hamdija sudic

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Re: hamdija sudic

Post od Ernest » Uto Feb 24, 2009 11:30 am

Sellam. Enese halali, Allah s.w.t. kaze da su neka sumnjicenja grijeh. Mozda covjek vodi statistiku ko mu dolazi, u slucaju da mu dodje drugi put posle vise godina. Mozda vodi statistiku kakve je simptome imala odredjena osoba, ako vec radi grupnu rukju, iz razloga da bi se znao postaviti kada toj osobi bude ucio nasamo. Znaci, hocu da kazem da moze biti da je u pitanju obicna statistika. Medjutim, citajuci sve ove postove mislim da mu ne treba ici.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: hamdija sudic

Post od Enes » Uto Feb 24, 2009 11:44 am

Slazem se s tobom al nije to u pitanju.
Znam sta mislis pod tim jer sam i ja razmiljao jednom o tome al sam odustao bas iz razloga sto moze doci do pogresnog tuamcenja.
Ali ovdje to nije slucaj kod sudica....na zalost, nije statistika u pitanju....
A pogotovo kod grupnih rukji ne ferma se puno paznje oko bolesnika.
Eto neka kazu svi koliko im tko posveti paznje pri grupnoj rukji?
Da li uposte uspiju svi da pitaju bar jedno pitanje?

Ovo sto govorim, ne osudujem ljude, svi smo mi grijesnici, mozda cu i ja nekada doci u tavko iskusnje al ne znaci da je to opravdanje ako radim da je to nesto sto je ispravno!

Da nas Allah sacuva iskusenja koje nemozemo podnijeti kao vjernici!
Amin.

ta_sa
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 8:39 pm

Re: hamdija sudic

Post od ta_sa » Uto Feb 24, 2009 2:48 pm

AMIN

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: hamdija sudic

Post od white wolf » Uto Feb 24, 2009 4:45 pm

...Sto se tice imena osoba koje ti dolaze,mislim stvarno kako ces nekome uciti rukje ako mu ne znas ime,smatram da se prvo trebas upoznati s njim,A osim toga cuo sam da za ucenje rukje postoji nijet....da hazdi hamdija Sudic uzima datum rodenja nisam siguran al cu se raspitati,osim toga hadzi Hamdija Sudic prije ucenja rukje razgovara s svima koji su mu dosli i saslusa ih i procjeni da li je njegov problem duhovne prirode,a samo se rukja uci grupno,mozda ona ima svoje nedostatke ali isto tako ima svoje prednosti,a osim toga kome je ljecenje ljudi od sihra biznis njemu ce to bit biznis svejedno jel uci grupno ili pojedinacno,znam za neke ucace Kur ana mislim tako pise bar ko da uce rukje ali istodobno prave zapise,hamajlije,sastavljaju razdvojene i spajaju ne spojivo,cak uce kao pojedinacno,ali imaju cjenovnik usluga bas kao u restoranu,iako je to veliki grjeh.i zaraduju ogromne sume novca,Takode znam da Hadzi Hamdija Sudic nikad ne govori cjenu svoje Rukje,i ne odbija ljude koji mu dodu s problemima svejedno da li ima novca ili nema,Bila je nedavno emislija na Tv gdje je jedan covjek govorio za kako kada je dosao kod Hadzi Hamdije Sudica nije imao nista,cak kaze da je morao prodati kucu,da bi isplati silne hode koji su ga pljackali,ali ga je hadzi Hamdija Sudic primio bez ikakve naknade,Sada je postao pravi Allahov dž.š rob koji se pokorava njegovim propisima i vecina ljudi koji se ljece kod hadzi Hamdije Sudica promjene se za 100 %,u boljem smislu sto i jest jedan od uslova da se potpuno izljecis od sihra,odnosno da te Allah dž.š zavoli i da ti on bude zastitnik,a ne mozes ti ocekivati da ti neko dadne nekakav zapis i da ti je to zastita,..to je sirk....

...A sto se tice imena osoba koje ljecis metod Poslanika a.s. je takod bio Kao kod Hadzi Hamdije Sudica ,prenosi se da je poslanik ucio grupno rugje svojoj djeci pri cemu pri cemu bi Donijeo nijet da zeli uciti rukju osobama koje su prisutne,naravno da ih je imenovao....vise o tome mozete pronaci u knjizi: Kako zastititi sebe i svoju porodicu od sihira i džina-metod Poslanika s.a.v.s
Autor. Madžid Matar i sejh Bedrudidin Ebu Abdullah
Omer Ibn Abdulllah Šebil Hanefi
šerijatska recenzija:
Abdulvaris Ribo prof.
i jos u knjizi Zasštita i ljecenje od sihra i džina metod Poslanika s.a.v.s
Grupa autora-knjige su male i slicne i kupuju se zajedno sa jos jednom...

