Liječenje alergije

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Uto Jun 18, 2013 8:46 pm

kenan79 napisao:
Senad napisao:
kenan79 napisao:Jedne prilike sam razgovarao sa jednim covjekom koji proizvodi i prodaje med za polen, posto sam alergican na polen i preporucio mi je da ga ne koristim. Kako vidim, ti ovdje preporucujes drugacije. E sad, da li stvarno mogu i smijem koristiti polen ili ne?
Nisi ti alergičan na polen to su druge prirode problemi : Ima jedna sestra koja je član ovog foruma ,ne znam da li posjećuje više forum ali je interesantno da je ista radila diplomski rad na temu alergije ,, i sam je imala alergije i na kraju se ispostavilo da je to ustvari sihiri . KAko ona kaže da diplomski rad poslije spoznaje o čemu se radi "nema" nikakvu vrijednost.

džinsko - sejtansko djelovanje manifestuje se na razne načine, Savremena medicina je tim pojavama dala "ime " kako bi doktori mogli postupat . U principu nemaju riješenje mogu samo detektovati problem prema njihovim standardima , znaju kako umanjiti određeni problema ali ne i da ga riješe.

Allah najboljezna šta je kod tebe , ti smiješ uzimati svjež polena na način da ideš sa malim količinama i to poslije obroka 7 dana , pa se onda malo poveća doza ali opet poslije obroka 14 dana, pa se onda nastavljaju male doze prije jela na 1 h mjesec dana , pa se poveća doza još 14 dana i mislim da bi trebalo da bude uredu , Ima i vrijeme kad bi trebalo uzimati polen jesen i proljeće .
Halalit ces brate, ali mi objasni ovo:
Moja reakcija na je ocita pocetkom proljeca u vrijeme kad cvjetaju biljke, trave, drveca... Osim toga, alergican sam i na kiwi. I sad ti odjednom PUF i velis da je to sihr. Otkud ti pa znas da je sihr, Allah ti se smilovao?
Ja ti navodim primjer sestre koja je diplomirala na temu alergije navodim ti njen primjer ,njeno iskustvo i njenu spoznaju. JA nigdje nisam napisao da ti imaš sihir . Ti traži sebe in šaa Allah rješi svoj problem pa nam javi . Ono što ti mogu reć da tvoj problem nije od polena a nije sigurno ni od kiwia . Allah najbolje zna!

Allah nam se svima smilovo i da nam uveća znanje . Rabbi zidni ilma!

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Liječenje alergije

Post od kenan79 » Sre Jun 19, 2013 4:02 am

Tvoje upucivanje na nju, implicira da imamo isti problem. Brate moj dragi, Allah najbolje zna, a ne ti niti sestra koja je radila diplomski na tu temu i kao dosla do zakljucka da je imala sihr. Pricamo o opipljivim stvarima i nije svaka alergija alergija, ali je ogromna vecina izazvana zbog odredjenih nedostataka u imunoloskom sistemu. I da, moj problem je u polenu, kiviju, a nisam naveo i penicilin. Da si ti meni ziv i zdrav, ovo jeste forum koji vecinom tretira pitanje sihra, ali nije sve sihr i uzrok sihra. Onda cemo i za upalu grla, ili srcane mahane reci da su uzrok sihra i sl. Ako je brat koji je pokrenuo temu kroz alergo test dokazao da je alergican na mnogo sta, onda iza tog testa nesto cvrsto stoji. Nije ovo shizofrenija, pa da se moze reci da medicina samo daje nazive necemu, ovo je opipljiva stvar.

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Liječenje alergije

Post od Bure » Sre Jun 19, 2013 4:51 pm

U mene se takodjer najveci problemi pojavljuju u isto vrjeme, znaci krajem mjeseca maja i onda vrhunac junij i juli pa sve tamo do avgusta traje najgori period. A posto imam i alergiju na kucni prah i prsice, moram pazit da uvjek bude cisto pa ostali dijo godine nemam takvih problema. Kod kuce imam i ovaj ionizator zraka pa mi je isto dosta lakse sto se tice toga djela alergije.

