crna magija ili ne

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

leila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:34 am

crna magija ili ne

Post od leila » Sub Okt 08, 2011 6:08 pm

selam alejkum :)

probat cu da opisem svoje stanje,zanima me dali je to crna magija ili nije,neko mi je rekao da imam na sebi tesku crnu magiju,pa me sad to muci.
Zivim u americi,imala sam lose zivotno iskustvo,i sa ljudima i u braku,mnogo sam zamrzila dunjaluk,godinama sam se trudila da promjenim nesto da napravim bolje ali uzalud,tako da sam se sve vise okretala Allahu dz.s,sve sam se vise zatvarala u sebe, vremenom sam postala tako hladna za zivotom kao da sam vec i umrla,moj cilj i razlog za zivotom je da ugodim muzu,da odgojim svoju djecu,da ne radim lose kako nebi zavrsila,nedaj boze lose na onom svijetu,i to je sve ja nemam volje ni za cim drugim,niti me dunjaluk interesuje,mogla bih citav zivot provesti u kuci,ja nemam u sebi mrznje moja dusa je smirena,molim vas recite mi koliko je to normalno,jesam li uredu :)hvala

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: crna magija ili ne

Post od Haris » Ned Okt 09, 2011 2:58 am

Esselamu alejkum,

Ne poznajem tvoje, ni godine, ali to više dođe da čovjek dolazi tobe, ozbiljnosti, smirenosti, povučenosti, godine donose promjene, ne ponašamo se više balavo i tako slične stvari.

A što se tiče tog crnog maga što ti je ogledao, haman mu je nešto prošlo pred očima crno.. :P

Uglavnom, ako se želiš uvjeriti, ili razuvjeriti, bujrum: http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

leila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:34 am

Re: crna magija ili ne

Post od leila » Ned Okt 09, 2011 3:33 am

:D imam 30 godina
ta je zena rekla da mi je puna glava i da je jedno otislo za njom,kaze da mi se radi o zivotu,i jos me je osramotila pred konama sve im ispricala i rekla da ja ne zivim u ovom svijetu da sam izgubljena isl.i sad one mene kao zale
pa me sad to malo muci,

leila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:34 am

Re: crna magija ili ne

Post od leila » Ned Okt 09, 2011 4:07 am

slusala sam rukju al nemam nikakve simptome,naprotiv ja sam uzivala slusajuci,jer volim kur'an i sama ga cesto ucim

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: crna magija ili ne

Post od Haris » Ned Okt 09, 2011 11:12 am

Onda budi mirna, pusti se ženturača što po kafama pričaju. :D

Ona nije vidovnjak da vidi ako u tebi ima nešto..

leila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:34 am

Re: crna magija ili ne

Post od leila » Ned Okt 09, 2011 2:15 pm

:D :D

leila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:34 am

Re: crna magija ili ne

Post od leila » Ned Okt 09, 2011 3:42 pm

ta zena sto gleda u solju se predstavila kao da je ona jedna od "dobrih"koji su posebni kod Allaha i imaju taj dar,ja nisam znala na pocetku o cemu se radi ja sam to uzimala kao salu,kasnije ona prica kako kada klanja kaze ispred nje se pojavi velika mrtvacka glava velika zelena glava zmije i jos nesto,i kaze da su to neki "dobri" SubhanAllah,cudno mi je kako joj svako vjeruje i radi sto ona kaze posebno starije zene, :(

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: crna magija ili ne

Post od Senad » Ned Okt 09, 2011 5:26 pm

leila napisao:ta zena sto gleda u solju se predstavila kao da je ona jedna od "dobrih"koji su posebni kod Allaha i imaju taj dar,ja nisam znala na pocetku o cemu se radi ja sam to uzimala kao salu,kasnije ona prica kako kada klanja kaze ispred nje se pojavi velika mrtvacka glava velika zelena glava zmije i jos nesto,i kaze da su to neki "dobri" SubhanAllah,cudno mi je kako joj svako vjeruje i radi sto ona kaze posebno starije zene, :(

Esselamu alejkum

:) reciti njoj da ona nema pojma niti o vjeri a pogotovo o spoznaji Allaha s.w.t.

