Savjet za one koji traze pomoc!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Sarah
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 7:06 pm
Lokacija: BiH

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Sarah » Pet Apr 08, 2011 7:13 am

Hajr inshaAllah

Harun
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 7:17 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Harun » Pet Apr 29, 2011 3:39 pm

EMIRgr napisao:Selam alejkum

Jedan kratak savjet za sve one koji traze pomoc a to je da bi u svojim kucama trebali ostaviti da se Kur`an uci non stop putem pc, audio kasetama, cd-s ili na neki drugi nacin.
Savjet je dobar. Tome bih dodao i ovo: dobro je znati neke ajete napamet, i u određenim prilikama ih u sebi ili naglas proučiti (ako ponavljam nešto što je neko već rekao, ne mari, dobre stvari treba reći više puta).

Milada
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Ned Mar 06, 2011 1:56 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Milada » Sub Apr 30, 2011 10:45 pm

Preporučujem RADIO BIR -redovno UČENJE IZ ČASNOG KUR ANA SA PREVODOM
http://www.bir.ba/index.php?option=com_ ... cle&id=952

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od kenan79 » Sre Feb 08, 2012 8:58 pm

Upravo slusam ovo predavanje. veoma korisno za znati.
http://www.youtube.com/watch?v=Es68jRYDAiw

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Senad5 » Sre Feb 08, 2012 9:14 pm

Video rukje liječenje Kur'anom i prevod Kur'ana na Bosanski:
http://youtube.com/senadramza

piramida
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:47 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od piramida » Čet Avg 30, 2012 3:08 pm

selam alejkum imam jedno pitanje ako neko zna i koje ovo imao kod mene se vuce malo duze vrijeme jedan zastarijo sihr malte ne od djetinstva i sam sam se poceo sa nekim terapijama ,sto sam citao i ponesto sam i naucijo kako da se isan i sam bori sa ovim problemom,i nakon par dana imao sam jake osipe po cijelom tijelu ko da me je neko zarijo zarom,i pojedini dijelovi tijela imao sam jaku temperaturu,e sad u zadnje vrijeme srbi me gotovo cijelo tijelo,bas me zanima ove ospice sto su se pojavile dali su one unistene ili su se one ponovo vratile na staro mjesto,malo me to kopka,selam .

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Čet Avg 30, 2012 9:40 pm

Osjećaš li da se zamoriš brzo? Da ti u grlu ima kao ranica bijela? Da ti srce brzo lupa ponekad u nekim momentima iako ništa ne radiš? Postojil taj osip i sad?

piramida
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:47 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od piramida » Pet Avg 31, 2012 5:21 am

taj vise osip nejma ga vise,ima ga pomalo mi se javlja kao ospice ali u manjini,sto se tice zdravlja od doktora fala alahu sve je super,zdrav ko drijen,ali citao sam negdje po raznim stranicama,da je sirce zdravo,i da ga mnogi koriste bas i za ove bolesti magijske i kako da ih nazovem,a posebno ko ima od prije,zastarijo sihr,i ja sam poceo 2 puta piti na dan,2 kasike pravog sirceta od jabuke,i kasiku pravog meda,ali sam sebi naucijo na vodu,i tako sam sebe sam kontrolisao ,i hajd da vidim ,jer sam imao jakih problema sa nogama,posebno kad izutra ustanem ko da su mi olovo u nogama,a znam i sam da imam problema sa sihrom,samo sto nejmam povjerenja u mnoge sto lijece,imao sam nekih promasaja,i necu vise ,i rijesim sam nesto probati,ucen sam i ja onoliko koliko znam,pa ja,i nakon nekoliko dana terapija,dvije noci tako mi je gorilo cijelo tijelo i znojijo se puno,i kad je to prokljucalo u meni i poslije toga 2-3 dana sila po mom tijelu toliko crvenilo i ospice saren sam bijo ko da su me zarom na zarili,i sad su nestale ospice ja i dalje pijem ovaj napitak,ali sad imam neki srab srbi me dlanovi prsti nozni,dlanovi,i tako,i jos nesto pojavijo mi se slajm iskasljavam,doduse ja ne pusim,eto , a harise sto se tice tvog gore sto si naveo,srce,grlo nejmam nekih smetnji samo znam da mi je u glavi neki jak druk,i spavanje mi se poremetilo ,nije bas ok,a imam i snimljenih na mp3 rukije ,pa sam to sve pocero pa cu vidjeti dokle cu stici,ali te me OSPICE muce dali su one kad su na tijelo izasle daje to sto je bilo u mom tijelo bolesno pa izaslo,ja se bojim da opet nisu se vratile,nazad i opet po meni ,ko i prije, ali ja nevjerujem to sto je izaslo to je gotovo,izaslo na svijetlo dana i unistilo se,u redu ipak hvala ti brate na razumjevanju selam .

