Koje sure i ajeti pale sihir?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Pon Mar 04, 2013 3:39 pm

Sellam Alejkum Enese.Koje sure i ajeti pale sihr u covjeku i tjeraju Dzine iz covjeka?Kako ih koristiti?Uciti na vodu ili ih samo uciti?Znam za El-Bekare,El-Bekare tjeraju dzine iz covjeka i pale sihr.Koliko dana treba uciti El-Bekare i slusati?

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od EdinM » Pon Mar 04, 2013 7:01 pm

E brate moj... Nemoj ti njih tjerati i to, vec pocni ti njih da mucis i tares kao sto su oni tebe ;) I nemoj ti npr slusati Kuran, citati radi Dzinna i radi njihovog odlaska od tebe vec to sve radi radi Allaha i njegova zadovoljstva. Ako to budes radio radi dzinna samim tim ces njima posvetiti znacaj i njih staviti ispred Svevisnjeg, pa tako kad pustis suru El Baqarah slusat ces je da dzini odu od tebe a ne zbog Allaha i njegova zadovoljstva...
Allah u Kuranu daje ono sto je milost i lijek ljudima, a nevjernicima samo propast povecava...Znaci citav Kuran ti je lijek, dzinnima smeta sve iz njega...Selam

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Pon Mar 04, 2013 8:43 pm

hvala ti brate edine,tako je..,slazem se...samo bih volio znati sta pali sihir,mislim koje sure i ajeti?jer kad se spali u covjeku sihir tad dzin napusta tjelo,zar ne?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od Haris » Uto Mar 05, 2013 9:00 pm

Sihr se spaljuje ako ga fizički možemo opipati, pali se upaljačem/šibicom :)

Postoji spaljivanje džinna, ali kao što Enes reče prije par dana, nisu ni oni budale, otići će prije potpale, a oni trpe dok mogu, vole oni više sebe nego i sihrbaza i tebe zajedno. S toga, nemoj pokušavat to, nego popravi svoje stanje u ime Allaha, poboljšaj sebe.

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Uto Mar 05, 2013 9:27 pm

Harise brate nasmija me u pozitivnom smislu,legenda si brate.Znaci kad dzini osjete i saznaju da ce biti spaljen sihr znaju sami pobjeci?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od Haris » Uto Mar 05, 2013 9:29 pm

Tako nekako, pokušaj stavit ruku iznad upaljene vatre, ili svijeće. Da li ćeš pustit da ti ruka izgori ili ćeš sklonit čim zaboli..?

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Uto Mar 05, 2013 9:56 pm

Logicno je brate da cu sklonit ruku.Harise ne bolujem ja od sihra,pitam sto me zanima.i ja puno citam hadise,ajete.Gledam sto vise dobrih djela da uradim.Vidim dobro poznajes o duhovnom svijetu,imam pitanje za tebe.Imam prijatelja agrofobicara,to jest osoba koja bjezi od naroda hvata ga panika u raji i boji se otvorenog prostora,tip je normalan.jesul li to dzinske spletke i dosaptavanja?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od Haris » Uto Mar 05, 2013 10:47 pm

Inače, čovjek je društveno biće i treba da se druži sa narodom. Je li bila neka rukja ili pitanje onako?

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od EdinM » Sre Mar 06, 2013 8:25 pm

Ja sam u pocetku imao strah od ljudi i izlaska van. Ponajvise izlaska vani dodjem u kafic sta vec i dobijem osjecaj da cu se unesvjestiti hahah. Fakat smijesno izgleda nekad, izidjem napolje sve okej. Naravno da moze biti utjecaj dzinski jer je poznato da se oni okupljaju u kaficima (to je njihova pijaca) i normalno da je veci utjecaj na covjeka cim je izlozen muzici, mjestu gdje se ispija alkohol itd. Znaci kafic takav zamjeniti nekom lijepom slasticarnom (moze i kafic) u kojem se ne toci alkohol i vidjet ce brat napredak aBd...Selam

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Sre Mar 06, 2013 9:06 pm

Sellam alejkum Harise,pojasni sta si htjeo reci?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od Haris » Sre Mar 06, 2013 9:20 pm

Je li se radila rukja?

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Sre Mar 06, 2013 9:28 pm

Sellam alejkum Edine brate,to sto si imao medicina naziva (Agorafobija tj strah od ljudi i otvorenog prostora)imam i ja to, ne pijem,ne idem u kafice,diskace,nigdje.Bolujem od Agorafobije,ja sam imao tezak sihr,mafija mi napravila :( vjeruj mi da u zivotu mrava nisam zgazio.Lijecio sam se i jos se lijecim,sta je u tebe bilo?urok,sihr,mes ili...?kako si se izljecio od te Agorafobije?koje si siptome imao i koliko si se lijecio.Jad kad izadjem u raju odmah bjezim kuci,znoj u rukama,panika,drhtavica itd..znas koji haram radim?zapalim ponekad cigaru,i to cu ABD odbiti.imao si slucaj kao kod mene,jel to sihr,ili dzinovske spletke nagovaranja.?pojasni mi sve brate sta si imao?siptome?koliko si se lijecio?da bi meni twoj savjet pomogao.Meni kaze psiholog to je psihicka bolest Agorafobija,dodji da ti propisem lijekove i psihoterapiju,a ja se uhvatim zikra :)

