Onanisanje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 8:37 am

Imam pitanje u vezi onanisanja. Prvo želim da vas pitam da li spada u kategoriju malih ili velikih grijeha? I drugo, imam želju da prestanem s tim ali ne i volju. Skoro sam otkrio da imam sihire i sad redovno klanjam, učim Kur'an, zikrim ali ponekad učinim i ovaj grijeh što mi je mnogo krivo, jer znam da je to šejtanovo djelo, da mi to samo otežava postupak liječenja. (mnogi će čitajući ovo reći 'pa prestani'). Nije tako lahko. Želim da vas pitam kako se toga riješiti, šta da uradim kad mi je najteže da se suzdržim a da ovaj grijeh ne učinim. Kako bludne misli iz glave da izbacim. Hvala vam unaprijed.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Onanisanje

Post od Haris » Pet Dec 07, 2012 9:22 am

Esselamu alejkum,

Mislim da si imao priliku pročitat dosta tekstova baš o ovoj temi i mogao si pročitat da se kaže nama omladini, ženite se, ako ne možete postite (što je savjet Poslanika salla allahu alejhi we sellem). Najveći problem je što potreba ostaje i poslije iftara pa ako čovjeka baš muči neće biti nekog efekta.

Cilj džina i jest da ti na sve moguće načine razbiju štit koji te čuva (zikr, Kur'an, namaz) tako što te stavljaju u stanje džunupluka. Posebno je kod ovih problema važno vodit računa o toj (ne)čistoći.

Jedan od načina je da kada te obuzmu misli da se počneš bavit nečim što će ti otjerat te misli. Zovi prijatelja na kafu, prošetaj, uzmi pročitaj nešto, abdesti i već će drugačije bit, a da ne kažem šta ako uzmeš Kur'an. Kao i ostavljanje alkohola, kao i namaz, kao i sve drugo treba imat volju i očekivat nagradu od Allaha. Sa gledanja trećeg lica to i jest "Pa prestani", pa zbog toga ostaje borba jedino samim sa sobom (što je i najveća borba).

Tu jednostavno moraš imat snage i volje, a kad imamo jaku volju, ostalo je lako. Uzmi za primjer post konkretno. Kad zapostiš u ime Allaha, ne bi prekinuo post pa kad bi crko od gladi. Slično i to. Samo treba imat iskren nijet. Jedan korak već je priznat grijeh i pokušat nešto radit na tome.

Najpreči savjet je da u momentu tog napada ( :D ) uzmeš abdest, učiš Kur'an, pa će ako Bog da, otić.. Treba se istrenirat dok dođe period da jednostavno nećeš imat želju za tim.

Molim Allaha da te pomogne.

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Re: Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 1:29 pm

Ja sam razmišljao o tome da uzmem abdest i da klanjam ili učim Kur'an, čak mi se dešavalo recimo uzmem abdest, odem u džamiju na namaz, i bude mi bolje ali kroz par min/sati opet se povrati to, i onda meni lakše obaviti 'to' :D subhanallah, nego uzeti abdest i ponovo učiti Kur'an. U pravu si, treba jaka volja za to. Svaki put sebi kažem da neću više, ali kroz par dana opet se javi to (Hvala Bogu sad je manje). Pokušaću ovako kako si mi napisao, molim Allaha da mi pomogne. Hvala ti brate, sve najbolje. :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Onanisanje

Post od Haris » Pet Dec 07, 2012 3:43 pm

Samo laganini :)

Ako ne može odjednom, smanjivat :)

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Onanisanje

Post od EdinM » Pet Dec 07, 2012 4:03 pm

Selam Alejkjum. Isti problem sam imao. Brate ja mislim da je tvoj naj veci problem u tebi samom, ali i tvom drustvu ;) Da ti konkretno kazem, mani se neta fb, i prljavih konverzacija. Ja sam isti problem imao dok sam visio na fb i pricao sa raznim curama (s pokvarenim moralom) imao sam istu potrebu. Sad sam u stanju da mogu vidjeti zensku osobu bez odjece a nece mi se javiti ta potreba. Kad svoje zdravlje stavis kao prioritet, nece ti biti tesko klanjati, uciti Kur`an itd. Znaj da su sejtani podmukli navode te na 70 dobrih djela da bih uradio jedno lose koje obrise tih 70. Suoci se sa sobom,utuvi sebi u glavu da to ne valja i bit ces rahat. P.S (Mene su sejtani u toku namaza dirali po stidnom mjestu...Dalje da ti ne pricam ;) ) Selam Alejkjum

