Potrebna pomoc i savjet!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Potrebna pomoc i savjet!

Post od Sarajka » Čet Jan 26, 2006 3:21 am

Eselamu Alejkum

Pisem u ime svoje prijateljice koja ima problema sa zdravljem i od cega pate svi u njenoj familiji. Nedavno je rodila zdravu i lijepu bebu mashallah i ubrzo nakon poroda su joj poceli problemi.
Imala je jake bolove u stomaku. Isla je doktorima i rekli su joj da treba na operaciju zuca. Operacija je izvrsena iako je otkazivana nekoliko puta. Zdrava zena odjednom je dobila upalu pluca. Cekala je da se smiri da bi operacija opet bila odgodjena, jer je navodno bila trudna. Trudnocu je izgubila, a da ni ne zna kako je do nje doslo.
Nakon operacije bol je ostala. Pocela je jos vise da vene i psihicki. U glavu joj je dolazilo samo to da nema vise smisla da zivi. Depresija i volja za zivotom iako ima dobrog muza i dvoje prelijepe i zdrave djece. Pocela se zatvarati u kuci i stalno su joj crne misli dolazile u glavu. Vise nije znala kako da se bori sa zivotom i boli, iako su joj nalazi pokazivali da vise nicega nema. Odlucila je potraziti pomoc hodze. Nazalost nije upucena toliko u vrstu lijecenja i posjetila je hodzu u Chicagu koji navodno lijeci od sihira. Rekao joj je da ima sihir, trazio ime majke i datum njen rodjenja. Nesto je kaze tiho govorio u sebi napamet, napravio joj hamajliju i debelo naplatio. Nije joj zao novca, ako je to pravi nacin lijecenja u Islamu. Po povratku kuci, bol joj je nestao, ali je zato pala u jos vecu depresiju i psihicki bol. Ne prica ni sa kim, stalno place i sekira se i sta god podje da uradi u glavu joj dodje da je imala operaciju i da nije zdrava, da ne treba da zivi. Pocela je uzimati tablete za smirenje i spavanje. Pomognu joj sat vremena i zaspi da bi se opet probudila. Ne spava, ne jede i izgubila je puno na kilazi. I pored djece nema volje za zivotom. Vene svaki dan i zamolila me da se vama obratim u njeno ime i da pitam brata koji je u Grand Rapidsu da li bi mogao joj pomoci. Ona bi dosla s muzem i daljina joj nije bitna.
Sta da joj savjetujem do tada i kako joj pomoci. Bole me rijeci njene petogodisnje kcerkice koja kaze "Babo, trazi mami lijek. Nek nam se vrati mama" SubhanAllah toliko mi je zao.

Halalite na dugom postu i molim vas bilo koji savjet i kako doci do brata koji uci rukju samo Kur'anom?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jan 26, 2006 12:38 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Molim Allaha da pomogne i tebi i tvojoj prijateljici...amin

