pomozite

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Apr 01, 2007 8:03 pm

atif napisao:
atif napisao:SELAM.Iskren odgovor ne znam,mogo bi samo pitati onih od kojih sam cuo,pa kad se raspitam javicu se ponovo.SELAM

Za Senada:Meni eto je Allah s.w.t.odredio da zivim gdje nema dzamije,pa mi nije ni naumpalo bilo pitat,klanjam kuci :) U ime Allaha sam se raspito.Kazu ko redovno klanja sabah u dzamiji on ce i nastavit da klanja u dzamiji nece niposto ostavit dzemat te ako ne uspije proucit kako je receno izmedu suneta i farza onda ima jednu drugu mogucnost koja je jednaka al opet usko vezana za ono pitanje "okle mi "te ces jos malo Insallah sacekat....Selam.

Esselamu alejkum!

Brate atif nemoj plaho oduljivat , ako si emiru obećo to ispoštuj al' nama možeš to brzinski :wink:

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Pet Apr 06, 2007 10:36 pm

SELAM! POLAHKO TA NIJE RAT.eto kad si nestrpljiv,al ipak za razliku od nekih,obziran i uctiv kazacu samo nesto:Mogu oni koji su zainteresovani da 40 dana klanjaju svaki farz namaz u dzematu,da nijedan ne izostave.
Kazu da se time povecava stepen kod Allaha Uzvisenog,a evo kazu ima i prica o covjeku koji je ovo isprobo neznam kolilko tacna ko hoce nek provjerava,ja nemam kad,a i nije da se o farzu radi da moram provjeravat nego bi eto bilo lijepo ko moze.Covjek je tako klanjo svaki dan.Jedno jutro se abdestio fino obuko namiriso i kreno pjeske u dzamiju,te na jednom mjestu se isklizne i padne,ufleko se tako,usto rekao samo"elhamdulillah"te se vratio kuci,ponovo se obukao namiriso i Bismillom krenuo ponovo.Na istom onom mjestu ponovo pao,sad reko"elhamdulillahi rabbil alemin"te opet kuci presvuko se abdestio pa opet na sabah u dzamiju...Na istom onom mjestu sad stoji starac,drzi fenjer i nudi covjeku da mu posvijetli do dzamije.Covjek tako doso do dzamije te na ulazu u dzamiju pokaza starcu da on ude prvi,starac odbi i rece:"necu ti ja u dzamiju ja tamo ne idem ja sam sejtan.podapeo sam ti prvi put pa kad si reko "elhamdulillah"Allah ti je oprostio.Drugi sam te put gurnuo pa kad si reko"elhamdulillahi rabbil alemin"Allah je oprostio tvojoj porodici.Da sam te jos jednom omeo Allah bi oprostio cijelom selu."sejtana nesta a covjek uso u dzamiju.Eto bezbeli i ako ovo neko uspije ako mu"sejtan ne podapne"mora opet poslije dobro pazit da ne zabrlja stvar.Ono drugo sto sam reko ces insallah sacekat ne mogu ti kazat za jos 24 dana. :) nemoj zamjerit :) selam.

malena-0
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:13 pm

Post od malena-0 » Sre Apr 11, 2007 10:35 pm

bolesnik bas mi te zao, kako si, jesil imalo svoj problem rjesio, zelim ti sve najbolje i da ti dragi allah pomognem, puno srece

bolesnik
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Čet Jan 18, 2007 5:44 pm
Lokacija: dunjaluk

borim se

Post od bolesnik » Sre Apr 11, 2007 10:57 pm

Selam sestro,borim se i tražim Allahovu pomoć...Allah daje svima pa će i meni,nadam se...

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Ned Apr 29, 2007 10:31 pm

atif napisao:
EMIRgr napisao:Selam alejkum

Atife imas vec jedno postavljeno pitanje na koje ne dajes odgovor a ja ti to isto pitanje postavljam: Odakle ti to 41 puta sa fatihom i šta znaci ovo 40 sabaha da klanja... valjda treba da klanja dok je ziv a ne samo 40!!! Jesul opet neke sufijske šeme u pitanju ?
SABUR EMIR SABUR,insan trazi pomoc,a tebi je do nekog prepucavanja i podjele medu mu´minima na em sufije em vehabije.A vjernici su braca. HALALI brate,ne budi bukvalan Bezbeli da treba cijeli zivot klanjati i to 5 vakata a ne samo sabah al POLAAAAAHKO!!,gdje si u mom komentaru naso "samo 40 dana.EH okle mi ovo kazacu ti za 40 dana jarane kad si nestrpljiv.
SELAM! EVO PRODE I TIH 40 DANA!


