Tema o sihru i dzinsko-sejtanskom uticaju

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Tema o sihru i dzinsko-sejtanskom uticaju

Post od Sunna » Sub Feb 20, 2010 10:37 pm

Nalazimo cudne predmete u kuci - sihri na njima


Pitanje:

Selam alejk!

Imam 13 godina i zelim da mi odgovorite na jedno pitanje. Zivela sam u staroj kuci sa ocem, dedom, sestrom i bratom i mojom tetkom kada nije bila na fakultetu. Roditeli su mi se razveli pre 3 i po godine. U nasoj kuci smo nalazili nekoliko hamajlija i drugih stvari vezane za sihrove. Otac mi je bio jako nervozan puno puno problema su se desavali. Posle nekog vremena pod nagovoru svoje majke to je pre godinu ubacila sam hamajliju sama sebi u kucu da sedi tu i da pomogne da mi se roditelji opet sastave, ali nista samo jos belaja.

Moj brat, posle ne znam tacno koliko vremena, nasao je moj brat pokazao priznal sam odnasno rekla da sam ja to ucinila po nagovoru majke koja je mislim u opste celo vreme cak i u braku smoim ocem isla kod hodza i trazila zapise krijuci mu ubacivala svasta i pijo je neku vodu i manogo mnogo stvari!!! STRASNO! ja sam to sve rekla ocu posle znaci od kado ona vise nije tu.... Otisao je moj otac kod hodze, ali rekao mu je ti klanjas i to ti je spas jer bilo mu uradjeno za sve najgore i unutar imalo 2 il 3 drvceta neznam kog vida ali suva za da mi se otac osusi kao to drvo.

za drva mi nije rekla da ih ima unutra i pricala sve najbolje a hodza najgore nesto rekao je ucineno je u ovu hamajliju... dalje od danasnjeg dana evo pre 4 ili 5 meseca elhamdulilah uselili smo se u novu kucu i otac mi je ponovo nervozan puno.

Danas sam pod komodu regala nasla u jednu kesiscu stavljen truho zub u sredini sa velkim korenom. Pokazala sam to ocu, ali otac je spustio na kola tu kesicu kada da je htjeo da je odnese kod hodze, ali je kesicu zaboravio na autu i kesica se sada zagubila.

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Neka Allah swt i nas i vas zaštiti zla sihirbaza, ali i zla neznanja i srca opustošenog od vjere. Neću govoriti o namjeri vaše majke niti razlozima zbog kojih je išla hodžama i donosila takve stvari u vašu kuću. To neka ostane između nje i Allaha swt. Samo ću spomenuti ono što se nerijetko dešava, a što je moglo i nju zadesiti. Kad se ljudi nađu u nevolji i kad posjete `hodžu`, poslušaju ga u svemu što kaže jer im sve što čini predstavi dobrim. Možda je i vaša majka upala u zamku poput ove, a molim Allaha swt da sve što ste spomenuli nije radila namjerno i svjesno.

Sve što ste spomenuli, pa i ovo zadnje (zub) može biti sihr. Bilo koji predmet sihra, sam po sebi, ne znači ništa. On ima značenje i svrhu sihra tek kad se nad njim izgovore određene vradžbine i obave rituali potčinjavanja šejtanu. Tad predmet ima svrhu karte `ulaznice` džinnima, magneta kojim se džinni privlače čovjeku (slučaj sihra urađenog na odjeći), ili simbolike, ugovora koji pokazuje šta treba da bude cilj sihra.

Da, sasušeno drvo u hamajliji moglo je da znači to (da vaš otac `osuši kao to drvo). Spomenuli ste da se unutar hamajlije nalazilo 2-3 komada (sasušenog) drveta. Takav sihr mogao je da bude sihr spajanja, a kojem je namjera da onaj za koga se sihr postavlja ostane dok ne ostari (dok se ne `sasuši`) sa onim kome je sihr napravljen. Ne znam na osnovu čega je efendija kojeg je vaš otac posjetio rekao ovo prvo, pa ne bih da dalje ulazim u nagađanje. Kako god, najvjerovatnije je sve što se spomenuli uistinu bilo sihr, pa ako se i dalje bude dešavalo da nalazite sumnjive stvari, obavezno ih spalite, a pepeo zakopajte ili bacite u rijeku.

Namaz vašeg oca sigurno mu je bio zaštita, čak i da sve što ste kazali jeste bio sihr. Uputite ocu savjet; dovoljan mu je namaz/zikr kao zaštita. Neka ga ne ruši time što će posjećivati ljude koji obavještavaju o skrivenom, koji gataju, proriču, ili rade možda i gore od spomenutog. Obavljajte namaz, zikrite jutarnji i večernji zikr, učite Kur`an u kući u koju ste uselili i, Allahovom voljom, bit ćete zaštićeni zla sihra.

Almin Omerasevic!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Tema o sihru i dzinsko-sejtanskom uticaju

Post od Sunna » Sub Feb 20, 2010 10:41 pm

Hamajlije koje na sebi imaju "dzinski pecat "




Pitanje:

Selam alejkum braco,

Imam par pitanja uvezi pogresnog ljecenja Kur'anom. Rodjena sam inace u Bosni, ali od malena zivim u jednoj zapadnoevropskoj zemlji, pa mi halalite unaprijed greske u pisanju.

Da se vratim na prvo moje pitanje, isla sam sa roditeljima prije mozda 3 godine kod jednog hodze u nadi da mi moze pomoci. Sa zahvalom vase stranice znam da je veliki grijeh ici hodzama koji lijece na pogresan nacin (sto nije po serijatu), da se nose hamajlije itd. Dok sam jos manja bila isli smo kod neki hodza i nosila sam hamajlije nazalost samo kazem da nismo toliko upuceni bili pa se bojim da nemam utjecaje dan danas od toga.

Da vam navedem problem koji imam: pocelo je od moje 17- godine, moram naglasiti da nije prvi problem, pocela sam cesto da perem ruke znala sam grubo receno po 20 puta da perem koza na rukama mi je jako ostecena, da provdim dugo vremena u kupatilu sa kupanjem, pretjerano pranje haljina. Cesto je dolazilo do svadja i rasprave u kuci nisu me razumili zasto toliko vremena provodim sa tolikim pranjem. Hvala dragom Allahu swt. pa nije vise tako kao na pocetku umanjilo je se pokusavam da rukovodim sa tim. Ali mi je puno uticalo ili jos utice na psihu, osjecam se nekada tuzna plakala bi cesto osjecam pritisak u njedrima nerazpolozena sam cesto svadjala bi se isto al pokusam da izbjegnem isto tako osjecam kad udjem u kucu osjecam averziju prema ukucanima znam se odvratno ponasat sto mi bude zao ja bih volila da se promjeni to stanje.

