SAVJET

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

SAVJET

Post od elma np » Čet Avg 10, 2006 4:02 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pet Jul 13, 2007 12:05 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 10, 2006 4:21 pm

selam elma,zapali i to bez ikakve sumnje! I svaki razuman bi ti savjetovao to.Ja npr.sve sliku sam pobacao bez obzira na kritike familije...al, u mome slucaju karakteristicno je to,da ne bi to sve palo na oci ja sam sve to pobacio periodicno, malo po malo......
pa probaj i ovu varijantu. al posle kad to sestra primjeti ti lijepo nadji neki razlog za to,,,,,,ne znam dali ideja odgovara odgovoru al ja bih to uradio,,,,
sleam

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Čet Avg 10, 2006 4:25 pm

...."ko primjeti nesto lose neka ga odstrani rukom a ako ne moze rukom onda s rijeci a ako i to ne moze onda neka to prezire i ovaj je najslabiji iman!"

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Čet Avg 10, 2006 4:50 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pon Avg 14, 2006 2:57 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Čet Avg 10, 2006 5:04 pm

stvarno neznam ali ja bih je odalamio kakvom motkom u glavu da me pamti cio život. :D

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Čet Avg 10, 2006 6:53 pm

:lol:
Poslednja izmena od elma np u Pon Avg 14, 2006 2:58 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Avg 11, 2006 8:16 am

elma np napisao::shock: :lol: 8) :lol: i ja bih je al ne motkom nego sekirom!! :lol: al bi posle meni moja mama iskopala oci :(
Zašto koristiti motku i sjekiru kada se to može mlatit ajetima iz Kur'ana,

Ako koristiš motku to vi na zapadu dobro znate ša znači, (prevaspitavanje, psihijatrija ) da je u Bosni pa inekako :lol: :wink: .

Ako posegneš za sjekirom eto ti belaja i ovog i onog svjeta.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Pet Avg 11, 2006 5:11 pm

u pravu je senad motkom i sekirom se ne moze nista rjesit...

Rekao je Allahov Poslanik s.a.v.s. ''Zeli ljudima ono sto zelis i sebi.''

Ne sjecam se hadisa potpuno ali kad su nemuslimani mucili jednog polanika a on ponavljao o Allahu moj oprosti ih jer oni ne znaju!

motka samo pogorsava a ne rijesi ....

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Pet Avg 11, 2006 7:45 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pon Avg 14, 2006 2:59 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Avg 11, 2006 10:40 pm

salam aleykum!

Seko ima dova i sura u casnom Kerimu koje se koriste za to.Ti s njom popricaj pa ako se ne okane objavi joj rat kod Allaha, pa da vidis, kako njna magija njoj steti.

Ti zamoli Allaha da te zastiti od nje i svakog zla koje je sa njom i da njene spletke na nju padaju.Sve je to suplje kad se Allah swta u pomoch pozove.

Eminaa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 9:31 am

Post od Eminaa » Pet Avg 11, 2006 11:39 pm

Es-Selamu alejkumu we rahmetullahi we berekatu8hu......