IDI NA TEMU "kako doci do spoznaje" i procitaj komentar od "atif".

Sad da pojasnim.Ona prica ima veze sa mnom.Oni "jedni" u prici su bili oni koji imaju ko znanja al namaju mudrosti......
Oni "drugi" su bili sufije a ono DOVA e to je bilo to 40 dana 41 puta fatihu ucit izmedu sunneta i farza...
Jesam li ja bio neko od ova dva,il ta zena,il njen muz...to necu kazat..nije vazno...a znam da nazalost nisam ni "s" od sufije.
Potvrda za ovo se nalazi i u djelu" Ihjau ulumudin" od EL GAZALIJA... takoder u nekim drugim djelima se spominje isto ovo izmedu farza i sunneta u aksama...I na radio Nabi su ovo savjetovali...Poenta i jeste u bereketu Fatihe...Ko moze uopste posumnjat dal je ucenje fatihe protiv Kur´ana i Sunneta neuzubillah?
Ona zena kaze da je pomislila odmah na to da nije srce njenog muza tvrde od one stijene Ajvaz-dedine, kad je molio ALLAHA 40 sabaha pa mu Allah uslisio dovu....
Mnogi bolesnici od sihira su se uvjerili u istinitost ovoga,sto je jos interesantnije i oni koje poznajem koji nisu klanjali nakon ovih 40 dana su poceli redovno klanjati....
ETO OKLE MI! Ja nimalo ELHAMDULILLAHI ne sumnjam u to je li ucenje fatihe u bilo koje doba i koliko bilo puta po Kur´anu.....
Hvala na savjetu da se pridrzavam kur´ana i sunneta,Elhamdulillahi ucim od onih koji se pridrzavaju KUR´ANA I SUNNETA.
A sad jedno pitanje.:je li po Kur´anu i Sunnetu to da od straha od "sufijske seme" il "vehabijske zamke" upanemo svi u sejtansku spletku????NISTA VI O PRAVIM SUFIJAMA NE ZNATE!Zamisljate ih onako kako vam ih predstavljaju pojedini dusmani,neke ko sije sto ni vidilo pravog sufizma nije..Zamisljate da je to samo skup ljudi koji se bezveze u krugu njise...Daleko je istina od tog....Za tesavuff imaju sve potvrde u KUR´ANU!Mozez nac:"Uspjece samo onaj ko je ocisti..(dusu)"...i jos mnogo...vidi pa onda galami...Abezbeli ima i onih koji ih samo imitiraju i sramote(sami sebe ustvari) a nazivaju sebe sufijama.......

ETO SAD ZNAS....pa da znas i ovo na ovu stranicu da se ulogujem me podstakao hadis"U CIJEM SE PRISUSTVU OGOVARA NJEGOV ODSUTNI BRAT PA GA ON NE POMOGNE PONIZICE GA UZVISENI ALLAH I NA OVOM I NA ONOM SVIJETU"
a da ostanem ovde takoder ajet "VJERNICI SU BRACA...."te se uplasih za neke na ovom forumu na Sudnjem danu.....

Pa eto sad hvala na kahvi,i na svemu pa ako i ja nekad skupim dovoljno znanja i hrabrosti da otvorim web stranu i forum pa da odgovaram pred ALLAHOM za sve sto tamo bude pisalo.....onda dodite i vi meni, bujrum...
A docu i ja vama mozda opet insallah,kad imo vremena...ako ima bujruma....
SELAM SVIMA I SVE VAS U IME ALLAHA VOLIM.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pon Apr 30, 2007 1:54 am

