potrebna pomoc ili savjet

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
senad_bosanac
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:16 pm

potrebna pomoc ili savjet

Post od senad_bosanac » Ned Apr 14, 2013 5:08 pm

sellam alejkum postovani efendija enese
potreban mi je savjet ili pomoc od vas. zena mi je otisla prije dva mjeseca ostavila mene i dijete i nikako vise nije vidjela dijete poslije toga. mene vise nemoze nikako tako mi je rekla i da nezeli da cuje za mene, a mi smo vec u braku 2 i po godine, nekako mi ima skroz cudno ponasanje. ja sam joj govorio da odemo kod kakvog hodze da joj uci ili sta vec ali ona kaze da nezeli ici hodzama i da je ona ok. pa bi vas molio za savjet ili pomoc dali je to kod nje takva odluka ili je gdje naletila na sihire i ima li vise nade za nas dvoje. hvala unaprijed

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od EdinM » Pon Apr 15, 2013 8:14 am

We Selam. To najbolje dragi Allah zna sta je sa tvojom suprugom. Svasta tu moze biti. Ako je stanje u porodici bilo sasvim ok, financijska i druga situacija, ako ste se to vrijeme slagali i nije bilo problema, onda se tek moze posumnjati na sihr, ali ni tad ne mora biti da je to u pitanju. Najbolje bi bilo za pocetak da pokusas sa svojom suprugom naci vremena da sjedete i porazgovarate i pokusas saznati sta je zapravo razlog sto te napustila i dijete. Razgovor je nekad najbolje oruzje da se uniste neke razmjerice i nesuglasice ukoliko ih je bilo. Ne mozemo odmah se bacati na pricu napravio joj neko sihre ovo ono. Pokusaj sa njom na fin i ljudski nacin da porazgovaras i vidis sta tisti dusu tvoje zene. Selam

senad_bosanac
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:16 pm

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od senad_bosanac » Pon Apr 15, 2013 2:30 pm

sellam ma naravno da je tako razgovor je najbolji nacin da se sve to rijesi i postigne neki zakljucak ali ona nezeli nikako da cuje za mene. nemogu reci bilo je i dobrih i losih trenutaka, otisla je i samo rekla nemozemo mi vise zajedno a ti to znas sto, a ja bi voli da znam taj razlog, nudio sam joj razne mogucnosti i sve al nista od toga.

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od EdinM » Pon Apr 15, 2013 6:59 pm

Saberi se i pokusaj naci taj razlog duboko u sebi. Vjerovatno postoji nesto siguran sam, jer ne bih ona tek tako otisla zbog sitnice. Ne trebas odmah traziti uzrok u sihru. Najbolja stvar je praksa naseg poslanika s.a.v.s, trebamo raditi na sebi i sebe mjenjati. Tako i ti rascisti neke stvari sam sa sobom i pokusaj da se potrudis da izgladis stvari sa svojom suprugom.

senad_bosanac
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:16 pm

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od senad_bosanac » Čet Apr 18, 2013 8:00 pm

pokuso sam sve iso sam i sa djetetom sinoc da je vratim al ona nezeli ide u inostranstvo tamo 3 mjeseca i tako da sam izgubio sve nade, a bio sam tako nisko se spustio da vidim sta se moze al vidio sam da nema vise ljubavi. zalosno istinito

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od EdinM » Čet Apr 18, 2013 8:35 pm

Ne znam brate. Onda ti najbolji lijek koji ti je ostao dova. Dovi Allahu dragom da ti da izlaza iz te situacije i aBd ce biti ok i sa hajrom. Selam

senad_bosanac
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:16 pm

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od senad_bosanac » Čet Apr 18, 2013 9:28 pm

i ja sam tako rijesio jedino allah ce mi pomoc i niko vise i neka svima pomogne ko god da je u nevolji jer allah zaista zna najbolje. sellam

dinka k
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 4:56 pm

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od dinka k » Čet Apr 18, 2013 11:07 pm

Selam gospodine Senad...Efendija Enes ne ogleda ako na to mislite...On je ucac rukje koji je meni pomogao mnogo prije godinu dana ja sam bila bolesna i psihicki i fizicki...Imala sam jako lose ponasanje i nazalot ogroman problem sa zdravljem u fizickom smislu...Koliko ja znam ona mora svojom voljom doci kod efendije Enesa pa vam on tada moze raci da li postoji problem...Najbitnije je da se molite Dragom Allahu i ne udaljavte se od vjere...Mozda postoji i neki drugi razlog za nejno ponasanje a da niste vi u pitanju...Uglavnom cuvajte vi svoje dijete i odgajajte i zahvaljujte Allahu sto vam ga je podario...

senad_bosanac
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 11:16 pm

Re: potrebna pomoc ili savjet

Post od senad_bosanac » Pet Apr 19, 2013 8:05 pm

sellam i vama gospodjo dinka
ma naravno da mora se nastavit zivjet i djete odhranit to mi je jedini cilj, a lijepo je to kad neko zeli pomoci sam sebi i vjerujem da vam ja pomogo, ali moja bivsa zena u to nevjeruje i nezeli takvu vrstu pomoci, pa sam zato pitao efendiju enesa, a znaci on samo uci nad ljudima. dragi Allah neka mi da sabura pa i svima ostalim.

Odgovori