ZNANSTVENI DOKAZ

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
leyla
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 7:33 pm

ZNANSTVENI DOKAZ

Post od leyla » Uto Jan 24, 2006 7:04 pm

Da bi mogao vidjeti, opipati, osjetiti ovo Kur´ansko čudo, jedini uslovi su – oči i da zna brojati makar do 19 (10+9).
Idemo od početka Kur´anske Objave. Znamo, da Ku´ran, kakav je danas, slijedi tradicionalni redoslijed, kao što je određen prema direktnim upustvima Pejgambera prije njegove smrti.
Ali Kur´an nije objavljen po tome redu. Kronološki red je drugčiji.
Čitav Kur´an je objavljen Muhammedu a.s. malo po malo, prema potrebama, vijestima koja tretiraju tekuča pitanja…itd.

Prva Objava:
- Dato mi je 5 ajeta sure Al – Alaq (96.sura)

U ime Boga, Milostivog, Samilosnog.
1. Čitaj: u ime Gospodara tvoga, koji stvara
2. Stvara čovjeka od zakvačka
3. Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj
4. Koji poučava peru
5.Koji čovjeka poučava onome što ne zna.

Nakon te sure počeo je pozivati ljude ka istinskoj vjeri u jednog Boga – Allaha Uzvišenog.
Ljudi su počeli da natucaju da je Muhammed a.s lud, obsjednut…

Odgovarajuči na ovu obtužbu dato mu je;

2. Objava(Sura 68)- Al – Qalam

U ime Boga, Milostivog, Samilosnog.

1.Nun, tako mi kalema i onoga što oni pišu
2. Ti nisi, milošču Gospodara svog, lud:
3. Ti češ sigurno nagradu neprekidnu dobiti
4. Jer ti si, zaista najljepše ćudi.

slijedi….

3.0bjava: Al – Muzzammil(umotani) – sura 73.

U ime Boga, Milostivog, Samilosnog.
1. O ti, umotani!
2.Probdij noč, osim malog dijela;
3. Polovinu njezinu ili malo manje od nje;
4. Ili malo više od nje, i izgovaraj Kur´an pažljivo.
5.Mi čemo ti, doista teške riječi slati.

4. Objava;
- Poslaniku je dato više od pola sure Al – Muddassir,(74 sura); od 1 do 30 ajeta; završavajuči 30.ajet sa ˝Nad njim je devetnaest˝

t.j.
24. I rekao: - Ovo nije ništa drugo nego do vradžbina koja se prenosi.
25. Ovo su samo čovjekove riječi. –
26.U sekar ču ja njega baciti!
27. A znaš li šta je Sekar?
28. Ništa on neče poštijedeti.
29. Kože če se crnim učiniti
30. Nad njim je devetnaest

Drugim riječima, nevjernici tvrde, da Kur´an časni nije knjiga od Allaha Uzvišenog, več napisana čovješkom(Muhammedovom a.s) rukom..
74. Sura je odgovor na te tvrdnje; odgovarajuči na tu pretpostavku Svemoguči Allah daje strašnu opomenu - ˝u Sekar (pakao) ja ču njega baciti!´.. a opomena se završava konačnom rečenicom ˝Nad njim je devetnaest˝…ŠTO ZNAČI: ako iko učini lažnu obtužbu prema poslaniku nad njim če biti devetnaest…

Bila su nagađanja, da je mišljeno na 19 meleka, koji če vladati nad stanovnicima, neki opet da se odnosti to na 19.sposobnosti čovjeka, 19.glavnih stubova i zapovjedi islama…Ali Allah najbolje zna…

PAŽLJIVO:

-proučavajuči kronološki red objave mi vidimo da je 30.ajet sure Al – Muddassir(74.) bio zadnji ajet na 4. objavi našem poslaniku.. Džebrail ovde zastaje i, namjesto da dadne Muhammedu ostatak od 26 ajeta ove sure, i time bi ona bila završena, poče da mu objavljuje ostatak od 96.sure prve Objave. Onda mu je dato još 14. ajeta
Koliko je to sada svega ajeta? Odgovor . 19

- prvih 5 ajeta od prve objave(Al – Alaq, sure 96) sadrži samo 19 riječi
nadalje; tih 19.riječi sadrži 76. slova, a to je djeljivo sa 19 (19x4=76)
- A ova 96 sura! Ako počnemo brojati od pozadi, od zadnje 114. sure vidjet čemo, da je to 19. sura od kraja
- Svih 114 sura je djeljivo sa 19( 19x6=114)

Zašto devetnaest?