Selam alejkum

To si mogao odmah reci a ne traziti okolo da nadjes odgovor i izmedju svega ti je trebalo 40 dana.
Stose tice Ebu hamid galazi, uhaju ulu mudin mi je poznata posto imam te knjige, on je bio sufija ali je pred samu smrt uvidio da je napravio gresku i onda je trazio zbirku imama Buharija koja mu je bila na prsima kad je umro. To nikakve veze nema sto su oni savjetovali na radio nabi o ucenju 41puta, na radio nabi i sije imaju svoj dio programa pa govoe o suprotnom ucenju od ucenja ehli sunneta vel dzemata.
Jos uvjek to nije adekvatan dokaz o ucenju 41 puta iz kur`ana ili sunneta ???? Imali neki hadis od Ahmeda, Buharija, Muslima itd., taj hadis tako i tako prenosi Poslanik s.a.v.s., ???
Nemoj mi govoriti rekao ovaj ili onaj radio naba ili gazali, ima li rekao Allah,rekao Poslanik s.a.v.s. ???
Atif: "ETO OKLE MI" kakva je ovo rijec "okle"?
A sto se tice Sufizma od pravih sufija danas nema ni "S". A to mozemo nekad na nekoj drugoj temi :wink:

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pon Apr 30, 2007 7:59 am

atif napisao: Pa eto sad hvala na kahvi,i na svemu pa ako i ja nekad skupim dovoljno znanja i hrabrosti da otvorim web stranu i forum pa da odgovaram pred ALLAHOM za sve sto tamo bude pisalo.....onda dodite i vi meni, bujrum...
A docu i ja vama mozda opet insallah,kad imo vremena...ako ima bujruma....
SELAM SVIMA I SVE VAS U IME ALLAHA VOLIM.
To sad ja kriv sto ja ne mogu masu kontrolisati???
Pa ja kad vidim da se svadate pocnem zatvarati teme a vi onda drvlje i kamenje po meni sto zatvaram!
A sad ti meni da ja ne radim svoj pos'o.
A ti isti si me molio da ne zatvaram kad pocinje zakuhavanje!
Mislim da cete i vi biti itekako dogovorni pred Allahom a i trazit cete halal i od mene.
Kako god da postupim, ima vas koji nece biti pravo i ogvorat ce me i optuzivat.
Al kako rece, docemo na Sudnji dan svi. :D
Esselamu 'alejkum

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pon Apr 30, 2007 8:34 am

Salam aleykum!

Gospodaru nas oprosti nama , svim muslimanima i muslimankama na sudnjem danu,i spasi na vatre dzehenema!
amin.

Ovako se spominje dzehenem medju nama :wink:

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pon Apr 30, 2007 5:39 pm

Enes napisao:
atif napisao: Pa eto sad hvala na kahvi,i na svemu pa ako i ja nekad skupim dovoljno znanja i hrabrosti da otvorim web stranu i forum pa da odgovaram pred ALLAHOM za sve sto tamo bude pisalo.....onda dodite i vi meni, bujrum...
A docu i ja vama mozda opet insallah,kad imo vremena...ako ima bujruma....
SELAM SVIMA I SVE VAS U IME ALLAHA VOLIM.
To sad ja kriv sto ja ne mogu masu kontrolisati???
Pa ja kad vidim da se svadate pocnem zatvarati teme a vi onda drvlje i kamenje po meni sto zatvaram!
A sad ti meni da ja ne radim svoj pos'o.
A ti isti si me molio da ne zatvaram kad pocinje zakuhavanje!
Mislim da cete i vi biti itekako dogovorni pred Allahom a i trazit cete halal i od mene.
Kako god da postupim, ima vas koji nece biti pravo i ogvorat ce me i optuzivat.
Al kako rece, docemo na Sudnji dan svi. :D
Esselamu 'alejkum

Esselamu alejkum

Brate Enese vidiš ti šta tebi napraviše moderator :D :wink: daj momcima povećaj platu. :lol: :wink:

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Maj 01, 2007 6:08 pm

EMIRgr (citat):
Selam alejkum
Citat:
Stose tice Ebu hamid galazi,
:


Esselamu alejkum!

Emire jeli ovo ispravno napisano........galazi, zbunjen sam ili ima još nekakva zbirka od ovog tvog Ebu hamid galazi


Esselamu alejkum
_________________
El_Emin_Abdullah

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sre Maj 02, 2007 12:02 pm

Selam alejkum

Greska u pisanju, Ebu Hamid el Gazali....Nisi ti zbunjen nego ti znas vrlo dobro o cemu je rijec....

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: pomozite

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Dec 27, 2013 4:42 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu


Senad je nas poznati sufija zato mu se i ne cudite kad bude branio svoju bracu :) Kriv je enes sto je pojedinim mufljuzima dao slobode

Odgovori