Sestro u ime Allaha,Imao sam isti slucaj u svojoj porodici,tacnije moja majka.Operisala se od zuca,operacija je bila dobro uradjena ali zbog starosti moje majke i njenog slicnog straha ostala je na postelji sa strahom da operacija nije uspjesna,zbog starosti,reume i straha nije ustajala iz kreveta umisljajuci da joj je lose.Situacija se pogorsala.i ona je dobila fleke ispod desnog rebra tacnije shlam koji se sakupljao jer je bilo strah ustajati iz kreveta ,shlam koji je trebala ispljuvavati sakupio se u obliku vode koji se zalijepio za pluca.Nakon povratka kuci Vratila se u bolnicu jos uplasenije, na dodatne terapije.Shlam koji je bio sakupljen stvarao joj je tepmeraturu i do 40 stepeni,nakon jos sedmicu dana izasla je iz bolnice rad nekog straha nije mogla spavat nije mogla jest,tako da smo nastavili terapiju kod kuce.Elhamdulillah nakon nekog vrijemena bila je bolje.Ostao je samo strah i zamisljenost.Dok sam joj ucio osjecao sam kako joj noga poigrava otvorila je oci i rekla da nemoze vise da slusa,da joj je neki nemir u grudima,nastavio sam joj i rekao da slusa dalje.Nekoliko dana u isto vrijeme(kada bi cesce bila zamisljena)ucio sam joj i vidjelo se poboljsanje.Svaki dan i svaku noc slusala je Kur`an nisam joj davao vrijemena da razmislja o necem drugom.Kada je osjetila da joj je bolje pozvala me i pricala.Prije operacije bila je u sobi sa mozda jos 4 pacijenta koje su cekali operaciju.Odjednom se soba i ako malo osvjetljena,zatamnila cijela vidjela je neke siluete ali je zatrazila pomoc od Allaha zatvorila oci ucila zikr i zaspala.Sanjala je ruzan san i osjetila velik smrad u snu je sanjala sve i svasta.Sutra dan je htjela pobjec iz bolnice ali dolaskom mog brata i savjetom da je operacija bolja za nju smogla je snage.Klanjala dva rekata namaza ,nakon selama ponovo otisla uzela abdest ,svojim nogama usla u operacionu salu, operacija je bila zavrsena i ona je bila dobro.Nakon operacije vraca se ruzni san i napad dzinna.Koji je ona tajila.Kaze Opirala sam se koliko sam god mogla ali uvjek kad bi samo zadrijemala ponovo bi pocelo.Cijelo vrijeme joj je odzvanjalo u glavi Umrijeces,pacijentice koje su bila sa njom u sobi gledala bi kao umrle osobe prekrivene bijelim carsafom.Njenom ne aktivnoscu(ne ustajanjem od straha) dobila je te fleke(slam od anestezije u obliku vode zalijepljene za pluca)Da ne duzim Sada je elhamdulillah bolje nema nikakvih problema,(osim reume).Sta joj je pomoglo?? Kur`an sestro moja.Lijepo ti reci tvojoj prijateljici da sve sto joj se sada desava su napadai dzinna koji iskoriste takvo stanje kod ljudi,straseci i plaseci nedaju mira.Hamajlijom kod tog Sihirbaza iz CHIKAGA mozete joj samo uvecat bolest.Ti lijepo reci tvojoj prijateljici da je Allahov Kader ono sto joj se desilo i da ce insaAllah bit bolje.Javi se ti meni na privat pa cu ti insaAllah rec sta i kako da radi do ozdravljenja insaAllah uz Allahovu pomoc.Najprije joj reci da hamajliju zapali,jer joj ona samo donosi nemir.Neka izbaci slike sa zidova koje imaju kipove koje imaju lik,neka se muzika ne slusa tamo gdje sedi i spava.Neka za pocetak Slusa Kur`ansku Suru el-Bekare i neka bude pod abdestom obavezno.Ostalo ces mi reci u privatnoj poruci gdje je boli,gdje najvise osjeca bol,sta osjeca,kako spava i sta sanja.

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Čet Jan 26, 2006 4:49 pm

Jazzak Allah khair brate kada zelis pomoci. Srce mi se kida kad je takvu slusam. Zena ni po cemu vise ne lici na sebe, a tako je mlada. Nema ni 28 godina. Klanja redovno, samo nije upucena toliko u vjeru.
Rekla sam joj da hamajliju zapali dalje od kuce i da bude cesto pod abdestom i da ga obnavlja.
Javicu ti detaljnije o njenim bolovim i snovima iako ne spava ni sat na dan.
Da li si ti u Americi i da li ucis rukju? Ako neko moze da mi da informacije od brata Emira iz GR?

POmozite u ime Allaha.

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Čet Jan 26, 2006 5:22 pm

Sad sam s njom pricala na telefon i rekla mi je da ima bol pod rebrom. Na nekoj zlicici za koju su mislili da je zuc. Posle operacije i vadjenja zuca bilo joj je malo bolje da bi bol se opet pojavila na istom mjestu sireci se na lijevi bubreg.
Snimala je sve i svi nalazi su dobri. Spava rijetko i to jedino kad uzme tabletu za smirenje. Spava sat vremena i probude je ruzne misli. Stalno joj dolazi u glavu da se ubije i kako da se ubije. Nesto joj govori da joj je najbolje da se objesi. Non stop razmislja o samoubistvu i cuje te glasove. Dolaze joj i misli da je izvadila zuc bez razloga i da vise nije u redu. Da je pogrijesila sto je to uradila i da je s njom nesto drugo. Boji se svakim danom da ne izgubi kontrolu nad sobom, jer je sve manje ima.