A sad zanima mene Tvoj metod Enese,ako si ti taj enes koji isto tako uci rukje...
da li pises zapise i hamajlije
da li imas nijet prije ucenja rukje
uzimasli privatne podatke od osoba kojima ucis
i koje
imas li ti cjenu odnosno da li im ti kazes koliko ti duguju ili kolko ti obni sami daju,halale...
da li ti prepoznajes kome treba ljecenje po simptomima i problemima koje ti govori kao Hadži Hamdija Sudic ili ti imas drugi metod
i da li ucis onima kojima sihr utice na vecinom na zdravlje zdravlje,pojava ludila,polesti i td..ili i ti kao neki drugi ljecis sve neki dan citam neki efendija kaze ljeci 701 problem i bolest,ucenjem Kur ana,da Allah sacuva,a gledam nekog stavi nekoj zeni ruku na glavu a ona nije ni pokrivena i jos drzi Kur an i kao uci joj rukju.....
e Enese ako stignes odgovori...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: hamdija sudic

Post od Senad » Uto Feb 24, 2009 5:03 pm

Esselamu aljekum

Kažeš da neki dan čitaš i naišao si na nekog hodžu koji liječi 701 bolest....to ti je naš uvaženi :D član ovog foruma Aljo HArić iz Doboja koji liječi 701 bolest evo ovdje na ovom linku pročitaj sve od A-Ž viewtopic.php?f=3&t=1326&start=30- Nije on nikakav hožda niti efendija....pročitaj

Drugo u tom časopisu gdje si našao o tom nekom čitaj Aljo HArić iz Doboja koji liječi 701 bolest morao si čitati i o Sudiću i ispovjesti žene koja govori da joj je Sudić rekao ko je postavio sihire a ti si negirao to.

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: hamdija sudic

Post od white wolf » Uto Feb 24, 2009 5:31 pm

halali bogati zaboravio sam da nije nikakav Hodža kad budem imao vremena malo cu analizirati pa cu komentarisati,ali mislim da je previse da neko govori kao da ljeci 701 bolest,isto kao sto su malo pretjerali da je Hadzi Hamdija Sudic rekao toj osobi gdje je sihr a znam sto posto da to one ne govori vec to same osobe otkriju.on samo potvrdi ili im kaze sta su izgovorili tokom ucenja rukeje..al o tome se ne pise u Auri kao i o mnogim stvarima koje radi Aljo HArić,mozda oni svi imaju nekih gresaka pa ljutski je grjesiti,ali treba prepoznati ko je nesta izjavio namjerno a ko slucajno,a mislim da i ovaj Aljo takvo sta da govori i kako moze on nekog izljeciti ako to Allah ne zeli,malo cu procitati koje sve tegobe ljeci pa cu onda komentarisat da ovako ne lupam a da nisam siguran...

evo nasao sam jos nesta zanimljivo
-Kako prepoznati sihirbaza?

Ovo su neki od znakova na osnovu kojeg se raspoznaju oni kojima ne smijete ići, oni koji vas mogu izliječiti od jednog problema a koji će vam nametnuti jos mnogo drugih, svjesno ili nesvjesno:

1. Raspituje se o bračnim podacima i adresama stanovanja.
2. Uzima privatne stvari bolesnika ili bilo koje osobe.
3. Kolje životinje ili zahtijeva da mu se donese životinja odredjenih osobina.
4. Uči čarolije, pise hamajlije, talismane i zapise koji se sastoje od trouglova, četvorouglova i pentagrama.
5. Naredjuje bolesniku da se jedan vremenski period odvoji od ljudi boraveći u sobi u kojoj ne ulazi sunčeva svjetlost, ili traži od bolesnika da se ne pere vodom jedan odredjeni vremenski period.
6. Daje bolesniku stvari koje će zakopati u zemlju ili papire koje treba spaliti.
7. Obavjestava bolesnika o njegovom imenu, gradu iz kojeg dolazi ili problemu zbog kojega je dosao. Često mu govori podatke o njegovoj rodbini ili ljubavnim vezama.
8. Obavjestava bolesnika o proslim dogadjajima ili o dogadjajima koji se trebaju dogoditi u bliskoj budućnosti.