Ja neznam jeli sve sto se desava samnom na psihickoj bazi ili je sihir ili urok. Bila sam isto kod doktora rekli su da sam depresivna da je to psihicko oboljenje dobivala sam i tablete koje bih umanjivalo. Da vam jos navedem o prvom hodzi kad smo mu dosli ispred vrata on je ceko i odma nam je reko odakle stizemo bilo mi je stvarno smijesno odakle on to da zna, citao mi nesta kao iz neke arapske knjige reko mi je da imam losu zvijezdu, sto mi je bilo malo sumnjivo odakle to da vidi u toj knjizi, dao mi je onda papirice neke bio je ko arapski naslov na njima i svaki dan po jedan da zapalim i da bacim i dao mi jos jednu hamajliju cetvrtastu oko nje konac crveni i da uvjek uzase nosim medzutim kad smo dosli u stan u Bosni se je to dogodilo ostavila sam te papire negdje na stranau mame me upita gdjesu nisam vise ni nasla papire cjeli stan smo pretrazili, otac mi je nazvo hodzu pito ga je sta da radimo hodza rece da se moze nekada desit da papirici sami nestanu tobbe jarabbi i to da cujem nekoliko vremena sam nosila tu hamajliju i onda sam je ostavila jer se stanje nije boljsalo.

Drugi Hodza takodze isto u bosni isla sam sa ocem i amidzom trazijo je ime majke oca itd. slike sestre, bili smo dva puta isto mi je ucijo iz neke knjige pito me onda da li sam ista osjetila neke reakcije reko nisam moram reci da je bijo nastup hodze neprijatan upitame on kako cura kad sam vidijo da ti se ruka mrda reko nije to do toga ja se normalno osjecam ne osjecam nikakve promjene, reko mi je onda ja znam cura da ti lose o meni mislis ali ja tebi zelim pomoci i tako al opet meni nije bijo dobar osjecaj nisam mu vjerovala dao mi je takodje jedan list ispisan arapskim slovima ko mislim sura da je reko nesjecam se isto tako da nosim sve uzase nosala sam je isto malo vremena i prestala sam. Otac je puno platijo za te obilazke kod hodza.

Sad se pitam postovana braco dali imam problema sa dzinima ili sihirom da Allah dragi sacuva??pa jos jedno pitanje imam, prije par mjeseci kad sam legla malo da odspavam desilo mi se cudno nesta budila sam se nekoliko puta iza sna bila sam svjesna svega oci su mi bile na pola otvorene pa me uhvati san opet zaspem pa se opet probudim htjela sam da ustanem ili da se pomjerim sa mjesta ili makar da progovorim da mami kazem da mi pomogne nije islo osjecala sam da nemam kontakta sa tjelom uhvatila me je panika mislim u glavi probaj se pomjerit probaj ali neide, zna mi se nekad desiti tako ali ne vise tako ekstremno kad legnem preko dana pa me strah da saspem. Molim dragog Allaha da mi pomogne iz ove situacije.

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Vaše pitanje ću razložiti na nekoliko kraćih cjelina i na svaku pokušati odgovoriti.

- Nošenje hamajlija u osnovi je problem, ali neke hamajlije mogu ostaviti više negativnih posljedica, pa i dugoročnih, od nekih drugih. Riječ je o hamajlijama koje na sebi imaju takozvani `džinski pečat`, a koji se u hamajliji obično teško uočava. Takve hamajlija su sadržajem i izgledom poput drugih, ali u jednom dijelu takvih hamajlija postoji poziv jednom ili više džinna da se približi čovjeku i `čuva` ga. Problemi nestaju ili bivaju umanjeni nošenjem ovako spravljenih hamajlija, ali nakon nekog vremena ponovo se jave, intenzivnije nego je to bilo i u početku bolesti. Ovo se dešava zbog toga što hodža koji napravi hamajliju ugovorom s džinnima ograniči njihovo prisustvo na određeno vrijeme, a onda im daje slobodu da napuste osobu ili čak da sami preuzmu kontrolu nad tom osobom. U pravilu se onda bolesnik vraća onome ko mu je napravio hamajliju. Mogući su i neki drugi dogovori, ali osnova je prethodno spomenuto.

- Simptomi koje ste opisali mogu biti znakovi prisustva džinna/sihra. Posjetite nekoga praktikuje rukju i Allahovom dozvolom rješit ćete probleme koji vas muče. Cijeli mail je prožet govorom o vašim posjetama nekim hodžama i praktikovanje nošenja hamajlija ili drugih zabranjenih stvari. To govori i o vašoj nemarnosti prema vjerskim propisima (u periodu u kome se to dešavalo). Ako griješim – halalite, ali ako ne potrudite se da svoj život obogatite dobrom i praktikovanjem vjerskih propisa. Samo to je čvrsta osnova u rješavanju džinskih napada.

- Hodža koji vam je, čim vas je vidio, rekao odakle dolazite SIGURNO ima vezu sa džinnima i trebate ga se klonuti. Obično su te `sposobnosti` hodža okarakterisane, smatrane snagom njihove vjere i njihovom bliskošću sa Allahom swt. Ovo je pogrešno. Hodža, čovjek koji vam zna reći stvari koje realno ne bi mogao znati (o vama ili nekome vama bliskom) surađuje s džinnima. Dešava se sljedeće: hodža stupa u kontakt sa vašim Qarinom (džinnom, pratiocem čovjekovim), direktno ili preko svog/svojih džinna. Obzirom da je Qarin 24 sata uz čovjeka i da zna šta je čovjeku, odakle je, šta je govorio putem prema hodži, gdje mu se nalaze stvari u kući, …, sve to automatski može znati i hodža. Onaj ko surađuje s džinnima, makar tvrdio i da je dobar, ili čak govorio da mu se obraćaju meleki, ili neke druge stvari, pri sebi nema dobra.