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Haris » Pet Avg 31, 2012 8:31 am

Pitao sam za osip, temperaturu i td. iz razloga što sam ja skoro imao medicinsku bolest koja se očituje kroz osip, visoku temperaturu, poremećen imunitet i sl., ali ako si se provjerio kod doktora onda ok.. Neka tu urade nalaze krvi za svaki slučaj ako nisu..

piramida
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:47 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od piramida » Pet Avg 31, 2012 1:42 pm

ma od doktora je sve ok posto ja zivim vani njemacka skoro sam se kontrolisao ko pilot,znam ja da sihr vucem cak iz djetinstva i dok sam momkovao,sve je to meni zapakovano,ima par godina kako je to pomalo otkidam,od sebe,te neke postanare koji su bili u meni ima ih jos nekoliko koje ja polahko proganjam,ali oni bjeze cak u prste nozne,pa se neko vrijeme sakriju u kicmu i tako se ganjamo,ali doci ce i njima kraj ako bogda,selam.

Suad Bosanac
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Čet Sep 26, 2013 4:18 pm

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od Suad Bosanac » Čet Sep 26, 2013 4:30 pm

Eselamu alejkum..
Imam 21 godinu, student 2 godine faxa..
Moj problem je sljedeci..U posljednjih nekoliko sedmica pojavio se problem sa velikim srbezom po cijelom tijelu,stim da je to izrazeno vecinom u poslje aksamskim satima..dakle prilikom odlaska na san odmaranja i sl..srbez je toliko izrazen da je nemoguce zaspati..bitno je napomenuti i to da nemam nikakve alergijske reakcije te da nemam promjene na kozi,tipa crvenila izraslina ili sl..
Hvala Uzvisenom Allahu psoljednjih nekoliko godina sam odustao od cinjenja harama,te se zahvaljujuci uputi Uzvisenog poceo posvecivati vjeri(Hvala Uzvisenom Allahu)
Ovom prilikom zelim da pitam da li je moguce da je moj problem uzrokovan nekim tajnim silama(Dzini,sejtani) razni sihiri ili sl..ja zaista nemam informacije o ovim stvarima,te nisam informisan kakvo je tacno glediste nase vjere prema navedenom..takodje cu napomenuti i to da nisam primjetio bilo sto cudno,tipa da imam problema prilikom obavljanja farzova,bilo kakvu mrznju prema najmilijima,niti sam ucinio bilo kakve velike promjene u mom zivotu sa cim bi sve ovo mogao da povezem..
Nadam se da cu dobiti pomoc na ovu temu..
Unaprijed hvala..
Utjecem se Allahu od prokletog sejtana !! Amin

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od djetelina » Uto Okt 01, 2013 9:55 am

Selam alejkum,
Nekoliko mjeseci smo muž i ja razdvojeni. Godinama smo lijepo živjeli i onda, bez ikakvog valjanog razloga, precrtao me. U kući nit je bilo prepirke, ja sam obavljala svoje poslove, veoma privržena porodici, djeci, ali on kao da sve moje bijelo vidi crno. Još dok smo skupa bili, veoma malo sam znala o sihiru, ja sam predložila da odemo kod učaća rukje, na što je on eksplodirao. Mislila sam da sam pogriješila, jer on redovno uči Kur'an, pa sam i ja pomislila da je zaštićen. Komad tisovine koji je mom mužu donijela njegova majka tad sam bacila i ujutro sam osjetila kao neko olakšanje u grudima. Međutim, poslije kako sam tražila po internetu o sihiru, našla sam mnogo simptoma. Muž ima po tijelu velike crvene fleke, srdžba, zanemarivanje porodice. Pročitala sam da sihir može bit napravljen na jajetu, pa sam se sjetila kad smo se vraćali sa iftara jednih prijatelja, zatekli smo na šoferšajbi auta razbijeno jaje. Mislim da je iza toga sve krenulo niz brdo.Za ovih nekoliko mjeseci od mog muža nikad ništa, tako da nemam pojma je li njegovo stanje isto. Sebi odavno puštam audio rukje, klanjam, učim što znam. Još dok sam u zajednici puštala učenje Kur'ana, plakalo mi se. Početkom septembra tri noći zaredom sam slušala rukju, ujutro ustanem, imala sam pištanje u glavi tri jutra. Mene zanima je li to ikakav znak. Ako je bio sihir, da li je uništen. Nikad prije mi se to nije desilo, pa bih voljela da mi kažete šta bi to moglo biti. I da li je dovoljno da ja slušam rukju, a da se od oboje nas otkloni i šta bih ja još trebala. Hvala