To je jedan najtežih brojeva sa kojima je najteže raditi. Nema nazivnika, broj 19 je nedjeljiv.
On je glavni broj u matematici i jedinstven, počinje brojem 1(najmanji broj u mat.sistemu), završava brojem 9(največi broj u mat. sistemu)

- U tom slučaju naš nepismeni Muhammed a.s morajo je znati do neograničenog stepena tablicu množenja do 19.

NADALJE;
- ako izbrojimo arapska slova Bismillahi.rrahmani-rrahim uvidimo, da ima tačno 19.slova

iz tog izdvojimo

- riječ ISM – ZNAČI IME pojavljuje se u Kur´anu tačno 19puta
- riječ ALLAH pojavljuje se u Kur´anu 2698 puta(19x142)
- riječ Ar – Rahman – najmilostiviji pojavljuje se 57 puta( 19x3)
- Ar – Rahim znači Najmilosrdniji pojavljuje se 114 puta (19x6)

I JOŠ;

-Al – Alaq sura sastoji od 285 slova(harfova); t.j 285=19x15

- Kad je Džebrail došao treči put, objavio je nekoliko prvih ajeta sure Al - Muzzammil(73), do kraja 10 ajeta. – ovih 10 ajeta se sastoje od 57 riječi(19x3)

- Kad je Džebrail došao 4 put, objavi je prva ajeta sure Al – Muddassir(74) tačno do samog broja 19(ajet 30)
9. Bismmila nedostaje na početku sure At – Tawba(9), da se to Bismille nađe mi samo treba da počnemo brojati sure, počevši sa tim At – Tawba, kao br.1, zatim Junus sura kao br.2 itd..
Kada dostignemo br.19 vidjet čemo da smo se našli na suri ˝An – Naml˝(27), koja u tekstu sadrži tu nedostahalu Bismillu…kao što smo prije rekli to je sad svih 114 Bismila što je djeljivo sa 19!

- Brij riječi između dvoje Bismille u suri An – Naml je 342, a to je 19x18

- Kur´an sadrži mnogo brojeva ako npr.(Pozvali smo Musaa 40.noči; Stvorili smo 7. nebesa..itd.) Brojevi u Kur´anu se spominju na 285 mjesta(19x15)

- Ako saberemo svih tih 285 brojeva (po njihovoj vlastitoj brojčanoj vrijednosti), dobijamo iznos 174.591=19x9.189!

- čaka ko izbacimo one brojeve koji se ponavljaju, tj. ako uzmemo jedan broj da predstavlja samo taj broj, nalazimo da ih 162.146=19x8.534

upotreba riječi;
- TA i HA u suri ˝TA –HA˝(20) ima 342(19x18)

- JA i SIN u suri ˝Jasin˝, ima 285(19x15)

- HA i MIM u 7 sura koje imaju ove incijale, tj. surama 40,41,42,43,44,45,46, ima 2.166(19x114)

ZAKLJUČAK;
- 1:100000000000000000000000000000000000000000000000000000 i više da je mogao čovjek sam napisati knjigu koja bazira na broju 19
- svako ko nevjeruje može sam provjeriti gornje činjenice koje su ispitane pomoču kompjutera

želite još više inf. pročitajte knjigu KUR´AN – NAJSAVRŠENIJA MU´DŽIZA – AHMED DEEDAT napisana prevedena god. 1986 od tada su stigla još veča spoznanja!

- neizpotbitni dokaz vjernicima

Odgovori