HITNO MI POMOZITE

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Pet Feb 24, 2012 4:06 pm

Sellam, imam 21 godinu.. Prije 3-4 godine pojavio mi se jedan problem.
Naime, obozavam groblja, to me smiruje, obozavam gledati sahrane, ukope, spomenike, mrtvacke sanduke.. Sav moj svijet spada u to, potpuno bi se mogao predati i uzivati u svemu tome.
Posto u mom selu gdje zivim sahrane nisu toliko ceste, ja pravim vlastite sahrane, i uzivam u tome.
Medutim, ja znam da je to pogresno i da to nebi smio raditi, borim se protiv toga koliko mogu, ali uvijek zelja za time me nadjaca, pokusao sam par puta toga da se rijesim i da to vise ne radim i ne pravim, medjutim nije islo. :( To sve sto radim je zagorcalo moj zivot, polako izgaram unutra, shvatam da mi nije u glavi sve u redu i kako bi trebalo da bude.
Nikome ovo nisam priznao iz straha od osude, vi ste prvi koji znate za moj problem.
Zanima me sto vi mozete reci o tom mome problemu, da li se to moze izlijeciti putem vjere ili trebam otici kod psihijatra i da razgovaram sa njim o svemu tome. OCAJAN SAM, ne vidim izlaza iz svega toga. Inace, vodim miran i dobar zivot, stanje u porodici i nije bas dobro. Molim vas, ukoliko imate neko rjesenje ili bar savjet da mi pomognete. Mnogo bi vam bio zahvalan.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Haris » Pet Feb 24, 2012 10:49 pm

Esselamu alejkum,

Svaka zahvala pripada Allahu dž.š., Gospodaru svih svjetova, Vladaru Sudnjeg dana.
Neka je selam i salavat na Njegovog miljenika Muhammeda salallahu alejhi we selem.

Glagol "obožavati" je tvorena od riječi "Bog" kao korijena glagola, što znači da pod terminom "obožavanje nekoga" spada u značenje priznavanja Bogom tog nekog/nečeg koga dotični obožava.

Znamo jasno da je Allah dž.š. Jedan Jedini koji se obožava istinski, i koji sudruga nema, nije rodio i rođen nije, i niko Mu ravan nije.
Sva ostala božanstva su lažna božanstva, i vode ka vatri.

Ljepši termin od termina obožavati je voljeti, uživati i sl.
Sad je sve ovisno o tome da li voliš, uživaš, ili stvarno obožavaš.

Sa jedne strane, treba ti vjera, sa druge strane, treba ti psiholog.
Preporučujem da nađeš nekoga ko je u vjeri, a postupa sa ljudima kao psiholog. Znači nije nužno da bude školovani doktor psiholog.

Također bi se trebao provjeriti na rukju jer je moguće da je to utjecaj džina, jer poznato nam je da džini navode čovjeka na razmišljanje o samoubistvu i sličnim negativnim stvarima, pa Allah najbolje zna šta može biti.

Preporučujem za početak da odradiš ovako da bi znali u kojem se pravcu kretati.
Upute su na ovom linku: www.lijecenje-kuranom.com/audio

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Senad5 » Sub Feb 25, 2012 9:03 pm

Selam. Naravno da te smiruje jer te džin pušta na miru kada dođeš na njegov teren gdje oni žive, naime oni vole napuštena mjesta, ruševine, groblja, šume. Ljudi koji su pod džinima vole se osamljivati jer ih onda džin popusti mučiti, a groblje je veoma pusto i mirno mjesto.
Jasno je da imaš problem i toga si svjestan. Moj savjet je da se obratiš nekom učaču rukje kao što je Enes, Nisad ili Ferid. Jer mislim da te je džin puno zaposjeo i nemoj odugovlačiti dok nije kasno.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Pon Feb 27, 2012 10:12 am

Hvala vam na savjetu, snimio sam rukju na računar, pa ću je i preslušati baš kako je navedeno pa ću vam reći reakcije na to.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Uto Feb 28, 2012 2:05 pm