Sinoc je sanjala kucu od svoje komsinice pred kojom je neko vrisnuo i objesio se. Vidjela je objesenu osobu kako visi. Strah je da spava, strah je i da bude budna. Stalno joj dolaze strahovi od svega.

Prije nego se operisala imala je predosjecaj da ne ide na operaciju i da ce joj se zivot promjeti ako se operise. Nije nikome govorila o tome.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Čet Jan 26, 2006 6:35 pm

poslao sam ti mail sa emireovim br telefona!

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Čet Jan 26, 2006 8:11 pm

Da te Allah nagradi neizmjerno.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Čet Jan 26, 2006 9:55 pm

Selam Alejkum

Ja sam u chicagu,mada i ja sam imam nekih problema ali hajr moze se pomoci.Ovdje nema niko da lijeci Kuranom,ali mogu vam obijasniti kako da sama sebe lijeci InsAllah.Tacnije u Lombardu sam blizu Chicaga.selam Alejkum.

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Čet Jan 26, 2006 10:25 pm

Allah da vas sviju nagradi. Mozes li napisati sta bi trebala uciti i raditi sebi dok ne posjeti brata u Grand Rapidsu?

Hvala unaprijed svima.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pet Jan 27, 2006 6:22 am

Selam alejkum

Ja trenutno ne ucim ruk`ju ali mozete pokusati sledece, da snimite sledece sure na tri kasete koje ce slusati tri puta na dan:
Bekare, Ali imran, Hud, Yasin,Saffat,Vakia,Rahman,Duhan,Dzinn, Burudz,Humezeh,Zilzal,Qafirun,Ihlas,Felek,Nass
Neka puno uci ajetul kursi, ako moze po 70 puta poslje svakog namaza.
Neka joj neko nauci na vodu i med Fatihu,Ajetul Kursi,Ihlas, felek nass i ako moze neke jos druge sure su dobro dosle po 7 x i neka to stalno jede i pije.
Molim Allaha Uzvisenog da joj olaksa...

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Pet Jan 27, 2006 5:10 pm

Nazalost imam lose vijesti. Moju prijateljicu je muz odveo juce u bolnicu. Rekla mi je da je namjerava voditi da snimi mozak i rekla sam joj da ne ide, jer ce je samo napraviti ludom. On je odveo i zadrzali su je :cry: Strah me da joj je samo gore napravljeno sada i da se ne ubije tamo. Kad sam zvala niko ne zeli da prica sa mnom o njoj. Samo sam joj htjela pomoci, ali oni izgleda vise ne vjeruju da je to do postavljenog sihra jer joj je odlaskom onom sihirbazu (za kojeg oni smatraju lijecnikom) postalo gore.

Brate Emire, da li mogao uciniti rukju njoj kada izadje iz bolnice inshallah? Ako ne bi ipak pristao, kako da stupim u kontakt s nekim ko to radi u Bosni. Ona je voljna ici, ali izgleda muz joj i ne vjeruje toliko u sihre i hodze.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Sub Jan 28, 2006 4:42 am

Esselamu Alejkum.

CITAT; ali oni izgleda vise ne vjeruju da je to do postavljenog sihra jer joj je odlaskom onom sihirbazu (za kojeg oni smatraju lijecnikom) postalo gore.


Pa on i nije lijecnik,mislim da su bili u Chicagu kod Palestinca Rifaia,on je Sihrbas i bavi se vradzbinom ,poznajem ga licno.


