NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od hasta_man » Pet Jul 25, 2014 9:55 am

Esselamu alejkum

Dakle kao mnogi ovdje imam odredjene psihičke probleme ako se tako može nazvat.
Tesko mi je malo za opisati sta se tacno desava al pokusat cu u skladu sa mogucnostima da docaram.
Prije nekoliko mjeseci prvi put mi se desilo da su mi dosle misli da naudim sam sebi nekad slabije nekad neprestano, znaci po citav dan ne mogu se kutarisat tih misli...onda sam saznao da to ima veze sa dzinima i poceo lagano da se mijenjam tj da klanjam i da ostavim vecniu losih navika,te naucio sam sebi a vodu i pio, audio rukja svaku noc i td.

Naravno kroz nekoliko dana osjetilo se poboljsanje i malo sam prodihao tako da kazem, ali sam nastavio svaku noc slusat audio rukju jer misli su prestale al se onda javila neka odvratnost prema vjeri i zivotu i svemu, jednostavno nemas volje ni za cim niti osjecas slast u bilo cem niti vidis smisao u bilo cemu (tesko za opisat).

Ni to me nije pokolebalo pa sam nastavio klanjati, moram naglasiti da sam se doslovno tjerao na namaz i Allah sami zna koliko je namaz ispravan zbog raznoraznih smutnji i sumnji koje su mi dolazile, takodje (tesko za opisati).

I to je nakon odredjenog vremenskog perioda prestalo i dosao je period blagog olaksanja, pa mi je bilo lakse i klanjati (ne jos kako bi zelio i kako osjecam da treba) ali u dobroj mjeri bolje.

Eh onda je dosao ramazan, i bilo mi je bolje nego ikad...grijesenje svedeno na minimum muziku sam prestao slusat, takodje gledati neprimjerene stvari na tv i sl.

Evo vec je kraj ramazana i prije par dana opet neke neobjasnjive smutnje/sumnje ali sada drugacije...tipa: ZASTO JE ALLAH S.W.T STVORIO LJUDE KADA JE ZNAO DA CE VECINA U DZEHENNEM, ZASTO DAJE ISKUSENJA KADA UNAPRED ZNA SVE ITD ITD ITD ITD, da ne nabrajam...ide to u nedogled i van razuma i shvatanja

Dakle pitanja na koja ja nemam odgovora i muci me to uveliko.To me proganja i dan i noc i baca me u ocaj te nemam volje ni zasta...

Ja vjerujem u jednog Boga Allaha s.w.t, i da je On sve stvorio i da On sve odrzava i da se nista ne dogadja bez Njegove volje...

Slusam rukju svaku noc i svaki put teska vrtoglavica ili tako nesto(TESKO ZA OPISAT) ama bas svaki put, nekad treba manje vremena da se pojavi nekad duze.Ima jos nekih simptoma ali najcesce ta vrtoglavica!

Mene zanima kako da ja saznam sta je tacno u pitanju imal neki metod da se odredi dali je sihir, ograjisavanje ili nesto trece ili cetvrto....dali sam to fasovo "slucajno" ili na onaj "drugi" nacin.


HALALITE STO ODUŽIH....unaprijed selam i nadam se da ce se jos neko okoristiti odgovirma!

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Pet Jul 25, 2014 7:17 pm

Selam brate kako si da ti Allah dz olaksa jesil iso u haram sa zenama ako jesi iskreno se pokaji i nemoj vise to je bol veliki za ljudsku dusu i srce , mozes postit nije ti zeljezo palo zdravsi uzmi caj u biljnoj apoteci maticnjak i pocni pit , imas ulje maslinovo crni kim med voda i pocni u damiju sa vijernicima jel ovim te Allah dz vraca istini ako budes iso u harame odar haos pocinje ja bio cio rat u bosni nema gdje nisam iso na liniju nikad me strah nije bilo u rovu sam uzo abdest od zemlje kad nema vode volio sam da umrem pod abdestom i nikad nisam imo bijelu dlaku na glavi vijeruj 4 covijeka se nisam bojo ali kad sam uso u haram sa zenama odar je poceo haos haos haos i svim bi preporucio klonise bluda i zena i to sirite dalje i nasim sestrama i ako nisu u vijeri svima selam

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od hasta_man » Pet Jul 25, 2014 8:56 pm

W.A.S,

nisam blud počinio hvala Allahu s.w.t pa me sačuvao tog grijeha...imao sam prilika i za to ali strah od Allaha je nadjačao nagon...ali jesam pio alcohol,muzika provod klubovi i jos hrpu gluposti!

Imam vodu koju sam sebi naucim felek,nas,kursija,ihlas 7x....i maslinovo ulje,crni misk,rukja navece/ujutru...postio sam hvala Bogu sve i dan bez problema.