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Re: Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 4:31 pm

E to brate, i ja visim na fb i na tumblr, gdje često izlaze svakakve slike. Ja sam svakako fb htio deaktvirat jer imam i puno učiti a sad i ovo... s druge strane mi žao jer imam familije po strani s kojim se volim čuti ali kao što ti reče zdravlje na prvo mjesto... hvala vam na savjetima. :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Onanisanje

Post od Haris » Pet Dec 07, 2012 5:04 pm

Ima skype za familiju :D

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Re: Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 5:27 pm

U pravu si :D

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Re: Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 5:29 pm

Ja bih pitao batu Edina koliko vremena mu je trebalo da se strpi od ovoga da ga prođe? Nemoj reći samo dva-tri mjeseca Allaha ti. :D

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Onanisanje

Post od EdinM » Pet Dec 07, 2012 5:44 pm

Ja sam to svaki dan radio po vise puta...Dok sam bio naivan iako sam klanjao nisam razmisljao o tome...Ali kao sto ljudi jedu tako i dzinni jedu i hrane se. Oni se hrane nasim losim djelima, tj grijesima. I iako sam klanjao nisam vidio napretka kod sebe sve dok se nisam sabrao i skontao u cemu je kvaka (do tad sam se drzao onog bolje i onanisanje nego li nedaj Boze sexualna aktivnost) sto je greska naravno. Samo ti saberi sve slagalice u glavi i kad ti dodje takva misao pomisli na Allaha đž.š i da te On gleda, pa kad te bude sramota uvidjet ces slast u cinjenju dobra, i sam ces se kaniti toga...Vjeruj mi...Selam Aleykum :) Ako sta zatreba samo javi :)

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Re: Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 5:50 pm

Najteže mi je kad se strpim 4-5 dana, i onda brate na netu ili u gradu nešto vidim što me uzbudi i ne mogu da se kontrolišem. I onda u sebi pomislim "ajde šta mi fali odratiti to jednom, okupam se pa ću klanjati" i uvijek mi je to izgovor još znam da mi to otežava liječenje i onda opet "nema veze ima ljudi koji su 10 puta veći grešnici od mene" ili "ajde ba, odoh ja to uraditi, možda ovi učenjaci griješe, možda to i nije grijeh" :O Jednom sam upao u tu situaciju, i izvukao se taj dan, stvarno mi je bilo teško i drago što to nisam uradio, međutim sutradan je taj posao već bio odrađen. :D Brate hvala tebi na savjetima, kad mi najteže bude ja ću doći ovde da pričamo. Selam. :)

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Onanisanje

Post od EdinM » Pet Dec 07, 2012 6:26 pm

Hahah kako me sad nasmija, isto sam i ja tako razmisljao Allaha mi :) De se ti toga otavi pa ces vidjeti napredak...Naj gore je ono kad to "odradis" pa ti poslije bude zao :) Brate i ja cesto pogledam ali samo jednom :P Tako i ti pokusaj da se uzdrzis od toga :) A casnu i postenu zenu nece niko gledati s pozudom :)

haruun
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 6:36 pm

Re: Onanisanje

Post od haruun » Pet Dec 07, 2012 9:45 pm

Hahahah same here... svaki put mi kao teško bude što sam to učinio. Trudim se da prestanem, ali kao što Haris reče, ako ne odjednom, barem postepeno, smanjivat'. :)

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Onanisanje

Post od EdinM » Pet Dec 07, 2012 9:53 pm

Pusti ti Harisa :D izbacuj to na vrijeme, znas kako je...Pojedes jedan kolac, pa jos jedan, pa onda 1231312, i tako svaki dan jedes :) Brate, znam ja kako je kad se osladi haha :)

salihp
Mlađi član
Postovi: 84
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 6:38 pm

Re: Onanisanje

Post od salihp » Pet Dec 07, 2012 10:09 pm

JAO BOŽE ŠTA JE OVO zar je moguće da se u svakoj temi pronađem!

Odgovori