Al da bi bilo to povezano sa sihirom stvarno nevjerujem, moze biti al nevjerujem, ali dragi Allah najbolje zna. Imo sam prije problema sa time ali hvala dragom Allahu, sve se sada okrenulo na bolje. Upucen sam na pravi put i trudim se zivjet najbolje kako nam to prepisuje nasa vjera i kako nam je Muhamed s.a.w.s. naredijo i naravno Allah s.w.t.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Sre Jun 19, 2013 6:23 pm

kenan79 napisao:Tvoje upucivanje na nju, implicira da imamo isti problem. Brate moj dragi, Allah najbolje zna, a ne ti niti sestra koja je radila diplomski na tu temu i kao dosla do zakljucka da je imala sihr. Pricamo o opipljivim stvarima i nije svaka alergija alergija, ali je ogromna vecina izazvana zbog odredjenih nedostataka u imunoloskom sistemu. I da, moj problem je u polenu, kiviju, a nisam naveo i penicilin. Da si ti meni ziv i zdrav, ovo jeste forum koji vecinom tretira pitanje sihra, ali nije sve sihr i uzrok sihra. Onda cemo i za upalu grla, ili srcane mahane reci da su uzrok sihra i sl. Ako je brat koji je pokrenuo temu kroz alergo test dokazao da je alergican na mnogo sta, onda iza tog testa nesto cvrsto stoji. Nije ovo shizofrenija, pa da se moze reci da medicina samo daje nazive necemu, ovo je opipljiva stvar.
Ti možeš imati mišljenje shodno tvom stupnju spoznaje i to niko ne spori. Naveo sam ti sestru koja je upućena u problematiku alergija branila diplomski rad pred eminetnim profesorima a ti meni PUF. JA ti samo iznosim spoznaju dotične .

Nema tu ništa implicitno ! NIsam ti rekao idi Enesu idi Imadu ili u Zenici Alminu
Rekao sam ti šta ćeš raditi i na koji način da konzumiraš polen. Obzirm da si tvrdoglav imao bih ti još mnogo toga predložiti da praktikuješ i da se riješiš tih belaja in šaa Allah. Ako nekada budeš prolazio kroz Doboj svrati na moj pčelinjak i da ti Senad iz svoje ruke dadne polen da probaš i matičnu mliječ pa ćemo vidjet . Trenutno radi se svježa matična mliječ tako da ćeš je moć konzumirat odmah po vađenju iz košnice.

Koliko sihir utiče na psiho- fizičke aktivnosti to najbolje znaju oni koji se liječe. Ako ćemo o sihiru i o opipljivim stvarima;
De ti meni odgovori kako to da sihiri utiču na imuni sistem? Kao što ti kaže nema veze. kako to da čak i krvna slika se mjenja kod oboljelih od sihira?, kako to da sihir mjenja vidno polje ? Kako to da se mjenja okus hrane i svega što ulazi oralno?

Što se tiče grla i drugih upalnih procesa nisi svjestan koliko sihiri imaju uticaj na to ?
Selamim Te

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Liječenje alergije

Post od kenan79 » Sre Jun 19, 2013 7:57 pm

Senad napisao:
kenan79 napisao:Tvoje upucivanje na nju, implicira da imamo isti problem. Brate moj dragi, Allah najbolje zna, a ne ti niti sestra koja je radila diplomski na tu temu i kao dosla do zakljucka da je imala sihr. Pricamo o opipljivim stvarima i nije svaka alergija alergija, ali je ogromna vecina izazvana zbog odredjenih nedostataka u imunoloskom sistemu. I da, moj problem je u polenu, kiviju, a nisam naveo i penicilin. Da si ti meni ziv i zdrav, ovo jeste forum koji vecinom tretira pitanje sihra, ali nije sve sihr i uzrok sihra. Onda cemo i za upalu grla, ili srcane mahane reci da su uzrok sihra i sl. Ako je brat koji je pokrenuo temu kroz alergo test dokazao da je alergican na mnogo sta, onda iza tog testa nesto cvrsto stoji. Nije ovo shizofrenija, pa da se moze reci da medicina samo daje nazive necemu, ovo je opipljiva stvar.
Ti možeš imati mišljenje shodno tvom stupnju spoznaje i to niko ne spori. Naveo sam ti sestru koja je upućena u problematiku alergija branila diplomski rad pred eminetnim profesorima a ti meni PUF. JA ti samo iznosim spoznaju dotične .

Nema tu ništa implicitno ! NIsam ti rekao idi Enesu idi Imadu ili u Zenici Alminu
Rekao sam ti šta ćeš raditi i na koji način da konzumiraš polen. Obzirm da si tvrdoglav imao bih ti još mnogo toga predložiti da praktikuješ i da se riješiš tih belaja in šaa Allah. Ako nekada budeš prolazio kroz Doboj svrati na moj pčelinjak i da ti Senad iz svoje ruke dadne polen da probaš i matičnu mliječ pa ćemo vidjet . Trenutno radi se svježa matična mliječ tako da ćeš je moć konzumirat odmah po vađenju iz košnice.

