Kako se boriti protiv džina?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kako se boriti protiv džina?

Post od Senad » Ned Mar 04, 2012 8:21 pm

Selam
Naravno, od istih kritičara ko bi imao volje da pročita vidio bi da stvar nije copy-paste sa ostalih web stranica, nego je za promjenu možda nastala od ruku forumaša.
Niko nije rekao da sadržaj tema nevalja!!!!
Niko nije rekao da je copy/paste!!!!!
Niko te nije tekfirio!!!!


KAd se spominje neka tema dobro je postaviti link. Gdje se nalazi ? zašto sihirbaz traži kamenčiče?

selam

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Kako se boriti protiv džina?

Post od Mariam » Ned Mar 04, 2012 8:43 pm

Ovoj jadnoj osobi nitko odgovorio nije, Enes naravno je prezauzet i nema vremena ali je u sekciji pitanja i odgovora pristupačna svima: http://www.lijecenje-kuranom.com/forum/ ... f=3&t=2358

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kako se boriti protiv džina?

Post od Senad » Ned Mar 04, 2012 9:14 pm

Mariam napisao:Ovoj jadnoj osobi nitko odgovorio nije, Enes naravno je prezauzet i nema vremena ali je u sekciji pitanja i odgovora pristupačna svima: http://www.lijecenje-kuranom.com/forum/ ... f=3&t=2358
Selam

Na vom linku pitanje je upućeno Enesu čim bude imao vrmena nadam se da će biti odgovor.

Hajda da dam kritiku kada je već krenulu jer sam prvi i ovu temu navodno kritikovo što nije tačno , Samo sam želio da bude pristupačna ovako dobra tema ( sadržaj) al' na kraju uvjek bude neki nesporazum.

Tačna je ona konstatacije da li treba reći ,,,da je čaša do pola puna ili da je do pola prazna :wink:

Ovo pitanje na linku koji je postavljen i većinom početna pitanja n a ovom forumu su tako štura kao da neko ima čarobni štapić i sve se zna. Onda treba izvlačiti riječi, rečenice,,

Onih koji postavljaju pitanja vezano za sihire i djelovanje tu je poželjno opširno obrazložiti stanje oboljele osobe, svaki detalj.

Selam

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Kako se boriti protiv džina?

Post od Mariam » Ned Mar 04, 2012 10:33 pm

Uvezi tekfirenja je biila teza postavljena generalno na zapažanju dialoga izmedju ljudi na forumu, jer uvijek se nadje neka dlaka koja sve bude u oči. Taka je nažalost povečini narav ljudi i ovo je žalostno.

Naravno da nije rekao da nevalja niko, jer nije se nikome dalo ni umski upustiti da razmisli o napisanom, a kamoli da pročita! Skrajna neozbiljnost je reči da je nešto besmisleno, jer je predugo - bar za mene. Uopšte ovo nije izdizanje moga zapisa na neke visoko ulemske stupnje, nego ako je to jedini komentar što je osoba u stanju ostaviti onda se zapitam...gdje je nestao dialog izmedju muslimana u želji pomoči drugima ? Iznošenje validnih stavova po pitanju sabura i izdržjivosti - što je najbitnija stvar u svakom izkušenju (btw crvena nit moga zapisa). Sve sa ciljem širjenja znanja, a ne sa raspravom na ovaj način kao što završava, da se jedni drugima pravdamo i izvinjavamo. Žalostno, ali opet rijetki su ljudi otvoreni za diskusiju. Uvijek sam stajala iza stava, ako je greška na mojoj strani da je drugi - učevniji - dužan da me opomene i da ukaže na grešku. Ah, nisam ni primjetila dok nisi rekao da si ti bio taj koji je to rekao :D Inače sastavak nije ni u dužini standardnog eseja :D :D

Znanje je največi dar čovjeku od Allaha s.w.t, prikuplja ga kroz knjige, iskustva drugih ljudi a ponajviše kroz svoja. A za onu temu, čovjek jadni nezna. Pitanje je dali če Enes obavezama kao što jih ima uopšte stiči da na to odgovori. Ostali ljudi koji znaju, čini jim se "bezveze" odgovoriti i oni su izgleda superiorni da odgovaraju na takva pitanja. A znam da jih ima dosta koji posjeduju znanje, da mu daju odgovor. Hajde da se to promjeni, inshallah, muslimani smo ummet koji staji zajedno i pomaže jedno drugom. Nema štete i ako mu Enes naknadno odgovori...

I da završimo, barem ja :D

P.S Izgleda ču se morati baciti radije u pisanje knjiga, nego predugih postova :D

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Kako se boriti protiv džina?

Post od Senad » Pon Mar 05, 2012 8:01 am

Esselamu alejkum

Hajr inšaAllah.
P.S Izgleda ču se morati baciti radije u pisanje knjiga, nego predugih postova
Podržavam pisanu riječ, pogotovo na hartiji.

Samo jedna rječ u ovom slučaju ( besmislenost) koliko je izazvala hormona potištenosti kod učesnika na ovoj teme. Pojavio se tabor za i protiv !
Oni koji su dali "podršku" Mariam za tekst , tu podršku baziraju na tom da je neko bio protiv sadržaja teme, što nije tačno. Samo se sugerisalo možda na jedan grub način oko prezentacije i nikako nije bio udar na ličnost .

Čovjeku je u naravi žurba

Pišem ovo i na trenutak sam zastao , otišao na temu
http://www.lijecenje-kuranom.com/forum/ ... ?f=3&t=626 prošao sam kroz sve postove letimično da osjetim samo tu snagu ,želju da se nekome pomogne . denispaša imao je toliko snage da sve ono ispiše samo sa jednm ciljem, bismillah da se neko okoristi .


I ove konverzije imaju hajra i pouke.
Kaže Allah Uzvišeni: „A Ti opominji, zaista će opominjanje koristiti muminima.“

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Kako se boriti protiv džina?

Post od Mariam » Pon Mar 05, 2012 1:03 pm

Treba prvo reči hop,pa onda skočiti :lol:

Čitala sam ovu temu što se je postovao, korsitna je i jako fina - i dala mi je osječaj da nisam ludjak, koji treba da se prži na elektrošokovima jer izgleda neko proživljava nešto isto...uz to da je literatura na bosanskom jeziku za sihir jako,jako skromna pa je veliki je hajr kad ljudi dijele medjusobna iskustva. Koristno je čitati kroz šta drugi ljudi prolaze, jer vidim da svi bolestni vuku neku paralelu skupnu što se tiče psihe dok se liječe, a posebno prije nego što su se počeli liječiti i prije nego što su otišli na svoju prvu rukju.

Literature za ovo uopšte nema, osim knjige od Balija. Dolazim isto do zaključka da mnogo knjiga daje samo površno znanje iz dosta oblasti Islama :D - recimo samo na engleskom - mislim da ima dosta više Islamske literature opčenito. Bilo bi divno znati arapski...imam osječaj da njihove knjige uvezi Islama kriju neprocenljivo blago :D a ja imam toliko želju za znanjem, koja se ne gasi :lol: Šteta što nisam muško, daju stipendije za studij Islamskih nauka u SA...bila bi več na putu za Rijad :D

Odgovori