opsesivne misli

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 12:11 pm

selam,vec dugo vremena imam probleme sa sihrom,isla sam na rukije,kod ennesa,al nisam bas neko olaksanje osetila.zamolila bih vas da mi objasnite ako poznajet tematiku opsesivnih misli,kako ste se toga resili,i sta sete tacno radili,da se kotarisete,jer one u meni stvaraju toliki nered,cak postanem depresivna od njih-unapred zahvalna

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 1:47 pm

SELAM SAMO DA KAZEM DA PRAKTIKUJEM ISLAM,OBAVLJAM NAMAZE,ZIKIR,UCENJE KURANA,NESLUSAM MUZIKU,JEDNOSTAVNO SE TRUDIM DA BUDEM DOBAR MUSLIMAN,A USPIJEH MOJ ZAVISI OD ALLAH D.S

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: opsesivne misli

Post od Haris » Ned Mar 03, 2013 2:03 pm

Pokušaj se forsirat na razmišljanje o nečemu, bavljenje nekim poslom, čitanjem korisne literature, a još bolje hadiskih zbirki, s ciljem popravljanja grešaka kod sebe, tako da otjeraš svakakve misli od sebe..

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 2:14 pm

SELAM BRATE HARISE HVALA VAM MNOGO NA ODGOVORIMA,,POMOGLI STE MI MNOGO----SAMO DA SE NADOVEZEM NA OVO BAVLJENJEM TEMATIKOM OKO DZINA SAMO OSTAVLJATE PROSTORA ZA NJIHOVE PONOVNE NAPADE,,,I DJELOVANJE,,,JER SVE STO SE ZBIVA ,BIVA BOZIJOM VOLJOM I NJEGOVIM ODREDZENJEM,A NE DZINSKIM,ONI SU PARALELAN SVET,,,KOJI JE STVOREN SNAMA,,I TO NAM JE DOVOLJNO,,MOGU NANETI STETU UKOLIKO ALLAH ODREDI,I NIKAKO DRUGO,,,A ALLAH JE DAO LIJEK I ZA TO AKO TE NAPADNU,,,I NEMA PUNO MUDROVANJA STO BI NAS SVET REKAO

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: opsesivne misli

Post od Senad » Ned Mar 03, 2013 4:12 pm

slavuj napisao:selam,vec dugo vremena imam probleme sa sihrom,isla sam na rukije,kod ennesa,al nisam bas neko olaksanje osetila.zamolila bih vas da mi objasnite ako poznajet tematiku opsesivnih misli,kako ste se toga resili,i sta sete tacno radili,da se kotarisete,jer one u meni stvaraju toliki nered,cak postanem depresivna od njih-unapred zahvalna
slavuj napisao:SELAM SAMO DA KAZEM DA PRAKTIKUJEM ISLAM,OBAVLJAM NAMAZE,ZIKIR,UCENJE KURANA,NESLUSAM MUZIKU,JEDNOSTAVNO SE TRUDIM DA BUDEM DOBAR MUSLIMAN,A USPIJEH MOJ ZAVISI OD ALLAH D.S
Selam

Isključi CapsLock kada pišeš postove:

Mene interesuje da li ste vi muško ili žensko . U prvom postu pišete kao ženska osoba a u drugom kao muška osoba.

Odakle pišete u kojoj sredini živite.

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 4:26 pm

selam ja sam zensko,neznam zasto odjednom taj napad su,b,hanallah,i pitanje gde ja zivim,,ja sam se uclanila na forum,radi toga sto mi treba pomoc,a ne
da vodim snekim diskusije o tome dali sam musko il zensko,ja mogu da pisem kako hocu il velikim il malim slovima,,kao sto bjase neki kod drugog vide trn,a kod sebe neprimete balvan-selam-i molim da me nenapadas,ako imas sta korisno mi reci,uvezi mog problema,a nenapadaj me bezveze selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: opsesivne misli

Post od Senad » Ned Mar 03, 2013 4:43 pm

slavuj napisao:selam ja sam zensko,neznam zasto odjednom taj napad su,b,hanallah,i pitanje gde ja zivim,,ja sam se uclanila na forum,radi toga sto mi treba pomoc,a ne
da vodim snekim diskusije o tome dali sam musko il zensko,ja mogu da pisem kako hocu il velikim il malim slovima,,kao sto bjase neki kod drugog vide trn,a kod sebe neprimete balvan-selam-i molim da me nenapadas,ako imas sta korisno mi reci,uvezi mog problema,a nenapadaj me bezveze selam
Ako želiš da ti se pomogne bitni su odgovori na postaljena pitanja.

NIje isto biti žensko i biti muško glede savjetovanja!

Drugo pisanje velikim slovima je dernjava i vika po tim nekakvim nepisanim pravlima u internet komunkaciji ! Nije zlo ako nešto naglasiš.

