Rad

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
pjf
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jul 19, 2005 8:32 am

Rad

Post od pjf » Pon Avg 07, 2006 9:33 am

neznam dali je ljenost ili neka fobija ali nemogu da zamislim posao. Ne mrzim raditi i nije mi tesko ali dan prije posla ja dobijem napad panike kad pomislim da sutra moram ici raditi. Zbog toga imam puno bracnih problema jer zena naravno hoce ovo hoce ono a kad se ne radi onda se i nema.

Isla mi je rodica kod nekog hodze koji kazu zna da lijeci i rekao joj da izmrvim 2 hljeba i da 1 stavim u grm pticama a drugi bacim u vodu ribama i da ce mi se stanje popraviti ali kaze da nisam opsihren.

Mene to cudno ponasanje ne privlaci a i nevjerujem u to, mene vise interesuje dali igdje ima hadisa ili mozda ajet koji podtice covjeka na rad. Na zaradjivanje novca.

Hvala

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Pon Avg 07, 2006 6:08 pm

ima hadisa puuuuuuuuuuno o tome da musliman raditi mora, svaki dan traziti nafaku, rano ustajati, boriti se za hljeb ali ne smijes pretjerano uddovoljavatii zeni i djeci sve normalno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Rad

Post od Senad » Pon Avg 07, 2006 7:06 pm

pjf napisao:neznam dali je ljenost ili neka fobija ali nemogu da zamislim posao. Ne mrzim raditi i nije mi tesko ali dan prije posla ja dobijem napad panike kad pomislim da sutra moram ici raditi. Zbog toga imam puno bracnih problema jer zena naravno hoce ovo hoce ono a kad se ne radi onda se i nema.

Isla mi je rodica kod nekog hodze koji kazu zna da lijeci i rekao joj da izmrvim 2 hljeba i da 1 stavim u grm pticama a drugi bacim u vodu ribama i da ce mi se stanje popraviti ali kaze da nisam opsihren.

Mene to cudno ponasanje ne privlaci a i nevjerujem u to, mene vise interesuje dali igdje ima hadisa ili mozda ajet koji podtice covjeka na rad. Na zaradjivanje novca.

Hvala
Esselamu alejkum!

POstoje dove kojima se traži ;protiv ljenosti, škrtosti , neimaštine, od toga da zapadneš u dugove , da ovisiš o drugim ljudima, za zdravlje,
protiv straha , dove kojim tražiš za sebe i svoju porodicu . U islamu brate imaš sve . Ako sam dobro razumio ti bi neku dovu da popraviš materijalno stanje . Neznam kakva ti je podloga-temelji za dove. Brate ako nepraktikuješ vjerske propise to malo teže ide. A ako čovjeka krene ta materijalna strana na ovom dunjaluku a zanemario je vjeru trebao bi dobro da se zamisli nad svojom sudbinom. Allah s.w.t. najbolje zna.

Okanise tih gledanja u kašike i kojekakve budalaštine :lol: :wink: . Imaš u islam sve što poželiš nekada treba malo više sabura al dođe ono što ražiš.
Trenutno takvi dova na ovom forumu nema al će mo pronać treba vremena da se to otipka , naći će mo dova i ajeta. Možda neko ima već snimljeno pa neka bratu pomogne.


Svako dobro.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Avg 08, 2006 8:59 pm

Esselamu alejkum!

Evo dova iz hisnul muslim

Mislim da će sve biti od koristi i da je zaokružena jedna cijelina u toku jednog dana.

27) DOVE KOJE SE UČE JUTROM I NOĆU
27} أذ كار الصباح و المساء


78- (( حسبي الله لا إله إلا هو عليه تو كلت و هو رب العرش العظيم )) سبع مرات حين يصبح أو يمسي . رواه أبو داود
78."Hasbije-l-Lahu la ilahe illa Huve. 'Alejhi tevekkeltu ve Huve Rabbu-l-'arši-l-'azim" (7x)

- Allah mi je sam dostatan, nema boga osim Njega. Na Njega se oslanjam, i On je Gospodar Arša višnjeg (uči se 7 puta jutrom i navečer). ( IS, FJL, D )

79- (( أعوذ بكلمات الله التامات من شر ما خلق )) [ ثلاث مرات ] رواه الترمذي و أحمد

79."E'uzu bi kelimati-l-Lahi-t-tammati min šerri ma haleka (3x)

- Pomoću savršenih Allahovih riječi zaštićujem se od svakog zla ( učiti 3x ).