Slušao sam rukju juče i nije bilo nikakve reakcije osim što sam zadrijemao jer sam za vrijeme slušanja rukje zatvorio oči, bilo me je malo strah. Uglavnom, sve je prošlo bez neke vidne reakcije. Shvatio sam da je stvar u mojoj glavi, vjerujem da postoji Bog ali ne vjerujem da postoji šejtan jer vjera i ljubav prema Bogu i Islamu je jača od svega. Sad kad mi naumpadne da radim ono što sam dosad radio samo skrenem misli i mislim na nešto drugo ili počnem učiti ajete iz Kur'ana i neka sura. Mislim da se kod mene radi o opsjednutosti zagrobnim životom, i da sam bio u fazi istraživanja o tome svijetu. Sad radim na terapijama sam sebi kao npr: više šetam, više učim, radim neke aktivnosti i osjećam se bolje.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Haris » Uto Feb 28, 2012 4:42 pm

Pokušaj sa ponovnim slušanjem posebno ujutro oko sabaha, i navečer oko akšama. Nekad nije dovoljno samo jednom da se sluša.
Nekad nije dovoljno ni audio rukju nego se treba otići kod nekog učača da se to bolje pregleda.

Moraš vjerovati da postoji šejtan jer ako vjeruješ u Allaha, vjeruješ i u Njegove Knjige, i vjeruješ da je to Njegov dž.š. govor, a u Kur'anu se na dosta mjesta spominje šejtan i kaže se on vam je otvoreni neprijatelj. Znači dokaz je tu.

Drži se tih terapija svakako.

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Mariam » Uto Feb 28, 2012 5:42 pm

Racionalizacija nevjerovanje u šejtana, jer "ljubav" do Boga i Islama
nadjačava sve je vjerovatno samo i samo ideja koju ti vučeš iz glave.
Ova ideja ne pripada Islamu - i njegovim temeljima pa je i zato deviantna.


Buduči, da si musliman onda znaš, da:

Temelji Islama su:

1.Vjerovanje u Allaha s.w.t.
Ispravan tevhid se grana u tri dijela, gdje se vjeruje u Njegovo jedinstvo,
Njegove atribute i zadnja grana je ibadet Allahu s.w.t. Pritom Allah s.w.t
nije svuda i u svemu, nije energija i nije ljubav.
Ovo je osnova nepoznavanja tevhida.
Ibadet se izražava u unutrašnjosti i spoljašnosti, gdje rad insana uvtrđuje ili odbija
njegove tvrdnje. Puka logika: gladan sam, idem jesti.

Ljudi koji su razvili svoje filozofije, da je dovoljno biti musliman sa "ljubavlju
do Boga" (pritom prikladno zabacili obaveze) nemaju osnove iz tevhida i njihova
ubjeđenja nalikuju na krščansku ideologiju, gdje je osoba spašena sa vjerovanjem
u ljubavlju do Isusa. Helem večina tih ljudi nije nikada uzela ni Kuran da pročita,
jer zasigurno da ga jesu - podlage za takve tvrdnje ne bi imali!

A nije tako!

Allah sw.t. kaže u Kur'anu:

''Reci: 'Ako Allaha volite, mene slijedite, i vas će Allah voljeti i grijehe vam
oprostiti!' – a Allah prašta i samilostan je. Reci: 'Pokoravajte se Allahu i
Poslaniku!' A ako oni glave okrenu – pa, Allah, zaista, ne voli nevjernike.''
(Ali Imran, 31.-32.)

Ovaj plemeniti ajet je glavni sudac svakom čovjeku koji tvrdi da voli Allaha,
dž.š.! Allaha, dž.š., ne voli onaj koji ne hodi Muhammedovim, s.a.v.s., stopama.
Ovaj ajet je iz Kur'ana i jasno i nedvoumno iskazuje, kako se
iskazuje ljubav prema Bogu.


Da napomenem, večina Mekanlija kada se je pojavio Muhamed s.a.w.s je izpunjavala
prve dvije grane tevhida ali nije treču - ibadet. Da je njihovo vjerovanje bilo
pravilno, ne bi bilo potrebe za Muhamedom s.a.w.s i Objavom. Razmisli malo.


2.Vjerovanje u nevidljivi svijet (meleke, džine i šejtane).