Allah, dž.š., je rekao: “ (…) i bilo je ljudi koji su pomoć od džina tražili, pa su im tako obijest povećali.”(Al-Džinn, 6) Kada ljudi traže pomoć od džina da bi povrijedili nekoga, ili da bi ga zaštitili od onoga čijeg zla se plaši, sve to je širk, i ko god je u takvom stanju, njegov namaz i post ne znače ništa. Allah, dž.š., je rekao: “A tebi, i onima prije tebe objavljeno je: ″Ako budeš druge Allahu ravnim smatrao, tvoja djela će sigurno propasti, a ti ćeš izgubljen biti.″” (Az-Zumer, 65) “Ko god je poznat da radi takve (ove) stvari, ne klanja mu se dženaza, ne prisustvuje se njegovoj dženazi, i on ne može biti ukopan u muslimansko mezarje.“ (Fatava Al-Ledžnetul-Da`imeh, 1/407-408 (Šejh Abdul `Aziz ibn-Baaz je dodao u vezi sa osobom za koju se zna da praktikuje saradnju sa džinima, da se moramo boriti protiv toga, savjetovati druge da to ne rade, prokazati onoga ko to radi, ne smije mu se dopustiti da oženi muslimanku, da se jede meso životinje koju je on zaklao, ne smije se klanjati nad njim (dženaza) i za njim, i sve to dok ne dokaže svoje pokajanje i pokornost Allahu, dž.š.) *Kur`anska hamajlija, lijek i zaštita od sihra, uroka i ograme

- Pitanje otvaranja zvijezde je možda i najčešće spominjano. Neko je rođen pod sretnom zvijezdom, neko nije; momku i djevojci su se zvijezde poklopile pa će biti sretni, ali drugima nisu pa su nesretni; neko je umro pa mu se ugasila zvijezda, a nečija se zvijezda rodila. Sve su ovo gluposti i izmišljotine Allahovih swt neprijatelja. Prenosi se od Zejd ibn-Halida el-Džuhanija da je rekao: “Allahov Poslanik, s.a.v.s., nas je predvodio na sabah namazu na Hudejbiji nakon kiše koja je padala te noći. Kada je završio namaz okrenuo se ljudima i rekao: ″Znate li šta je vaš Gospodara objavio?“ Rekli su: ′Allah i Njegov Poslanik najbolje znaju.′ Rekao je: ″Ovog jutra je jedan od Mojih robova postao vjernik u Mene, a jedan je postao nevjernik. Onaj koji je rekao ′spuštena nam je (pala je) kiša Allahovom milošću′ je vjernik u Mene, a nevjernik u zvijezde. Ali onaj ko je rekao pala je kiša zbog te i te zvijezde′ je nevjernik u Mene, a vjernik u zvijezde.″ (Buhari, 801; Muslim, 104)

- U jednom od prethodnih pitanja spomenuli smo neke od znakova po kojima se prepoznaju sihirbazi. Traženje podataka bolesnikovih i njegovih najbližih, traženje od bolesnika da pali papire na kojima je nešto napisano i da se time kadi (da udiše dim), su također znakovi po kojima se prepoznaje sihirbaz.

- Kad je riječ o vašoj sumnji u probleme sa džinnima/sihrom najvažniji je kraj vašeg pitanja. To što ste opisali da vam se desilo u snu kad je tijelo otkazalo poslušnost pritisnuto `nečim` je skoro sigurno znak napada džinna, bilo da tek pokušava prodrijeti u tijelo, bilo da je privremeno napustio tijelo pa pokušava da se vrati. Zbog toga, savjetujem vas da potražite nekoga ko ispravno liječi Kur`anom – braća koja uređuju ovu stranicu već imaju podatke o nekim ljudima, pa će vam ih proslijediti. Neka vam Allah swt bude dovoljan Zaštitnik.

Na pitanje odgovorio Almin Omerasevic!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Tema o sihru i dzinsko-sejtanskom uticaju

Post od Sunna » Sre Feb 24, 2010 10:44 pm

Silovanje od strane dzina


Pitanje:

Selam alejkum! Imam jedno pitanje, jako mi je vazno, jer utice na moj zivot. Svako jutro, kada moj muz ode na posao vrijeme 8 ujtro obicno desi se kao da mi neko sjedne na oci bukvalno, teskoca na ocima i ne mogu se pomjeriti, kao paralizovana i kroz to sve kao da utonem u mali san, ali se sve desava u istoj sobi gdje se nalazim cujem udar vrata da se otvore od ormara, zatim sjenka covjeka koji hoda po sobi i po krevetu i sjedi kod mene...

dize jorgan s mene, i bukvalno me siluje. Nisam u mogucnosti da nista ucinim i sprijecim to, zatim cujem neko sapuce kao da dvije osobe il vise pricaju nesto sapcu (zenska i muska) ali ne razumnim govorom, mrmljanje. Zatim se trznem probudim i srce ubrzano kuca i veliki strah. Svaku noc kad krenem spavati ucim sto znam, pusem niz sebe i postelju protresem uceci, tokom noci nista se ne desava i kad je muz pristutan, samo kad sam sama u jutarnjim casovima, tj. kad on ode na posao. Molim Vas da mi pomognete!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripada samo Allahu swt. Mislim da je u vašem slučaju najapametnija opcija posjetiti nekoga ko, Allahovom swt dozvolom, liječi Kur`anom. Vaše stanje je `školski` primjer manifestacije džinskih napada kroz napastvovanje ljudi, bilo žena ili muškaraca. Nekoliko puta sam se susretao sa osobama koje su na način identičan, ili sličan vašem, trpjeli uznemiravanja. (Na www.n-um.com je opisan jedan od slučajeva). Drugi, jednako poučan, desio se jednom mladiću koji je učio o vjeri i izučavao Allahovu swt Knjigu. Bio je od iskrenih, pokornih Allahovih swt robova. Ali, Allah swt ga je iskušao na ovaj način.

Spominjem njegov slučaj zato što je specifičan po tome da su se napastvovanja dešavala i na javi, daleko više od onih u snu. Nije mogao kontrolisati niti spriječiti ove napade, ma šta da je radio. Trajalo je to jedno vrijeme… Napominjem, praktikovao je vjerske propise i izučavao – učio napamet Allahovu swt Knjigu. Razgovarao sam s njim nekoliko puta. Dobro sam ga poznavao i o svemu smo otvoreno pričali. Nekad bih mu kazao da je možda problem upravo u tome što je nastojao da puno uči Kur`an kako bi ga memorisao. I prije se dešavalo, pa sam pomislio da je i ovaj put, da ljudi mnogo uče Kur`an ali forme radi, ili izgaraju u najboljoj namjeri, ali im pažnja popušta pa previđaju znakove džinskog približavanja…

Kako god, tek nakon što mu je proučena rukja javila se džinnica koja je tvrdila da je zaljubljena u ovog mladića i da ga neće napustiti. Allahovom voljom, nakon mnogo truda i zalaganja, ipak je shvatila da ne može ostati u tijelu koje je `prisvojila`. Napustila je mladića. Danas je on čuvar Allahove swt Knjige. Danas, elhamdulillah, problemi koji su ga zadesili su prošlost). Spomenuo sam vam ovaj slučaj pouke radi. Nekad, nakon što se desi problem učenje (kako vi to praktikujete noću) ne sprječava džinne da ugrožavaju čovjeka.

