Pocela sam lijecenje, ali trebam savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
HanadiS
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Avg 20, 2013 11:30 am

Pocela sam lijecenje, ali trebam savjet

Post od HanadiS » Čet Avg 22, 2013 4:55 pm

Juce mi je ucena rukja, dijagnoza je da se moram lijeciti, a ucac mi je dao vodu na koju je uceno, maslinovo ulje, te uputa sta treba da ucim i u koji vakat, no naravno i da klanjam svih 5 namaza. Obzirom da sam sva bila smetena, zaboravih efendiji reci da tek ucim klanjat, pa molim nekog od vas upucenijih, brace i sestara da me posavjetuju sta da radim dok ne savladam klanjanje? Vodu i ulje vec koristim, ucim iz ilmihala ono sto mi je preporuceno, ali mi jos fali namaz. Molim vas da me uputite.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pocela sam lijecenje, ali trebam savjet

Post od Senad » Čet Avg 22, 2013 5:51 pm

HanadiS napisao:Juce mi je ucena rukja, dijagnoza je da se moram lijeciti, a ucac mi je dao vodu na koju je uceno, maslinovo ulje, te uputa sta treba da ucim i u koji vakat, no naravno i da klanjam svih 5 namaza. Obzirom da sam sva bila smetena, zaboravih efendiji reci da tek ucim klanjat, pa molim nekog od vas upucenijih, brace i sestara da me posavjetuju sta da radim dok ne savladam klanjanje? Vodu i ulje vec koristim, ucim iz ilmihala ono sto mi je preporuceno, ali mi jos fali namaz. Molim vas da me uputite.
Selam

Allah upućuje i njemu se obrati za opros i uputu i sve će doć na svoje :) . Tvoje da se trudiš , učiš ,spoznaješ i sveće to doći na svoje.

Ne treba ti mnogo za početak:
Iskren nijjet u srcu
Čisto tjelo
prikladna, čista odjeća propise vezano za hajz
*abdest
*subhaneke
*euzubismile
*fatiha
*dvije lagane sure
*etehijatu
*salavate i dova
*kunut dova
*naučiš šta se izgovar na ruku i sedždi

Prije nego kreneš sa uspostavjanjem namaza upoznaj se sastavnim djelovima svakog namaza.

Sa ovim uspostavi namaze i kasnije samo se nadograđuješ, Kreni i sa učenjem kur'anskog pisma

Da Allah olakša i tebi i nama .

selamim Te

HanadiS
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Avg 20, 2013 11:30 am

Re: Pocela sam lijecenje, ali trebam savjet

Post od HanadiS » Čet Avg 22, 2013 6:11 pm

We alejkumu sellam. Sve ja to polahko savladavam tz Allahovu pomoc, ali bojim se da mi to, sto trenutno ne klanjam,uhtice na tok lijecenja?Da Allah pomogne svima kojima je pomoc potrebna.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pocela sam lijecenje, ali trebam savjet

Post od Senad » Čet Avg 22, 2013 8:21 pm

HanadiS napisao:We alejkumu sellam. Sve ja to polahko savladavam tz Allahovu pomoc, ali bojim se da mi to, sto trenutno ne klanjam,uhtice na tok lijecenja?Da Allah pomogne svima kojima je pomoc potrebna.
Nema tu šta da utiče. Podvuci crtu ,što je bilo bilo je i idi naprijed, ne obaziri se unazad.Ako si odlučila da počneš redovno klanjat onda ustraj pa tam kada bi uspostavljala jedan po jedan namaz. Bitno je da guraš naprijed . Ako ti je teško klanjat i sunete onda uspostaljaj farzove stim d a moraš klanjat sabahski sunet.

Dok si u takvom stanju to ti je prilika da uspostaviš namaz a ujedno ti je to i lijek,

Odgovori