ulje čorokota

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

sljgc
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 6:32 am

ulje čorokota

Post od sljgc » Sub Avg 08, 2009 6:53 am

ne mogu biti ovdje a da vam svima ne ispricam i da na neki nacin ne upoznam one koji ne znaju koliko je zdravo koriscenje ulja corokota.naime ovo ulje se dobija hladnim cijedjenjem iz sjemena biljke čorokot,koja raste u mediteranskim krajevima(saudijska arabija,sjeverni dijelovi afrike).

Posljednji Božji Poslanik, Muhammed a.s., Vjerovjesnik islama, je rekao, preneseno preko vjerodstojnog lanca prenosilaca u hadisu: “U čorokotu ima lijeka za svaku bolest osim za smrt.” ( bilježi ga Buhari ).


Samo ulje čorokota je u Egiptu već u vrijeme faraona igralo veliku ulogu. Čak je i stavljan pored mrtvih, jer su vjerovali, da bi ga mogli koristiti i u zagrobnom životu. Tako je u grobnici faraona Tutankamona (Tutenchamun) nađena flaša sa uljem čorokota. Islamski učenjaci prenose, da su faronovi ljekari već prije 3000 godina koristili ulje protiv mnogih bolesti kao bolovi u žena u toku mjesečnog pranja, prehlade, glavobolje i bolovi zuba. Prije svega se koristio kod ljudi koji su se osjećali oslabljeno ili za neobjašnjive upale odnosno nečistoće kože.

-ODSTRANITE MASNOĆU U KRVI (holesterol i trigliceride)
Masnoća u krvi dolazi od jetre a ne direktno iz hrane osim manjeg postotka jedući hranu vrlo bogatu mastima.
Djelovanje ulja čorokota na trigliceride je dvojako:
Razgrađuje trigliceride
Stimulira jetru na normalan rad da proizvode potrebne supstance da održava krv čistom i time dovodi do smanjenja udjela prekomjernih mastiu krvi.

- KRVNI PRITISAK DOVEDITE U NORMALU
Ulje čorokota sadrži supstance koje vraćaju elastičnost krvnim žilama i time se one mogu ponovo proširiti. Direktan utjecaj proširenja vena je smanjenje krvnog pritiska, jer srce uvijek pumpa konstantan protok.Ako su vene sužene, srce mora povećati pritisak da bi održavao isti protok, koji je bitan radi ishrane stanica u cijelom tijelu, od unutarnjih organa do kože. Vraćanjem elastičnosti srce nema potrebe raditi na visokom pritisku i jednostavno dolazi do normalizacije.

-ŠEĆER U KRVI NORMALIZIRAJTE
Ulje čorokota vraća krvi i stanicama u tijelu ( npr. mišići, oči, koža ) osjetljivost na inzulin.Ovo znači da se šećeri, koje pojedemo u ishrani, uspješno transportuju na mjesta u tijelu gdje god da su potrebni. Na ovaj način, šećer se ne gomila u krvi i tijelo nije prisiljeno da izbaci visoke nivoe šećera ( vrlo opasno za tijelo i zdravlje ) uriniranjem.

-POJAČAJTE IMUNITET
-ODSTRANITE NADUTOST STOMAKA
-ELIMINIRAJTE MOKRAĆNE INFEKCIJE
-ELIMINIRAJTE KOŽNE OSIPE
ako neko ima pitanja u vezi ovog ulja moze me kontaktirati na tel.061 732 825,ili na mail sljgc@yahoo.com
selam alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ulje čorokota

Post od Senad » Sub Avg 08, 2009 6:24 pm

Esselamu alejkum

Mogu li se ovdje postavljat pitanja :? :?:

sljgc
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 6:32 am

Re: ulje čorokota

Post od sljgc » Sub Avg 08, 2009 6:41 pm

naravno senade da mozes,a mozes i privatno na mail sljgc@yahoo.com

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Re: ulje čorokota

Post od Sunna » Sub Avg 08, 2009 9:56 pm

Es Selamu alejkum wrwb,

Sljgc,

Pretpostavljam da su ovo vasi inicijali imena-prezimena, profesije ili mjesta gdje zivite...
Ne razumijem zasto vam se obracati telefonom ili mailom za vise informacija o corokut ulju kad je bas ova web stranica jedna dobra platforma za razmjenu informacija, iskustava isl. ?! Da li dajete recepte upotrebe ulja za razlicite potrebe pa imate cjenovnik...? Tajanstven nastup

Dosla sam do info da upotrebom corokuta moze se skidati kilaza. To je jako vazno za nekoliko sestara sto bi rado probale terapiju za mrsanje. Infekcija mokrecnih kanala isto vazna tema za zene da bi se izbjegli antibiotici. Ako se ne radi o nekom cjenovniku, mozes postirati ovde ove dvije teme pa da se zainteresovane sestre okoriste....