Ako su prethodno uspjeli prodrijeti u tijelo ili na drugi način ostvariti kontakt sa osobom, onda u nekim situacijama napuštaju čovjeka, a prisutpaju mu u nekim drugim. Kad noću učite zaštite, vi ih Allahovom voljom sprječite da vam pristupe, ali siguran sam da to ne rade i zbog toga što je vaš muž tu. On bi primjetio promejene na vama, a to bi ih sprječavalo da vas ugrožavaju. Ako bi se to dešavalo više puta, oni bi slabili i njihov uticaj prema vama bio bi neznatan. Tako, čekaju vrijeme u kojem ostajete sami i vjerovatno bez zaštite. Ako se, nakon što se probudite i ispratite muža, vratite u krevet bez da ste prethodno abdestili, proučili neku od zaštita ili klanjali dva ili više rekata, onda ste lahak plijen. Također, smatram da (na osnovu ovoga što ste ispričali) vaš jutarnji i večernji zikr nije redovan. O namazu neću govoriti jer se o (ne)redovnosti obavljanja namaza ne smije ni razmišljati. Bilo bi ružno očekivati od Allaha swt zaštitu, a ne činiti minimum koji vas karakteriše kao vjernika/vjernicu.

Pomjeranje stvari po stanu, zvukovi ili druga dešavanja su moguća i moguće ih je čuti/vidjeti čak i kad čovjek nije ugrožen džinskim djelovanjem. Džinni, kao i ljudi, mogu pomjerati stvari ili proizvoditi određene zvukove.

Poznat mi je slučaj čovjeka koji tvrdi da liječi Kur`anom, ali je sigurno sihirbaz. Naime, ovaj čovjek koncem veže Kur`an, a zatim Ga objesi na ključ. Nakon toga govori da se, ako je čovjek (bolesnik) bolestan od sihra, Kur`an okreće desno, a ako je šejtanski mess – lijevo. Ovo se, dok on govori, zaista i dešava. Ljudi koji ne poznaju džinne i ono što oni mogu uraditi, u ovome vide dokaze jake vjere tog čovjeka. Međutim, to je znak njegovog kufra. Kur`an mogu, i u ovom slučaju to i urade, doticati džinni. Oni okreću Kur`an…

Za vaš slučaj bitnije je to što vi i vidite sjene koje se kreću i da čujete glasove. Volio bih da ovo nije istina, ali mislim da je to čvrst dokaz prisustva džinna uz vas i njihovog djelovanja prema vama. Na početku sam spomenuo da bi bilo najapametnije da posjetite nekoga ko liječi Kur`anom. Savjetovao bih vas da sami radite neke stvari (kao način liječenja bolesti izazvanih džinskim djelovanjem), ali poznato mi je šta se u tom slučaju može desiti. Ako posustanete u nekom momentu zbog reakcija koje se mogu desiti (bilo da vam bude teško ili budete uplašeni još nekim dešavanjima), njihov uticaj na vas će dobiti novi zamah, i dodatno će biti ohrabreni. Svako odustajanje ili strah od mogućih reakcija učvršćuje njihovo prisustvo.

Također, može se desiti i da, čim počnete raditi program koji bi odredili, problemi nestanu. Ako u tom slučaju prestanete raditi terapiju/program, ponovo ste upali u zamku – džinni se u nekim slučajevima povlače jer poznaju osobu i njen karakter. Čekaju novu priliku da ponovo prodru u tijelo ili pristupe tijelu. Takvu priliku im ne treba dati.

Ako niste u prilici posjetiti nekoga ko liječi Kur`anom, napišite nam mail. Svakako ćemo se potruditi da, Allahovom swt voljom, riješimo vaš problem. Ovakav probem se ne rješava za nekoliko dana, nego je bitno ustrajati. Molim vas, u ima Allaha swt, da se iskreno pokajete za sve grijehe koje ste učinili i koje možda činite. Vjerujte mi da je to prvi korak koji morate napraviti. Svaki grijeh koji činite učvršćuje prisustvo džinna. Svako iskreno pokajanje ih jako uzdrma. Također, očistite kuću od slika ili kipova ljudi i životinja. Čuvajte se ogovaranja…

Prije nego si i obratite bilo kome, počnite raditi sljedeće:

- U svakom namaskom vremenu, a najbolje je odmah poslije namaza, nekoliko puta proučite suru Az-Zilazal. Nije bitan broj, ali neka to učenje traje minimum 5-10 minuta. Ovu suru učite i pred spavanje i čim se probudite, pa i ako to činite (spavate) tokom dana;

- Pretražite kuću ili stan u kome boravite. Pregledajte odjeću i namještaj. Nije bitno da to uradite za jedan dan i sve odjednom, ali bitno je da bude urađeno s pažnjom. Postoji velika mogućnost da su napadi koje osjećate rezultat sihra. U tom slučaju, očekivati je da sihr bude postavljen negdje u kući/stanu. Na odjeći možete primijetiti promjene (da je zašivena koncem specifične boje, da je izrezana na nekim mjestima, da izgleda spaljena…) Kad je riječ o namještaju, moglo bi se desiti da pronađete dijelove odjeće, kose, noktiju, trave, slika… koje vam ne pripadaju. Ako pronađete bilo šta, odmah to spalite. Svakako prvo pretražite sobu u kojoj spavate.

Na pitanje odgovorio Almin Omerasevic!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Tema o sihru i dzinsko-sejtanskom uticaju

Post od Sunna » Čet Feb 25, 2010 11:27 pm

Poceo sam klanjati, ali me hvata neki strah



Pitanje:

Selam alejkum!