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od djetelina » Pon Okt 07, 2013 3:50 pm

Juče ja malo duže hodala, pa primjetim da hodam bez ikakve poteškoće, pa se sjetih da sam posljednjih mjeseci nakon kraćeg hodanja osjećala težinu u stopalima, jedva bih se vratila kući. Nikad prije nisam imala te probleme, pa sam mislila hajde, stari se. Ako je neko imao slično nešto nek mi napiše, da li je i to jedan od simptoma.

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od djetelina » Uto Feb 18, 2014 10:40 pm

Voljela bih da mi odgovori ko zna, a evo šta me zanima. Ja već duže vrijeme, a odlučila sam se na samoliječenje, slušam audio rukju. Uvijek sam imala blage reakcije kao hladne noge i strujanje po tijelu. Naučena voda mi je u početku bila bljutava i imala sam mučninu, ali i to je sve blaže bilo. Nastojim da obavljam namaze na vrijeme, učim sure. Tek sam prije par dana kupila maslinovo ulje i ćurokot sjeme i na to sam pustila audio rukju da uči. Negdje sam čitala da je dobar čaj od ćurokota, pa sam počela da pijem, kao i maslinovo ulje, uveče se namažem, počele su reakcije cviljenja u stomaku. Na youtube juče naiđoh na rukje nekog učača što nisam do sad puštala. Kao da mi se tijelo uzburkalo, kao da nešto hoda, naročito po nogama, a čini mi se posebno kad sam slušala piše rukja ajeti o moru i vodi. Stalno mislim da je ovo sve pri kraju, a sad evo preslušala rukju i ne prestaje mi ovo hodanje po tijelu, mada je ublažilo. Ovo pišem i da mi neko ko je to prošao slično odgovori, može i pp, a i da bi se neko drugi okoristio čitajući, jer su i meni savjeti drugih dosta pomogli. Zašto mi se ovi simptomi javljaju nakon toliko mjeseci?

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: Savjet za one koji traze pomoc!

Post od djetelina » Uto Feb 25, 2014 7:06 pm

Selam,
Evo da podijelim svoje iskustvo da bi možda nekome pomoglo da se na vrijeme počne liječiti. Ja nikakvih zdravstvenih problema nisam imala, ali ima dvije-tri godine su mi na jednom putovanju preko turističke agencije stopala oticala da bi se napuhala kao balon. Bilo je tu žena starijih od mene i djevojaka kojima su noge oticale, ali nikome kao meni. Tad nekad pojavio mi se problem sa očima, slabije sam vidjela, kao kroz maglu, a kćerka bi mi govorila šta mi je, kako to gledam. Uvijek sam mislila da sam naslijedila bijeli ten moje majke, ali sam u tom vremenu zaključila, gledajući majkino lice da moj ten nije takav. Međutim, nakon svog prethodnog posta kad sam pomislila da ovome nema kraja, gledajući se u ogledalu vidim da mi je lice nakvo čisto, svijetlo. Danas gledam i ne vjerujem, moja stopala nisu nateknuta. Još prije mi je nestalo pucanje u koljenima, koje bi se čulo kad bih išla uzbrdo.
Sve sam mislila da je to nešto normalno što godine donose. Nadam se uz Božju pomoć da je sve ovo pri kraju. Veoma je dobro da postoji ovakva jedna stranica.

Odgovori