zdravim,trajalo je kratko ali veoma lepo i dobro Ellhamdulilah.
Kod mene se nedesava to tako kao kod tebeEllhamdulillah ,kako ti kazes ,verujem ti ,ali mislim da nije zbog toga sto ne zatvaras oci ,radi sve ovo kako si radila ,samo zatvaraj oci i ja ci InsAAllah ovo redovno raditi ,pa insAAllah oticice dzin kao kod te zene, isto to i tebi zelim iz svega srca.
Amin

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Iz knjige "Kur'anska Hamajlija"

Post od hurma » Čet Sep 30, 2010 9:37 am

Amin ja Rabbi,
ne znam mozda nisam napisala ali jesam oci zatvorila i citavo vrijeme su bile zatvorene, tacno sam radila sve kako je opisano u knjizi, prvi put mi je uzelo mozda oko 10ak minuta dok se hajvan javio, a kad se javio onda je nastala bas borba, samo isto pise u knjizi da ne budes sam dok to radis, a zao mi muza da me gleda, jer znam da to nije bas fin prizor.
a Allah dragi ce zastiti i izlijeciti robove svoje inshAllah
Amin

Odgovori