Kako sihirbazi prizivaju sejtana?

Uglavnom se sporazum izmedju sihirbaza i sejtana zasniva na tome da sihirbaz počini neke stvari koje vode u sirk ili kufr, tajno ili javno, a da sejtan u tom slučaju služi sihirbaza ili da potčini svakog onog ko može služiti sihirbazu.
Sporazum se u većini slučajeva uspostavlja izmedju sihirbaza i vodja džinskih plemena. Dotični vodja izdaje naredjenje svome potčinjenom da služi sihirbazu i da mu bude poslusan u provedbi njegovih naredjenja. Oni obično traže obavjestenja o dogadjajima koji su se desili, razdvajanje muža od žene, izazivanje privlačnosti medju bračnim parovima, ili izbjegavanje žene od strane muža...
Spomenut ćemo ih sve detaljno, ako Bog da.
Navesću nekoliko standardnih načina. Sihirbaz ulazi u mračnu sobu, zatim potpaljuje vatru i na nju stavlja odredjenu vrstu tamjana. Ako želi razdvajanje i mržnju stavlja tamjan ružnog mirisa. Ako želi izazivanje ljubavi ili vraćanje žene mužu onda stavlja tamjan lijepog mirisa. Zatim počinje izgovaranje odredjenih nerazumljivih riječi kojima priziva sejtana. Da bi efekat bio jači potrebno je da sihirbaz bude prljav i u nečistoj odjeći. Nakon sto zavrsi sa izgovaranjem nevjerničkih riječi pred njega se niotkud zna pojaviti pas ili mačka ili neka druga životinja. Tada sihirbaz naredjuje ono sto želi. Ponekad mu se niko ne pojavi već samo čuje glas i počinje spravljanje čarolija na odjeći osobe kojoj je sihr namijenjen. Proučavajući ovaj način, ispostavlja se da džini vole mračna mjesta, miris tamjana i prljavstinu.

Drugi način prizivanja svodi se na to sto donese pticu, kokosku ili goluba, ili neku drugu životinju sa posebnim odlikama, ovisno o tome sta džin zahtijeva. U većini slučajeva radi se o životinjama crne boje. Sihirbaz u ime sejtana kolje tu životinju a njenom krvlju maže bolesnika. Zatim je baca u rupe, procjepe, pustosi, bunare i ostala mjesta koja su sklonista džinima. Vraća se u kuću i izgovara svoje tajne čarolije a potom naredjuje džinu da učini ono sto on želi.

Treći način je prostakluk. Ovo je jedna od najpoznatijih metoda medju sihirbazima. Ovaj način sastoji se u izrugivanju Qur'ana na razno-razne načine. Ove metode važe za najjače tako da se sejtani znaju prosto utrkivati u izvrsavanju sihirbazovih zahtijeva. Osobe koje koriste metode izrugivanja sa Qur'anom posjeduju vise džina koji su im poslusni.

Četvrta metoda je da sihirbaz traži od bolesnika njegove privatne stvari kao sto su maramica, kapa, kosulja ili bilo sta na čemu se osjeća miris njegova znoja. Tako sihirbaz umota u čvor jedan dio njegove maramice, a zatim je odmjeri u dužini od četiri prsta, pa onda uhvati maramicu čvrsto i uči suru Et-Tekasur ili bilo koju kratku suru, prilikom čega podigne glas, a zatim u sebi izgovara svoj musrički talisman. Poslije toga poziva džina i kaže mu: ”Ako uzrok njegove bolesti bude džin, onda skratite maramicu, a ako uzrok bude urok, produžite maramicu, a ako je prirodna bolest, onda ostavite maramicu kakva jest.” Sihirbaz ponovo mjeri maramicu, pa ako vidi da se produžila vise od četiri prsta, kaže bolesniku: “Ti si pogodjen urokom (iz zavidnosti).” A ako vidi da se skratila, kaže mu: “Tvojoj bolesti su uzrok dzini.” A ako ustanovi da je maramica duga četiri prsta koliko je i bila, kaže mu da ide ljekaru.

