Da li zena koja nema mahrema moze da ode kod ucaca rukje?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Da li zena koja nema mahrema moze da ode kod ucaca rukje?

Post od AishaAlisa » Pon Mar 04, 2013 6:07 pm

Selam alejkum.
Imala bih jedno pitanje tiče se jedne sestre koja mi se povjerila.
Ona želi otići na rukju jer sumnja da ima nešto kod nje, ali ne zna da li je to samo kod nje nek strah ili zaista nešto postoji.
Naime, sestra u posljednje vrijeme osjeća strah, npr i kada je na namazu nekada ima osjećaj da je neko iza nje i strah je, često se zbuni na namazu da li je nešto proučila ili nije, da li je rekla nešto 3 puta ili 4.....posebno kada je u svojoj sobi, strah je i samu spavati.
Jednom je imala neki čudan san u kojem je nešto teško na njoj bila i kada se probudila tresla se od straha, boljela je ruka (nije sigurna da li desna ili lijeva ruka) i srce je boljelo od ubrzanog kucanja, ruka joj se tresla od straha, bio je mrak u sobi, a ona je bila ubijeđena da je ostavila svjetlo. Jednom je ugasila svjetlo, a probudila se sa upaljenim svjetlom. Jedne prilike je pored svog kreveta stavila čašu vode da je pije u toku noći i poklopila vodu sa nekom posudicom,kada se probudila u čaši je bio samo gutljaj vode, a ona je sigurna da nije pila tokom noći. Ova sestra je dobila i astmu ima godinu dana, a do tada je bila zdrava. Plaši se braka, obaveze, plaši se da bude sa nekim bratom, da li su to ostaci neuspjeha veza iz džahelijeta ili nešto drugo....
dosta braće je odbijala. dosta....
i ako joj se neko dopadne ona nađe neki izgovor da ne bude sa tom osobom ili jednostavno ne uspije.
Često se prepire sa ukućanima, nervozna je često, fakultet joj ne ide od ruke, lijena je, mrsko joj, a dobro je učila prije, imala jako dobro ocjene,sada je najednom ohladila i sve vezano za fakultet joj je mrsko itd....... ne mogu se sjetiti više simptoma. Mislim da je ovo dovoljno. Sestra isto nema mahrema, nema s kim otići na rukju, ukoliko mora sa njom da bude mahrem. Ima samo jednog mahrema koji je baš daleko od nje. živi u drugoj zemlji. i taj mahrem nije u vjeri. Allah vam dao svako dobro!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li zena koja nema mahrema moze da ode kod ucaca rukje

Post od Haris » Uto Mar 05, 2013 8:48 pm

Esselamu alejkum,

Odgovor na problem naveden u prvom dijelu posta je odgovoren na drugoj temi.
Što se tiče samog pitanja, ako već nema nikoga u blizini, muža, oca ili brata, djeda, dajdžu ili amidžu koji se mogu naći u ulozi mahrema, onda neka barem ide neko od žena, pa ako ništa, može i prijateljica. Najviše iz razloga da ne bi došlo do osamljivanja učača i pacijentice, dobro je da ima bilo ko. Jer gdje je dvoje samih, šejtan je treći i kolo vodi :)

AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Re: Da li zena koja nema mahrema moze da ode kod ucaca rukje

Post od AishaAlisa » Uto Mar 05, 2013 8:56 pm

Haris napisao:Esselamu alejkum,

Odgovor na problem naveden u prvom dijelu posta je odgovoren na drugoj temi.
Što se tiče samog pitanja, ako već nema nikoga u blizini, muža, oca ili brata, djeda, dajdžu ili amidžu koji se mogu naći u ulozi mahrema, onda neka barem ide neko od žena, pa ako ništa, može i prijateljica. Najviše iz razloga da ne bi došlo do osamljivanja učača i pacijentice, dobro je da ima bilo ko. Jer gdje je dvoje samih, šejtan je treći i kolo vodi :)
We alejkumu selam!

Da te Allah nagradi! Da li znas imena nekih ucaca, da sad ne trazim po forumu.. Neke sestre su mi poslale na inbox par imena, ali su jako daleko ti ucaci, pa ukoliko niko ne bude u Sarajevu (ja sam iz Mostara), onda cu da je vodim i dalje ako treba...

Selam

Zaključana tema