Koliko sihir utiče na psiho- fizičke aktivnosti to najbolje znaju oni koji se liječe. Ako ćemo o sihiru i o opipljivim stvarima;
De ti meni odgovori kako to da sihiri utiču na imuni sistem? Kao što ti kaže nema veze. kako to da čak i krvna slika se mjenja kod oboljelih od sihira?, kako to da sihir mjenja vidno polje ? Kako to da se mjenja okus hrane i svega što ulazi oralno?

Što se tiče grla i drugih upalnih procesa nisi svjestan koliko sihiri imaju uticaj na to ?
Selamim Te
Dragi moj lijepi brate Senade, da te Allah nagradi, ja to znam da mi i ne kazes. Otisao si preduboko na osnovu jednog diplomskog. Jedan diplomski, vjeruj meni, nista ne znaci. Magistarski je malo ozbiljnija stvar, a o doktoratu necu ni da govorim.

Da si me barem upitao o historiji moje bolesti, nego si odmah uputio na neciji diplomski, ne umanjujuci vrijednost i trud sestre, jer znam sta znaci posveceno raditi na jednom diplomskom, ti si iznio misljenje da je to nesto s druge strane. Pitam te na osnovu cega tvrdis da je to u pitanju dzin, sihr ili sta vec? Tek kad malo dublje udjes u cijelu problematiku i upoznas slucaj, a nisu svi slucajevi isti, onda mozes mozda nesto i reci, ovako iz samo jednog posta davati ocjene, tako ti Allaha nemoj, barem kad sam ja u pitanju. Mozda grijesim, ali nemoj prije nego sagledas cijelu situaciju i spoznas sve detalje bolesti... Ja ti navodim primjer drugih bolesti, pa nisi nista komentirao, nego odmah indirektno rekao da je to to. Ni Enes, a ni bilo koji ozbiljan insan koji se bavim ovim nasim problemima, nece odmah reci imas sihr ili nemas, napao te dzinn ili nije, nego prvo obavi razgovor, pa uspostavi dijagnozu i onda daje savjete sta i kako.

Hvala na pozivu, da te Allah nagradi, imat cu u vidu tvoj poziv, ali cisto sumnjam da cu u tom pravcu. I da, izbjegavat cu polen u sirokom luku, jer znam bolje moj problem od tebe.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Sre Jun 19, 2013 9:52 pm

Zaista interesantno , kako si se uhvatio diplomskog a nisi se uhvatio onoga što sam ti preporučio , kako ŠEKI vinta , ubacuje sumnju, !

Nejse, kako je insanu svojstveno da se raspravlja . Ja sam ti samo naveo diplomski rad radi ibreta i to je istina a ti kako hoćeš.

Iz mog neposrednog dugogodišnjeg rada sa konzumentima ti govorim da to tvoje nema veze ni sa polenom ni sa kiwijem ni sa pencilinom ni sa prašinom .

Uzrok je nešto drugo . Neću da ulazim u to da li je sihir neka se svako obrati onima koji to rade i neka se provjere ako žele.

Što se tiče srca i uzročno poslijedičnog djelovanja sihira jako mi je to poznato , Allahovom voljom ta je osoba preselila u 87 godini života. to je samo jedan primjer,


Kada smo već kod sihra interesantno mišljenje ima jedan od ispravni učača; da za djelovanje sihira na čovječiji oraganizam nemaju nikakve veze ni džini ni šejtani da je to nešto drugo . Ja kontam da za svaki sihir imaju džini koji rade posao, al' et izgleda da nije !

Jedno pitanje ako može i jednostavan odgovor; Keno da li si ikada konzumiro med, ako jesi koji;
-bagrem
-cvjetni med
-kesten
-livadski
-medljika

Evo na ovom linku lijep tekst pa ko želi da se okoristi;

http://minber.ba/index.php?option=com_c ... &Itemid=55

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Liječenje alergije

Post od kenan79 » Čet Jun 20, 2013 5:10 am

JA tebi ponovo postavljam pitanje kako ti znas da je kod mene "nesto drugo"?
Naravno da sam jeo neke od ovih medova i jedem ih vrlo rado.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Liječenje alergije

Post od Ummah » Čet Jun 20, 2013 4:16 pm

Esselamu alejkum.

