hamdija sudic

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: hamdija sudic

Post od samko » Pon Mar 04, 2013 6:52 pm

Sellam alejkum braco,morao sam se ubacit u temu.Ima Hadis Poslanika s.a.w.s u vezi naplacivanja rukje,citao sam taj hadis,moze vam to Enes dokazati,dozvoljeno je placanje rukje,al nema cijena 20km,30km,od srca koliko das)drugo na svakom islamskom sajtu pise da je grijeh nosit tisovinu,hamajlije,vefkove,zapise itd.Slusao sam hfz Sulejmana Bugaria na radio biru u vezi zapisa,hamajlija itd...kaze da je to sve grijeh zabranjeno nositi,mogu se nositi zapisi koji samo sadrze ajete i da kazes da te Allah cuva ne zapis,mislim da ima njegov govor u vezi zapisa na Netu,ja sam ga slusao,cak je citirao hadise o ispravnim zapisima,hamajlije vefkovi tisovine su zabranjene.ja samo pisem ono sto sam cuo od hfz Bugaria.Allah najbolje zna

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: hamdija sudic

Post od Ummah » Pon Mar 04, 2013 7:04 pm

Esselamu alejkum.

moj rahmetli dedo je bio imam jedne dzamije i sjecam se dobro da je bio skroz protiv bilo kakvih zapisa i hamajlija. bio je jako ucen covjek, govorio arapski i turski, i imao veliku biblioteku islamskih knjiga.

sjecam se slucaja kada mu je prije 'milion' godina, jos dok sam bila dijete, dosla neka zena sa kuknjavom i molbom da joj napise nesto, da kakav zapis ili hamajliju, i 'pomogne'. bio je nevidjeno ljut na samu pomisao da bi on tako nesto mogao da uradi. zacrvenio se covjek od ljutnje. jedino sto je radio jeste da bi napisao na papir odredjene ajete i stavio ih u vodu, a poslije bi ta osoba tu vodu pila. ne sjecam se detalja, ali sam vidjela, citajuci knjige o lijecenju kur'anom, da je to dozvoljeno.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: hamdija sudic

Post od Ummah » Pon Mar 04, 2013 7:34 pm

kad vec govorim o utjecaju vode koja je 'u kontaktu' sa kur'anom, vrijedno je pomenuti jednog japanskog naucnika, koji se zove masaru emoto. on je dokazao kako je voda ziva, pamti i mijenja svoje 'ponasanje' u zavisnosti od razlicitih spoljnih utjecaja, npr. pozitivne/negativne rijeci, muzika... cak je proucavao i zemzem vodu i otkrio zapanjujuce rezultate.

sljedeci video je na engleskom. nadam se da cete razumjeti.



lijepo je kad po ko zna koji put otkrijemo kako je ono sto prakticiramo dokazano i naucno kao ispravno. hvala Allahu, Gospodaru svih svjetova, Koji nas je ucinio od onih koji slijede pravi put i Koji nam je dao savrsene upute za sretan zivot i na ovom i na buducem svijetu.

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: hamdija sudic

Post od samko » Uto Mar 05, 2013 12:31 pm

sellam alejkum, ja ne poznajem Sudica,al nije dobro slusati o ljudima dezinformacije.Ne treba reci nekom taj je sihirbaz,cula kazala to sutni.Prvo provjeri sta covjek radi,njegova djela,zna se sihirbaz trazi da se kolje nesto ovca,kokos,pise sa krvlju itd,to svi znate,prvo vidi djelo covjeka,kod nas u bosni kad pljunes kazu povratio je,cula kazala to ne slusajte.Bit cemo pitani za to vjerujte mi.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: hamdija sudic

Post od Enes » Uto Mar 05, 2013 1:03 pm

O njemu je tema davno sazvakana i zna sta ko je i sta je.
Tema zatvorena.

Zaključana tema