Ja pišem iz Slovenije, vašu stranicu sam našo na internetu,pa bi želijo da mi objasnite neke stvari što mi se dešavaju u periodu 2 tjedna.Prije 2-3mjeseca sam prvi put pročito Kuran,imao sam želju da ga pročitam. Poslje toga sam se odlučijo i da se naučim da klanjam namaz,to mi je bila želja još od prije,al eto nikad nisam išo zatim.Hvala Dragom Bogu i naučio sam da klanjam,pa sam sad prekino da klanjam,jer mi se dešavaju neke čudne stvari,i ne znam jih baš tačno opisati,jer mi se nije nikad u životu to dešavalo,ali ču probati da vam objasnim.Naime u periodu 2 tjedna mi se dešavaju neke stvari poput nekog straha,a ne znam pred čim,ne mogu se koncetrisati na neke stvari što radim,pa ramišljam o tome šta je to sa mnom.Na vašoj stranici sam pročito o džinu i šejtanima, pa se bojim da nije to što me plaši. A kad sam pogledo koji su simptomi, vidijo sam da nebi moglo biti to,jer sam imo dvije noči ružne snove,ko neku vatru da sam sanjavo i poslije toga nemam ružnih snova, ponekad se trznem u snu.

Mjerijo sam i pritisak, isto u redu, nemam glavobolje ni bolove u želucu. Inače sam mlad i nemam problema sa zdravljem. Pa sad nesto razmisljam da nisam naletijo na kakvu crnu magiju, ne znam kako se kaže po islamu, jer su mi simptomi slični, bar koliko sam vidijo neke informacije na internetu, ali opet ne bi volio da mi se to dešava. Sad trenutno se osječam u redu, ali se bojim da neče šta biti naopako sa mojim životom,pa zato sam se naručijo kod efendije u Sloveniji,što može pomoči oko takvih stvari. Želim vam svako dobro i neka vas Allah dragi nagradi.

Odgovor:

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Nastavite klanjati. Ako osjetite smetnje, potrudite se da posjetite nekoga ko liječi Kur`anom i da to Allahovom voljom otklonite. Sihr (crna magija) nije neriješivi problem. Allahovom voljom, riješit ćete svoj problem, posjetom nekom ko liječi Kur`anom ili ustrajavanjem u praktikovanju vjerskih propisa.

Ipak, znajte, vašim vraćanjem islamu učinili ste nešto što smeta šejtanu. Naravno, da rekacija neće izostati. Vjerujte mi, vi niste izuzetak. Mnogi Allahovi swt robovi koji nakon zablude prihvate istinu, počnu osjećati tegobe kojih prije nije bilo. Većinu neko upozna i sa takvim šejtanovim neprijateljstvom, ustraju u ibadetu i vremenom problemi iščeznu. Ne svi, naravno. Problema će uvijek biti. Svrha vašeg vraćanja Allahu swt i jest da spoznate da postoji Neko kome se uvijek u nevolji možete obratiti i čiji odgovor neće izostati. Svaki problem ima rješenje, samo ga treba tražiti od Onoga ko zna odgovor na svako pitanje i koji svakoj nevolji može kraj učiniti.

Postoji mogućnost da vi jeste pri sebi imali džinne ili sihr koji su radili ono što su trebali raditi, a da ste vi to teško mogli osjetiti, ili ste osjećali na načine koje niste mogli prepoznati. Vi ih ničim niste uznemiravali i oni su vam činili zlo onako kako su naumili jer iz ništa nije sprječavalo u tome. Namaz im je bila sirena upozorenja. Uznemirili ste ih i oni su otkrili svoje prisustvo. Vama je to nepoznanice i strah je učinio svoje.

Prestali ste raditi jedino što vam je predstavljalo oružje u borbi protiv šejtana. Ponovo se prihavtite namaz, uzmite čvrsto najjače oružje u svoje ruke i pobijedit ćete džinne koji vas uznemiravaju. Da, uznemiravanje će potrajati još neko vrijeme. Ali, kako vi u vjerskim propisima budete jačali i kako budete izgrađivali svoju vjeru, džinni će postajati nemoćnjiji. Na vašoj strani ja Allah, Moćni. Na njihovoj sihirbazi ili drugi Allahu swt nepokorni robovi, na njihovoj strani je gorivo vatre džehennemske. Šta mislite ko će pobijediti?!

Almin Omerasevic!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: Tema o sihru i dzinsko-sejtanskom uticaju

Post od Sunna » Pon Mar 01, 2010 9:55 pm

Tri nova pitanja i odgovora



Pitanje:

Es-Selamu alejkum! Ja vam se javljam iz Australije. Sestra mi ima problema zvala nekog hodzu u Bosni. Taj hodza je pitao za njenjo ima datum rodjenja i ime majke. Nakon toga rekao je da ima sihre, kako su neke dvije zena za ocive strane njoj sihre stavile da joj se posvjete i da isto imaju sihre sa svekrvine strane. Medzutim sestra je trazila pomoc jer se sve neki problemi desava i nikako da idu naprijed, vec samo stoje u ismo mjestu. Nakon toga ovaj "hodza" iz bosne rekao je da moze nju i famelije (muza) lijeciti ako posalje 500 eura prvi put i on ce njima poslati...

vodu na kojoj ce on uciti, da to piju i umiju se sa tom vodom 21 dana pa onda preko divje sedmice da samo piju dva dana u sedmici i posle te dvije sedmice opet 21 dana. Prvi put je pitao da se uplati 450 eura, a svaki put posle toga po 190 eura. Ja ne znam puno o ovim stavrima, ali ja sam joj rekla da jos nista ne pocinje. Sestra mi ne zna kome da se obrati, ja sam vidila ovu stranicu i zelim da znam ako se nam mozete pomoci da dodjemo do broj telefona od nekog koji nam moze pomici. Zivimo u Australiji pa zelimo znati je li postoji mogucnost da joj neko pomogne preko telefon i da poprica sa njoj.

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Svako onaj ko traži lične podatke bolesnikove ili njegovih najbližih je ili sihirbaz ili prevarant! Ovo je samo jedan od pokazatelja koji karakterišu sihirbaze. Potražite na ovoj stranici i ostale zato što se kod različitih `liječnika`, `hodža` mogu pronaći različiti pokazatelji. Sve što vam je taj čovjek rekao ne vjerujte mu. On nema načina da zna ko vam je uradio sihr, osim u situaciji kada ga posjetite (kada posjetite nekoga ko liječi Kur`anom), a i tad se toj informaciji mora pristupati jako oprezno jer jedino može doći od strane džinna. Zato, ako povjerujete tom čovjeku dolazite u dvije opasnosti.