- Ovdje cemo naglasiti da postoji dvije vrste lijecenja: ne dozovoljeno i dozvoljeno lijecenje.
Pod ne dozvoljenim lijecenjem podrazumjevamo koristenje zapisa, raznoraznih talismana (zecija sapa, drvo tisovine i sl). Poslanik saws kaze: "Ko ode gataru ili vracu, porekao je ono što je objavljeno Muhammedu."( Prenose ga cetvorica autora Sunena i El-Bezzar sa dobrim lancem prenosilaca. Takoder ga prenosi i Muslim s dodatkom "i ne prima mu se namaz cetrdeset dana)
U "Sunenu" se kaze: "Ko zaveze cvor i puhne u njega, napravio je sihr."
Pod dozvoljenim lijecenjem podrazumjeva se lijecenje ucenjem Kur'anskih ajeta, dova poslanika saws.
Postoji vise nacina pregleda bolesnika, a ovdje cemo navesti neke od njih. Bez obzira da li se radi o bratu ili sestri potrebnoj e da ima neko prisutan ko im je u rodu a kod sestara potrebano je ukoliko je udata suprug a ukoliko nije jedan od roditelja ili brat, sestra ali uz saglasnost roditelja.
Naravno, podrazumijeva se da bolesnik mora biti propisno obucen tj ako je sestra u pitanju: marama, duga suknja i rukavi a sve mora biti ne prozirno i sirioko da ocrtava konturu tijela.
Onaj ko je bolestan dolazi kod lijecnika i prvo porazgovarasa lijecnikom o svom problemu, pri cemu ce mu lijecnik postaviti nekoliko pitanja, kao na primjer: sta sanja, ima li bolove u stomaku, ima li glavobolju, da li je trazio pomoc od lijecnika medicine i sl?
Nakon obavljenog razgovora bolesnik i svi koji prisustvuju lijecenju moraju da abdeste

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: hamdija sudic

Post od white wolf » Uto Feb 24, 2009 5:40 pm

ja koliko sam shvatijo mislim da je efendija Aljo sihr baz i to jos jedan od cajlakovih ucenika,tamo pise svee o efendiji Alji,pa jel ili nije efendija,da mi neko moze poslati to o Hamdiji da vidi sta su napisali,ali i mi moramo shvatiti da novinari cesto ne pisu onako kako im se kaze oni to ureduju kako hoce,to znam iz vlastitog iskustva i jednu pricu novinari razlicitih novina napisu na sto nacina i ni jedan nije isti mi mozemo da zakljucimo ko je sihrbaz po ovim opsti znakovima a ne po sitnicama a i najbolje je otic kod onoga za koga sumljas ili ti nije jasno i sve ga pitat ja mislim da niko ko se ne boji da ga ljudi ne otkriju i nije sihrbaz nece mu smetat da odgovori na postavljena pitanja,kao sto je uradio ovaj jedan clan foruma s Aljom otisao kod njega i pitao ga...Selam

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: hamdija sudic

Post od Enes » Uto Feb 24, 2009 7:37 pm

Slusaj vuce,
o meni mozes procitati na ovom forumu puno toga a imas i moje tekstove na stranici mimo foruma.
Tamo opisujem kako radim.
Da li naplacujem i koliko, to neka ti kazu ljudi koji su bili kod mene...koji mi je broj ziro racuna....koliko moraju uplatiti...koliko posvetim vremena tokom rukje....ruzno je da ja pricam o sebi!

A ti previse dajes sebi za pravo da kazes haram ovo haram ono, teske su to rijeci koje pises....mene ne pogadaju al treba prvo odvagati pa onda napisati, pisati razumom a ne pisati sa emocijama i kojekakvim predrasudama.
Svi tako lako potezete za rijecima sihbraz, ner dai ispravno itd...nije isto ako covjek radi nesto sto nije u redu i odmah ga prozivati sihrabzom.

I ne lijecim ja, ja ucim rukju, upucjem dovu a Allah je taj koji daje bolest i lijek!