Ukoliko odbijaš vjerovanje u šejtana, odbijaš drugi rukn Islama.
U Kur'anu se šejtan spominje na ogromno mjesta! Ogromno.
Kako čemo sad? Negirati i sami Kur'an i Njegove ajete? To direktno
izvodi iz Islama u kufr.

I šejtan im poče bajati da bi im otkrio stidna mjesta njihova, koja su im skrivena bila, i reče: "Gospodar vaš vam zabranjuje ovo
drvo samo zato da ne biste meleki postali ili da ne biste besmrtni bili"; i zaklinjaše im se: "Ja sam vam, zaista, savjetnik iskreni!" (7:20,21)

“Šejtan je, uistinu, vaš neprijatelj, pa ga takvim i smatrajte! On poziva pristaše svoje da budu stanovnici Vatre.”


etc. ovakvih ajeta ima ogromno.

3.Vjerovanje U Allahove s.w.t. poslanike
4. Vjerovanje u Božije objave.
5.Vjerovanje u Sudnji dan.
6.Vjerovanje u kader.

Ima sekta sufija, koji odbijaju vjerovanje u nevidljivi svijet. Posebni su isto i po tome, da neki smatraju da se može sa Bogom saliti u
jednu cjelinu putem zikra. Imam knjigu od Ibn Arebija njihove glavne figure kodkuče. On je tvrdio da je Bog u svemu,
da je Njegova religija ljubav i da kada čovjek spava sa ženom spaja se sa Bogom??? Knjiga se zove
Dragulji Poslaničke mudrosti. Naravno, ova osoba nije obavljala namaza(jer je kao došao to stepena duhovnog
gdje mu ga nije više trebalo) i sa strane islamskih učenjaka proglašena je kafirom.

Ljudi temelju svoje tvrdnje o Bogu na nekim svojim filozofijama sa neosnovnim principom poznavanja tevhida.
Bog je sebe opisao u Kur'anu i dužnosti čovjeka u Kur'anu.

A tvoj dolazak na forum liječenje Kur'anom je fascinantan. Dio tebe dolazi ovamo, po neki lijek jer očigledno
imaš problem i povezuje se sa nenormalnom fascinacijom do grobova. Na kraju zaključuješ, da je
sve produkat tvoje mašte...da Bog možda ipak postoji, ali šejtan sigurno ne? Sve što mogu kazati, dobro
te je smotao. I to toliko, da ni sam ne vidiš.

Učenje jedne audio rukje ne pokazuje ništa. Ja kad sam je prije slušala
zaspala sam kao da padnem u komu u roku od 5 minuta. Nekad me je hvatao samo bijes.
Drugi put sam gubila svijest, treči put mi je dio tijela igrao ili mi nije bio pod kontrolom.
Još uvijek lično največeg efekta je na mene imao namazi čitanje Kur'ana.
Više nego audio rukja.

Ali obično biva kod liječenja ovakvo, čovjek se isprepada, možda mu momentalno našteti
možda ne, i odbija dalje da se bavi sa tim u bilo kojem slučaju. Nekad nesmije, drugi put mu se zgadi.
Ima i takvih ekstrema da najednom zamrze sve što je u vezi Islama i počnu preko noči mjenjati svoje
ubjeđenje i vjeru i pokazuju otvoroenu odbojnost prema Islamu. Ali kako biva, upučuje jedino
Allah s.w.t. i svako je na svom džihadu.

A inače je poznato, da džini nastanjuju pusta mjesta, od groblja, pustinja, velikih precjepa, rupa...nužnicima, neki žive
i u ljudskim kučama.
Nadalje, vidim da su ti osnove tevhida malo pobrkane pa se svakako pozabavi i time da jih usvojiš. Neznanje na nekom
polju je osnova svake zabune.

