Nevidljiva Kisa od Svjetla?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mirza1026
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Apr 24, 2012 9:06 am

Nevidljiva Kisa od Svjetla?

Post od Mirza1026 » Pon Jun 04, 2012 6:54 am

To je pitanje koje sam u potrazi za odgovorom na nekoliko mjeseci. Ako je moguće, ja stvarno bih zelijo dobiti odgovor iz islamske perspektive. Ovo nije san. To nije nešto što sam sanjao. To je stvarnost. Ponekad kad je lijep i sunčan dan vani, ja počnem vidjeti nevidljivu kišu izrađena od svjetlosti, pada. To je točno pada kao prava kiša, ali upravo to je od svjetla i naravno ne osjećam nikakve kapi kiše. Zamislite samo da izgleda baš kao normalne kiše nakon kada grmi, ali umjesto kiše to je svjetlo koje pada u svakom smjeru da gledam izgleda kao kiša, ali je nevidljiva kiša, kiša od svjetlosti. JA ću stvarno zahvalan biti ako neko može dati bilo kakve informacije ili savjete o tome. Dali je to dobro ili loše? Šta trebam učiniti ako se i dalje vidim ovu situaciju? Svaka pomoć bi koju bih dobijo, od vas bilo bih mi dobro. Neka Allah nagradi sve vas. AMIN. Sellam Alekum.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Nevidljiva Kisa od Svjetla?

Post od Haris » Pon Jun 04, 2012 10:21 am

Esselamu alejkum,

Jesi li bio kod očnog?

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Nevidljiva Kisa od Svjetla?

Post od Mariam » Pon Jun 04, 2012 2:17 pm

Kada je jaka sunčana svijetlost oko može vidjeti male sičušne djeliče (zaboravila sam stručni naziv) kako lete gore i dole ako se fokusira na njih u zraku. Neki u sebi imaju malu crnu tačkicu, a drugi ne. Možda ovo vidiš sunčanim danima pa nazivaš nevidljivom kišom.
Tipično čovješko oko ima vidni standardizirani spektar svjetlosti i nije predvidjeno da vidi izvan tog elektromagnetnog spektra (UV svijetlost, IR svjetlost...osim neke vrste životinja). Ali opet predpostavljam, kako može biti od očnih bolesti da ljudi nisu u sposobnosti razlikovati slične si boje može biti i nešto na tom planu da vidi nešto što ti nazivaš kišom.

Ukoliko je ovo tvoj jedini zdravstveni problem a nema inače simptoma koji ukazuju na džinsko djelovanje, savjetujem ti kao Haris da odeš doktoru na pretrage. Ove mogu uzeti dosta vremena posebno ako je u pitanju veza izmedju oka i mozga. Možda je problem u mozgu, a ne u samom oku. To je na doktoru da ustanovi, vjerske knjige na to ne daju odgovora.

Možeš se testirati rukjom uživo ali ukoliko ne bi bilo nikakvih reakcija je onda sasvim sigurno da je problem u očima/mozgu.

Selam.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Nevidljiva Kisa od Svjetla?

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Sep 14, 2012 9:57 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Jel tebi lijepo dok to gledas,koji je osjecaj kod tebe dok to gledas?

jasmin-jasko
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 10:55 am

Re: Nevidljiva Kisa od Svjetla?

Post od jasmin-jasko » Pet Okt 19, 2012 4:51 am

Es Sellamu Aleykum!
Miriam neka te bude sram!!Kako mozes da kazes ´vijerske knjige na to nedaju odgovor´???
Allah dz.s. sve vidi i sve zna !!!
U Qura´nu su odgovori na sva pitanja pa cak i na to pitanje !!
A ti brate mili uci Qurán i vidjeces da ce to sa Allahovom voljom ako to on bude htijeo da nestane !
ALLAHU AKBAR

Odgovori