DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od AishaAlisa » Pon Mar 04, 2013 6:21 pm

slavuj napisao:selam sestro ,da te allah nagradi sto se brines za prijateljicu,meni je poznat jedan slucaj kod poznatog ucaca rukije u bosni,da je ucio rukiju dvijema sestrama,bez mahrema,,znaci mozes ti s njom il neko od njene rodbine-sestara,da ode mislim da tu nema nikakve zamjerke-allah najbolje zna da joj allah olaksa i ucvrsti je na pravom putu amin

Amin we ijjake! Tu smo da pomazemo jedni drugima :)

Nadam se da nije problem da mi kazete ime tog ucaca. Ukoliko je ovako problem, zamolila bih da to uradite privatnom porukom...
Es selamu alejkum!

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od slavuj » Pon Mar 04, 2013 7:55 pm

selam sestro ma nije problem,jedne prilike kad sam bila na rukiji kod enesa beganovica-dosle su dvije sestre na rukiju,a snjima nije bio ni jedan muskarac,,a cula sam da je i kod mahmuta karalica isto se moze doc bez mahrema,,a kolko je mahmut karalic ispravan neznam,ima vjerovatno tu na forumu neko ko ce ti o njemu dati vise informacija dali je ispravan il ne-selam

AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od AishaAlisa » Pon Mar 04, 2013 8:04 pm

slavuj napisao:selam sestro ma nije problem,jedne prilike kad sam bila na rukiji kod enesa beganovica-dosle su dvije sestre na rukiju,a snjima nije bio ni jedan muskarac,,a cula sam da je i kod mahmuta karalica isto se moze doc bez mahrema,,a kolko je mahmut karalic ispravan neznam,ima vjerovatno tu na forumu neko ko ce ti o njemu dati vise informacija dali je ispravan il ne-selam
Da te dragi Allah nagradi! Reci cu jjoj i pokusat cu naci broj telefona.
Da to sto prije rijesimo, s Bozijom pomoci.
Da li su u Sa oni ili...?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Haris » Uto Mar 05, 2013 8:54 pm

Enes je iz Zavidovića, broj možeš naći na dnu stranice tamo početne, mimo foruma.
Ima Almin Omerašević iz Zenice, broj moooožda ima negdje zabačen na forumu.
Ima Nisad iz Gračanice (ja mislim, uvijek brkam), i njegov broj ima tu negdje.

Sad bujrum, kako ti se sviđa :D

@slavujka, treba da znaš da su članovi ovog foruma isključivo ljudi koji slobodnom voljom posjećuju forum, te da nema niko zaposlen na forumu uz obavezu da je tu 24 sata. Svi mi naletimo kad možemo, i odgovorimo ako znamo, stoga ne treba nikog kritikovati i napadati. Ali razumljivo je, i to je jedan problem kod oboljelih, sve je nekako "na vrat - na nos", što bi se reklo u nas u narodu. Sabur je sjajno oružje. Samo strpljenja i bit će riješeno..

AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od AishaAlisa » Uto Mar 05, 2013 9:01 pm

Ok, ok :)

Hvala mnogo. Neke sestre su mi poslale na inbox brojeve, pa ukoliko ne nadjem nikog u Sa i okolici, onda idem dalje.. InsAllah, da Allah pomogne nasoj seki, a mojoj najboljoj prijateljici!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Haris » Uto Mar 05, 2013 9:20 pm

Zaključao sam onu temu da se ne rastežemo na dva mjesta.

Otišli bi mi do Makarske ili Istanbula na odmor, otišli bi do Portugala ili Grčke radi utakmice, a teško nam je radi zdravlja 250 KM :)

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od slavuj » Uto Mar 05, 2013 9:48 pm

halali brate harise mozda ce zvucat ovo glupo sto cu da kazem,al interesantno ko postavi od vas stalnih post na forum,vi ste momentalno svi tu,i razmjenjujete misljenja,a ukoliko neko dode pa nesto pita ceka satima na vas odgovor,i tad mozda ga nedobije,mislim da sam upravu

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Ummah » Uto Mar 05, 2013 10:39 pm

Esselamu alejkum.
slavuj napisao:al interesantno ko postavi od vas stalnih post na forum,vi ste momentalno svi tu,i razmjenjujete misljenja,a ukoliko neko dode pa nesto pita ceka satima na vas odgovor,i tad mozda ga nedobije,mislim da sam upravu
ne bih rekla da si sasvim u pravu. mozda se desi da brze reagujemo na postove onih sa kojima smo navikli na muhabet, ali to sa neodgovaranjem na postove drugih je uglavnom zato sto se odgovor na postavljena pitanja vec moze naci na forumu.

