Pitanje za Enesa.

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa.

Post od Haris » Pon Maj 28, 2012 10:20 pm

Esselamu alejkum,

Pitanje je namijenjeno Enesu, ali uzet ću za pravo da odgovorim.
Kao prvo, ne postoji nadnaravna osoba koja može nešto da vidi, šta je bilo. Takav keramet je dat Poslaniku s.a.w.s. i Poslanicima a.s. Postoje neki ljudi evlije kojima su date neke slične mogućnosti, ali takvih rijetko da ima, a možda i nema danas. A i ako ima, čisto sumnjam da je to neka nena sa sela.
Ukratko, postoje ljudi koji rade sa džinima i koji im donose informacije o bolesnicima. Jer kako će ona znati informacije, ko je, kada, i gdje..

To je jedna opcija.

Druga opcija je da džinni vole slagat. Pa tako i da progovori džin iz osobe, može slagati da bi zavadio osobu sa nekim ljudima, u vašem slučaju sa strinom, pa onda tu možemo odbit 50%.
Dalje, ne treba nam se svijet vrtit oko toga ko je napravio, kako i gdje, nego se trebamo okrenut Allahu dž.š. iskreno i prihvatit Njegovu odredbu kao takvu, i shvatiti da je to iskušenje, te od nas traži da se promijenimo i prihvatimo vjere.
Na kraju šta imamo od toga ako znamo ko je. Hoćemo li i mi njemu isto napravit? Hoćemo li ga prijavit policiji? Šta ćemo?

Zbog toga se ne treba zanimat tim nebitnim stvarima, nego postavit stvari između Gospodara našeg i nas. Te shvatit da je i to kao vid iskušenja i kao vidi ibadeta. Tu je otpalo ovih drugih 50%.

Tako da nam ostaje 0% zanimanja za strinu i kafu..

Nadam se da sam pojasnio koliko toliko.

brigadir
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 8:40 am

Re: Pitanje za Enesa.

Post od brigadir » Uto Maj 29, 2012 8:59 am

hvala,nemislim nista da se svetim,ali jako je bitno znati ko ti je pokusao unistiti zivot,kako bi inace se drugi put spasio i cuvao takvih osoba,doveo bi ih u svoju kucu,otiso bi ponovo kod nje itd i na taj nacin se izlagao opasnostima,ja znam da joj je dzin to rekao,a ona kaze da je to znala i prije nego joj je on rekao,e sada dali je znala zato sto joj je dragi Bog dao takvo nesto ili je poslala svoga dzina da to provjeri,samo ON zna pravu istinu,ono sto ja znam je da je ona meni pomogla ma usudit cu se reci uz Boziju pomoc zivot spasila,a zauzvrat nije trazila nista materijalno osim da nas sve ALLAH nagradi te da je njoj dovoljna nagrada to sto je u Bozije ime i za njegovo zadovoljstvo pomogla jednom robu,i tako je i bilo mnogo puta idemo po ucenu vodu,ulje itd,ja sam za ozbiljno uzeo to sta je rekla od koga je to,ali ostavljam i mogucnost da nije bas tako a i starh me da nepravedno raskinem rodbinsku vezu jer samo dragi ALLAH zna ko je to napravio,uglavnom zena kaze da je to istina kao sto je istina da ona postoji tu na svjetu dog ja gledam u nju i razgovaram sa njom.... jos da dodam da to nije nena sa sela ako je uopste bitno selo ili grad i ako je bitno dali je to nena ili neki mladic poput enesa,radi se o zeni koja ima 45 god bliznjoj rodici hafiza cajlakovica iz zenice

kenan79
Stari član
Postovi: 305
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 11:22 am

Re: Pitanje za Enesa.