Obje ću spomenuti u riječima Allahovog Poslanika saws. Prenosi se od Ebu-Hurejre, r.a., da je Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Čuvajte se sedam smrtnih grijeha!” Rekli su (ashabi) ″koji su to grijesi, o Allahov Poslaniče?″ Odgovorio je: “Širk (pridruživanje Allahu, dž.š., druga), sihir, ubiti onoga koga je Allah, dž.š., zabranio ubiti osim po pravdi, jedenje kamate i imetka siročeta, bježanje s bojnog polja u vrijeme borbe (sa nevjernicima), i potvoriti čestitu ženu koja nikada nije pomislila da uradi nešto što bi ugrozilo njenu čednost, i koja je dobra vjernica.” (Buhari, Muslim)

Ibn-Abbas prenosi da je Allahov Poslanik, s.a.v.s., rekao: “Nije od nas onaj ko donosi loše predznake, ni onaj u čije se ime donose; ni onaj ko proriče, niti onaj za koga se proriče; ni onaj ko praktikuje sihir, niti onaj u čije se ime sihir pravi.” (Taberani)

Allahov Poslanik, s.a.v.s., je rekao: “Ko god posjeti gatara i povjeruje u ono što on kaže, zanijekao je (postao je nevjernik u) ono što je objavljeno Muhammedu, s.a.v.s.“ (Ahmed, II/ 408 ; Ebu-Davud, 3904; Et-Tirmizi, 135; Ibn-Madže, 639; El-Hakim, I/8)

Čak i da znate osobu koja vam napravi sihr, nemate koristi od toga. Prvo, nemate dokaze za vaše tvrdnje. Drugo, važnije od toga je da sihrbazi nemaju vjere, nemaju stida, i nemaju savjesti, tako da, čak i da im ukažete na vašu spoznaju o njima, to ih neće spriječiti da nastave raditi ono što su i naučili. Sve što vam je taj hodža poslao, ako to još uvijek imate, bacite (u rijeku) ili spalite. Nemojte piti tu vodu, niti nositi zapise/hamajlije ako ste ih dobili. Ne znam šta je naučeno na vodu, ali znam da nije ništa ili ništa dobro jer od takvih ljudi dobra ne može biti.

Ako vi (vaša sestra) uistinu pri sebi ima sihr, ta voda joj ne bi pomogla. Ovo govorim pod pretpostavkom da je voda čista, da je na nju naučen Kur`an, a nikako nešto osim toga. Naučena voda slabi sihr u tijelu i negativno djeluje na džinne izvršioce sihra, ali izvršioci sihra nisu uvijek u tijelu niti je predmet sihra u tijelu. U tom slučaju voda ima određeni, često neznatan uticaj na uništavanje sihra. Njen potpun efekat ostvaruje se u korelaciji sa drugim stvarima koje su pripremljene sa namjerom uništavanja sihra.

Također, ne postoji mogućnost da neko otkloni sihr putem telefona, preko slika, odjeće ili bilo čega drugog. Sihr, Allahovom swt odredbom, može biti otklonjen učenjem Kur`ana nad osobom koja je oboljela (direktno, `licem u lice`) ili ustrajavanjem te osobe u programu koji pripremi neko ko poznaje načine liječenja Kur`anom. Vaša sestra može popričati telefonom s nekim ko poznaje ova liječenja (braća koja uređuju ovu stranicu vam mogu dati neki broj), ali iako će joj to olakšati spoznaju o onome što joj se dešava i inšaAllah pomoći u borbi sa sihrom, to svakako nije dio procesa liječenja. Možemo joj odrediti program čijim će praktikovanjem, Allahovom swt voljom, sihr biti otklonjen. Prije toga morate nam napisati konrektno o kakvoj vrsti problema je riječ jer to se iz vašeg maila ne vidi.

Za početak, preporučit ću vam/vašoj sestri put otklanjanju problema, ma odakle dolazili:

- redovno obavljanje namaza; voditi brigu o namazu u prvom vremenu i brinuti o ustrajnosti u namazu;

- praktikovati, kad god je to moguće, dobrovoljne namaze, a posebno namaz u zadnjoj trećini noći;

- puno učiti dove Allahu swt, a posebno u zadnjoj trećini noći;

- snimiti suru Al-Bekara i istu puštati u kući/stanu; nije potrebno slušati ovu suru (iako je lijepo), čak nije potrebno ni boraviti u stanu dok traje; ako, ipak, boravite u stanu za vrijeme učenja nemojte pričati, ako uči u istoj sobi u kojoj se nalazite;

- udjelite potrebnima, moleći Allaha swt da vam i tim vašim djelom otkloni teškoće u kojima se nalazite;

- noću, poslije akšama učite/čitajte suru Al-Waki`a kako bi vam se povećao bereket;

- svoj imetak očistite zekatom; posavjetujte se sa imamom u vašem mjestu o načinu kako se obračunava zekat, a zatim to i učinite;

- dajte svom mužu pravo koje mu pripada kroz poštovanje i poslušnost; svakako isto mora (naravno, ako imate muža) postupati i on prema vama;

- čuvajte se grijeha, a posebno pazite na nedozvoljene kontakte sa muškarcima i ogovaranja;
**********************************************************

Pitanje:

Es-selam alejkum!

Bio sam kod jednog hodje on mi je prvo pito za ima majke i moje ime i prezime potom mi je dao vodu da pijem i na pravi hamajliju. Kad sam drugi put dosao kod njega ucio mi je i (imam ljubavni sihir), bio sa djevojkom tri god u vezi (bila druge vjere)....kad mi je ucio uvjek mi je ona U GLAVU dolazila.......

kad mi je ucio imo sam takve simptome da mi je se desna noga jako tresla se.....i prste mi je stavljo u oci i na vrat i stisne jedno vrjeme kad je ucio ja sam prico u ime ti osoba sa efendijom. Kad sam sada bio kod njega po cetvrti put, dao mi je neku vodu da pijem 7 dana na toj vodije on nesto ucio.......i reko da slusam svaki dan ti 7 dana suru al bekare. Ja sad ne znam je li ovo pravilno ucenje ili nije?

