Jehova=Allah

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Milka
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 7:20 pm

Jehova=Allah

Post od Milka » Sub Avg 03, 2013 10:14 pm

Esselamu Alejkum braco i sestre,

Ovu sam temu otvorio iz velike radoznalosti. U zadnje vrijeme citam neke dokaze ,krscnaske lazi, propast trojstva itd.
Da mi je da mi neko objasni koji ima znanost o historiji dobru i neke dokaze iz biblije.
Isus naravno nikada sebe nije spominjo bogom, ima dokaza u bibliji, jer ona to negira sama, tj isus nije bog, al mi nije jasno zasto on sebe spominje sinom bozijim, a bio MUSLIMAN !!! ?? Koje su to izmjenje u bibliji napravljenje ??

Eh sad, kad sam sve to utvrdio sto je najvaznije zapeo sam oko rijeci "Jahve, Jehova"
Da li je to isti bog kao i Allah ,sta je to zapravo ??
Negdje sam cito da je naziv drevni bio El za Boga,pa se kasnije to razvijalo u Al, pa elohim itd.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Jehova=Allah

Post od kenan79 » Ned Avg 04, 2013 11:56 am

Drzi se ti islama i islamske literature, a ta krscansa je puna lazi, pocevsi od toga da je Isus bio boziji sin, neuzubillah.
Arapski izraz za boga je ilah, u hebrejskom je to Eli, sve u svemu to je u 5 deka. A Allah je vlastito ime i ime koje nema zenski rod u arapskom jeziku.
A ovo Jehova je opet neka krscanska patka i neki njihov izraz za boga, ali to je samo njihovo malo lazi.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Jehova=Allah

Post od Senad » Ned Avg 04, 2013 5:44 pm

Ova pitanja nisu za ovaj forum .

Odgovori