Post od kenan79 » Uto Maj 29, 2012 12:52 pm

Haris napisao:Esselamu alejkum,

Pitanje je namijenjeno Enesu, ali uzet ću za pravo da odgovorim.
Kao prvo, ne postoji nadnaravna osoba koja može nešto da vidi, šta je bilo. Takav keramet je dat Poslaniku s.a.w.s. i Poslanicima a.s. Postoje neki ljudi evlije kojima su date neke slične mogućnosti, ali takvih rijetko da ima, a možda i nema danas. A i ako ima, čisto sumnjam da je to neka nena sa sela.
Ukratko, postoje ljudi koji rade sa džinima i koji im donose informacije o bolesnicima. Jer kako će ona znati informacije, ko je, kada, i gdje..

To je jedna opcija.

Druga opcija je da džinni vole slagat. Pa tako i da progovori džin iz osobe, može slagati da bi zavadio osobu sa nekim ljudima, u vašem slučaju sa strinom, pa onda tu možemo odbit 50%.
Dalje, ne treba nam se svijet vrtit oko toga ko je napravio, kako i gdje, nego se trebamo okrenut Allahu dž.š. iskreno i prihvatit Njegovu odredbu kao takvu, i shvatiti da je to iskušenje, te od nas traži da se promijenimo i prihvatimo vjere.
Na kraju šta imamo od toga ako znamo ko je. Hoćemo li i mi njemu isto napravit? Hoćemo li ga prijavit policiji? Šta ćemo?

Zbog toga se ne treba zanimat tim nebitnim stvarima, nego postavit stvari između Gospodara našeg i nas. Te shvatit da je i to kao vid iskušenja i kao vidi ibadeta. Tu je otpalo ovih drugih 50%.

Tako da nam ostaje 0% zanimanja za strinu i kafu..

Nadam se da sam pojasnio koliko toliko.
Ja vec duze vrijeme cekam da Enes odgovori na ovo postavljeno pitanje http://www.lijecenje-kuranom.com/forum/ ... 607#p14607, cak sam ga ganjao i na FB ali covjek se valjda zabavio malinama. :D Sad ce on mene nalijepiti ko da gledam. Znam ja da Enesu treba i vremena i odmora i inspiracije, pa mu nikako ne zamjeram.

Sto se tice Aise, licno sam isao sa mamom kod nje i naravno sve je bilo kako je i Altair naveo u svom postu, zena kao zna ko je napravio, ako pitas i za ime, reci ce, pa mi je to bilo sumnjivo. Procitavsi knjigu Kur'anska hamajlija od Almina Omerasevica shvatio sam da ima mnogo stvari koje su sumnjive kod Aise iz Nemile. Isao sam kod nje radi mame, jer joj mama slijepo vjeruje i nakon mnogo razgovora sa majkom nisam uspio da je ubijedim da ne bismo trebali ici kod nje. Svjedok sam da su se mnoge stvari popravile nabolje od kad smo joj i otisli, mnogo toga je kod nje ispravno, ali neke su stvari ipak sumnjive. Zena opet ne pita za imena ni majki ni oceva, ne nagovara ljude da nesto rade suprotno vjeri, potice na ucenje dova, Kur'ana, na obaveznost obavljanja namaza i td. Jednom je pricala da je odbila djevojku koja je otvoreno rekla da ne obavlja bes vakat i da nece vjerovatno, ali joj treba pomoc, jer ima nekih problema.

Jednom prilikom kad smo majka i ja posjetili Aisu, ja sam je pitao kako to ona zna da li u nekome ima dzin, a da iz te osobe isti ne progovori, pa se Aisa pozvala na Kur'anski ajet kojeg ja ne znam, ali cu pokusati parafrazirati: Kad Allah zavoli nekog svog roba da mu podari da vidi drugacije i bolje ili vise od ostalog svijeta. Nesto u tom smislu. Pa veli, nju je Allah zavolio, pa sad vidi kad ima neki hajvan u insanu. Naravno nisam bio tim odgovorom zadovoljan, ali nisam isao dalje. Mozda sam trebao, ali nisam bio u stanju da idem dalje. Malo sam bio srdit, a htio sam to prikriti, pa sam osaburio da ne bih izazvao nesto sto ne treba. Nije mi naumpalo da je pitam kako to ona zna za nekoga da li ima dzina u sebi, a ko nije pred njom, jer je konkreno za neke meni bliske ljude rekla da "imaju nesto pri sebi" ili da neko drugi "nema nista". Interesantno je da kad joj se postave takva pitanja, prvo malo zastane i zamisli se, pa onda dadne odgovor.