Selam alejkum.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Sre Feb 29, 2012 9:20 pm

Pokušao sam sa ponovnim slušanjem rukje, ne pokazujem niti jedan navedeni od simptoma koji govori da me je šejtan zaposjednuo.
Čitao sam na internetu, spadam u grupu ljudi na svijetu koji vole da šetaju grobljem. Zajedničko nam je da nas šetnja grobljem umiruje. Smatram da nismo zaposjednuti što šetamo grobljem, sto ljudi sto ćudi, nismo svi isti. Cio život je stao u tu malu crticu koja stoji na spomeniku između godine rođenja i godine smrti. To je zanimljivo i groblje je zadnje mjesto na kojem čovjek leži u ovozemaljskom svijetu.
Izrada sahrana koje sam vršio je bludna radnja za mene, oponašanje više sile, svjestan sam svoje velike pogreške, svjestan sam da to ne smijem više raditi i potrudit ću se. Iako sam to radio u meni postoji veliki dio odgovornosti i straha da me neko ne otkrije. Vi ste prvi koji znate za ovo.
Sad me strah da odem do svojih najmilijih koji nisu na ovom svijetu, jer sam saznao da šejtani baš borave na takvim mjestima. Neću ići sam.
Iskreno, bio sam na par sahrana i nijedna mi se nije svidila jer sam osjećao tugu. Sve je tako tužno i potišteno. Ja to ne volim. Više volim da se veselim i da budem na nekom veselju :)
A svoje šetnje ne znam da li bi da nastavim ili samo da šetam nekim drugim mjestima. Bez obzira život će me opet odvesti na groblje, morat ću ići tamo.
Ostalo je još samo da vam se zahvalim, pa vam se ovim putem i zahvaljujem. Allah vas nagradio. Essellamu alejkum ve rahmetulah.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Senad5 » Čet Mar 01, 2012 11:20 am

Esselamu alejkum Bosančeros21, :D
Tražiš hitno pomoć i potom ignorišeš tu pomoć jer si tražio da neko stručan potvrdi da nemaš problema sa džinima. Zato si i išao na kafirske sajtove gdje su te razuvjerili i ubijedili da je normalno obožavati groblja. Kod njih je sve normalno, dok je kod nas normalno samo što nije protiv Islama.
Pokušao sam sa ponovnim slušanjem rukje, ne pokazujem niti jedan navedeni od simptoma koji govori da me je šejtan zaposjednuo.
Rukju trebaš slušati ujutro i navečer, barem 15 dana bez prekida. Nećeš pokazati reakcije od jednog slušanja rukje jer džini mogu dugo trpiti učenje rukje, posebno u tvom slučaju gdje su te savladali i natjerali protiv volje da obožavaš groblja.
Imaš sličan problem kao jedan moj rođak koji je imao sihr koji ga je vukao svaku noć da spava na mezarju. A nemate jaku volju da im se oduprete.
Čitao sam na internetu, spadam u grupu ljudi na svijetu koji vole da šetaju grobljem. Zajedničko nam je da nas šetnja grobljem umiruje. Smatram da nismo zaposjednuti što šetamo grobljem, sto ljudi sto ćudi, nismo svi isti.
Pogrešno smatraš. Ali na tebi je hoćeš li se boriti protiv džina koji te opsjedaju ili ćeš im se prepustiti. Slušao si jednom rukju gdje su te uspavali i misliš da nemaš nikakve reakcije i zato si odustao. To što si zaspao iliti pao u trans od rukje je velika reakcija i dokaz da si opsjednut džinima šejtanima koji te tjeraju u širk obožavanja groblja.
Zatim su te poslije prve rukje malo popustili mučiti, pa se sad osjećaš bolje i misliš da je sve bilo slučajno ili neka faza u životu. To je sve da bi te anamoni ubijedili da prekineš slušati rukju, da šejtan ne postoji i da si normalan. Ali dokle će to trajati jer sledeći put kad te zaposjednu možda ćeš se kao moj rođak početi svako jutro buditi spavajući po mezarju i grleći nišane.