???

Selam

sljgc
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 6:32 am

Re: ulje čorokota

Post od sljgc » Ned Avg 09, 2009 6:32 am

moje sljgc je ustvari suglasnici iz mog prezimena koje je suljagic.
ne,naravno da nemam skrivenih namjera,ne dao dragi Allah.
ali ima ljudi koji bi mozda nesto pitali privatno.
sto se tice skidanja kilaze i veze sa corokot uljem iskreno nisam cuo da direktno djeluje na to,ali zasigurno svojim pozitivnim djelovanjem na jetru moze regulisati trigliceride pa mozda i na masnocu u samom tijelu.
a osim toga jako dobro djeluje na upale i infekcije tako da svi koji imaju takvih problema mogu ga koristiti.
ima veoma jako imunolosko djelovanje.toliko jako da se ne preporucuje trudnicama,a ni ljudima koji imaju transplantirane organe.
selam od brata iz tuzle

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: ulje čorokota

Post od Farshi_turaab » Ned Avg 09, 2009 7:59 pm

Kad smo već kod trudnica, već ispitano u par navrata, znam nekoliko osoba koje su u trudnoći koristile čurekotovo ulje i njime uspješno odstanile sekret uzrokovan gljivičnim infekcijama u trudnoći, i umjesto antibiotika su koristile čurekotovo ulje, i elhamdulillah terapija je bila uspješna, nikad više nisu imale problema sa tim, a i bebe elhamdulillah rođene zdrave i čitave :)

sljgc
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 6:32 am

Re: ulje čorokota

Post od sljgc » Pon Avg 10, 2009 6:14 am

jako me raduje sto cujem takve vijesti,ali ni u kom slucaju ne bih se usudio preporuciti čorokot ulje za trudnice.
to su pojedinacni slucajevi,i hvala dragom Allahu da im je ulje pomoglo.
jos jednom cu reci da ovo ulje ima veoma jako imunolosko dejstvo,a poznato je svima da imunoloski sistem u ljudskom organizmu djeluje na principu da organizam odbacuje sve sto je "strano".zbog toga,na dijete,ili fetus,bolje receno organizam moze tako reagovati.
selam alejkum iz tuzle

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: ulje čorokota

Post od bajro17 » Pon Avg 10, 2009 6:20 am

ja se slabo razumjem u ta ulja i to ali sada moram pitati za rodjaka koji ima jedno 50 godina
nedavno je izvadi jedan limfni cvor a sada mu nenormalno iskacu drugi i to ga boli puno a sada neznam sta bi mu da mu malo to prodje a strah ga je da nema rak posto mu je sestra umrla od raka on pije corokutovo ulje i ona zalije mdom rastopljenim u mlakoj vodi ako neko zna nesto bolje molim vas dajte odgovor

sljgc
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 6:32 am

Re: ulje čorokota

Post od sljgc » Pon Avg 10, 2009 12:55 pm

rado bih ti rekao nesto o tome brate moj,ali ne znam nista o limfnim cvorovima.ne znam ni da li pomaze ulje corokota tome.ako pije ulje nece mu odmoci,a moze se desiti da pomogne.neka on pije to,allah da mu pomogne.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ulje čorokota

Post od Senad » Pon Avg 10, 2009 6:06 pm

Farshi_turaab napisao:Kad smo već kod trudnica, već ispitano u par navrata, znam nekoliko osoba koje su u trudnoći koristile čurekotovo ulje i njime uspješno odstanile sekret uzrokovan gljivičnim infekcijama u trudnoći, i umjesto antibiotika su koristile čurekotovo ulje, i elhamdulillah terapija je bila uspješna, nikad više nisu imale problema sa tim, a i bebe elhamdulillah rođene zdrave i čitave :)
Esselamu alejkum!

Aferim,,,mašaAllah.

To su prave info.....

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ulje čorokota

Post od Senad » Pon Avg 10, 2009 6:11 pm

sljgc napisao:imunoloski sistem u ljudskom organizmu djeluje na principu da organizam odbacuje sve sto je "strano".zbog toga,na dijete,ili fetus,bolje receno organizam moze tako reagovati.
selam alejkum iz tuzle
Esselamu alejkum.
Subhanallah ,,,zar djete u utrobi majke može biti strano tjelo
Kada čujem ovakve stvari imam osjećaj da će se nebesa strovalit i raspast.
Pa zar je naš časni Poslanik Muhammed a.s. bio strano tjelo u utrobi svoje majke,,

Ovakve konstatacije moj razum nemože dokučiti.
Volio bih da spoznam da li je baš djete u utrobi majke strano tjelo :oops: :?