Dobro bi bilo kad bi mogla da koristi ZEMZEM vodu,a moze je nabaviti u Arapskim trgovinama ili da pogleda u Arapskim Dzamijama oni to pretezno imaju.Nek pije tu vodu ,ako bi se cudno osijecala ili bi cula smrad nek samo istraje,jer u svakom slucaju Shejtan nevoli ZEMZEM vodu a veliki je hajr i lijek u toj vodi.Preporucio bih joj da koristi Curukutovo ulje,BLACK SEED OIL,moze ga nabaviti u svim arapskim trgovinama samo treba na njega nauciti ajete za unistavanje sihra a isto tako treba nauciti ajete na vodu i s tom vodom poprskati mjesto gdje spava ili bolje bi bilo poprskati cijelo mjesto boravka.Moze se s tom vodom okupati samo sto tu vodu nesmije prolijevati u nuznik.

NAUCITI SLIJEDECE AJETE PO 7x. BEQARA 102 ajet
EL-EARAF OD 117-122 AJETA 7X
JUNUS OD 81-82AJETA 7X
TA'HA 69 AJET 7X


Sve sto treba pitaj,tu smo uz Allahovu pomoc da pomognemo.

Selam Alejkum

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Sub Jan 28, 2006 4:51 am

Esselamu Alejkum we Rahmetullahi we Berekatuhu.

Dobio sam informacije da ovaj brat uci Rukju,mislim da je brat iz Maroka,pa ako neko zeli da mu se uci rukja nek zove na ove brojeve ,prvenstveno Insan mora da zna da je lijek kod Allah svt i da svaka osoba koja je obolila od ove bolesti mora da zna ;da ako zeli lijek mora biti iskrena prema Allahu svt i mora obavljati sve serijatske propise i Farzove koje je Allah svt naredio.JazakAllahu Khairen.

MUSA MOSQUE


Imam Mustapha Abu Yasir




633 East 189th street
Bronx,New York 10458

Telefoni:


Kucni:718-733-2565

Mosque ili Dzamija:718-733-9337

Gospodaru nas,ne dopusti srcima nasim da skrenu,kad si nam vec na pravi put ukazao,i daruj nam svoju milost;Ti si, uistinu ,Onaj koji mnogo daruje!

Rabbena la tuzig kulubena ba'de iz hedejtena ve heb lena min le dunke rahmeten inneke entel vehhab!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Sub Jan 28, 2006 1:58 pm

Selam alejkum

Doticna sestra ce vjerovatno ostati par dana ili par sedmica u ludnici da ce nakon toga izaci vjerovatno sa ocima na pola 12...
Kada izadje onda pokusajte doticne savjete da primjenite a ako mozete i u bolnici slobodno to uradite.
Meni je stvarno zao ali ja stvarno ne mogu trenutno uciti ruk`ju a ako mogu izaci u susret na bilo koji drugi nacin slobodno mi se mozete obratiti i zvati u bilo koja doba.
Ovaj broj od ovog Imama sto je u Bronxu, ja sam zvao par puta nikad niko se ne javlja....

Sarajka
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Sep 11, 2005 8:12 pm

Post od Sarajka » Ned Jan 29, 2006 3:08 pm

Selam Alejkum

Jos je u bolnici. Do nje ne mozemo doci jer nikome ne govore za nju, ni gdje je. Krijuci je zvala moju mamu koja nazalost nije bila kuci, a brat nije nista znao o cemu se radi tako da je nije nista ni pitao.
Inshallah kad se vrati reci cu joj sta ste sve napisali i vidjecemo sta ce dalje i da li ce joj dozvoliti da ista radi.

Ako saznate za nekog ko uci rukju u Americi jos javite.
Taj u Chicagu je Mujezinovic. Bio je prije imam, sada vise nije. On joj je dao zapis i pitao za ime majke i rodjenje.

Nihad
Mlađi član
Postovi: 109
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 10:10 pm
Lokacija: Dunjaluk
Kontakt:

Post od Nihad » Pon Jan 30, 2006 11:25 pm

Esselamu Alejkum.

Halali sestro sarajko ako mozes konkretnija budi i daj mi tacni informaciju o ovom imamu....Mujezinovocu...Kako se zove?Podudara se prezime sa jednim ovdje ima isto prezime i on je imam u Crnogorskom mesdzidu,stariji insan sa Francuskom kapom,.ako mozes da tvoja prijeteljica pojasni.insallah

Odgovori