Dzini ili depresija?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
mustafic11
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Avg 01, 2014 8:47 pm

Dzini ili depresija?

Post od mustafic11 » Pet Avg 01, 2014 9:41 pm

Esselamu alejkum..
Ovako,prijavio sam se tek na forum da bih brata Enesa pitao za njegovo misljenje o mom stanju..
Kao prvo vjernik sam,nadam se dobar,a Allah najbolje zna,klanjam,postim otkad znam za sebe.
Zadnjih 4-5 godina živim u veoma teškom stanju.Kada se nadjem u bilo kakvoj masi ljudi(neki politički skup,ili Dzuma namaz,bilo šta gdje god ima vise ljudi),osjetim nepodnošljivo stanje,uzasan nemir,vrtoglavicu,tresu mi se koljena,lupanje srca,jednom rječju nepodnošnjivo stanje,tako da zadnjih par godina izbjegavam sva takva mjesta,jer jednostavno nemogu to podnijeti,(najjače se manifestuje na Dzumi ili Dzenazi).
Koristio sam razne lijekove koje mi je propisivao psihijatar,sa manjim ucincima.lakse mi malo bude,nesmijem bez lijekova nigdje.Prije evo 5-6 dana ovaj Bajram namaz koji sam klanjao sam jedva izdržao,da je bilo jos 20-tak minuta imam osjećaj da bih poludio.Na kijamu su mi se noge strašno tresle,da sam morao stalno jednu podizati,pa drugu,a kad je mujezin(inače moj rodjeni brat)počeo učiti Ajetul-kursiju osjetio sam nevjerovatan strah,nemir,lupanje srca..Doktori kažu depresija,pa eto ja vas pitam šta vi mislite o tome.Nikada nisam išao nikavom hodzi,vjerovatno se pitate zašto.
Zato sto se moje stanje nekako poklopilo sa bolesti moje majke(pretrpila moždani udar,odrazilo se na desnu stranu i mozak,al opet hvala Allahu dobro je,i meni je jako teško gledat svoju majku u takvom stanju),i nakon tog za par mjeseci me je ugrizla zmija,pa sam i sam mislio da je to od straha i tih šokova koje sam pretrpio.
Toliko,zanime me vaše mišljenje o mom stanju.Unaprijed hvala......

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Dzini ili depresija?

Post od EdinM » Pet Avg 01, 2014 11:04 pm

Selam...Hvala i zahvala pripadaju jedino Allahu s.w.t, neka je salava i selam na njegovog miljenika i poslanika s.a.v.s, njegovu porodicu i ashabe.

Jedan od nacina ulazka dzina u tijelo covjeka jeste i pretjerani strah, odnosno stanje pretjeranog straha, takodjer pretjerana tuga ili pretjerana radost. Iz ovog se da vidjeti da ste vi imali dosta stresne situacije u poslijednje vrijeme. I sam sam se suocavao sa tim sto prolazis. Moj prijedlog je da bacis sve te antidepresive i da posjetis nekog ko ispravno lijeci Kuranom i sunnetom poslanika s.v.s. Moze biti i posljedica depresije, ali, opet kazem ali ipak nadji nekog ko ispravno lijeci. Prije toga se mozes testirati audio rukjom, ali po mom je bolje da odes kod nekog brata koji lijeci Kuranom jer ipak pas koji laje a svezan je i pas koji laje a nije svezan nije isto. Selam

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Dzini ili depresija?

Post od visegrad_1 » Sub Avg 02, 2014 12:30 pm

Selam enese kako si de mi mozes ovo objasnit ja poco ici i iderektan blud od 2004 ondar mi je dosli veliki strahovi u autu itd i svaki dan sam bio u bludu u iderektnom i veliki strahovi sta je bilo uzrok tome da odem u blud svaki dan i kasnije veliki strahovi od 2004 do 2014 sad sam se ozenio Allahu ekber a imam vesvese ruzne misli zijevanje bol u zeldcu trbuhu itd i tada sam imo 2004 taj bol u zeldcu ruzne misli o Allahu dz nema sta me neudara selam pisi

Odgovori