Mlad si i odbijaš savjete koji ti ne gode, ali na tebi je da li hoćeš da se riješiš svog problema ili da li želiš da ga legalizuješ i da živiš sa njim u miru. Džini su lukavi i tvoj primjer pokazuje kako se igraju sa tobom kao djeca sa loptom.
Izrada sahrana koje sam vršio je bludna radnja za mene, oponašanje više sile, svjestan sam svoje velike pogreške, svjestan sam da to ne smijem više raditi i potrudit ću se. Iako sam to radio u meni postoji veliki dio odgovornosti i straha da me neko ne otkrije. Vi ste prvi koji znate za ovo.
Što je bilo prošlo je. To nije bila tvoja volja da obožavaš groblja već su te džini na to tjerali, ali na tebi je hoćeš li im se oduprijeti ili ne. Radio si ono što oni hoće i tada bi te popustili mučiti. Sad su te opet pustili mučiti da bi prestao slušati rukje. Nastavi slušati rukju ujutro i navečer za 15 dana i vidjećeš hoće li biti novih reakcija. Pored toga svaki dan slušaj suru Jasin jer u tvom slučaju gubitka voljene osobe, velikog naricanja, obožavanja groblja i negiranja džinskih šejtana: ova se sura mora slušati da bi osjetio potpuno izlječenje. Prvih 12 ajeta sure Jasin se uči u rukji, ali u tvom slučaju dobro je kompletnu suru da slušaš radi lijeka i da pratiš značenje radi upute.
Javi se opet za određeno vrijeme ako želiš sebi potpuno izlječenje. Da te Allah uputi i ojača.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Čet Mar 01, 2012 11:30 am

Senad5 napisao:Esselamu alejkum Bosančeros21, :D
Tražiš hitno pomoć i potom ignorišeš tu pomoć jer si tražio da neko stručan potvrdi da nemaš problema sa džinima. Zato si i išao na kafirske sajtove gdje su te razuvjerili i ubijedili da je normalno obožavati groblja. Kod njih je sve normalno, dok je kod nas normalno samo što nije protiv Islama.
Pokušao sam sa ponovnim slušanjem rukje, ne pokazujem niti jedan navedeni od simptoma koji govori da me je šejtan zaposjednuo.
Rukju trebaš slušati ujutro i navečer, barem 15 dana bez prekida. Nećeš pokazati reakcije od jednog slušanja rukje jer džini mogu dugo trpiti učenje rukje, posebno u tvom slučaju gdje su te savladali i natjerali protiv volje da obožavaš groblja.
Imaš sličan problem kao jedan moj rođak koji je imao sihr koji ga je vukao svaku noć da spava na mezarju. A nemate jaku volju da im se oduprete.
Čitao sam na internetu, spadam u grupu ljudi na svijetu koji vole da šetaju grobljem. Zajedničko nam je da nas šetnja grobljem umiruje. Smatram da nismo zaposjednuti što šetamo grobljem, sto ljudi sto ćudi, nismo svi isti.
Pogrešno smatraš. Ali na tebi je hoćeš li se boriti protiv džina koji te opsjedaju ili ćeš im se prepustiti. Slušao si jednom rukju gdje su te uspavali i misliš da nemaš nikakve reakcije i zato si odustao. To što si zaspao iliti pao u trans od rukje je velika reakcija i dokaz da si opsjednut džinima šejtanima koji te tjeraju u širk obožavanja groblja.
Zatim su te poslije prve rukje malo popustili mučiti, pa se sad osjećaš bolje i misliš da je sve bilo slučajno ili neka faza u životu. To je sve da bi te anamoni ubijedili da prekineš slušati rukju, da šejtan ne postoji i da si normalan. Ali dokle će to trajati jer sledeći put kad te zaposjednu možda ćeš se kao moj rođak početi svako jutro buditi spavajući po mezarju i grleći nišane.

Mlad si i odbijaš savjete koji ti ne gode, ali na tebi je da li hoćeš da se riješiš svog problema ili da li želiš da ga legalizuješ i da živiš sa njim u miru. Džini su lukavi i tvoj primjer pokazuje kako se igraju sa tobom kao djeca sa loptom.
Izrada sahrana koje sam vršio je bludna radnja za mene, oponašanje više sile, svjestan sam svoje velike pogreške, svjestan sam da to ne smijem više raditi i potrudit ću se. Iako sam to radio u meni postoji veliki dio odgovornosti i straha da me neko ne otkrije. Vi ste prvi koji znate za ovo.
Što je bilo prošlo je. To nije bila tvoja volja da obožavaš groblja već su te džini na to tjerali, ali na tebi je hoćeš li im se oduprijeti ili ne. Radio si ono što oni hoće i tada bi te popustili mučiti. Sad su te opet pustili mučiti da bi prestao slušati rukje. Nastavi slušati rukju ujutro i navečer za 15 dana i vidjećeš hoće li biti novih reakcija. Pored toga svaki dan slušaj suru Jasin jer u tvom slučaju gubitka voljene osobe, velikog naricanja, obožavanja groblja i negiranja džinskih šejtana: ova se sura mora slušati da bi osjetio potpuno izlječenje. Prvih 12 ajeta sure Jasin se uči u rukji, ali u tvom slučaju dobro je kompletnu suru da slušaš radi lijeka i da pratiš značenje radi upute.
Javi se opet za određeno vrijeme ako želiš sebi potpuno izlječenje. Da te Allah uputi i ojača.