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripadaju samo Allahu swt. Prvo, promijenite hodžu! Potražite nekoga ko ispravno liječi Kur`anom, za razliku od čovjeka kojeg ste posjećivali. (Braća koja uređuju ovu stranicu će vam dati broj nekog od ljudi koji praktikuju Rukju)

Nekoliko smo puta do sada spominjali znakove onih koji sihr sihrom liječe, ili koji uopće ne liječe, ali se bave sihrom. Jedan od znakova da je neki čovjek praktičar sihra ili da to pokušava biti je traženje ličnih podataka bolesnikovih ili nekoga iz njegove porodice. Sve drugo što `liječnik` uradi nakon toga, nije vriedno pomena. Učenje Kur`ana nad bolesnikom ili učenje na vodu, ili…, samo je pretvaranje takve osobe. Želi se prikazati u dobrom svjetlu bolesniku, a o toj osobi sve je reklo traženje vaših podataka i davanje hamajlije.

Prenosi se od Zejnebe, supruge Abdullaha ibn-Mes`uda da je Abdullah rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Čini (čarolije, vradžbine, zabranjene rukje, op.a.), hamjlije i ljubavne čarolije su širk.″” (Ebu-Davud, 3883; Ibn-Madže, 3530; Albani ga je svrstao u sahih hadise: Al--Silsiletul-Sahiha, 331 i 2972)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira, r.a., da je rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Ko god nosi hamajliju, Allah mu neće ispuniti potrebe, a ko god nosi školjke (u svrhu zaštite), Allah mu neće dati mira.″” (Ahmed, 16951; Albani je rekao da je da`if: Da`if al-Džami`, 5703)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira el-Džuhanija da je jedna grupa došla Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., da mu daju bej`ah (prisegu na vjernost). On je prihvatio prisegu deveterice, ali ne i od jednog. Rekli su: “O Allahov Poslaniče, prihvatio si prisegu deveterice, ali ne i od jednog.” Rekao je: ″On nosi hamajliju.″ Čovjek je stavio ruku u njedra i izvadio (hamajliju). Zatim je Poslanik, s.a.v.s., prihvatio i njegovu prisegu. Rekao je (Allahov Poslanik, s.a.v.s.): “Ko god okači, nosi hamajliju, počinio je širk.” (Ahmed, 16969; Albani rekao da je sahih: Al-Silsiletul-Sahihah, 492)

Simptomi koje je taj efendija izazvao učenjem nisu ništa strano. Da bi se izazvali simptomi, odnosno reakcije nije važno da li onaj ko uči poznaje liječenje Kur`anom, ili da li to radi ispravno. Zavisno od toga ima li džinna u tijelu, jesu li jaki ili slabi – fizički ili psihički, koliko je jak sihirbaz koji ih šalje ili koliko oni imaju interesa da ugroze određenu osobu, ili neke druge stvari, reakcije će se javiti, nekada čak i na vrlo kratko učenje. Krajnost je da se reakcije jave čak i bez učenja, što je svakako moguće. Problem nastaje u sljedećem. Reakcije ne znače ni početak (iako to svakako mogu značiti), a pogotovo ne proces liječenja. Reakcije znače oholost džinna, ili njihovu slabost, ili čak dogovor sa `liječnikom`, ako je ovaj sihirbaz. U tom slučaju bolesnik će vidjeti da se nešto dešava, iskazat će puno povjerenje prema liječniku i nastaviti praktikovati ono što mu bude rečeno, makar to otežavalo situaciju u kojoj se nalazi.

Također, `vaš` govor o tim osobama/u ime tih osoba ne znači ništa. Da, džinni mogu da govore kroz osobu koju su okupirali ili da ta osoba sama govori sve što joj dolazi u misli (što su opet šejtanske vesvese). Prvo, džinni su poznati kao lažljivci i sve što ste kazali u tom razgovoru baš zbog toga nema težinu. A drugo, džinni su veliki smutljivci, i nije rijetkost da u toku učenje budu izgovorena čak i imena najbližih ili vam se samo njihove slike pojavljuju pred očima. Tad ostajete u ubjeđenju da vam je određena osoba učinila sihr, iako je to daleko od istine.

RIJETKO, SKORO NIKAD, U TOKU UČENJA NE BUDE IZGOVORENO IME SIHIRBAZA KOJI JE NAPRAVIO TAJ SIHR. DŽINNI SU U SIHRU POSLUŠNICI, ONI KOJI SU POTČINJENI I JAKO SE BOJE SIHIRBAZA KOJI IH JE NATJERAO NA NEKI SIHR. ZATO, ONI NE SMIJU IZGOVORITI IME TOG SIHIRBAZA NEGO IZGOVORE ILI IME NEKOG DRUGOG ILI IME OSOBE KOJA JE ČISTA OD TAKVIH ŠEJTANSKIH RABOTA. ZATO, U IME ALLAHA SWT VAS MOLIM, ČUVAJTE SE SUMNJIČENJA.

Allah swt je rekao: “O vjernici, klonite se mnogih sumnjičenja, neka su sumnjičenja, zaista grijeh…” (El-Hudžurat, 12)

Lik djevojke koji vam je bio pred očima, a s kojom ste prethodno bili u vezi, također protumačite na prethodno opisani način; džinni se u toku učenja poigravaju sa razumom bolesnika, možda su to činili i s vama; možda je ta djevojka čista od onoga što bi joj se moglo pripisati.

Na kraju, spomenut ću ono što je možda i najvažnije u vašem pitanju. Vaša veza s tom djevojkom možda i jest uzrok problema u kojima ste se našli. Nadam se da niste činili grijeh/blud s tom djevojkom, ali ako jeste, ODMAH SE POKAJTE Allahu swt. Dok činite grijeh bluda, iman vas napušta i vi postajete kao napuštena kuća: ko god odluči da uđe u nju i ukrade vrijednosti koje u njoj postoje, ima slobodu da to i učini. Tako, ako vam je neko uradio sihr, vaš grijeh je bio preduslov da isti počne djelovati. Iskreno pokajanje znači da se odmah pokaje za učinjeni grije i da se više nikad ne vrati tom gijehu. Zato, očistite se prljavštine koju grijeh sobom nosi. To je preduslov vašeg izlječenja, ali i jedan od uslova vaše sigurnosti pri susretu sa Allahom swt na Danu velikog obračuna.
***********************************************************

Pitanje:

Es-selamu alejkum braco.