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: ulje čorokota

Post od Farshi_turaab » Pon Avg 10, 2009 11:42 pm

Allahu 'alem, al koliko je meni poznato nije strano tijelo, mislim, ne može se tako reći, već je inace trudnoca vanredno stanje, ono sto izvodi tijelo iz njegovog ustaljenog stanja, a jos plus je krvotok majke dijelom povezan sa bebinim pa valjda je zbog toga to... mada, mislim da to vrijedi za onaj stadij kada jos uvijek postoji opasnost od odbacivanja ploda od strane materice, a to su prva tri mjeseca. Opet Allah najbolje zna... ako ko zna sta vise insha'Allah nek nam javi.

A brate sljgc, one nisu pile curokotovo ulje, dakle antitijela nisu dospjela u krvotok bebe, već su uljem cistile rodnicu. Halali mi, u predhodnom postu ovo nisam navela. Uglavnom insha'Allah je pomoglo svima njima, 5 ih je za koje znam. eto tako insha'Allah.

wesselaam

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: ulje čorokota

Post od meli » Uto Avg 11, 2009 4:18 am

Selam alejkum
I ja ne kontam KAKO bi djete u utrobi majke strano tjelo????
Ako djete bi bilo strano tjelo onda znas li da organizam se bori da otsrane svako strano tjelo,zasto ni sluzi imunitet?????Tad nikad ne bi se odrzala bremnost do kraj!
Problem ima kad nastane Rh-inkopatibilitet, a to je kad Rh negativna trudnica zabremeni sa Rh-pozitivan plod.Ja bi malo sada pisala na makedonski, a ako nekoj hoce da zna pa nek me pita zasto me malo bosanski teze ide,al kontam 99%.Znaci togas preku ostetenata placenta mozat eritrocitite na deteto da prodrat vo krvotokot na majkata.Organizmot na majkata ke reagira na Rh-anitgenot so sozdavanje na specificni antitela, e tuka organizmot reagira kako na strano telo pa i za to se stvaraju antitela.Sozdadenite antitela preku placentarniot krvotok doagaat do plodot,nastanuva reakcija antigen-antitelo,aglutinacija,a potoa raspaganje na eritrocitite na plodot.Toa ne nastanuva na prvata bremenost,tuku na sekoja naredna bremenost,so Rh-pozitiven plod,pri Rh senzibilizirani majki doaga do prodor na pogolemo kolicestvo specificni antitela vo detskiot organizam,aglutinacija i raspaganje na eritrocitite,taka da bremenosta zavrsuva ili so predvremeno raganje,ili mrtvo rodeno dete ili deteto se rodi so teska hemoliticka bolest.Za sreka ova nastanuva vo 5% od ovakvite bremenosti.Denes, problemot so Rh inkopatibilija e resen so detalno ispituvanje na krvna grupa i Rh-factor na trudnica i soprugot,so desenzibilizacija na majkata,sledenje na celiot tek na bremenosta,kontrola na plodot po raganjeto i sproveduvanje na eksangvinotransfuzija vednas po raganjeto.So ova denes retko se slucuva da majkata go prifati plodot t.e eritrocitite kako strani tela.
Selam alejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: ulje čorokota

Post od Senad » Sre Avg 12, 2009 4:57 pm

Strano tjelo u organizmu ?

Ako neko želi da jednostavno isproba šta je to strano tjelo u organizmu ili tjelu neka sebe ubode najtanjim trnom i neka ga ostavi u tjelu pa će vidjeti šta se dešava. MOžda ovo nije ni potrebno . Manje više svi mi imali smo tu priliku da nam ostane mali trn ili dio iverice u tjelu i šta se dešava,,,, uglavnom su to upalni procesi praćeni gnojem.

Da li bi sada mogao neko da zamisli bebu u utrobi majke u takvom stanju tj. u takvom okruženju gdje je konstantna upala i gnoj.

U slučaju trna ili iverice u tjelu nije potreban nikakav doping tjelo ima tu sposobnos da automaski odbacuje sve ono što nije dio tjela.
U slučaju bebe u utrobi majke čovječanstvo po broju nebi makelo od naše majke hazreti Have i mi danas nebi tipkali na ovom forumu. :wink:

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: ulje čorokota

Post od H@n@ » Sub Avg 15, 2009 7:40 pm

Selam


Moje skromno misljenje je da ste svi pretjerali sa tim #strano tijelo#, ako se neko lose izrazio ili upotrijebio pogresan termin ne moramo ga sad gadati necim...i odma odlutati od teme.
Mene zanima ovo ulje. Ja ga koristim vec neko vrijeme i jako, jako mi prija.
Medutim kad kupujem ulje uvijek je razlicita bocica.
Nekda bude mala boca sa zelenim omotom i ono je veoma jako po mirisu i okusu, a nekad bude bijeli omot i ono mi djeluje mnogo slabije
Sta vi mislte, da li tu ima boljih i losijih ulja i kako kupovati pravo.
Neko je spomnuo limfne cvorice, molim vas, sta znate o tome...jel to opasno...zasto to nastaje..
Hvala

Odgovori