Hvala ti Senade, uradiću onako kako si rekao pa ću se javiti kroz nekoliko dana. :)

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Mariam » Čet Mar 01, 2012 2:35 pm

Mene više zanima, šta te je tjeralo da to činiš? Jer si u kontradikciji sam sa svojim tvrdnjama, znači tvrdiš jedno a onda drugo?
Nemože biti da,

Posto u mom selu gdje zivim sahrane nisu toliko ceste, ja pravim vlastite sahrane, i uzivam u tome.

i

To sve sto radim je zagorcalo moj zivot...

pa onda,

Iskreno, bio sam na par sahrana i nijedna mi se nije svidila jer sam osjećao tugu.

Šta je ovo? Ovo su sve tvrdnje nadovezane jedna na drugu, koje nemaju ni najmanjeg smisla? Stani malo i razmisli o
tome što pišeš. Kako mijenjaš svoja mišljenja iz dana u dan.

Ne može ti jedna stvar predstavljati smiraj i užitak, onda ti zagorčavati život i praviti tugu? Nešto tu nije ok.
Več tvoj osječaj stida na to što si pravio, ukazuje da moralni osječaj iznutra tebe govori ti da to što činiš
je pogrešno. Kao da su u tebi dvije osobe, jedna uživa u tom činu - a drugoj se gadi.


Ova opsesija mi naliči na ovisnost, a ovisnosti mogu biti razne. Od ovisnosti alkoholom, do ovisnosti
zaljubljenika, ovisnost od droge, spolnog opčenja itd.

Sihir je posebno stanje i napravljen je sa ciljem štetenja osobi, ne možemo sada reči ako netko siluje
žene da je pod dejstvom sihira?? Ali zasigurno možemo reči, da je pod dejstvom šejtana. To su dva različita pojma. Nije za SVE radnje
u životu odgovoran sihir, a ukoliko se osoba povede za šejtanskih prohtjevima dolazi do čudnih i raznih opsesija u životu. Borba protiv šejtana kojeg svaka osoba ima uz sebe, pa onda borba protiv sihira su sasvim dva različita pojma! Ovo dvoje ne treba miješati.
Svrha magije je svakako nanošenje štete osobi radi mržnje i zavidluka, a svrha šejtana je upropastiti insana i odaljiti ga od Allaha s.w.t.

Svaka osoba koja neobavlja namaza je sigurno, sigurno pod dejstvom šejtana i nije zaštičen od njegovih spletki i štete
koju nanosi na osobu!

Unatuč tome, kad ti se ovo kaže odbijaš da vjeruješ da šejtan uopšte postoji.

Šta si radio, radio si, kani se toga i ne čini te radnje više. Ljudi svašta rade iz vlastitog neznanja.
Ja ti savjetujem kao prvo da obavljaš svoje dužnosti kao musliman, elhamdullilah kad čovjek nema problema
sa sihirima, ali absolutno svaki čovjek se bori sa svojim šejtanom! Imao sihire ili ne. Tako da izbjegaji to, mlad si još
zabavi se drugim stvarima kao što si pisao več.

Po grobovima borave samo sihirabzi i šejtani jer su napuštena i nečista mjesta.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Senad5 » Pet Mar 02, 2012 11:00 am

Kao da su u tebi dvije osobe, jedna uživa u tom činu - a drugoj se gadi.
Esselamu alejkum,
Evo si dobro primjetila. Mislim da je djelimično posjednuće džina u njegovom slučaju. Nekad dođe sebi i shvata da to što radi nije normalno, a nekad ga preuzme i jače je od njega. Nije on kriv i koliko vidim trudi se i bori se protiv toga, a Allah pomaže svakom nevoljniku kad se obrati za pomoć.

