potrebna pomoc!!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
mira
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 7:34 pm

potrebna pomoc!!!

Post od mira » Sre Dec 21, 2005 5:34 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Selam Alejkum!
Nadam se da mi moze neko unekoliko pomoci.Jer me jako muce strahovi, Bila sam skoro 2.je godine u vezi sa jednim momkom.Nakon njegovog prekida tada, kad me je ono najgore doba proslo pojavio se neki cudan osjecaj mi u grudima, strah, nezadovoljstvo, plac bez razloga, trpila sam 2 mjeseca, sve sam mislila da je to zbog njega,zato sto sam izgubila dio svog zivota,Nisam sebi znala pomoci, tako da sam otisla kod hodze, on mi je odma opisao moje osjecaje, da mu nisam ni govorila, i rekao je da smo nagazili na sihir, da je napravljen na kucu a posebno na mene, dao mi je zapis koji sam stavila u vodu i tu vodu pila, nakon drugog puta posjete kod hodze bilo mi je potpuno lakse, dao mi je hamajliju koju sam nazalost nakon 3 mj. izgubila. Proslo je par mjeseci, ja sam se osjecala dobro ali tog momka nikad nisam zaboravila, Prije 2 mjeseca je se desilo nesto meni nevjerovatno, nakon skoro 2.je godine naseg raskida mi smo se pomirili, bili smo presretni i on i ja, s vremenom smo se i zarucili, i umjesto da budem presretna ja to mogu samo djelimicno, opet se neki strah pojavio u meni, nemogu da jedem, place mi se cesto, i osjecam nervozu u stomaku. Imam strah prije naseg susreta, strah me kad me pozove na tel. nekad mislim da imam razlog za te strahove, nadjem ih, uvijek imam osjecaj da mu moram nesto priznati i reci, sto je zapravo i nebitno,i sto ga se netice, ali ja nemogu naci svoj mir dok mu nekazem, i nakon toga mi bude bolje ali za dan, dva opet isto, strah!To vise nije za izdrzati, mlada sam, i stojim korak sa njim prije nase budeucnosti, o kojoj smo obadvoje mastali a ja nemogu da se radujem, znam da samo sa njim mogu biti sretna i rahat u zivotu, ali nesto mi neda,nemogu da se opustim u toj vezi, dali je moguce da to nije izlijeceno, ili kroz to sto sam izgubila hamajliju da se ponovo vratilo, najogre mi je ujutro kad se probudim a najlakse uvece kad legnem, jer znam da cu zaspati i necu na to misliti, uvijek sam bila zadovoljna u zivotu, i radovala se malim stvarima, trenutno mi se desava nesto najljepse a ja poludih od tih strahova,kroz njih se nemogu koncentrisati ni na posao niti me bilo sta drugo raduje, bojim se da na kraju ja necu biti razlog zbog cega ovaj puta necemo uspjeti. Sta da radim, kako da sebi/nama pomognem?? Zahvalna sam za svaki iskren savjet!! Selam Alejkum!

pjf
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Jul 19, 2005 8:32 am

Post od pjf » Pet Dec 23, 2005 4:39 am

Zabrinjavajuce je sto si u vezi s tim momkom a ne planirate da sklopite brak.

Sto se tice tvoga straha, klanjaj sve namaze redovno, slusaj rukju, nauci rukju ili nekoliko sura na vodu i pij tu vodu i znaj da je sve u Allahovim rukama.

Ako za nekoliko mjeseci ne vidis poboljsanje otidji psihijatru jer moguce je da imas depresiju.

Bosna3
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Sep 08, 2005 8:07 am

Post od Bosna3 » Pet Dec 23, 2005 8:24 am

ESELAMU ALEJKUM,

PROBAJ SLIJEDECE UCINITI:
PROUCI NA TRI LITRE CISTE VODE AJETA ZA UNISTAVANJE SIHIRA
EL-EARAF 117-122
JUNUS 81-82
TAHA 69
FELEK
NAS
SVE OVO NAVEDENO PROUCITI NA VODU SEDAM PUTA I KURANSKU DOVU JUSUF 1X (MOZES ISTO NA BOSANSKI PROUCITI)
VODU PITI SEDAM DANA!

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Post od alanya » Pet Dec 23, 2005 12:10 pm

esselamu alejkum wr wb

zanima me nesto u vezi ucenja na vodu:

dali se mogu te sure sto se uce 7x uciti na bosanskom (koje neznam na arapskom) a koje znam na arapskom, prouciti na arapskom? ili je bolje da to prouci neko ko zna citati Kur'an?
negdje sam procitala da se uce ajetul Kursiju, sure Ihlas, Felek i Nass i Fatiha 7x (neznam jel tako tacno al tako nesto otprilike), pa koje je sad bolje? mada sam citala i da se mogu prouciti razne druge kombinacije ajeta iz Kur'ana. pa kako sad da znam koje je najbolje?

da vas Allah Milostivi nagradi, amin

wesselamu alejkum wr wb

Bosna3
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Sep 08, 2005 8:07 am

Post od Bosna3 » Pet Dec 23, 2005 12:16 pm

OVO GORE NAVEDENO SE SNOSI NA "RASTAVLJANJE BRAKOVA" STA JE POTREBNO UCITI DA SE SIHIR UNISTI!
SVE ZAVISI KOJI PROBLEM IMATE

NARAVNO DA JE BOLJE UCITI ARAPSKI ALI BOLJE I NA NAS NEGO POGRESNO!

Sejo
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:22 pm

Post od Sejo » Pet Dec 23, 2005 3:12 pm

alanya napisao:esselamu alejkum wr wb

zanima me nesto u vezi ucenja na vodu:

dali se mogu te sure sto se uce 7x uciti na bosanskom (koje neznam na arapskom) a koje znam na arapskom, prouciti na arapskom? ili je bolje da to prouci neko ko zna citati Kur'an?
Selam alejkum

I mene zanima odgovor na ovo pitanje. Negdje sam davno procito da je rukja uspjesna samo ako se uci na arapskom i to po tedzvidu, koliko je to tacmo?? Enese, Abu??

Selam alejkum

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Dec 26, 2005 12:36 pm

Iskljucivo na arapskom,Kur`anskom jeziku.Kur`anski jezik je lijek.Dok prijevod je samo priblizan a ne bit i svrha tih rijeci.Prijevod se moze uciti tada kada se dzinn pojavi za dijalog,znaci prijevod se moze koristiti kao nacin zastrasivanja i ubjedjenja dzinna na izlazak.

Sto se tice tebe sestro Mira pokusaj da ti neko prouci rukju,jer je moguce da vam je napravljen sihr,po onome sto si rekla velika je mogucnost da je to.Ujedno zatrazi i zamoli Allaha da ti oprosti rad te hamajlije jer je ona dosta doprinjela tvom trenutnom stanju.Covjeka se da razbolit od ove vrste bolesti kako smo to ranije naveli na ovom forumu iz vise razloga.Neki od njih su :Razocaranost i tuga,prevelika radost,strah, itd itd....Tuznom i razocaranom covjeku se otvore vrata weswese(razmisljanja) koja dzinni iskoriste kao nacin ulaska i kasnijeg djelovanja kod istog.

mira
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 7:34 pm

sihir

Post od mira » Pon Jan 09, 2006 8:09 pm

Hvala svima koji su se javili na moj problem, od svakog se moze uzeti makar jedna rijec koja covjeku pomogne! jedan HOdza mi je potvrdio da imamo sihir, pa trenutno pijem vodu na koju mi je naucio nadajuci se da ce otici, a bolje mi je hvala allahu dz.!!

Alejkum selam

Odgovori