Koja je razlika izmedju dzina i sejtana?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Oklagija
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 6:42 pm

Koja je razlika izmedju dzina i sejtana?

Post od Oklagija » Uto Apr 09, 2013 6:48 am

Selam,

halalite ako vec na ovu temu postoji negdje odgovor na ovom forumu.
Ja ga nisam mogao naci:). Ako vec postoji, zatvorite slobodno temu i recite mi gdje mogu da to procitam.

Mozeli li mi neko objasniti koja je razlika izmedju sejtana i dzina?

Hvala unparijed i da Vas Allah nagradi.

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Koja je razlika izmedju dzina i sejtana?

Post od kenan79 » Uto Apr 09, 2013 7:14 am

Selam Oklagijo,

Halali, ali sam se nasmijao tvom nicku i pazi sad, zamislio sam te u liku oklagije za kolace, ne one za pite. :D Ne znam zasto.

elem, koliko ja znam, sejtani su od dzinna, tacnije sejtani su dzinni nevjernici, zlobnici.

Utječem se Allahu od prokletog šejtana i molim Ga subhanehu ve te'ala da nas spasi njegovog djelovanja.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Koja je razlika izmedju dzina i sejtana?

Post od Haris » Uto Apr 09, 2013 7:15 am

Alejkumu selam.

Razlika je ta što su šejtani zaduženi za ometanje naroda i navođenje na loš put i njihovo odredište se zna, dok džinni žive kao i ljudi, imaju porodice, mogu mijenjati vjeru, imaju funkcije i sl.

Oklagija
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 6:42 pm

Re: Koja je razlika izmedju dzina i sejtana?

Post od Oklagija » Uto Apr 09, 2013 10:47 am

Hvala na odgovorima.

To mene i buni, jer ako sejtani navracaju na pogresan put, da li onda i oni mogu uci u covjeka ili to samo dzini rade?
Da li onda oni sarlatani mogu imati samo kontakta s dzinima, ili mogu isto tako stupiti u kontakt i sa sejtanima?

@ Kenan79 - To ti je ono, gdje god da se pokusas prijaviti na forum, ili je to ime zauzeto ili ti oni neko drugo ponude...
Zato je Oklagija najjednostavnije, a mozda i dok sam djete bio, da je sjevala oko nugu :).

Selam.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Koja je razlika izmedju dzina i sejtana?

Post od Ummah » Uto Apr 09, 2013 11:41 am

Esselamu alejkum.

oklagijo, pa s obzirom da su sejtani jedna vrsta dzina, onda garant mogu uci u covjeka. a sto se dzina tice, kako haris rece, ima ih raznih, kao i nas - dobrih, losih, muslimana, krscana, ateista...

znate sta meni cesto padne na pamet? kad cujem vijesti o nekim gnusnim zlocinima sirom svijeta, cesto pomislim kako ti ljudi ne mogu biti nista drugo do teski bolesnici, cijim je razumom ovladao sejtan, neuzubillah, i njegovo su orudje sijanja zla.

covjek je sam po sebi kadar uciniti zlo, po svom nefsu, ali mislim da postoje neke granice ljudskog zla, koje su neupordivo manje od onog kojeg je sejtan, neuzubillah, vjeciti neprijatelj ljudskog roda, kadar da ucini. i, za te ljude cesto pomislim da su sejtani u ljudskom liku.

Odgovori