Elma np duso mila, Poslanik s.a.v.s nas uci da se mi cuvamo da negrijesimo a sta drugi rade oni ce biti odgovorni .U tvom slucaju duso budi jaka ,postojana, pricaj svim svojim ukucanima o Allahovoj milosti , u isto vrijeme opomeni ih na Allahovu kaznu . Uspjece samo onaj ko ocisti svoju dusu, a propao je onaj ko je uprlja.Koliko god da te sestra tvoja povrijedi budi blaga i samilosna uspjeces. Znam reci ces lako je to reci , ali nije tako ja sam se uvjerila Elhamdullilah, moj najveci neprijatelj je bio i ostao (moja dusa,moj nefs) ako pobjedis svg unutrasnjeg neprijatelja vAllah sestro nece ti vise niko nista moci uz Allahovu pomoc.Budi jaka postojana i nemoj ni sekundu jednu jedinu da pokazes sestri ili pred nekim od tih zlih ljudi i zlih djina da si nejka,da mislis da ti mogu nau8diti . Od onog trena kad im budes pokazala , svojim znaljem i praksom o vjeri Islamu,saburom ,samilosti, svojim lijepim ahlakom da si kod Allaha swt mu'minka ins Allah uspijeces ce te postovat, uvazavat ce tvoje misljenje bice pokorni Allahu swt jer si i sama u pokornosti Uzvisenom Gospodaru. Nase duse(nefs) nas odvode na pogresnu stranu, razmisljajmo malo posle (saslusane rukije) kosmo i koliko se pridrzavamo Kur'ana i Sunneta Poslanika s.a.v.s. koloko se cuvamo harama, koliko se cvamo da ne pocinimo grijeh mi neznamo gdje grijesimo samo Allah Svemoguci zna u cemu j ehaj po nas i nasu vjeru .


Allah swt salje Poslanika da pozove Faraona, onoga koji je sebe izjednacio sa Allahom neuzubilah salje ih da pozovu Faraona, da posvedoci da je Allah swt njegov Bog. Allah dz.s. veli: Idite i blago ga pozovite misleci na Faraona .Allah swt je blag i voli blago pozivanje, seko Elma ja iskreno osjecam da ces ti ins Allah biti sebeb upute svojim najmilijim, samo da se ispune uslovi kod Allaha Uzvisenog.Znam sigurno da bi ti voljela da ti je majka,sestre ,babo ,braca koga vec imas pokoran samo Allahu swt i da izvrsavaju duznosti nam zadate ,da se klonu zabrana.Budi optimista, prizeljkuj pokajanje svih tvojih clanova porodice samo Njemu Uzvisenom, cilj nek ti bude svi zajedno u dzennetul Firdewsu amin ....

Molim Gospodra Uzvisenog Arsa da popravi stanje ummeta, oprosti nam grijehe nase,sacuvaj nas Tvoje vatre i kaburske patnje, uvedi nas u dznnetul Firdews iz milosti Svoje amin .......

nedzmi truda
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Ned Maj 14, 2006 3:25 pm
Lokacija: italija

