odgovaranje od rukje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

odgovaranje od rukje

Post od JasminEmira » Pet Jan 25, 2013 9:06 am

Selam alejkum
Vec duze vremena pokusavam da odem na rukju ali uvjek se nesto poprijeci pa to neuradim. Jednostavno nesto mi neda da to uradim,dali postoje dzini koji odvracaju od toga i kako to uradit.Jednostavno pojavise neka vrsta straha pritisak u prsima itd. Pa vas molim da mi pojasnite kakobih u mom slucaju to moglo da se obavi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: odgovaranje od rukje

Post od Haris » Sub Jan 26, 2013 12:20 pm

Svi džini odvraćaju od rukje (oni koji te spopadaju), jer njima nije u cilju da ti saznaš za njih, a i kad saznaš, odvraćaju te na razne načine da ne ideš kod učača ponovo. To je jedan od najvećih pokazatelja da čovjek ima problema..

JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

Re: odgovaranje od rukje

Post od JasminEmira » Uto Jan 29, 2013 7:40 am

Selam alejkum
Sta je onda naj bolje uciniti u ovom slucaju,dali nastaviti namazom i zikrom vrsiti pritisak na dzine.Mogulise oni uopste istjerati iz tjela putem samolijecenja ili je potrebno uciniti rukju.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: odgovaranje od rukje

Post od Haris » Uto Jan 29, 2013 10:04 pm

Ovisi od slučaja do slučaja.. Nekad može, nekad ne. A ne trebaš sebi postavljat pitanje "da li nastaviti sa namazom". Nastavit ćeš bio/ne bio zdrav :)

JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

Re: odgovaranje od rukje

Post od JasminEmira » Sre Jan 30, 2013 7:47 am

Selam
Pogresno sam se izrazio za namaz normalno da necu prekidati namaz sta god bilo. Ali tragam za hajmo reci ovako nekim nacinom metodom da ih istjeram ili ako nista da ih oslabim pa da lakse izadzu ako dodzem na rukju.Od ukljucenja u vas forum moja pokornost prema ALLAHU DZ.S.se povecala i to je dobro covjek treba da tezi boljem,ali nemogu Harise ni reci da nije bio razlog prijave na forum moj prolem sa dzinima.Molim dragog ALLAHA da mi podari izljecenje a i vama ako bogda dobro djelo upise za svaku pomoc braci i sestrama koji imaju slicni problema.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: odgovaranje od rukje

Post od Haris » Pet Feb 01, 2013 9:40 pm

I moj razlog dolaska na forum je isti, a čovjek kasnije sklopi kockice u glavi i shvati da je bitniji ibadet :)

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: odgovaranje od rukje

Post od sadaka » Čet Feb 07, 2013 11:35 pm

Selam alejkum brate Jasmine .
Ti rece brate da tragas za neku metodu koja bi oslabila dzine i tako lakse izadzu kad budes na rukija isao InsaAllah ,ta metoda brate pored namaz pet puta ,zikir ,zekat itd, moras sto vise dobrih dijela ciniti svakog dana i udijelavati sadaku i nemoj se nikako dvoumiti kad se za to ukaze prilika ,nikako brate NIKAKO.
Istiniti dogadzaj sto se tice ove metode.
Bio pre podne kod Enesa na rukiju a imao veliko zlo na usta koji je dolazilo non stop da govorim pogrdne rijeci protiv Dragog Allaha dz.s ,Muhameda a.s ,Casnog Kurana itd ali ja nisam Elhamdulilah, branio sam se , posle te rukije meni je bilo bolje nije mi dolazilo na usta(ali ni sa kim nisam se upustao u razgovore nego otisao pravo u Hotel jer u suprotnom kad su u pitanju kraci ili duzi razgovori sa nekom osobom ili direktan susret a pri tom moram tu osobu nesto pitati ili pak da me nesto iznenada pita a ja na to nisam ocekivao odmah dolazi i skupi se onda jos gore i gore ) sve do posle podne kad sam trebao doci jos jednom kod Enesa na rukiju .U njegovo selo kad sam stigo, htio sam da svratim do prodavnice da bih kupio nesto deci ali ja sam znao ako udzem u prodavnici da ce mi odmah doci na usta i uslijediti napad i da ce tih cetiri pet sat koliko sam bio dusevno smiren i sretan sto mi nije doslo ni jednom na usta ,odjednom sve to prestane ali ja sam ipak usao u prodavnicu jer je jarka zelja bila ta da ja kupim deci nesto slatko uprkos tome sto sam znao da ce mi doci na usta i opet onda po starom .
Nije mi namera da sa ovim nesto sebe hvalim i uzdizem da me Dragi Allah postedi toga Amin a pogotovo sto je ovaj slucaj bio vezan sa Enesom nego puno puta pomislim na ovo sto sam ispricao jer me podstakne na razmisljane da je vazan dobar nijet imati u ime Dragog Allaha dz.s ali da se i za njega bori bez obzira koliika je doza zrtvovati se a sigurno da ce Dragi Allah dz.s dadne bolje samo se u njega treba uzdati i traziti pomoc samo od njega jer je On Jedan i Jedini zastitnik i pomagac koji nam je svima nama dovoljan.
Da ti Dragi Allah olaksa brate isto kao sto je i meni Elhamdulilah .
Amin.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: odgovaranje od rukje

Post od sadaka » Pet Feb 08, 2013 12:09 am

Zakasnio na opciu edit ,sto vise dobrih dijela u toku dana i noci naravno kao sto i rekoh svakog dana.

JasminEmira
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 8:21 pm

Re: odgovaranje od rukje

Post od JasminEmira » Čet Feb 14, 2013 12:22 pm

Selam
Nemam bas takav vid problema mogu se hvala ALLAHU dragom dosta dobro kontrolisati,nego me malo vise interesuje koliko to ustvari u covjeku moze da se vuce i dali vremenom izlazi ili bar jednim djelom oslabi.Recimo prilikom namaza ili kad nesto ucim desimise da mi (zadnji dio glave utrne lijeva strana)dali je to normalno ili se tada desi veliki pritisak na dzina pa reaguje ili sta vec.

Odgovori