82\- (( بسم الله الذي لا يضر مع اسمه شيء في الأرض و لا في السماء و هو السميع العليم )) . ((ثلاث مرات )) رواه الترمذي و أبو داود

82."Bismi-l-Lahi-l-lezi la jedurru me' a-smihi šej‘un fi-l-erdi ve la fi-s-sema i ve Huve-s-Semi ' u-l-'Alim" (3x)

- S imenom Allaha; kad se Njegovo ime spomene, nikakvo zlo na Zemlji i na nebesima ne može se počiniti (3x). ( D, T )


83- (( رضيت با لله ربآ و با لإسلام دينآ و بمحمد صلى الله عليه و سلم نبيآ )) [ ثلاث مرات ] . رواه الترمذي و أحمد

83."Raditu bi-l-Lahi Rabben ve bi-l-islami dinen ve bi Muhammedin nebijen, salla-l-Lahu alejhi ve selleme" (3x)

- Zadovoljan sam da mi je Allah Gospodar, vjera islam, Muhammed, a.s., vjerovjesnik (3x). ( H, T )


84- (( سبحان الله و بحمده عدد خلقه و رضا نفسه و زنة عرشه و مداد كلماته )) ثلاث مرات .رواه مسلم

84."Subhana-l-Lahi ve bi hamdihi‘adede halkihi ve rida nefsihi ve zinete Aršihi ve midade kelimatihi" (3x)

- Neka je slavljen i hvaljen Allah u razmjerama brojnosti Njegovih stvorenih bića, u razmjeri zadovoljstva koje je Sam Sebi odredio, težine Njegova prijestolja (ARŠA) i mnoštvene osebujnosti Njegovih riječi. ( M )


86- (( ياحي ياقيوم بر حمتك أستغيث أصلح لي شأني كله و لا تكلني إلى نفسي طرفة عين )) . رواه الحاكم

86."Ja Hajju ja Kajjumu bi rahmetike estegisu, aslih li še‘ni kullehu ve la tekilni illa nefsi tarfete ajnin"

- O Ti Živi, Postojani, molim Te za obilatu milost Tvoju - popravi stanje moje svako i ne prepusti me sebi samom ni jednog trena! ( HA )



87- (( لا إله إلا الله و حده لا شريك له له الملك و له الحمد و هو على كل شيء قد ير )) . مائة مرة كل يوم . رواه البخاري و مسلم

87."La ilahe ille-l-Lahu vahdehu la šerike lehu, lehu-l-mulku ve lehu-l-hamdu ve Huve 'ala kulli šej‘in kadir" (100x)

- Nema boga osim Allaha, Jedinoga, Koji druga nema. Njemu pripada vlast nad svačim i sva zahvalnost. On sve može (nad svim ima moć). ( K )



90- (( و عن عبد الله بن خبيب قال رسول الله صلى الله عليه و سلم : (( قل)) قلت : يا رسول الله ما أقول ؟ قال : { قل هو الله أحد } و المعو ذتين حين تمسي ، و حين تصبح ثلاث مرات تكفيك من كل شيء )) رواه الترمذي و أبو داود. (( و اية الكرسي صباحآ و مساء )) . رواه الحاكم

90."Kul Huve-l-Lahu Ehad Kul e'uzu bi Rabbi-l-felek, Kul euzzu bi Rabbi-n-nas" (3X)

- po tri puta jutrom i večerom - Abbdullah, sin Habibov, prenosi da je Allahov poslanik Muhammed, sallallahu `alejhi we sellem, rekao: "Izgovaraj!" - Šta ću izgovarati, Allahov Poslaniče? - Uči sure Ihlas, Felek i Nas, kad nastupi noć i osvane jutro po tri puta, neće ti trebati ništa više za bilo što ili protiv bilo čega.( D, T )-( i Ajetul-kursijju u jutro i noći )(HA)