meni se desilo slicno. pitala sam nesto enesa i on nije odgovorio zato sto je odgovor vec postojao na forumu.

shvatam da svako od nas ima zelju da malo poprica jos sa nekim i da osjeti da je saslusan. iz tog razloga odgovorim ponekad, iako smatram da se ponavljamo i ponavljamo.

nekad se desi da covjek ne zna sta da posavjetuje ili misli da je bolje da cuti. jednom sam citala post covjeka koji je govorio o svojim ljubavnim jadima. mislim da je govorio o odnedavno bivsoj djevojci za kojom pati, a koja ga muci stalnim odbijanjem da se pomire i tako to. cinilo mu se kako postupa prema njemu onako kako je on prema jednoj drugoj zenskoj osobi prije nje. citala sam i pomislila - sve se covjeku vrati, sve sto radimo sebi radimo.

s obzirom da bi ovakve misli bile poput otrova u tom trenutku dok on ocajava, odlucila sam da nista ne pisem. to treba da mu kaze neko ko mu je blizak i od koga moze lakse da podnese istinu i...tada ce biti kao ubod ose koji je i koristan.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Senad » Sre Mar 06, 2013 7:07 am

Ummah napisao:Esselamu alejkum.

to treba da mu kaze neko ko mu je blizak i od koga moze lakse da podnese istinu i...tada ce biti kao ubod ose koji je i koristan.
Ubod pčele , :wink:

AishaAlisa
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Mar 03, 2013 7:59 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od AishaAlisa » Sre Mar 06, 2013 12:50 pm

Haris napisao:Zaključao sam onu temu da se ne rastežemo na dva mjesta.

Otišli bi mi do Makarske ili Istanbula na odmor, otišli bi do Portugala ili Grčke radi utakmice, a teško nam je radi zdravlja 250 KM :)
Nije niko rekao da je tesko, trazila sam samo misljenje i informaciju. A mislim da nije ok suditi ko bi gdje otisao i radi cega. Allah je tu da to presudi.


Hvala na informacijama.

Selam

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od slavuj » Sre Mar 06, 2013 2:15 pm

selam svima,molim vase misljenje u sljedecim stvarima-meni je nekako neugodno slusat audio rukiju zbog ovih stvari-kad pocne ucit rukija u mojoj glavi se desavaju sledece stvari-zazmirim i osjetim dzina koji je ljut i sveti se ljudima koji su mi nanjeli ovaj bela prvo jednu komsinicu udara,veze,hoce da je zapali,i od sinoc nje vise nema sad ide kod jednog hodze i njega muci kao i ovu,a i jos pojedine osobe koje su mi nanjele nepravdu i njima isto ide,subhanallah zvuci smjesno al kunem se velikim allahom da govorim samo istinu,vise me je stid slati na post poruke,al tako vam allaha odgovorite mi sta ovo znaci,ja se osjecam hvala allahu puno bolje,al me je strah vise slusat rukiju,sta da radim

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Ummah » Sre Mar 06, 2013 5:46 pm

Esselamu alejkum.

senade, de mi objasni razliku izmedju pcele i ose. meni su to vazda bili sinonimi. znam da smo skrenuli sa teme, ali da naucim nesto usput. :)

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Ummah » Sre Mar 06, 2013 6:11 pm

slavuj, nema potrebe da prestajes sa rukjom. posto ti djeluju na psihu garant zele da te uvjere kako ti na neki nacin, u ovom slucaju samim slusanjem rukje, mozes negativno da djelujes na pojedine ljude. zato, nastavi sa rukjom i trudi se da ne razmisljas o ljudima uokolo. mozda se nesto negativno i desi nekom o kom razmisljas, ali ne povezuj te slucajnosti sa slusanjem rukje.

slavuj
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Sub Mar 02, 2013 6:29 am

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od slavuj » Sre Mar 06, 2013 6:39 pm

hvala seko moja da mi te allah nagradi,a demi reci kako se slusa rukija,koliko puta,i dali ona slabi dzine,ja sam slusala je samo par puta,pa bih te molila za savet selam

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: DZINI I NJIHOV UTICAJ NA LJUDSKU PSIHU I MISLI

Post od Ummah » Sre Mar 06, 2013 7:01 pm

amin. i tebe.nema ti sad nekog posebnog pravila za slusanje rukje, u vezi sa tim koliko puta da slusas. bitno je da budes pod abdestom i pokrivena. a slusaj koliko mozes. ja generalno slusam kur'an kad god sam kod kuce, a rukja, ili neka sura, ili samo ajetul kursij mi budu stalno ukljuceni dok spavam.

Odgovori