Da li je ovaj metod efikasan?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
VRATNIK555
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Dec 05, 2011 11:01 pm

Da li je ovaj metod efikasan?

Post od VRATNIK555 » Sre Okt 03, 2012 11:57 pm

Na N-UM.COM nasao sam ovaj tekst.Ovo je odlomak teksta.

Za one koji nemaju mogućnost da odu na rukju neka se sami bore dozvoljenim sredstvima. Dobra stvar za one koji posjeduju dvd, kopjuter i sl. da stave kantu ili posudu sa vodom pored zvučnika tako da zvuk udara direktno u vodu i puste učenje Kur'ana a nakon toga može cijela porodica trošiti tu vodu. A možete je i sami naučiti onim što znate od Kur'ana. Voda je Allahov dar i pamti Kur'anske ajete na taj način postaje ljekovita. Neka nam je svima Allah na pomoći. Amin!
tekst napisao Džemal A. - lijecnik Kur'anom iz bosanske krajine

Da li je ovaj metod efikasan,da li bi ga mogli isprobati i napisati da li je ta voda ljekovita?Bilo bi dobro da je narod moze koristi.Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li je ovaj metod efikasan?

Post od Haris » Čet Okt 04, 2012 12:43 am

Kod učenja na vodu kada uči učač on puše u vodu tako da dah padne na vodu.
Ako je učač odmaknut dalje od vode i njegov dah ne pada na vodu, nema nekog efekta sa tom vodom.

Zvučnik ako okrenemo prema vodi, kao u slučaju kad je učač odmaknut od vode, dolazi samo zvuk bez padanja daha. Pa čak i kad bi približili do same vode, zvučnik se mora pojačati dosta, dosta da bi proizveo vibracije kao da ih uzrokuje nečiji dah. To je čak i nemoguće kod slabih zvučnika koji se nalaze u DVD-u, računaru i sl. To bi, možda, bilo moguće izvesti sa velikim profesionalnim ozvučenjem.

Mislim da je nemoguće to izvesti na taj način, čak mi je pomalo i smiješno. Još će da izmisle namaz preko kompijutera. Ti klikaš a ono klanja..

Ja vjerujem da tu najviše pali placebo efekat. A Allah najbolje zna.

Odgovori