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Sre Mar 06, 2013 9:30 pm

nisam radio rukju,radim na samolijecenje

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od EdinM » Sre Mar 06, 2013 10:02 pm

Da ti kazem jedno, samo dragi Allah zna sta je u tebe prije svega. Ja i danas dani se lijecim. Bio sam i kod psihijatra i pio antidepresive i svasta nesto, moras to izbaciti ako koristis jer su antidepresivi hrana dzinima!. Sve je prestalo odlaskom na rukju, to je ujedno bila i test rukja kojom mi je ucac potvrdio odredjene sumnje, ali mi nije nikad rekao o cemu se radi jer su rekacije bile skoro pa nikakve, male itd. Nisam poslije rukje odmah poceo praktikovati vjeru vec postepeno i polako. I kako sam sve vise ulazio u vjeru i sjedio do nekih nocih za kompom i citao o svijetu dzinna itd i istrazivao tako sam i ja vise jacao hvala Allahu, i dosao sam do tog stepena da se niceg u zivotu ne bojim sem Allaha i njegove kazne i srdzbe. Tako brate i ti moras isto ako hoces napredak. A najbolje je da odes na rukju kako bi ti i ucac rukje dao dobar savjet i kako bi te uputio na neki nacin. Kad te kakva muka zadesi samo reci INNA LILLAHI VE INNA ILEJHI RADZIUN, kad te strah obuzme kazi Hasbunallah Ve Ni'mel Vekil, kad si dobar i zadovoljan kazi Elhamdullilahi, kad si na sedzdi pricaj s Gospodarom svih svjetova, kazi mu svoje probleme i muke, dovi, cini zikr, stalno spominji Allaha i velicaj Ga. Kad si napolju pa pogledas u nebo izgovori Sehadet gledajuci prema nebu i zahvali se Allahu sto si musliman, sto si na pravom putu aBd...Cesto izgovaraj Allahu Rabbuna, la šerike leh!, govori LA HAVLE WE LA KUVVETE ILLA BILLAH....Jednostavno zaboravi bolest i prepusti se Allahu, i jedno znaj da kad npr dobijes strah da ces umrijeti, sjeti se Allaha milostivog i sjeti se toga da se to ne moze izbjeci, i vidjet ces kako ces biti drukciji. Jednostavno gledaj da se mjenjas ka boljem, a ne mogu reci da ti garantujem, ali haman pa je tako, osjetit ces slast i ljubav prema Gospodaru svih svjetova, ja ponekad pozelim da ostanem u ovakvom stanju, samo kako bih ostao na pravom putu i velicao i hvalio jednog, jedinog Gospodara, Allaha dz.s. Sjeti se Allaha i Allah ce se sjetiti sebe. Znaj sto te zadesilo nije te moglo izbjeci a sto te izbjeglo nije te moglo zadesiti, koga Allah zavoli i zeli mu dobro stavi ga na iskusenje. Muhamed a.s u hadisu je rekao da s bolesnika spadaju grijesi kao sto lisce opada s drveca. Pa zar Islam nije predivna vjera, i sve se slaze i poklapa, i na svakom koraku se vidi i osjeti milost Svevisnjeg prema nama, zato se i mi trebamo truditi i zahvaljivati mu, a zahvala najbolja je u praktikovanju vjere, sto je vrlo jednostavno. Selam

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Koje sure i ajeti pale sihir?

Post od samko » Sre Mar 06, 2013 11:14 pm

Edine brate sve je tako,i znam to sve,neka te Allah dz.s nagradi za savjet.Ja se borim sa tim 5 godina,citam o duhovnom svijetu dzinima,i o psihickim bolestima,susretao sam se doktorima kazu daje anksioznost,panicni napadi koji prelaze u agorafobija,ta bolest ima 1000 siptoma,koji dolaze i odlaze,citaj o anksioznosti i agorafobiji,znaci psihicka bolest i od sejtana bolest imaju iste siptome,mi smo mastoviti,nemoj svasta citati po netu,svasta raja pise pa ti udje to u podsvijest,ima hadis poslanika s.a.w.s dosla je zena i rekla poslaniku bole me prsa,kaze joj poslanik s.a.w.s uci kur'an.pouka iz hadisa da je kur'an lijek za sve bolesti,brate do nas je,posvetit se Allahu dz.s.doviti,zikriti,klanjati nafile vjeruj da cemo biti dobro ABD,uci najvise Ajetul kursiju,ihlas,felek i nas,ti kad bi znao svojstva tih sura uci bi ih cesto i skakao od dragosti,pa Jasin i Fatiha.ja ti mogu napisa hadise koji kazu o vrijednosti ovih sura.pusti dzinski svijet,ne citaj puno o tome,moze ti pomutit razum i nadr hodze.citaj kako se lijecit,kako se zastititi,ja sam pitao jednog sejha u vezi moje bolesti,zasto me strah uhvati u raji?kaze:to su sejtanove spletke i dosaptavanja,to mi je rekao i psiholog.antidepresivi su hemija da znas,mora ih covjek po potrebi koristiiti,pitaj neke alime,sejhove za to.Drzimo se ja i ti vjere ode bolest ABD:)

Odgovori