Pomirio sam se s tim da sam zasluzio ovo iskusenje to je bez dileme....koliko god da trajalo samo da mi Allah podari sabura i snage da izdeveram kao i dosad.

Jedino sto ja apsolutno nemam predstave sta je tacno u pitanju i kako i kad je doslo do tog, nisam u mogucnosti otici nekom učaču.

Osjeti se ogromno olaksanje samo od promjene nacina zivljenja...jos kada bi znao tacnu dijagnozu i uzrok da se posvetim kako treba,,, a ovako ja nemam pojma sta je, radim ono sto sam u mognucnosti i tako se to kotrlja iz dana u dan :lol:

kamilica
Mlađi član
Postovi: 106
Pridružio se: Sre Mar 27, 2013 10:23 am

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od kamilica » Sub Jul 26, 2014 8:36 am

jesili vidijo visegrad sta moze uraditi zensko ,mislim bukvalno na pojedine osobe,nestavljam u kontekst sve ,moj jarane mene su u crno zavile,ja nisam hajd da kezem toliko ko neki da su imali dosta toga sa zenama normalno sve lagano ali ja sam se naderao njihovih kolaca i smrdljivih kahvi,e tu sam jarane nastrado,a sve su bile ko neke svetice samo im je bijo cilj da koju od njiha ozenim a bilo ih je na desetine,moj jarane kaze zastitise pa kako da se zastitim ja ko fol momak idem curi u kucu ili pred kucu ili sam neznam sve dze smo se vidzali a ona vec imala spreman koktel za mene u sviju zut sok u mene crvenkast,u sviju obuca poslagana u hodniku kako treba u mene za vratima itd itd dok nisam pravo nagrebusijo e sada kada sam opametijo nepijem ne jedem vise samo koga znam i famelija uza ,to je to moj narode bosanski bosnjacki.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od Haris » Pon Jul 28, 2014 9:53 pm

@hasta_man, te stvari nadolaze i onima koji nemaju problema sa džinima. Možda je to neko dublje razmišljanje insana, a možda je poigravanje šekija s nama da posumnjamo sami u sebe. Istina, ta su pitanja bez odgovora, barem nama. A ta ista situacija se veže za slučaj kada su ashabi upitali Allahovog Poslanika o istoj stvari. Zašto da se borimo ako je sve već predodređeno, na šta je on odgovorio da je svakom olakšano ono što mu je propisano.
Alija ibn Ebi Talib, radijallahu anhu, prenosi i kaže: ''Dok je Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, jednog dana sjedio, držeći u ruci štap kojim je kopkao, podigao je glavu i rekao: ''Nema nikog od vas a da mu nije određeno mjesto u Džennetu ili Vatri!'' Rekli su: ''Zar se nećemo na to osloniti!?'' Rekao je: ''Ne, radite, jer svakom od vas je olakšano ono za šta je stvoren!'' Zatim je proučio ajete: ''Onome koji udjeljuje i ne griješi i ono najljepše smatra istinitim – njemu ćemo Džennet olakšati; a onome koji tvrdiči i osjeća se neovisnim i ono najljepše smatra lažnim – njemu ćemo Džehennem olakšati.''(Prijevod značenja El-Lejl, 5-10.) (Bilježi Buharija, knjiga: Tevhid, poglavlje: Allahove riječi: Mi smo Kur'an za pamćenje olakšali, br. 7552, i Muslim, knjiga: Odredba, poglavlje: Način stvaranja čovjeka u utrobi majke, br. 6901.) Džennetlije će činiti djela koja vode u Džennet, a džehennemlije djela koja vode u Džehennem. Ne znamo šta nam je propisano, ali znamo šta je pravi put i koja djela vode u Džennet, pa ako ih se budemo držali, dovest će nas do Dženneta, Allahovom milošću.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Uto Jul 29, 2014 6:40 am

Selam kakoste Bajram Mubarek Olsun braco I sestre me.e zanima ovo ja sam bio 10god u bludu I sta treba radit da mi Allah dz oprosti mislim imam vesvese jake ucac ni je ucio samo zijevanje udara selam pisite

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od hasta_man » Uto Jul 29, 2014 11:45 am

Allah razi olsun

Allah ce oprostiti sve grijehe osim širka...pokaj se i ne vracaj se nikad vise takvom nacinu zivota....moras slabiti dzina u sebi...a to ces uspjeti ako svedes grijesenje na najmanji moguci nivo i terapijama(voda,ulje,zikr itd....)....jedna greska i on se nahrani i dobije snagu za napad....a najslabiji je kad su ti vesvese najintenzivnije....uvedi sebi naviku da radis sve kontra od toga sto ti dolazi u glavu...ako te udaljava od zikra ti namjerno zikri jos vise i tako.