Eto mozda neko bolje upucen u ovu tematiku bolje zna i odgovori, dok Enesu sazriju maline. :D

Mariam
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:58 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od Mariam » Uto Maj 29, 2012 5:28 pm

Došaptavanjem ili unutarnjim glasom. Mentalnim slikama. Ljudi misle da je to dar. Ne, ustvari je to šejtan podstanar. Tako znaju za te "skrivene" radnje drugih. Neki odredjeni broj opsihrenim ima vizije budučih dogadjaja. Neki se ostvare, neki ne. Džini osluškuju na nebesima i prenose vijesti medjusobno. Veoma su brzi.

Dokaz za ovo je u samom Kur'anu. Veliki je bio znak naprimer kada je Objava silazila i kada su se granice nebesa veoma dobro čuvale. Džini su znali da se nešto veoma važno zbiva, pa su se razišli brzinom po dunjaluku da vide šta je u pitanju.

8. i mi smo nastojali da nebo dotaknemo i utvrdili smo da je moćnih čuvara i zvijezda padalica puno;
9. i sjedili smo okolo njega po busijama da bismo što čuli, ali će o­naj, ko sada prisluškuje, na zvijezdu padalicu koja vreba naići; Sura Džini 8-9


Ljudi misle da su nadareni sa vizijama i da su evlije, pa da pričaju sa melekima ili nekim drugim Allahovim "stvorenjima svjetlosti". Pa onda mu počnu šejtani davati neke uvjete, da pravi žrtve u njihovo ime itd. Da se prikloni svome "meleku", da ga obožava da mu dadne još bolje "vizije" i hajr.
Allah o ovome kaže:

40. A na Dan kad ih sve sabere, pa meleke upita: "Zar su se ovi vama klanjali?"
41. oni će odgovoriti: "Hvaljen neka si, Ti si Gospodar naš, između nas i njih nije bilo prijateljstva; oni su se džinnovima pokoravali i većina njih je vjerovala u njih." Sura Saba


Džini ne poznaju ne gajba, ne budučnosti. Sve što znaju, znaju pomoču osluškivanja i prenošenja vijesti. Znači što je Allahova odredba da se desi, zaista če se desiti.

Kur'an kaže:
A kad smo odredili da umre (Sulejman a.s), crv koji je bio rastočio štap njegov-upozorio ih je da je umro, i kad se on srušio, džini shvatiše da ne bi na muci sramnoj ostali da su budučnost prozreti mogli. Sura Saba

To je sve sa ciljem šejtanske obmane i strovaljenjem insana u džehenem. Džini koriste manipulaciju nad ljudima koji jih (znajuči/neznajuči) slijede pomoču informacija (koje tobože) posjeduju. Upravo uplitanjem laži u istinu pokušaju uticati na čovjeka - i na njegove odluke (ima hadis koji prenosi Aiša kada je upitana o džinskom prenošenju vijesti - poguglaj). Svi sihirbazi su isti na ovom spisku. Oni koji proriču, bioenergetičari, zapisičari, pa i ljudi koji tvrde da su poslanici i da imaju vizije, razne čudne kundalini joge itd. Isti ljudi - drugčije metode. Samo je Sulejman a.s imao odredjene džine pod komandom. Niko više ikada, ni nikada da bi mi znali od Poslanika i predaje. A kamoli od ljudi - običnih.

A kako može netko samo znati da je čovjek opsihren bez pregleda, ukoliko ga sam džin ne obavijesti? Mi nismo u stanju da vidimo - kako ta osoba čini ibadet pa da li je zato neki "evlija". Možemo samo ocijeniti njeno djelovanje kod liječenja. Ovo je moje mišljenje. A Allah najbolje zna.