meni ovo senadovo misljenje i taj rad, iako je samo diplomski, itekako imaju smisla. citajuci puno o dzinima, slusajuci price raznih ljudi, gledajuci rekacije nekih koji imaju probleme sihra, ali ih negiraju jer im je, valjda, tako lase, zakljucila sam da su alergije jedna od njihovih specijalnosti. a znam slucajeve gdje su poremetili i hormone, pa zene imaju isto probleme sa stitnom zlijezdom i svasta nesto.

imam dvije rodjake koje su obje alergicne na med (i ne samo to), nisu na namazu i imaju svakakvih zdravstvenih problema. sasvim sam im dobronamjerno kazala da sumnjam na prisustvo dzina kod njih, ali zalud. jedna od njih zaspe cim pocne da slusa kur'an ili cim ga uzme citati, sto je kod mene probudilo sumnju. kod druge sam primijetila nesto drugo, ali...nebitno. kako me obje postuju i imamo lijep odnos, nisu nista kazale - u smislu da su se ''uvrijedile'', ali je to moje upozorenje odmah zanemareno. nekim ljudima ne mozes pomoci, koliko god to htio. ali, nije do nas.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Liječenje alergije

Post od Senad » Čet Jun 20, 2013 6:29 pm

kenan79 napisao:JA tebi ponovo postavljam pitanje kako ti znas da je kod mene "nesto drugo"?

Naravno da sam jeo neke od ovih medova i jedem ih vrlo rado.
Allahu ekber!

Kenane brate slatki ,eto ti sam sebe demantuješ!

Imaš li ti uopšte predstavu koliko medovi sadrže u sebi polena, propolisa, i da ne nabrajam sve ono što medicina vidi kao uzrok alergije. Na prvoj kašiki meda ti bi bio donji da je u pitanju alergija od polena. Ovo smo apsolvirali, bravo Ja :wink:

Kako znam da je "nešto drugo"
Ovo je moja vodilja <<<Za svaku bolest ima lijek osim starosti>> u okviru ovog moja diagnostika ide u raznim smjerovima i uzimam sve u obzir kod preporuka, savjeta , recepata.
Brate moj ja sam dovoljno dugo u vom poslu da mogu da se izrazim tako. Pouzdano znam da ne dolazi od polena kroz savjetovanja , neposredni rad sa konzumentima pčelinjih proizvoda. Iza sebe imam na tisuće razgovora , savjeta, preporuka,recepata. Svi moji konzumenti imaju riječi hvale jer ovo čime se bavim je više od same prodaje. Cilj mi je da moji pčelinji proizvodi budu učinkoviti ali prije toga moja preporuka ide u smjeru da se organizam pripremi , Prevashodno tražim Allahovo zadovoljstvo .

Elhamdulillah, Allah uzdiže koga hoće a unizuje koga hoće . Veliko mi je zadovojstvo kada Allah dadne nekom lijek, olakšanje , oporavak tj učini da sebebom razgovora, i konzumiranjem proizvoda insan ozdravi.

Keno uradi jetrene i bubrežne nalaze ali sve što može da vidi biohemija, pogledaj koliki ti je CRP, uradi detaljan pregled štitne preko krvi i UZ , uradi UZ abdomena i to sve detaljno , sve krvne nalaze i urinske. Uradi EEMG test, UZ srca i mjerenja bez i pod oterećenjem ,izmjeri pritisak . Nađi nekog doktora koji neće gledat tvoje godine već nalaze da ti očita .

NIsam ti rekao da je sihir , da li je džinsko šejtansko djelovanje ili unutrašnji nefs to ćeš ti sam da odgonetneš . Sve to što ti imaš može da ide OUT ako se potrudiš bez predrasuda jednom permanentnom terapijom.

Selamim Te

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Liječenje alergije

Post od EdinM » Pon Jul 01, 2013 9:56 pm

Nista nas nece zadesiti osim onog sto nam je Allah propisao. Mozemo imati problem sa 3 miliona dzina, ali ako Uzivseni brine o nama pa cega da se bojimo i plasimo?! Nas problem je sto previse stvari vezemo za dzinsko djelovanje pa svu krivicu svaljujemo na njih, a ustvari problem je u samim nama. Treba se zahvaliti Svevisnjem na svakom stanju ma kakvo ono bilo, bolest nas cisti od grijeha, i ne treba na nju gledati crno, vec u svakom slucaju biti optimistican. Covjek treba paziti na sebe i svoje zdravlje, a svi mi znamo da je u Kuranu lijek za svaku bolest, pa sto ga onda ne primjenimo?!. Selam

Odgovori