Tražim mišljenje i savjet.

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Safet
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jul 30, 2012 12:27 pm

Tražim mišljenje i savjet.

Post od Safet » Uto Jul 31, 2012 6:21 am

Selam aleikum.

Došao sam ovdje na ovaj forum u nadi da ću dobiti ispravno mišljenje i dobar savjet. InšAllah!

Radi se o slijedećem:

Moja djevojka, koju sam upoznao u Februaru ove godine, je njemica koja je prošle godine u Julu "otkrila" i prihvatila Islam kao svoju vjerru. Elhamdulillah.
Dakle, izvršava svoje obaveze po pitanju namaz, post, strogo je pokrivena (hidžab) i tako dalje.

Njoj su doktori 2009 ili 2010 uspostavili dijagnozu manične depresije.
Ona od toga pati negdje od 15-16, danas ima 23. Vrhunac te svoje bolesti je imala negdje u 2010 godini, a kasnije se smirilo, da bi ovih dana ponovno uznapredovala.
Dakle, vrhunac je bio da su joj misli išle do te mjere da počini samoubistvo. Prije par dana ona meni govori: ja ne mogu više, i slično, da bi sutra odmah bila bolje.
Prema medicnskimom stanovištu, manična depresija se manifestuje da se ide iz krajnosti u krajnost, u pozitivnom i negativnom raspoloženju, sa čestim izmjenama pozitivno-negativno.
Obzirom da se ovdje radi o grani medicine gdje se ne vidi šta se liječi, niti je mjesto bolesti poznato (nevidljive stvari) ja u tu granu medicine baš mnogo i ne vjerujem, i smatram da je ta grana medicine najviše na nivou nagađanja a najmanje na nivou znanja.

Ona pored navedenog ima slijedeće simptome:
- gotovo konstantan umor, a nije zaposlena;
- ne voli mnogo da izlazi napolje, zatvorila se u sebe;
- emocije se često smjenjuju (raspoloženje i plač);
- ima problema sa spavanjem, vrlo teško može da zaspi. U prosjeku joj uvijek treba 2-3 sata da zaspi nakon što legne u krevet. Zna se često desiti da i cijelu noć ne spava.
- što se tiče snova, sanja neke ružne sne, ali rijeđe;
- ponekad osjeća veliki strah od nekih osoba i kada se susretne sa njima tada joj se stanje pogorša,
- ponekad zna da se zagleda u jednu tačku;
Ima još nekih, ali se trenutno ne mogu sjetiti.

Da napomenem, ona je od svoje 15-16 godine trpjela zlostavljanja od strane svoga oćuha, koji je marokanac, ophodio se je prema njoj kao prema psu, tako da su njeni problemi počeli od tada. Ona od 2010 godine zivi sama.

E, sada, znamo da džini ljude napadaju kada su najslabiji, a to su velik strah i jake emocije, pa mene interesira da li je ovdje riječ o džinskom djelovanju ili je riječ o toj maničnoj depresiji (mada ja u tu depresiju ne vjerujem jer je to jako mnogo apstraktno i ljudima nepoznato).

Interesira me vaše mišljene o navedenom i vaš savjet po tom pitanju.

Unaprijed zahvalan!

golub
pisem pomalo
Postovi: 28
Pridružio se: Pon Maj 28, 2012 9:23 am

Re: Tražim mišljenje i savjet.

Post od golub » Uto Jul 31, 2012 2:12 pm

Es-selamu alejkum!

Bez da se sada nepotrebno raspravlja mozda je ovo mozda je ono...ja bih ti preporucio da stupis u kontakt sa nekim od ucaca npr. Enesom iz Zavidovica (imas eto broj telefona na stranici), zakazi termin, neka ode i neka provjeri...brzo ce ustanoviti da li ima problema sa dzinskim svijetom ili ne. Ukoliko se desi da ima, on ce je posavjetovati sta i kako dalje. Ukoliko se ustanovi da nema, onda neka se drzi doktora i onoga sto oni propisu.

Eto. Kratko i jednostavno.
Mahsus selam.

piramida
pisem pomalo
Postovi: 21
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:47 pm

Re: Tražim mišljenje i savjet.

Post od piramida » Sre Avg 01, 2012 12:40 pm

selam alejkum safete burazeru dze zapravo zivis jesili u bih ili negdje u evropi pa da te ljudi upute kod pravog ucaca pa da tu djevojku neko ko je strucan u ucenju da je preslusa tako nekako ,drugacije nikako pazi da ne naletis kod nekog pogresnog pa da joj jos stogod ne prikaci pa da totalno da ne fasuje tatvoja zenska selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Tražim mišljenje i savjet.

Post od Haris » Pet Avg 03, 2012 1:55 pm

Esselamu alejkum,

Teško je ovako reći da li postoji nešto, neki od simptoma dosta upućuju na džinnsko djelovanje, ali bilo bi najbolje da se uradi test audio rukjom koja se može naći na ovoj stranici:

www.lijecenje-kuranom.com/audio

Tako bi znali najbolje gdje dalje krenut..

dinka k
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Maj 21, 2012 4:56 pm

Re: Tražim mišljenje i savjet.

Post od dinka k » Pet Avg 03, 2012 6:47 pm

Ja ti od srca preporucujem Enesa...Stupi u kontakt s njim i odvedi djevojku njemu da joj prouci rukju i tada ce ti reci sta dalje...To sto ti opisujes za njeno ponasanje ja sam mnogo slicnih simtoma imala ali najgori od njih su bili sto nisam mogla da stojim na nogama i da se krecem koliko mi je kicma bila ukocena...Meni su najmanji problem bili plac,smijeh,vikanje bez velikog razloga,nesanica itd...Ja jos uvijek idem ali sad mogu da hodam,da spavam,ne placem bez razloga.Dakle drzim se strogo onog sto mi je rekao...Jos jednom Enes je najiskreniji i najposteniji covjek od svih ucaca i efendija koje ja znam...Znaci pravo u Zavidovice...

jasmin-jasko
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 10:55 am

Re: Tražim mišljenje i savjet.

Post od jasmin-jasko » Pet Okt 19, 2012 4:24 am

Es Sellamu Aleykum brate Safete !
Uci Qurán jer on je lijek za sve .
Allah Dz.s. nas je stvorio da njemu sluzimo i da se njemu klanjamo! Netreba se bojati niti vijerovati u nista drugo osim Allaha dz.s. !!!!
Jer on sve vidi i sve zna !
Allahu Akbar !

Odgovori