Savjeti - Samolijecenje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Haris » Čet Feb 21, 2013 5:59 pm

To treba raditi stalno, bilo kad, bilo gdje. A ovo u 2 ujutro je noćni namaz, znači nafila, 2, 4, 100, 200 rekata, koliko ko ima želju i volju.

Treba biti oprezan i izgovarati estagfirullah, jer to je traženje oprosta. A kada čovjek kaže estaKfirullah, govori, Allahu učini me nevjernikom, da Allah sačuva toga. Isto kao i ono vezano za Allahu Ekber, kada čovjek kaže Ekber, znači Allah je najveći, a kada izgovori egber, egber je prašina pa umjesto Allah je Najveći, ispada prašina. Neuzubillah.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Čet Feb 21, 2013 6:09 pm

ovako, bure. ti, prije svega ovoga, trebas imati 5 vakata namaza, je l da?

zatim, trebas zastititi sebe jutarnjim i vecernjim zikrom. javi ako ne znas sta se uci kao jutarnji i vecernji zikr. mada, mogu ti i sada reci da ti je dovoljno prouciti fatihu, ajetul kursij i 3x ihlas, 3x felek i 3x nas. ima toga jos, ali pretpostavljam da ne znas uciti kur'an, pa sam svela na najosnovnije. to se uci bilo kad od ikindije do aksama, a moze i poslije ako ne stignes, i tada si se zastitio od aksama do sabaha. ujutru, kad ustanes na sabah, prije ili poslije namaza proucis isto, i tada si se zastitio od sabaha do kasama. molim te, ne zaboravi da u tu zastiti spada i ucenje 100x LA ILAHE ILALAHU VAHDEHU LA ŠERIKE LEH, LEHUL MULKU VE LEHUL HAMDU, VE HUVE ALA KULI ŠEJIN KADIR.

sve gore navedeno je osnova. nakon te osnove primjenis ta 3 savjeta.

prvi savjet - iskrena dova u posljednjoj trecini noci znaci da tad ustanes, lijepo se abdestis, pa padnes na sedzdu svom Gospodaru i otvoris svoju dusu i ispricas sve sto te tisti, zatrazis pomoc i rjesenje problema, bilo kakvih.

lijepo je klanjati dobrovoljni namaz i doviti, tj. moliti, za pomoc. ja imam obicaj da klanjam po dva rekata, pa nakon svaka dva rekata zamolim za ponesto. prva dva rekata su mi da zamolim svog Gospodara za oprost grijeha, druga dva da mene, i moju porodicu, rijesi sihira i ljudskog i dzinskog zla...itd.

drugi savjet - istigfar. to znaci da bilo kada trazis oprost, sto vise, tokom dana i noci. sto vise to bolje. to ne vezuj za nocni namaz i dovu u posljednjoj trecini noci. moze i tada, naravno, ali se oprost za grijehe trazi stalno, sto vise.

sto se tice grijeha koji se odnose na druge ljude, ako smo nekog povrijedili i ostetili (molim Allaha da nas sacuva toga.amin.) dzaba ti i milion estagfirullah ako ne odes do te osobe i zamolis je da ti oprosti.

treci savjet - ovdje sam primijetila neke stamparske greske. bolje je bilo da sam malo ispravila prije kopi-pejst, ali se nadam da se shvata.

za svaki slucaj cu da ispravim.

Onda slušaj šta je rekao Poslanik, savs. Prenosi se od Ummu Seleme, r.a., da je čula Poslanika, savs, gdje kaže: “Nema roba kojeg pogodi neka nesreca pa kaže: “Allahovi smo i Njemu cemo se vratiti. Gospodaru, nagradi me za ono što me je pogodilo i podari da ono što iza ovoga dolazi bude bolje za mene.“, a da ga Allah nece nagraditi i poslije toga mu dati dobro...“ (Muslim, Ibn Madže, Ebu Davud).

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Bure » Čet Feb 21, 2013 6:34 pm

Hvala dragom Allahu vec mjesec dana redovno klanjam, i to sve i farzove, sunnete i sunsunnete. Zadnjih nekoliko dana sam isto klanjao istiharu namaz.

Za te zikr osnove vec znam, i vec radim to ponekad. Trudim se da sada probam to raditi sto vise i ako dragi Allah dadne pa cu i to sve sto prije nauciti.

Ja imam naviku isto kada ucim namazsku dovu, da na samom kraju zamolim dragog Allaha za oprost i jos nekoliko stvari. Ali sada znam da je bolje uraditi ovako ko sto ste opisali.

Kada smo jos bas kod namaza imam jos jedno pitanje, nadam se da vam necu vise dosaditi sa svim tim pitanjima. Dali vitr namaz spada pod jacijski namaz ili je to potrebno kasnije klanjati, jer u ovoj knjigi sto je imam za klanjanje namaza pise da to pripada pod jaciju a cito sam na drugim mjestima, da vitr namaz nepripada jaciji. Pa sad neznam sta je ispravno.