Ne napadam ti ništa veoma je bitno ko si, šta si ,odakle si. Lahko je bit vjernik u Meki, Biti vjernik negdje na zapadu nije isto kao i biti vjernik u Bosni.

Obzirom da pišeš ekavicu vjerovatno si sa istočne strane pa je i tu bitna sredina , razlika je biti iz N.Pazara i Šumadije.

Ako si se liječila od sihira sve ti je bitno . Ako želiš da ti se pomogne onda se trebaš povinovati tim preporukama između ostalog i odgovoriti na postavljena pitanja valjda je takav red :

Selamim te

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: opsesivne misli

Post od Ummah » Ned Mar 03, 2013 7:07 pm

Esselamu alejkum.

e, slavuj, ti treba da pjevas :) a ne da se uznemiravas oko sitnica. preosjetljivost je jos jedna osobina nas koji smo pod utjecajem, pa prouci nesto kad te obuzme taj plamen ljutnje. ok?

i ja sam, kao i senad, primijetila mijesanje ekavice i ijekavice, kao i pisanje u oba roda. nema niceg strasnog u pitanjima koja su ti postavljena.

sto ne bi pokusala da sto vise ucis 97. i 98. ajet iz sure vjernici:
'i reci: Tebi se ja, Gospodaru moj, obracam za zastitu od prividjenja sejtanskih, i Tebi se, Gospodaru moj, obracam da me od njihova prisustva zastitis.'

prouci, recimo, 100x svaki dan ovu dovu i javi je li bolje. ok? nadam se da znas citati kur'an na arapskom.

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 7:23 pm

selam.halalite ako sam vas uvrijedila,mada mi to nije namjera,tako mi allaha.ja ovaj problem s opsesivnim mislima mucim godinama,da allah sacuva svakog insallah.prijavila sam se na forum s nadom da je neko jos od vas imao ovakav problem,pa da ga je se allahovom voljom resio,ja vec u zadnje vrijeme razmisljam da odem psihijatru,pa neznam sta vi mislite o tome-molim da me posavjetuje i iznesete svoje misljenje-unaprijed hvala

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: opsesivne misli

Post od Ummah » Ned Mar 03, 2013 7:31 pm

ako nemas reakcije na ucenje kur'ana/rukju, ako si procitala simptome oboljelih od sihra/uroka i ne nalazis se tu, onda slijedi odlazak psihijatru, naravno.

neki ljudi prvo idu doktoru, pa poslije skontaju da je ovaj problem, dok drugi u startu osjete da je do dzina i lijece se kur'anom. u vecini slucajeva, bar ja tako mislim, dzini su uzrok dusevnih bolesti. opet, Allah najbolje zna.

de mi kazi kakve rekcije imas i sta te je navelo da pomislis da ti je potrebno lijecenje kur'anom.

jos ovo. nasla sam ti nesto korisno maloprije.

OSMO PITANJE:

Selamun alejkum, brate! Znam i čitao sam da svaki čovjek ima džinna koji ga prati, karina. Bojim se da mi u zadnje vrijeme, a nije mi se prije to dešavalo, dolaze strašna umišljanja i ružne misli, posebno u namazu. Kako da se riješim tih misli?

ODGOVOR:

Alejkumus-selam!

Ima jedna metoda koja se pokazala veoma efikasnom kad je u pitanju “slamanje” karina koji čovjeku ubacuje razne misli. Naime, radi se o učenju sure KAF. Znači, svaki dan po jednom proučiti navedenu suru, ali poslije svakog namaza po sedam puta ponavljati ajete iz te sure i to od 17. do kraja 29. ajeta. Dakle, ove ajete ponavljati svaki dan po sedam puta nakon svakog namaza i vidjet ćeš, uz Allahovu pomoć, da će došaptavanja nestati. Ovo raditi najmanje jednu sedmicu.

preuzeto sa:

http://www.n-um.com/?q=node/5121

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 7:54 pm

sestro ja se dugo lijecim kuranom,al nisam se jos kotarisala ovih opsesivnih misli,a dosta simtoma mi je nestalo,,hvala allahu,i nastavicu,al vjeruj mi tako mi allaha nikako nemogu da ih se kotarisem,zato sam ovdje da mi date savjete,i kako se izborit s ovim problemom.stranicu num posjecujem cesto,i bas danas sam ovo procitala,al zahvaljujem ti,najgore od svega je sto ja nemam dovoljno vremena da se tom problemu posvetim,al insallah uzdam se u allaha koji covjeka cisti kroz iskusenja da cemi podarit izlaz iz ovog stanja i sve muslimane i muslimanke

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: opsesivne misli

Post od slavuj » Ned Mar 03, 2013 9:02 pm

zamolila bih clanove na forumu-bracu i sestre koji su imali slicnih problema kao sto je moj,da mi daju savete,sta i kako dalje-unapred zahvalna selam

Odgovori