28) DOVE PRED ODLAZAK NA SPAVANJE
28} أذ كار النوم




91- (( كان إذا أوى إلى فر اشه كل ليلة جمع كفيه ثم نفث فيهما فقر أ فيهما )) { قل هو الله أحد } و { قل أعوذ برب الفلق } و { قل أعوذ برب الناس } ثم يمسح بهما ما استطاع من جسده يبدأ بهما على رأسه و وجهه و ما أقبل من جسده يفعل دلك ثلاث مرات )) . رواه البخاري و مسلم

91."Svake noći kad bi, Poslanik, Allah mu se smilovao i spasio ga, pošao na spavanje i legao u postelju, sastavio bi otvorene dlanove prema licu, puhnuo u njih i proučio (u njih) suru Ihlas, Felek i Nas, te potom potrao dlanovima svoje tijelo koliko može dohvatiti, počevši od glave i prednjeg dijela tijela; to bi ponovio tri puta. ( K )

92- .. إذا أويت إلى فراشك فأقرأ اية الكرسي {الله لا إله إلا هو الحي القيوم} حتى تختمها فإنه لا يزال عليك من الله حافظ و لا يقربك شيطان حتى تص

92."Kada legneš u postelju, prije nego što zaspiš, prouči: “Ajetul-kursijju" dokraja. Allah će ti odrediti čuvara da ti se šejtan ne približi u toku noći, sve do sabaha. ( B )

93- (( من قرأ ايتين من اخرسورة البقرة في ليلة كفتاه)){ ءَامن الرسُول بما أنزل إليه من ربه و المؤمنون } )) إلى اخر السورة (285-286). رواه البخاري ومسلم
93."Ko noću prouči posljednja dva ajeta sure "El-bekare", bit će mu dosta: "Vjeruje Poslanik u ono što mu je dostavljeno (objavljeno) od njegova Gospodara i vjernici..." ( ajeti 285 i 286 ) ( K )

94- (( إذا قام أحد كم من فراشه ثم رجع إليه فلينفضه بصنفه إزارة ثلاث مرات فإنه لا يدري ما خلفه عليه بعده و إذا أضطجع فليقل : باسمك ربي وضعت جنبي و بك أرفعه فإن أمسكت نفسي فارحمها و إن أرسلتها فاحفظها بما تحفظ به عبادك الصالحين )) . رواه البخاري ومسلم

94.Kada neko nakon što se probudio iz sna ustane iz postelje, neka, prije nego što ponovo legne, dobro otrese svoj pokrivač (rubove njegove) tri puta, jer on ne zna šta je poslije njega u nju ušlo. A kad se već nasloni u postelji,neka izgovori dovu:

"Bi-smike Rabbi veda' tu dženbi ve bike erfe'uhu, fe in emsekte nefsi fe-rhamha ve in erselteha fa-hfazha bima tahfezu bihi ibadeke-s-salihine"

- S Tvojim imenom, Gospodaru moj, legoh na bok i ako bude Tvoja volja, podići ću se. Ako uzmeš moju dušu, budi milostiv prema njoj, a ako je vratiš, zaštiti je kao što si zaštitio Svoje dobre robove! ( K )

95- (( اللهم إنك خلقت نفسي و أنت توفاها لك مماتها و محياها إن أحييتها فاحفظها ، و إن أمتها فاغفر لها . اللم إني أسألك العافية )) . رواه مسلم و أحمد
95."Allahumme inneke halakte nefsi ve Ente tev-effaha. Leke mematuha ve mahjaha, in ahjejt- eha fa-hfazha ve in emetteha fa-gfir leha. Allahumme inni es eluke-l-afijete"

- Allahu, Ti si, doista, stvorio moju dušu i Ti je umrtvljuješ. Tebi pripada njena smrt i njen život, pa ako je oživiš - zaštiti je, a ako je umrtviš - oprosti joj. Allahu, Tebe molim za oprost! ( M, H )

96- (( كان إذا أراد أن يرقد وضع يده اليمنى تحت خده ثم يقول : (( اللهم قني عذابك يوم تبعث عبادك ثلاث مرات )) . رواه الترمذي و أبو داود
96.Poslanik je, pošto bi položio svoju desnu ruku pod desnu sljepoočnicu, proučio: "Allahumme kini azabeke jevme teb' asu ibadeke"
- Allahu, sačuvaj me od kazne Svoje na dan kada budeš oživio Svoje robove. ( 3x ) ( T, D )