Ja vec i onako imam zelju, da bi se dobijo sa nekim ucenim pa da malo popricam sa njim o vjeri. Recimo kada sam bijo kod Enesa na rukiji mi je bilo tako ljepo pricati sa njim, pa moram vidjeti jednom sa njim dali bi si htjeo uzeti malo vremena da popricamo.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Čet Feb 21, 2013 6:41 pm

slobodno pitaj sta god. nimalo se ne ustrucavaj.

vitr mozes da klanjas odmah kad zavrsis jaciju. tad vecina ljudi klanja. ali, oni koji ustaju na nocni namaz, medju kojima je bio i nas poslanik, s.a.v.s., su ostavljali vitr kao posljednji, po zavrsetku nocnog namaza, zato sto vitr namazom zavrsavas sve . on treba da je posljednji.

jesi li shvatio? oni koji ne ustaju na nocni klanjaju po zavrsetku jacije namaza, dok oni koji ustaju na nocni klanjaju kad zavrse nocni namaz.

Bure
Mlađi član
Postovi: 76
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Bure » Čet Feb 21, 2013 6:50 pm

E sada mi je jasno, puno ti hvala za odgovore, Allah te nagradijo.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Čet Feb 21, 2013 11:29 pm

amin. i tebe.

ostala sam duzna od juce da prenesem hadise o rukji. nasla sam u knjizi koju je napisao abdurezak, ucac rukje iz sarajeva,

Od Avfa b. Malika prenosi se da je rekao: “Ucili smo rukje u dzahilijetu, pa upitasmo: ‘Allahov poslanice, sta mislis o tome?’ Rece: ‘Izlozite mi svoje rukje. Nema smetnje za rukje ako u njima nema sirka.’ “ (Muslim)
str.149

Od Šifae bint Abdullah, radijAllahu anha, prenosi se da je ucila rukje u dzahilijjetu, pa kada je ucinila hidzru ka Vjerovjesniku, s.a.v.s., dodje mu I rece: “Allahov poslanice, ucila sam rukje u dzahilijjetu, pa smatram da ih trebam tebi izloziti.” Rece: “Izlozi ih.” Izlozila ih je, a od njih je bila rukja ‘nemla’ (cirevi, rane koje bi izlazile sa bokova). Rekao je: ”Uci ih.” (El-Hakim u El-Mustedreku)

p.s. stigla mi je privatna poruka, ali ne mogu da je otvorim zato sto mi je inbox pun. pokusavala sam da se rijesim starih poruka, i ne ide. ako ne uspijem za 15ak minuta to da sredim, dat cu svoju e-mail adresu u sljedecem postu.
str. 151 i 152

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Haris » Pet Feb 22, 2013 6:30 am

Offline topic: Prvo obrišeš stare poruke, pa onda imaš iznad gore piše učitaj koje su na čekanju..

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od kenan79 » Pet Feb 22, 2013 1:28 pm


Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Senad » Pet Feb 22, 2013 4:22 pm

po 7x , pa odabrani ajeti, fino objašnjenje tako to ide kada neko razumije problem , aferim .

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pet Feb 22, 2013 7:39 pm

Esselamu alejkum, ,ljudi.

ako neko od vas sazna sta je dobro da se uradi kako bi se izbacio sihir koji se pojeo/popio, neka javi. mislim na travke, ucenje, bilo sta sto je efikasno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Senad » Pet Feb 22, 2013 9:26 pm

Ummah napisao:Esselamu alejkum, ,ljudi.

ako neko od vas sazna sta je dobro da se uradi kako bi se izbacio sihir koji se pojeo/popio, neka javi. mislim na travke, ucenje, bilo sta sto je efikasno.
Imaš kod Enesa bobice, dobar je čaj od sene ali treba paziti na dodatno uzimanje tečnosti.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Ummah » Pet Feb 22, 2013 11:30 pm

kakve bobice? ima li toga u sarajevu da se nadje? daj naziv, pa da potrazim.

kako se sprema caj od sene i koliko trebam da popijem u kojem vremenskom periodu? hoces li da kazes da treba da pijem sto vise tecnosti?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Senad » Sub Feb 23, 2013 8:19 am

Ummah napisao:kakve bobice? ima li toga u sarajevu da se nadje? daj naziv, pa da potrazim.

kako se sprema caj od sene i koliko trebam da popijem u kojem vremenskom periodu? hoces li da kazes da treba da pijem sto vise tecnosti?
Oko bobica to vidi sa Enesom a za čaj od sene prema upustvu.

Kad ase konzumiraju dolazi do čišćenja organizma tako da treba nadknaditi eventulano izgubljene tečnosti,.

Mislim da je dovoljno jednom ili dva puta sedmično čišćenje.

zegulja01
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 10:33 pm
Lokacija: svedska

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od zegulja01 » Sub Feb 23, 2013 9:24 am

Ummah napisao:Esselamu alejkum, ,ljudi.

ako neko od vas sazna sta je dobro da se uradi kako bi se izbacio sihir koji se pojeo/popio, neka javi. mislim na travke, ucenje, bilo sta sto je efikasno.
Potrazi ovdje nisam jos procitao citavu knjigu ali mislimda se mozes okoristiti
http://www.lijecenje-feridorahovac.me/
http://www.lijecenje-feridorahovac.me/dizajn/knjiga.pdf

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savjeti - Samolijecenje

Post od Haris » Sub Feb 23, 2013 10:16 am

Enesove bobice su ti bobice koje te tjeraju da izbacuješ "sve" iz sebe putem fizičke potrebe. Preporučljivo je korištenje isključivo nedjeljom ili drugim neradnim danima, npr. ako uzmeš slobodno. Zašto? Pa zato što moraš rezervisat dan koji ćeš provest na wc šolji :D :D :D Lagano, neki roman, knjigu u ruke i polako. Zovu se habetul muluk.

http://lijecenje-kuranom.com/forum/view ... f=3&t=2057

Odgovori