Pitanje oko jedne knjige

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Pitanje oko jedne knjige

Post od Mirza » Čet Dec 28, 2006 9:34 am

selam alejkum

zanima me ako neko poznaje knjigu

LIJECI SE KURANOM. Jeli ta knjiga uredu.

nije LIJECENJE KURANOM.

selam alejkum

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Čet Dec 28, 2006 2:03 pm

:roll:
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 11:49 am, izmenjeno 1 put ukupno.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pet Dec 29, 2006 3:29 am

Selam alejkum

Ja prvi put cujem, znas li ko je autor, ko je preveo i koja stamparija je stampala ?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Dec 29, 2006 7:43 pm

Esselamu alejkum!

Knjigu je napisao; Ebul-Fiad Muhammed Izzet Muhammed Arif


Izvorni naslov : Alidž-nefseke bil-Kur'an

Prevod; Halil Ahmetspahić i Mensur Valjevac

Urednik; prof.dr. Šefik Kurdić

Recenzija ; Amel Sarajlić

Korektura; Halil Ahmetspahić

Tehnički urednik; Mensur Valjevac

Štampa; MELIGRAF


KNJIGA NIJE REGISTROVAN OD STRANE FEDERALNOG MINISTARSTVA OBRAZOVANJA U NAPOMENI PIŠE DA JE ZA INTERNU UPOTREBU ŠTO JOJ NE UMANJUJE KVALITET.

Knjiga je dobra uz napomenu onima koji koriste transkripciju da ima dosta grešaka naprimjer na stranici 54 u suri Harš 22-24, nedostaje transkripcija za početak 23 ajeta i to......Huvel-lahul-lezi la ilahe illa huve......

Meni nije jasno zbog čega je izostavljeno.

Sada nemogu sve da napišem jer mi nije pripameti ali ima još grešaka uglavnom vezani za transkripciju i takođe navode se ajeti koji se uče , odnosno uzima se dio ajeta, mislim da nema greške i da je to za one vrsne poznavaoce( tedžvid) Kur'ana.

Nisam siguran ali misli da se negdje spominje pisanje ajeta pa se saperu i to se pije ili kupa.

Na stranici 92 kritički se odnosi prema zapisima i navodi razne primjere za i protiv zapisanja ajeta.

U suštini knjiga je dobra akome nešto smeta nemora to uzet lako može provjerit u Kur'anu i sunetu Poslanika a.s..

Uglavno sve ove knjige se ponavljaju tako da su sitni detalji koji se razlikuju U svakom slučaju u ovoj knjizi su neki detalji slikovitije objašnjeni. Hajr inšaAllah.


Senad

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Sub Dec 30, 2006 5:24 pm

Selam alejkum

to se je i meni ucinlo cudim. To pise da se napise jedan citava sura (mislim da Jasin) pa se polije posuda vodom i to pije. Meni malo cudno.Jasin je duga sura. Isto tako oko pisanja ajeta na oboljelu osobu. Neznam kakav je Islamski stav oko toga pa reko da provjerim.

Selam alejkum

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pon Jan 01, 2007 6:19 pm

Selam alejkum

Znam da je Mensur Valjevac profesor i Sefik Kurdic i da su ti ljudi u redu a Allah najbolje zna.
Samo se cudim da je recenziji i korekturi se desilo da im izmaknu te greskice.
To sto se tice sure Ja-Sin to je dozovoljeno, cak je i Ibn Tejmije toga stava da je to dozvoljeno, mada je bolje uciti same ajete na vodu.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Uto Jan 02, 2007 4:36 pm

Cak i Ibn Tejmmije ???ja sam cuo da su CAK i mnogi drugi pored njega suglasni sa tim . (CAK i ibn tejjmije :? )

gorski_strazar_18
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Avg 08, 2005 5:45 pm
Lokacija: turska
Kontakt:

Selam

Post od gorski_strazar_18 » Pon Jan 08, 2007 12:17 pm

Selam alejkum

Kad napisete suru Jasin pa posle popijete. prije nego popiti pazite cime je pisete da se ne zatrovate mastilom :))))

kad je rijec o zapisima neki ucenjaci su u skladu da su zapisi dozvoljeni. o ovome nemam licni komentar.

Selam...

Odgovori