97- (( باسمك اللهم أموت و أحيا )) . رواه البخاري و مسلم

97."Bismike-l-Lahumme emutu ve ahja"

- S Tvojim imenom, Allahu moj, umirem i živim. (K)

98- (( ألا أد لكما على ما هو خير لكما من خادم إذا أويتما إلى فراشكما فسبحا ثلاثآ و ثلاثين ، و احمدا ثلاثآ و ثلاثين و كبرا أربعآ و ثلاثين فإنه خير لكما من خادم )) . رواه البخاري و مسلم

98."Hoćete li (vas dvoje) da vas uputim na nešto što je po vas bolje od bilo kakvog sluge? Kad pođete u postelju, na spavanje, izgovorite: "Subhana-l-Lah" (33x), "El-hamdu li-l-Lahi" (33) i "Allahu ekber"(34) - eto, to vam je bolje od ma kog sluge. ( K )

99- (( اللهم رب السموات السبع ، و رب العرش العظيم ، ربنا و رب كل شيء ، فالق الحب و النوى ، و منزل التوراة و الإ نحبيل ، و الفرقان ، أعوذ بك من شر كل شيء أنت اخذ بناصيته . اللهم أنت الأول فليس قبلك شيء ، و أنت الاخر فليس بعدك شيء و أنت الظاهر فليس فوقل شيء ، و أنت الباطن فليس دونك شيء اقض عنا الدَّ ين و أغننا من الفقر )) . رواه مسلم

99."Allahumme Rabbe-s-semavati-s-seb'i ve Rabbe-l-arši-l-azimi, Rabbena ve Rabbe kulli šej‘in, Falika-l-habbi ve-n-nava ve Munezzile- t-Tevrati ve-l-Indžili ve-l-Furkani: E'uzu bike min šerri kulli šej‘in, Ente ahizun bi nasijetihi, Allahumme Ente-l-Evvelu fe lejse kableke šej‘un, ve Ente-l-Ahiru fe lejse ba'deke šej‘un, ve Ente-z-Zahiru fe lejse fevkake šej‘un, ve Ente-l-Batinu fe lejse duneke šej‘un, ikdi anne-d-dejne ve agnina mine-l-fakri"

- Allahu , Gospodaru sedam nebesa i Prijestolja velikog, Gospodaru naš i svega što postoji, Ti Koji daješ da zrnevlje i koštice proklijaju, Objavitelju Tevrata, Indžila i Furkana ( Kur'ana ) - Tebi se sklanjam pred zlom svačijim, Ti si Taj Koji svim upravljaš, Allahu moj, Ti si Prvi, i prije Tebe nije bilo ništa, Ti si Posljednji, i poslije Tebe neće biti ničeg,Ti si Vidljivi, i iznad Tebe ne postoji ništa, Ti si Skriveni, i bez Tebe ništa ne postoji, oslobodi nas duga i učini nas neovisnim o siromaštvu! ( M )

100- (( الحمد لله الذي أطعمنا و سقانا ، و كفانا ، و اوانا فكم ممن لا كافي له و لا مؤوي )). رواه مسلم

100."El-hamdu li-l-Lahi-l-lezi at'amena ve sekana ve kefana ve avana, fe kem mimmen (min men) la kafije lehu ve la mu vi "

- Hvala Allahu, Koji nas nahrani i napoji, te Koji Sebe učini nama dostatnim i Koji nam se smilova. Ta, koliko je onih koji za sebe nemaju zaštitnika i skrbnika! ( M )

101- (( اللهم عالم الغيب و الشهادة فاطر السموات و الأرض رب كل شيء و مليكه أشهد أن لا إله إلا أنت أعوذ بك من شر نفسي ، و من شر الشيطان و شر كه و أن أقترف على نفسي سوءآ أو أجره إلى مسلم )) . رواه الترمذي و أبو داود

101."Allahumme' Alime-l-gajbi ve-š-šehadeti, Fatire- s-semavati ve-l-erdi, Rabbe kulli šej'in ve melikehu, ešhedu en la ilahe illa Ente. E'uzu bike min šerri nefsi ve min šerri-š-šejtani ve širkihi ve en akterife 'ala nefsi suen ev edžurrehu ila muslimin"

