Osalavatu na Muhammeda a.s.

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ammraek
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Dec 16, 2009 2:26 pm

Osalavatu na Muhammeda a.s.

Post od ammraek » Čet Dec 24, 2009 8:32 am

Es selamu alejkum. Sufjan Servi prica. Dok sam obilazio oko Kabe primjetih covjeka koji kad god napravi korak svaki bi put ucio salavate na Muhammeda a.s. Ja mu pridoh i rekoh. O covjece ! Ti si ostavio i tesbih i tekbir i tehlil (rijeci SubhanAllah ,Alahu ekber i La ilahe illAllah ) a samo donosis salavate na Alejhisselama. Sigurno za to imas valjan razlog. Kada taj covjek upita tko sam i kad mu se prestavih on rece- Da nisi stranac ne bi ti ispricao svoj slucaaj niti bih ti rekao svoju tajnu...Onda covjek nastavi pricati- Isao sam sa svojim ocem na hadz, i u putu moj otac umrije a lice mu potpuno pocrni.Ja prekrijem njegovo lice i pocnem iscekivati da neko naide kako bi mi pomogao oko ukopavanja mog oca.Tako dode i noc a ja zaspah i u snu vidjeh nekog covjeka od kojeg nikad ljepseg nisam vidio,niti ljepsu odjecu na nekom,niti ugodnijeg mirisa ikad osjetih. Covjek dode do mog umrlog oca i otkri njegovo lice pa ga dodirnu svojom rukom,a lice mog oca dobi finu bjelu boju.Kada covjek krenu ja ga upitah. O robe Allahov! Ko si ti kada si utudini dosao da sa Allahovom miloscu ucinis da moj otac ovako lijepo izgleda-Nepoznati covjek odgovori - Zar me ne prepoznajes- Ja sam Muhammed sin Abdullahov, Allahov poslanik.I ako je tvoj otac bio grijesnik on je mnogo ucio salavat na mene i posto ga je zadesilo to sto si vidio zamolio je Allaha za pomoc a mene za sefaat - zagovor kod Allaha.Zbog toga sam odmah i dosao jer ja pomazem svima onima koji mnogo salavat uce.Nakraju covjek rece.- Kada sam se ja probudio vidjeh da je lice moga oca bijelo i od tada i ja stalno ucim salavate na Muhammeda alejhisselam.

Odgovori