Post od nedzmi truda » Sub Avg 12, 2006 8:55 am

esselamu alejkum sestro elma np,najbolje oruzje protiv sihirbaza je KURAN,da bi pridobila ljubav roditelja i ostalih je bas tvoj ahlak kako je opisala sestra eminaa tvoje ponasanje iljubav prema roditeljima i ostalim clanovima porodice bez obzira na to kako se oni ophode prema tebi.cilj muslimana je da islamsku veru prikaze u najlepsem svetlu.allah nevoli one koji kidaju rodbinske veze(nepricanjem sa setrom bez obzira cime se ona bavi i ostalim clanovima porodice).mrznjom i svadjom neces se razlikovati od nevernika.sve sto ti se desava jeste allahova volja i zato njega moli za oprost ,da ti nadje izlaz iz teske situacije i da ti podari SABUR(jak vernik je drazi allahu dz.s. od slabog a u obojici ima dobra).zato budi strpljiva i jaka i sa clanovima porodice postupaj lepo a posebno sa roditeljima.upucuj allahu dz.s. cesto dove i istraj u tome.pustaj suru AL BEKARA cesto u kuci i uci mnogo ajetul kursijj ili pustaj na cd-u tako da se ponavlja pa cak i po sat vremena,jer procitao sam u knjizi (ostri mac u borbi protiv zlih sihirbaza-od vahed abdusselam baly)gde je on licno izazvao jednog sihirbaza da cini spletke tako sto ce narodu pokazati kako naredjuje mushafu da se okrece u krug i tu je ucio ajetul kursijj u sebi i sihirbaz nije mogao nista uciniti jer dzinni koji su radili sa njim su pobegli.dzinn koji se nalazi u osobi dok mu lijecnik uci i ako nije musliman i prihvati iskreno veru ipokaje se allahu dz.s.njemu se nudi- kako kaze vahed abdusselam baly-oruzje da bi se mogao zastititi od drugih dzinova da ga ne napadnu i tako je spasen.sto znaci da je i taj dzinn koji je usao u coveka putem sihra primoran od strane njihovog staresine(kojem se obraca sihirbaz i od koga trazi pomoc) da se tako izrazim da bude tu gde je jer ako izadje bit ce kaznjen.oruzje je-AJETUL KURSIJJ,znaci da dzinni(sejtani)beze kad je cuju.savet sto sam hteo da ti dam jeste bas kada vidis tvoju sestru kada prica nesto sto ti nerazumes iliako je vidis da pokusava da uradi nesto a ti pusti ajetul kursijj tako da ni ona ne primeti i insalla uz allahovu dz.s. pomoc nece joj uspeti spletkarenje ni tebi ni tvojim roditeljima.ako osetis srdzbu a ti kazi euzu billahi mines-sejtanir-radzim i pljucni 3x na levu stranu ili uzmi abdest ponovo(tezi za tim da budes stalno pod abdestom).i jos nesto ne tuguj za onim sto te snaslo vec reci:allahovo je sve sto je na zemlji i na nebu i ono sto je izmedju toga i njemu je povratak,a ako allah dz.s. da udaces se ma koliko god neko pokusa da ti naudi nece ti moci nauditi osim allahovom dz.s. voljom.esselamu alejkum ve rahmetullah i neka ti allah dz.s. podari svako dobro i tebi itvojoj porodici.

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Post od elma np » Sub Avg 12, 2006 2:46 pm

8)
Poslednja izmena od elma np u Pon Avg 14, 2006 2:59 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

MuzikaHaram
Mlađi član
Postovi: 116
Pridružio se: Pon Sep 12, 2005 4:28 pm
Lokacija: Kosovo,u Svedskoj
Kontakt:

Post od MuzikaHaram » Sub Avg 12, 2006 2:50 pm

selam za nedjmitruda,

gdje mogu naci knjiu brate, radi se o knjigu koju si po´menio...
hvala ti unapred

zana
Mlađi član
Postovi: 78
Pridružio se: Ned Jan 22, 2006 7:10 pm

Post od zana » Sub Avg 12, 2006 4:19 pm

selam ,ti elma gledaj sebe i pokusavaj se osamostaliti ,jer vidim po ovim savjetima ljudi ti zele pomoci na svoj nacin ,ali niko ne shvata da tebi treba pomoc da se izvuces od njih bar neko vrijeme ,i kad nebudu uz tebe ti moli boga za njih , jer tesko je tebi samoj protiv svih ,i svi su u pravu a ti kao nisi a u stvari samo si ti u pravu a oni nisu ali to je tesko takvima se boriti i dokazivati ,pocni sebi traziti stan imas li ikakvih prijateljica da ti budu pri ruci ili najbolje je da sama ,dobices samopouzdanje i vidjeces ici ce bolje ,ja da sam blizu ja bi ti posudila sobu da se izviuces,jer ti njima sama ne mozes nista,njih je vise protiv tebe.mada oni nisu svjesni sta ti rade jer su pod sihirom ali doce dan kad ce ta sestra otici od vas ,pa ce se udati ,pa ce onda misliti valjda na svoju novu familiju a vas ce pustiti , jer ti njima ne mozes dokazati jer ja sam cula od vise ljudi da osoba koja je pod sihirom ne da to reci i to smatra glupim dok je ne zaboli ,mozda ce tvoje zaboliti od njeni sihira pakad ih uhvati panika i budu trazili lijeka onda ce tebi vjerovati i traziti da im pomognes a ti onda im pomozi selam

Odgovori