- Allahu, Poznavaoče skrivenog i pojavnog, Stvaratelju nebesa i Zemlje, Gospodaru svega i njegov Posjedovatelju, svjedočim da nema boga osim Tebe. Tebi se sklanjam pred zlom duše moje i pred zlom šejtana i njegova mnogoboštva, da sebi učinim zlo ili da u zlo uvučem bilo kog muslimana. ( T, D )

102- (( كان صلى الله عليه و سلم لا ينام حتى يقرأ { الم } تنزيل السجدة و تبارك الذي بيده الملك )) .
رواه الترمذي و النسائي

102.Poslanik, sallallahu `alejhi we sellem, ne bi zaspao prije negoli prouči dvije sure: Es-Sedžda i Tebareke. ( T, N )

103- (( إذا أخذت مضجمك فتوضأ و ضوء ك للصلاة ثم اضطجع على شقك الأمتن ثم قل : (( اللهم أسلمت نفسي إليك ، و فوضت أمري إليك ، و وجهت و جهي إليك ، و ألجأت ظهري إليك ، رغبة و رهبة إليك ، لا ملجأ و لا منجا منك إلا إليك ، امنت بكتابك الذي أنرلت و بنبيك الذي أرسلت فإن مت مت على الفطرة )) . رواه البخاري و مسلم

103.Kada se odlučiš ići u postelju, prethodno se abdesti poput abdesta za namaz, potom lezi na desni bok i prouči dovu: "Allahumme eslemtu nefsi ilejke ve fevvadtu emri ilejke ve vedždžhtu vedžhi ilejke ve eldže tu zahri ilejke ragbeten ve rehbeten ilejke, la meldžee ve la mendža minke illa ilejke. Amentu bi Kitabike-l-lezi enzelte ve bi Nebijjike-l-lezi erselte"

- Allahu, Tebi predadoh dušu svoju, i oporučih stanje svoje, i upravih lice svoje, i prepustih (sklonih) leđa svoja iz želje i straha, jer nema skloništa ni spasilišta pred Tobom osim kod Tebe. Vjerujem u Tvoju Knjigu, koju si spustio, i u Tvoga Vjerovjesnika, koga si poslao. ( Pa ako umreš, umrijet ćeš u vjeri islamu.)( K )


34) DOVE PROTIV ZABRINUTOSTI I ŽALOSTI
34} دعاء الهم و الحزن


115- (( اللهم إني عبدك ابنُ عبدك ابن أمتك باصيت بيدك ، ماض في حكمك ، عدل في قضاؤك أسألك بكل اسم هو لك سميت به نفسك أو أنز لته في كتابك ، أو علمته أحدآ من خلقك أو استأثرت به في علم الغيب عندك أن تجعل القران ربيع قلبي ، و نور صدري و جلاء حزني و ذهاب همي )) رواه أحمد
115."Allahumme inni 'abduke-ibnu 'abdike-ibnu emetike, nasijeti bi jedike, madin fijje hukmuke, 'adlun fijje kada uke, es eluke bi kulli ismin huve leke semmejte bihi nefseke ev enzeltehu fi Kitabike ev 'allemtehu ehaden min halkike ev iste serte bihi fi-l-'ilmi-l-gajbi indeke, en tedž 'ale-l-Kur'ane rebi'a kalbi ve nure sadri ve džela e huzni ve zehabe hemmi"
Allahu, ja sam, doista, rob Tvoj, sin roba Tvoga, sin robinje Tvoje. Moj položaj je u Tvojoj ruci, ja sam podložan i nadamnom se sprovode propisi, pravičnost po mene je odluka Tvoja, zato, prizivam Te svim Tvojim imenima kojima si Sebe ili ih u Svojoj Knjizi objavio ili ih nekom od Tvojih bića saopćio, ili ih, pak, zadržao kod Sebe kao znanje nedokučivog, prizivam Te da mi Kur'an učiniš proljećem srca mog, svjetlo, svjetlom grudi mojih, razbistrenjem tuge moje i odhodom briga mojih. ( H )


116- (( اللهم إني أعوذ بك من الهم و الحزن ، العجز و الكسل و البخل و الجبن ، و ضلع الدَّين و غلبة الرجال )) . رواه البخاري
116."Allahumme inni euzu bike mine-l-hemmi ve-i-huzni ve-l-'adžzi ve-l-keseli ve-l-buhli ve-l-džubni ve dal i-d-dejni ve galebeti-r-ridžali"