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: hamdija sudic

Post od white wolf » Sre Feb 25, 2009 5:47 pm

jest tako je svida mi se ovo sto si napisao posebno ovo zadnje,covjek i moze uciti smo rukje naravno da Allah daje ljek i8 bolest kao da i upucuje,ali sam cu da netreba staavljeti cjenu na Kur an cak postoji i posebno mjesto u DŽehenemu gdje ce se ljudi koji to rade kaznjavati kao da i to nije bila praksa Poslanika s.a.v.s.Nije grjeh uzeti novac koji ti neko daje kad mu ucis rukju,to je tvoja nafaka isto kao kad neko zaradi svojim radom ali je grjeh odrediti cjenu ucenja Kur ana...jel me sad shvatas...kad stignem procitat cu to o tebe pa cu onda da komentarisem da ovako ne pucam na sljepo....A sta fali i da ti pricas o sebi pa sami smo svoji najveci kriticari...hehehh :D

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: hamdija sudic

Post od daneS » Sre Feb 25, 2009 7:16 pm

es-selamu alejkum
sijedi wolf,
ja učim rukju i cijena je 200 000 eura, da dobro ste pročitali ali evo i slovima,dvjesto hiljada eura.
napomena,netražim nikakve podatke i nepišem nikakve hamajlije , ni škrabotine.
nema rituala,nema krvi nema klannja,žrtvovanja,samo postoji uvjet da su sve po 500/petsto/eura ,da negubim vrijeme brojajući.
pravo na reklamaciju imate ali uz polovičnu cijenu svaku slijedeću,i jako važno, račun nedajem.

već dugo pokušavam da nađem ili pročitam nešto na ovom forumu, a da nije već napisano,toliko ponavljanja i toliko isti pitanja.
mislim da je vrijeme da neko počne voditi brigu da se neponavljaju teme,a one koji nemaju vremena ili nežele da traže već napisano. da se ih preusmijeri, jednostavno link mu se pošalje na pp.
a i postiranje sa drugi stranica nije potrebno i tu samo link.mislim da je moderator najviše postirao,neznam možda misli da mi neznamo skoknuti do drugih stranica koje obrađuju teme islama.
nadam se, da mu se moja primjedba neće dopasti pa će me opet izbrisati,kritike nepodnosi.Yassin, uredi ovaj forum malo.

white wolf
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 4:38 pm

Re: hamdija sudic

Post od white wolf » Sre Feb 25, 2009 7:21 pm

Dane s :(
Neka ti se Allah Milostivi smiluje,oprosti grjehe,podari pamet i znanje i uputi na pravi put i ucini da tvoja dusa spozna istinu...Amin

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: hamdija sudic

Post od daneS » Sre Feb 25, 2009 7:23 pm

es-selamu alejkum.
uh, zamalo da zaboravim.
za one kojima je njihovo dvorište premalo,netrebaju da dolaze ja ću doći do njih.mislim na one koji rukju traže/učače/, a nebi iz kuće mrdnuli.
meni se obratite na pp, da se dogovorimo o veličini akontacije i ja dolazim,pa ako budem umoran imam kazetofon sa sobom i snimljenu rukju, i servis je napravljen normalno cijena ista.

u miru budite i Allaha dž.š se bojte

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: hamdija sudic

Post od daneS » Sre Feb 25, 2009 7:34 pm

es-selamu alejkum,
bjeli vuk,hvala za dovu ali ovo mi objasni,
ucini da tvoja dusa spozna istinu.
šta je u pitanju, kloniranje ili., :shock:

Dado
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 12:14 pm
Lokacija: Njemacka / Crna Gora

Re: hamdija sudic

Post od Dado » Sre Feb 25, 2009 8:55 pm

Selam alejkum Danese,

rekao sam ti i na mom postu, reci cu ti i ovdje, brate, ako ti se nesto ne svidja na ovom forumu SLOBODAN SI da ga zaobidjes... ili napravi slican site sa slicnim forumom pa ga uredi ti kako tebi odgovara, ali ne moj da pljujes po ovom forumu, brate to nije bas islamski...

Ako ti je dosadno pa ne znas sto ces sa vremenom, klanjaj nafilu, daj sadaku, uci Kur'an, koristi vrijeme u dobre svrhe.

We Selam brate.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: hamdija sudic

Post od daneS » Sre Feb 25, 2009 9:29 pm

es-selamu alejkum

dado,kako si ?ljut? nemoćan? prazan i nadasve pokušavaš biti autoriotet ,islamski kažež da nešto nije.a tvoj komentar i obraćanje šta bi to bilo,ISLAMSKI.
ISLAMSKI-ŠTA BI TO TREBALO DA ZNAČI,BAŠ BI VOLIO DA MI USMENO OBJASNIŠ?

a, poruku u mom postu ćeš za 100 godina shvatiti.

Zaključana tema