Ona je opsjednuta i njoj treba liječenje. A taj njen namaz nije radi Allaha već radi tih koji stoje pred njom ( džini) ona se njima kllanjaa.
Ne moj se družiti sa tom ženom i što prije zaboravi sve to što ti se dešavalo sa njom.. OTKAČI JE

Selam

leila
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 10:34 am

Re: crna magija ili ne

Post od leila » Ned Okt 09, 2011 6:51 pm

ma necu vise biti u njenom drustvu,
ono sjedi se radi reda sa svakim,
al od sad je izbjegavam :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: crna magija ili ne

Post od Haris » Ned Okt 09, 2011 10:24 pm

Ni Turabi joj nije ravan..

Martinci
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 9:34 pm

Re: crna magija ili ne

Post od Martinci » Čet Okt 13, 2011 9:14 pm

Ugleda ovu temu pa da vas i ja upitam nesto..

Neznam dali vjerujem u te carke i crnu magiju..Mislim vjerujem u boga i to je to..ALI ,opet mi nesta govori da se raspitam u vezi jedne maramice sto smo moj muz i ja dobili.Na maramici su dva cvora i receno nam je da je za srecu..Osoba koja nam je to dala je njegova mati..proucila je kaze nam za srecu,,.Ali srece bas nismo u nekim stvarima imali... Zanima me sta bi ta maramica znacila?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: crna magija ili ne

Post od Haris » Čet Okt 13, 2011 11:20 pm

Eh, ne znam kako da pozdravim, ali evo ovako, pozdrav i esselamu alejkum (mir Božiji s vama), pa kako ko voli neka uzme.. :)

Što se tiče "čarki" i "crne magije". Ustvari postoji samo magija, ne postoji crna, bijela, crvena, šućmurasta i tako dalje.

Postoji ona u koju je svrhu primjeniš. Ako koristiš magiju da naudiš nekome, onda se to u narodu naziva crna magija. A ako želiš postići nešto dobro za sebe, tipa kao neku zaštitu, to se onda zove bijela magija. Pa tako postoje tzv. crni i bijeli magovi. Samo nemoj da te to zavara, magija je zabranjena pa makar bila i bezbojna.

Ta crna magija se u Islamu naziva sihr prema arapskoj riječi što znači čarolija, vračanje i sl. Postoji i drugi termin koji se naziva urok, to bi došlo ono kad urečeš nekoga, ali to je nešto drugo, može se reći različito od sihra.

Sihr i urok su potvrđeni mnogim Kur'anskim ajetima i hadisima pa tako nema sumnje u postojanje istih, a također tome svjedoče i mnogi problemi u životima ljudi kako psihičke, tako i fizičke prirode što ni najsavremenija medicina ne može otkriti pa se često za onog ko ima ovih problema kaže "poludio".

To je ukratko o postojanju. Tako da ovu tezu o vjerovanju u čarke i crnu magiju uzmi kao pozitivnu, samo se drugim imenom naziva.

Što se tiče maramice. To se opet vraća na ovo bijela i crna magija. Ovisno od toga za šta je namijenjeno. Ali s obzirom da je magija ipak magija, bolje je ne imati posla sa time. Postoji hadis u kome se kaže, ko sveže čvor i puhne u njega napravio je sihr.
Da li je puhnuto ili ne u te čvorove ne možemo znati, ali dajemo pretpostavku.
Tumačenje hadisa zavisi od mnogih stvari, prekomplikovanog i širokog arapskog jezika, situacije pod kojom je izrečen i td., pa tako mi ne možemo znati šta tačno znači u srži.

Ako je puhnuto, i sihr napravljen samim time znači da je počinjen širk. A širk je pripisivanje druga Allahu swt i smatranje nečeg ili nekoga ravnim Njemu.
Kaže Uzvišeni swt da će oprostiti svakome svaki grijeh ako se iskreno i u Njegovo ime pokaje, ali da širk neće.
To govori o visini prekršaja.

