šala u islamu

Sve što je za pouku, bujrum pisite ovdje kao novu temu radi ljepše preglednosti

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

šala u islamu

Post od daneS » Sre Maj 27, 2009 7:09 am

es-selamu alejkum,
ja osobno volim humor, pa i govor kroz humor.
na ovoj stranici,www.sadrvan.com, nađoh temu vezanu za humor u islamu i ovoa mi pričica baš legla.-Čovjek i posebni konj

Prodavao nekakav čovjek konja ali mu stavio visoku cijenu te nije ni imao plaho mušterija. Ipak, priđe mu nekakva ljudina i upita može li kao probu malo projahati konja. Trgovac mu reče da može ali da je to poseban konj, te mu objasni kako mora reći Subhanallah da bi konj krenuo hodati, zatim mora reći Elhamdulillah da bi konj počeo trčati te reći Allahu ekber da bi konj stao. Čovjek pristade te, uzjahavši konja, reče Subhanallah i konj krenu. Nakon nekog vremena čovjek reče i Elhamdulillah te konj poče trčati. No, kako i nije bio najvještiji u jahanju, čovjek se usefio i nije znao šta da kaže kako bi konj stao. Od straha je ponavljao Elhamdulillah a konj je trčao sve brže. Čovjek primjeti kako konj juri ka velikoj provaliji te se poče tresti i znojiti. Kada je bio nadomak ambisa čovjek se sjeti te iz sveg glasa dreknu Allahu ekber i konj stade tik na samoj ivici. Čovjek duboko uzdahnu i sav sretan što se spasio provalije uzviknu: ''Elhamdulillah!'

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: šala u islamu

Post od Haris » Sre Maj 27, 2009 8:04 am

hehe bas me fino nasmija na jutro hehe

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: šala u islamu

Post od bajro17 » Sre Maj 27, 2009 8:34 am

samo nemojte molim vas da pisete sufijski humor jer je po mome misljenju pun kufra evo jedan primjer da mi Allah oprosti
keze: bio jedan sufija koji je bio na nekom velikom brdu i morao je da sidje i kad je sisao opet je morao da se popne i on ti zamoli Allaha da mu dadne magarca s kojim bi mogao da se popne na brdo kad nedaleko odatle nadje magarca koji je se zapetljau u grmlje i on uzme magarca kad odjednom ide nekakav razbojnik iz daljine pita njega jesi li ti dervis kaze jesam a on ce ti njemu viste dervisi meni oduvjek mrski. i hajde sada uzmi toga magarca i nosi ga na ledjima do vrha planine i on tako primoran uzme magarca i na vrh planine kada je dosao kaze E dragi Allahu izvini ali i Ti nekada krivo svacas

pa sada pogledajte malo bolje ovo na kraju pa ce te vidjeti o ceme se tu radi

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: šala u islamu

Post od daneS » Sre Maj 27, 2009 11:40 am

es-selamu alejkum,
po mome misljenju
dobro si se ogradio,ali nadam se da takvim pričicama nema mjesta i sigurno ovakva koju si napisai nije sufijska.
siguran sam da u sufizmu nema takvi priča,ali nemojmo o tome,vratimo osmijeh na svoje lice i mir u svoje srce,jednostavno spomenimo uzvišenog ,ALLAH dž.dž

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: šala u islamu

Post od Senad » Sre Maj 27, 2009 5:31 pm

bajro17 napisao:samo nemojte molim vas da pisete sufijski humor jer je po mome misljenju pun kufra evo jedan primjer da mi Allah oprosti
keze: bio jedan sufija koji je bio na nekom velikom brdu i morao je da sidje i kad je sisao opet je morao da se popne i on ti zamoli Allaha da mu dadne magarca s kojim bi mogao da se popne na brdo kad nedaleko odatle nadje magarca koji je se zapetljau u grmlje i on uzme magarca kad odjednom ide nekakav razbojnik iz daljine pita njega jesi li ti dervis kaze jesam a on ce ti njemu viste dervisi meni oduvjek mrski. i hajde sada uzmi toga magarca i nosi ga na ledjima do vrha planine i on tako primoran uzme magarca i na vrh planine kada je dosao kaze E dragi Allahu izvini ali i Ti nekada krivo svacas

pa sada pogledajte malo bolje ovo na kraju pa ce te vidjeti o ceme se tu radi
Esselamu alejkum

Bajro , opet neka priviđanja :evil: :twisted: :mrgreen:

Ikra
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Maj 18, 2009 3:34 pm

Re: šala u islamu

Post od Ikra » Sub Jun 06, 2009 9:14 pm

Selam alejkum.
Ako sam pravilno shvatio iz dosadasnjeg iskustva, po Islamu je zabranjeno izmisljati sale odnosno viceve.
Shodno tome onda nebi trebalo biti dozvoljeno i prenositi ih.
Dali je to tako ili sam ja pogresno naucio.

Odgovori