27.62. Onaj koji se nevoljniku, kad Mu se obrati, odaziva, i koji zlo otklanja
i koji vas na Zemlji namjesnicima postavlja. – Zar pored Allaha
postoji drugi bog? Kako nikako pouku vi da primite! –


Kad je posjednuće džina u pitanju, džin u potpunosti ili privremeno preuzima osobu i nameće joj svoju volju i misli, za što žrtva smatra da su te misli i volja zapravo njeni, jer džin tada prestane mučiti kako bi je ubijedio da čini nešto što on, t.j taj džin želi. Vjerovatno nije sihr u pitanju, već je slučajno udario na džine. Ko što bi naš narod u nekim dijelovima BiH rekao: Nagrajsao je. Nije uvijek u pitanju sihr. Većina slučaja džinskog posjednuća žrtve nisu sihr i lako se liječi.

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Mariam » Pet Mar 02, 2012 12:53 pm

Svaka osoba koja ne obavlja namaza i zikra je 100% izložena šejtanskom utjecaju i njegovim došaptavanjima. Imaš onda ljudi koji se odazovu ovome pa postanu ljudski šejtani, pa kako se kaže:
A ko šejtana, umjes­to Allaha, za zaštitnika prihvati, on ce doista propasti!" (4:119)

Život bez namaza i zikra je kao kuča bez prozora i vrata kroz koju vjetar puše. Ovo je razjašnjeno več kroz to, da džini u opsihrenom izgube snagu došaptavanja i pravljenja depresije - a ostaju fizičke reakcije (nus pojava liječenja). Onda naravno, ko se povede za šejtanskim došaptavanjem, to mu se usadi u srce, tu ostane,polako ga zaokupira i želja se sve veča. Kad je želja veča, dolazi do reakcije i akcije: počne se obožavati ta star i osoba je gotova. Čini sve da do stvari dodje. Njegov problem nije toliko stravičan, posebno ako bi se recimo testirao uzastopno 7 dana pa ne bi osjetio ništa. Kad je sihir reakcije su tu odma i zna se.

Islam, bolje rečeno namaz uspijeva u korijenu reformirati osuđene zločince...ali bez namaza nema ništa. Nema pshičičke stabilnosti, zlatne sredine, nema neopterečenog života.

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Pet Mar 02, 2012 10:20 pm

Nije on kriv i koliko vidim trudi se i bori se protiv toga, a Allah pomaže svakom nevoljniku kad se obrati za pomoć.
Trudim se i zasad mi dobro ide.
Kako da to opišem, vrte mi se po glavi neke slike sa sahrana, u tom trenu mi srce ubrzano počne kucati, nešto se dešava u mom tijelu. Baš tad počnem učiti sure En-nas, proučim tri puta puhnem niz tijelo i već se osjećam bolje. U zadnjih par dana otkucaji srca su manji i osjećam da se smiruje. :D

Vjerovatno nije sihr u pitanju, već je slučajno udario na džine.
Kako da se zaštitim od džina?
Ko što bi naš narod u nekim dijelovima BiH rekao: Nagrajsao je.
Gdje sam mogao nagrajsati?
Da li postoji neka amajlija koju bi nosio i kako bi se zaštitio od džina ili postoji neka druga metoda, da se okrenem zikru?

Bosanac-21
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Čet Feb 23, 2012 10:55 pm

Re: HITNO MI POMOZITE

Post od Bosanac-21 » Pet Mar 02, 2012 10:33 pm

Ne može ti jedna stvar predstavljati smiraj i užitak, onda ti zagorčavati život i praviti tugu? Nešto tu nije ok.
Znam da nije okej.

Več tvoj osječaj stida na to što si pravio, ukazuje da moralni osječaj iznutra tebe govori ti da to što činiš je pogrešno. Tako je.
Kao da su u tebi dvije osobe, jedna uživa u tom činu - a drugoj se gadi. Da.

Odgovori