Pre od prilike 3-godine je moj otac nasao tespih u dvoristu ispred kuce. Prijateljica mu je preporucila da ode kod neke stare nane (kao ona se razume u te stvari). Kada je otisao kod te nane i rekao joj da je tespihe nasao ona je uzela ogledalo posto u njega gleda i rekla je da na tom mestu sedi melek koji cuva nasu decu i tacno opisala nasu kucu. Zatim je napisala dve amajlije. U jednu amajliju je rekla da svi mi koji zivimo u toj kuci stavimo po malo kose i amajliju stavimo na ulazna vrata od kuce.

A za dugu amajliju je rekla da treba da zakolje moj otac kokosku i u njenoj utrobi da se stavi amajlija i da se zakopa na to mesto gde je naso tespih. I rekla je kada se to uradi da ce moj otac da sanja neki san u roku od tri dana i da ode kod nje da joj kaze sta je sanjao. Uradzeno je kako je rekla i moj otac je sanjao nekakva tri svetla onako u daljini. Kada joj je rekao za ta svetla sto je sanjao ona je samo rekla da je to dobro. Situacija pre toga nije bila dobra ali ni sada nije nista bolja. Hvala dragome Allahu pa nas je uputio na njegov put, hvala i vama jer smo dosta procitali i naucili iz vasih stranica. TRAZIM SAVET OD VAS STA TREBAM DA RADIM!

Odgovor:

AlejkumusSelam!

Slava i zahvala pripada samo Allahu swt. Prije nego odgovorim na vaše pitanje, zamolit ću vas da pregledate i odgovore na pitanja koja su drugi postavili. Naime, o hamajlijama smo već govorili, pa je moguće da ono što vas interesuje pronađete i u drugim odgovorima.

Prenosi se od Zejnebe, supruge Abdullaha ibn-Mes`uda da je Abdullah rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Čini (čarolije, vradžbine, zabranjene rukje, op.a.), hamjlije i ljubavne čarolije su širk.″” (Ebu-Davud, 3883; Ibn-Madže, 3530; Albani ga je svrstao u sahih hadise: Al--Silsiletul-Sahiha, 331 i 2972)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira, r.a., da je rekao: “Čuo sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., da je rekao: ″Ko god nosi hamajliju, Allah mu neće ispuniti potrebe, a ko god nosi školjke (u svrhu zaštite), Allah mu neće dati mira.″” (Ahmed, 16951; Albani je rekao da je da`if: Da`if al-Džami`, 5703)

Prenosi se od Uqbe ibn-Amira el-Džuhanija da je jedna grupa došla Allahovom Poslaniku, s.a.v.s., da mu daju bej`ah (prisegu na vjernost). On je prihvatio prisegu deveterice, ali ne i od jednog. Rekli su: “O Allahov Poslaniče, prihvatio si prisegu deveterice, ali ne i od jednog.” Rekao je: ″On nosi hamajliju.″ Čovjek je stavio ruku u njedra i izvadio (hamajliju). Zatim je Poslanik, s.a.v.s., prihvatio i njegovu prisegu. Rekao je (Allahov Poslanik, s.a.v.s.): “Ko god okači, nosi hamajliju, počinio je širk.” (Ahmed, 16969; Albani rekao da je sahih: Al-Silsiletul-Sahihah, 492)

Kosa koju ste stavili u jednu od hamajlija nije ništa drugo do dio dogovora koji je ta žena napravila sa džinnima. Sigurno ih je `ovlastila` da borave uz vas, čak i ako to prethodno nisu činili. Smatram, a vi to znate, da su se nakon posjete toj ženi počele dešavati i neke stvari kojih prethodno nije bilo. Ovo se dešava upravo zbog džinna koji su dio sihra, bilo onih koji su dio prvog sihra (onog koji imate ili samo smatrate da imate, ali za to nemate dokaza osim riječi te žene), ili onih koji su dio sihra kojim se liječi prvi sihr – nušra. Ovo je zabranjeno i ljudi koji to praktikuju su također sihirbazi.

Tespih koji je vaš otac pronašao ne znači ništa, i moguće je da taj predmet nema nikakve veze sa sihrom, odnosno sa smetnjama i problemima u vašoj porodici. Po mom mišljenju, problem je nastao tek posjetom toj ženi. Ne tvrdim da i prije niste imali problem, ali tespih vjerovatno nije bio dio tog problema. Svakako su hamajlije koje ste dobili veći problem i samo jačaju onaj koji već imate.

Pogledajte neke primjere liječenja koji jako podsjećaju na vo što je savjetovano vašem ocu. Napominjem: SVE SU OVO PRIMJERI ZABRANJENIH LIJEČENJA, KAO ŠTO JE I ONO ŠTO JE URADIO VAŠ OTAC:

“… Liječi se kađenjem listovima čička, zatim treba zaklati crnoga pijevca koji na sebi nema biljega. Namaži ruku i čelo bolesnoga pijevčevom krvlju i nakapaj mu u nos prilikom učenja azime. Kadi ga magarećim izmetom… / … Liječi ga davanjem mozga majmuna i žabe… / … Liječi ga uzimanjem jetre od potpuno crne ovce. Jetru podijeli na sedam komada i na svakom napiši… / … Zakolji crvenoga pijetla pa sakupi krv, crijeva, mozak, perje i sav izmet koji je možda izašao prije klanja. Reci: `Bismillah Allahu ekber` i učimu azimu do kraja pa sve to stavi u omot i baci na drvo koje je izvan naselja… / … Liječi ga vefkom i raskuj ga na orah i to ekserom za potkivanje konja. Udari ga u peticu gdje god da piše, a može i na kućna vrata u posebno vrijeme…”

Savjetujem vas da se svi pokajete za ono što ste učinili, da odmah uklonite zapise/hamajlije koje ste postavili (spalite ih i pepeo zakopajte ili bacite u rijeku), i da više ne posjećujete osobe koje se bave liječenjem kakvo je praktikovala ta žena.

Zaista ne mogu ništa kazati o tome kako da se popravi situacija u kojoj se nalazite jer i niste napisali o čemu se radi. Ono u čemu neće biti štete je da popravite svoje stanje jačanjem svoje vjere, a Allah swt će olakšati stanje u kojem se nalazi vaša porodica. Ako sumnjate da imate problem sa sihrom/džinskim djelovanjem posjetite nekoga ko liječi Kur`anom, ili opište vašu situaciju, a zatim ću vam reći postoje li naznake da to jest džinsko djelovanje. Molim Allaha swt da vas i nas zaštiti djelovanja šejtanovih sljedbenika.

Na pitanja odgovorio Almin Omerasevic!

Odgovori