ime bez znacenja i sihirbaz

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
laylaa
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Feb 04, 2015 3:24 pm

ime bez znacenja i sihirbaz

Post od laylaa » Pon Mar 02, 2015 6:06 pm

Eselamualejkum.
Moram da podijelim sa vama pricu od koje mi i dok vam ovo pisem klecaju koljena i ruke se tresu,a i da vam zatrazim savjet ili bilo kakvu pomoc.
Naime. Moj muz nosi jako tesko ime koje nema znacenja i nije sa nasih prostora,uvijek je bio nemirno dijete,pa i kada je odrastao. Sa 5 godina upoznaje covjeka koji je bio divan prema njemu,s obzirom da nije imao oca,i taj ga je covjek prihvatio kao svoje dijete. Medjutim,poslije 2 godine saznalo se da taj covjek radi sa dzinnima. Mom muzu su se u sjecanje urezali momenti kada bi covjek samo legao na kauc,gledajuci u vrata,jednom bi trepnuo i nije imao zjenice,dakle samo bjeonjace. Da ne bi pomislili da je djecija masta,i moja svekrva je to potvrdila i muzeva sestra koja je starija od njega. Zatim je kroz par mjeseci svekrva koja je inace veliki vjernik pocela ustajati bolesna,nije mogla da stane na noge. Nakon nekog vremena joj je priznao da on zaista radi sa njima, rekao joj je da mu je najlakse sa djecom raditi,te da to moze samo u drugoj kuci koju posjeduje a koja je stara preko 300 godina i koju ne smije da srusi. Moj muz se takodjer sjeca tunela koji je imao ispod kuce,i on ga je vodio tamo ali on se sjeca samo kako ulazi,dalje ne. Taj isti covjek je rekao mojoj svekrvi da ce sa 20 godina biti u zatvoru i tako je i bilo. Takodjer joj je rekao kako je od dzinna trazio uslugu da pitaju meleke koje je ime za njega,i rekli su mu da je to ime Ibrahim i da jedino to ime pristaje njemu i da ga samo to ime moze spasiti. Od tada ga je stalno zvao Ibrahim,nikada pravim imenom.
Moj muz i dan danas poslije skoro 2 decenije tvrdi da taj covjek nije samo sihirbaz,da je on nesto mnogo gore. Od dana kada je prekinuo sve kontakte s njim,samo su mu nesrece dolazile u zivotu i svaki posao propadao. I dan danas taj covjek radi mom muzu i on to osjeti u stomaku nelagodu i tacno zna kad mu radi. Kazu da niko ko je usao u njegovu kucu nije izasao normalan. Cak je svojoj zeni vjernici dok je spavala prebacivao dzinne i to je takodjer priznao zato sto su poceli njega da guse. Moj muz se sjeca da je vidio kako ga doslovno bacaju sa jednog kraja sobe na drugi. Ovoga ima jos ali dovoljno sam vam rekla. Pisem vam ovo jer me iskreno strah za mog muza jer jednostavno nema srece. Planiramo djecu ali po svemu sudeci morat ce da sacekaju. Strah me i za njih. Taj covjek nije zaboravio i i dalje radi mojoj svekrvi i muzu. Imate li ikakav savjet ili bilo sta, osim da se uzdam u dragog Allaha i da vjerujem da ce ga stici Allahova kazna gora nego bilo cija.

Odgovori