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od cvijet88 » Sre Sep 10, 2014 9:49 am

Ta osoba ne lijeci ispravo(znam iz pouzdanih izvora), toliko od mene----selam

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od visegrad_1 » Sre Sep 10, 2014 12:59 pm

Eselamu alejkum zavidan skrt nikad nece uspijet nikad to se odnosi cvijet na tebe tvoje je srce crno nek te Alllah dz uputi kazes da si isla na fax tuzno je to

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od cvijet88 » Sre Sep 10, 2014 1:45 pm

zalosno je to kad se tebi citav zivot svodi na kometarisanje drugih ko je kakav a to samo Allah dz
s. zna najbolje pa tesko tebi kad ni na osnovu cega sudis o drugima....tebe definitvno treba bannovat sa ove stranice jer nista korisno koliko ja vidim ne iznosis...da nas Allah dz.s. sacuva...Amin

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od visegrad_1 » Sre Sep 10, 2014 3:16 pm

Selam alejkum tvoje srce crno velis da me banujes sto ti kazem istinu jesam te pito za ucaca kojem si isla I nisi mi htijela napisati njegov broj ti vidi moje postove odakle si ti jesil iz visegrada istocna bosna da te Allah dz uputi

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od cvijet88 » Sre Sep 10, 2014 8:51 pm

mah ne bi da se raspravm beveze sta ti znas sta je istina...a sta ti imam ja davar neciji broj zar nisi dosad mogao naci btoj nekog ucaca ovdje na forumu od kad si nekog ko je s tvojih krajeva jer ovaj sigurno nije nit ja mogu bez pitanja tudji broj dijeliti po forumima ipak to je prije svega stvar osnovne kulture...selam da i tebe uputi na pravi put Allah dz.s.

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od visegrad_1 » Čet Sep 11, 2014 5:45 am

Selam da te uputi Allah dz vidise da si iz istocne bosne da mozete do Allah dz bi dosli I nj jega prevarali znas ti onaj ajet ko spasi jednog covijeka od dusevne ili fizicke bolesti ko da je spasio cio svijet a kad nepomognes ko da si cio svijet unistila I pricas mi o diplomi znas uzmi diplomu tu sto su tu dali uzmi I udaraj ga po glavi tog profu daj mi adresu gdje si isla da odemI baci tu diplomu kad sam bio van bosne mislio sam da braca selefi rade lose ali kad sam doso I vidio od vas treba bijezat koji ste vi negativci

cvijet88
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Avg 24, 2014 12:12 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od cvijet88 » Čet Sep 11, 2014 8:01 am

Suvisno je s tobom i zalaziti u bilo kakvu raspravu...Boze sacuvaj...

visegrad_1
Mlađi član
Postovi: 82
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 4:04 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od visegrad_1 » Čet Sep 11, 2014 10:08 am

Nikad nece uspijet skrtica Allah dz kaze sta vas je dovelo u vatru a.oni ce reci nismo nemocnog nahranili e danas .nemas nista piti osim kljjucal vode

Islam u srcu i duši
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Sep 19, 2014 10:23 am

Re: Pitanje za Enesa.

Post od Islam u srcu i duši » Pet Sep 19, 2014 11:57 am

selam.interesuje me moze li se odci vama u zavidovice i kako da se dogovvorimo.par puta suprug vas je zvao ali bezuspjesno. :?:

maslina
Mlađi član
Postovi: 85
Pridružio se: Sub Avg 24, 2013 7:09 pm

Re: Pitanje za Enesa.

Post od maslina » Pet Sep 19, 2014 1:33 pm

biti uporan ako se Enes ne javi odmah. moguce da u trenu kada zoves radi ili slicno. zoves dok ga ne dobijes.

Islam u srcu i duši
Posmatrač
Postovi: 7
Pridružio se: Pet Sep 19, 2014 10:23 am

Re: Pitanje za Enesa.

Post od Islam u srcu i duši » Pet Sep 19, 2014 5:01 pm

maslina napisao:biti uporan ako se Enes ne javi odmah. moguce da u trenu kada zoves radi ili slicno. zoves dok ga ne dobijes.
ok hvala

Odgovori