sta uraditi sa hamajlijom

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

sta uraditi sa hamajlijom

Post od sara23 » Uto Feb 21, 2012 1:35 pm

tek sam se prijavila na ovu stranicu i iskreno receno, ne znam kako da zapocnem. imam 20 godina i svaki dan mi je sve tezi zivot i imam sve vise problema. posto sam jedinica, moja majka nema kud nije isla samo da mi trazi pomoc. nemam vise volju za zivotom i nista mi ne ide. prije nekog vremena ona je cula za jednog duhovnog iscjelitelja i jedva me je nagovorila da podjem s njom kod njega. medjutim tamo se nije nista posebno desavalo, dao mi je hamajliju (i naplatio je 50KM) koju je rekao da naljepim na svoju sliku kod kuce, to sam tek ucinila prosle sedmice u ponedeljak i jucer sam je odljepila iz tog razloga, sto sam citala na internetu kako jedna cura/zena pise o tom covijeku odnosno njegovim "tretmanima". sad je moje pitanje, sta da uradim s tom hamajlijom. ne zelim vise da je drzim u kuci, jer sam i primijetila da sam u to 7 dana bila uzasno nervozna, ukocilo mi se tijelo kad sam sijela za volan sto se inace nije desavalo, mada sam pocetnik sta se tice voznje. molim vas za odgovor i da li je moguce da vas pitam jos neke stvari. hvala. Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od Haris » Uto Feb 21, 2012 3:45 pm

Esselamu alejkum,

Što se tiče hamajlije, prouči bismillu i spali je negdje gdje niko ne hoda da se ne bi gacalo po peplu što ostane. Možeš još učiti Felek i Nas dok to radiš.

Što se tiče ostalih pitanja, bujrum, tu smo na raspolaganju.

sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od sara23 » Uto Feb 21, 2012 3:53 pm

hvala na odgovoru, citala sam u nekom drugom forumu da se to ne spaljuje nego baca u vodu sad nisam sigurna sta bi bilo pametno uraditi ipak ne zelim da se "igram" sa takvim stvarima. previse se plasim toga i u zadnje vrijeme pogotovo.

ne znam kome bi mogla da se obratim da mi otkloni to jer kako sam vec napisala u svojih 20 godina sam prosla dosta stvari i imala dusmana na svakom koraku tj. imam ih i sad. kako da se stitim toga?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od Enes » Uto Feb 21, 2012 4:00 pm

zapiliti, bacanje niz vodu olaksava onom tko je napravio hamjaliju, paljenjem-ako je posalo dzine sa njom, njemu stetu nanosi a voda to sporije i ''bezbolno'' unistava.

sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od sara23 » Uto Feb 21, 2012 4:06 pm

hvala Vam u svakom slucaju, odma sutra cu to da uradim.

koji hodza bi mi mogao pomoci, pravilnim putem a ne hamajlijama i paljenjem neceg i sta ja znam sta mi sve nisu govorili mada vecinu toga nisam ni uradila jer sam znala da nije pravilno samo eto ovaj zadnji je uporan bio pricom svojom mojoj mami kako moze tako da mi pomogne i da me lijeci na daljinu sto ja i ne zelim da uradi i to sam mu rekla sad hoce li on da radi protiv moje volje, ne znam.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od Haris » Uto Feb 21, 2012 10:01 pm

Dobro je što si to u početku skontala i odbacila, jer kako se prenosi hadisom da je hamajlija širk.
Kada insan nosi hamajliju, on vjeruje da mu ona pomaže, a ko je Pomagač do Allah?

Samim time, na neki način ravna se jačina Allaha dž.š. u pomaganju i te hamajlije.

Što se tiče efendije, ovisno od toga gdje se nalaziš možeš da biraš..

Zavidovići - Enes
Zenica - Almin
Čini mi se Gračanica - Nisad
Sarajevo - Abdurezak

sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od sara23 » Uto Feb 21, 2012 10:20 pm

Hvala puno na odgovorima, nadam se da cu sto brze moci posijetiti nekog od njih, predugo vec lutam trazeci pomoc ali se nadam boljem.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od Haris » Sre Feb 22, 2012 2:40 pm

Evo jedan koristan video po pitanju hamajlije:


sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od sara23 » Sre Feb 22, 2012 5:12 pm

evo upravo sam pogledala video, hvala i na tom.

Zemlja
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 9:25 pm

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od Zemlja » Sub Mar 10, 2012 3:44 pm

sara23 imenuj tog covjeka i reci nam sta je pisalo u hamajliji.

sara23
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Pon Feb 20, 2012 1:18 pm

Re: sta uraditi sa hamajlijom

Post od sara23 » Ned Mar 11, 2012 5:28 pm

imenovati necu nikog i ne znam sto bi. a sta je pisalo, nisam gledala a i da jesam ne razumim se toliko u to da bi znala.

Odgovori