SELAM, da ti Allah olakša!

djetelina
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Okt 01, 2013 8:46 am
Lokacija: Sarajevo

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od djetelina » Uto Jul 29, 2014 3:37 pm

Selam , evo baš sad na jednoj stranici naiđoh



Neki čovjek zatražio je od plemenitog ashaba Ibn Mes'uda, radijallahu anhu, da ga posavjetuje, pa mu on reče:

"Što više boravi u kući, uhvati se za jezik i plači kad god se sjetiš svojih grijeha."

(Sifetus-safve, 1/158)

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Sre Jul 30, 2014 4:20 pm

Selam kako ste mene bas zanima ako sam bio 10god u bludu svaki dan direktno ili idirektno dali sam ja imo na sebi sihr pa me to gonilo u to dobro sad vidite sta pisem kad mi kazes blud na to bi povratio od boli Itegobe to je nesto najgo sad mi je ucac ucio ija samo zijevanje
Ucio mi je po1sa samo zijevanje kazemi da imam ljubavni sihr I da taj cuvar od sihra jak selam pisite

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od Haris » Čet Jul 31, 2014 8:49 pm

Rijetke su situacije da čovjek do te mjere izgubi svijest i da ne može da misli. Osoba koja "poludi" sa uticajem sihra je kao i osoba koja je mentalno obolila i (vjerovatno) nije svjesna sebe i svojih postupaka. Sve ovo ostalo kad čovjek može da razmišlja, trebalo bi da je kriv. Kao što si znao upalit auto i otić u helać, isto tako si znao i gdje ideš. A to što je srce tad bilo crno pa nije vidjelo grijeh, to je druga priča. A nije to bitno, nemoj otkrivat svoju sramotu ako ti je Allah sakrio. Mi ne moramo znat gdje si bio i šta radio. Ti si to napustio i iskreno se pokajao. I nadaj se oprostu Gospodara.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Pet Avg 01, 2014 6:26 am

Selam kako mozete govoriti poludio ili metalno obolio jel harise tako ljudi negovore oni sto neklanjaju mi znamo zasto ljudi bolesni jelAllah dz spustio bolest I da lijek svakoj bolesti jedino smrti nema lijeka drugo zasto ljudima negovorite istinu nego samouci I daj novac vi ste tim zasto to radite za vas je esad cancar sihribaz on kad je momcima ucio gdje ste vi bili
I sad mu zavidite zasto to radite pocnite citat istinu I pricajte o istini a za grijehe jesul najveci neprijatelji uzmali islam bili u grijehu harise ja nisam izapran mozak

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Pet Avg 01, 2014 12:39 pm

Selam evo osijetim da mi rade sihr sihribazi punica vidis zasto radi zbog cega trebam da umrem ja sam reko da sam bio u bludu to je siptom ali uzrok to je pitanje zasto zbog cega sta preduzeti mahovina mi pred kucom staklo I sad opet ja kriv grijeh koliko muslimana danas bude ubijeno sad cemo reci pusti ih grijesnici znaci mi trebamo umrijet nek zlo vlada

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od Haris » Pet Avg 01, 2014 1:15 pm

Kod nas u narodu se najbliže kaže "poludio" pa sam zbog toga napisao da se najbolje razumije. Medicinski se to naziva mentalno oboljenje.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od visegrad_1 » Pet Avg 01, 2014 4:01 pm

Selam pusti narod neznaju oni sta su dzinii sejtanski napad ovo mi lici 1992 kad je bio ebargo na oruzje nama nema oruzje a cetnici udaraju u prevodu zrtva treba umrijet daj nama oruzje tako I sa ovim sve se krijevsihribaz I oni koji idu a zrtvu cemo da je lud poludio I pitase zasto smo vaki zasto se nedignemo protiv te gamadi vidi ti znas harise da u tvom mijestu ima selo puno sihribaza zovese lovnice I vidi moja punica iz zavudovica I zamisli da je zvala usa abasadu da kaze da sam teorist I nje mi prosla dijevojka oborilu je I ondar sam ja doso iz usa ozenio se zamisli ja joj sestru zovem za bajram Iznam sta su mi radili I nece da prica zlikovac I sad bi rekli moji grijesi

hasta_man
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Ned Mar 30, 2014 1:58 pm

Re: NEPODNOSLJIVO,STA LI JE?

Post od hasta_man » Sub Avg 02, 2014 12:41 pm

ne sekiraj se brate, Allah Uzvišeni brzo račune sviđa!! :)

Odgovori