- Allahu, zaštitu od Tebe tražim od brige i žalosti, od iznemoglosti i ljenosti, škrtosti i uspaničenosti, te pred teretom dugovanja i ljudske nadmoći. ( B )




116- (( اللهم إني أعوذ بك من الهم و الحزن ، العجز و الكسل و البخل و الجبن ، و ضلع الدَّين و غلبة الرجال )) . رواه البخاري
116."Allahumme inni euzu bike mine-l-hemmi ve-i-huzni ve-l-'adžzi ve-l-keseli ve-l-buhli ve-l-džubni ve dal i-d-dejni ve galebeti-r-ridžali"

- Allahu, zaštitu od Tebe tražim od brige i žalosti, od iznemoglosti i ljenosti, škrtosti i uspaničenosti, te pred teretom dugovanja i ljudske nadmoći. ( B )


35) DOVE PROTIV TUGE I POTIŠTENOSTI
35} دعاء الكرب

117- (( لا إله إلا الله العظيم الحليم ، لا إله إلا الله رب العرش العظيم ، لا إله إلا الله رب السموات و رب الأرض و رب العرش الكريم )) . رواه البخاري و مسلم

117."La ilahe ille-l-Lahu-l-azimu-l-halimu, la ilahe ille-l-Lahu Rabbu-l-Arši-l-azimi, la ilahe ille-l-Lahu Rabbu-s-Semavati ve Rabbu-l-Erdi ve Rabbu-l-Arši-l-kerim"

- Nema boga osim Allaha, Velikog i Blagog. Nema boga osim Allaha, Gospodara Prijestolja velikog. Nema boga osim Allaha, Gospodara Nebesa i Gospodara Zemlje, Gospodara Prijestolja milostivog. ( K )

118- (( اللهم رحمتك أرجو فلا تكلني إلى نفسي طرفت عين و أصلح لي شأني كله ، لا إله إلا أنت )) . رواه أبو داود و أحمد
118."Allahumme rahmeteke erdžu fe la tekilni ila nefsi tarfete' ajnin ve aslih li še' ni kullehu, la ilahe illa Ente"

- Allahu, za milost Tvoju molim, I zato ne prepusti me samom sebi ni jednog trenutka. Udobri mi cijelo moje stanje. Nema boga osim Tebe. ( D, H )


38) DOVE - UČE SE ZA OSLOBOĐENJE OD DUGA
38} دعاء قضاء الدين


127- (( اللهم ا كفني بحلالك عن حرامك و أغنني بفضلك عمن سواك )) . رواه الترمذي

127."Allahumme - kfini bi halalike 'an haramike, ve agnini bi fadlike 'ammen sivake"

- Allahu, zaštiti me halalom Svojim od harama Tvoga i učini me bogatim ( neovisnim ) dobrotom Tvojom od svakog drugog osim Tebe. ( T )

128( اللهم إني أعوذ بك من الهم ، و الحزن ، و العجز و الكسل ، و البخل و الجبن و ضلع الدين و غلبة الرجال )) . رواه البخاري
128."Allahumme inni e'uzu bike mine-l-hemmi ve-l-huzni, ve-l-adžzi ve-l-keseli, ve-l-buhli ve-l-džubni, ve dal' I-d-dejni ve galebeti-r-ridžali"
- Allahu, sklanjam Ti se pred brigama i tugom, pred nemoći i lijenošću, škrtosti i kukavičlukom, teretom duga i nasiljem ljudi.(B )


40) DOVA-UČI SE KAD ČOVJEKU POSTANE TEŠKO
40} دعاء من استصعب عليه أمر


130- (( اللهم لا سهل إلا ما جعلته سهلآ و أنت تجعل الَحزْنَ إذا شئت سهلآ )) . رواه ابن حبان

130."Allahumme la sehle illa ma dže' altehu sehlen ve Ente tedž 'alu-l-hazne, iza ši 'te sehlen"

- Allahu moj, ne može biti lahkoće mimo onog što Ti ne učiniš. Ti, ako hoćeš, i teško učiniš lahkim. ( IIIB, IS )




Svako dobro

Odgovori