Onda dalje, oslanjajući se na maramicu mi vjerujemo da je maramica ta "stvar" koja nam daje sreću i snagu što je još jedan pokazatelj širka.

Ukoliko ste imali takvo mišljenje i negdje na dnu srca vjerovali u tu sreću zbog maramice, moj savjet je da se oslonite na Allaha, iskreno učinite pokajanje, i spalite maramicu bez straha da će vam se nešto desiti.

Također, postoji još jedan hadis u kojem se kaže: Ko stavi hamajliju prepušten je njoj.

Hamajlija dođe vid širka jer mi vjerujemo kako taj komad kože, platna, papira, končiči i sl. nama pomažu.
A sama ta maramica opet dođe kao hamajlija koja vas "čuva" i "daje" vam sreću.

Nadam se da sam ukratko približio problematiku. Pa bujrum, ukoliko imate pitanja, rado ćemo vam odgovoriti.

Martinci
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 9:34 pm

Re: crna magija ili ne

Post od Martinci » Pet Okt 14, 2011 6:22 am

Allejukum Selam

Hvala za odgovor!
Znaci moja vjera u Boga/Allaha je jedino sto je cisto i iskreno...Uvijek su me ucili da je tako,i da nikada se ne oslanjam na te "stvari" koje kao daju srecu,ali vidite opet prihvati to .... Znaci da nikada ne prihvacam nikakve hamajlije itd?
Moj muz je musliman ,i ovih 10 godina sto smo zajedno pokusavam da se naucim sto vise o Islamu,ali ti sihiri i carke su mi tako nepoznate.

Maramicu cu zajedno za mojim muzem zapaliti...

Hvala vam jos jednom ,pa ako se jos neceka sjetim upitacu. :)

Martinci
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 9:34 pm

Re: crna magija ili ne

Post od Martinci » Pet Okt 14, 2011 6:36 am

jos necega sam se sjetila..

Ovdje u Svedskoj gdje zivimo,stvarno ljudi dosta idu na te susretaje sa duhovima.. Imaju zene koje drze te "seanse" kako se ovdje kaze i tvrde da dobiju kontakt sa nekim bliznjim sto je umro. Dali se i to racuna pod magiju i dali je i vjerovanje u to veliki grijeh?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: crna magija ili ne

Post od Haris » Pet Okt 14, 2011 1:11 pm

Pa ako smijem reći to mi je čista glupost.

Ljudi koji prave sihre, i poneki koji "liječe" od sihra imaju "prijateljstva" sa džinnima i komunikaciju, a što je naravno zabranjeno.

Onaj koji pravi sihr svom nevidljivom prijatelju zada posao da odradi to i to, da ode do te i te osobe i da mu pravi probleme, ili u drugom slučaju kada se liječi sihrom, taj koji liječi šalje svoju vojsku do osobe koja ima problem. Onda dolazi do rata unutar tijela insana. Jedni prave problem, drugi tjeraju ove što prave problem, i onda je tu voda i vatra, puca sve. Tu se opet vraćamo na onu crnu i bijelu magiju.

Ali kako god, magija je i pokušaj da se izvrne Allahova swt odredba.

Zbog svega toga je jedino preporučljivo i šerijatski prihvatljivo učenje rukje (ajeta iz Kur'ana i određenih dova iz sunneta) i pomoćne terapije kao što su naučena voda, med, maslinovo ulje i td.

E sad da se opet vratim na ova prijateljstva sa džinnima. Te osobe koje drže te seanse najvjerovatnije imaju te nevidljive prijatelje i onda oni oponašaju glasove umrlih što se onome koji nema znanja i razumijevanja oko toga čini savršeno i moćno i onda te žene zadobijaju još veće povjerenje kod obmanutih ljudi i pitaju ih za budućnost i svakakve gluposti. (A samo Allah zna skriveno i ono što se još nije desilo.)

Dovoljno je da se zapitaš ovo. Možemo li nas dvoje razgovarati glasovima ako ne koristimo telefone i ostalu multimediju, a živi smo?

Pa ako ne možemo, a živi smo, šta je tek sa umrlima?

To je čista prevara i toga se treba kloniti.

Ne oslanjaj se ni na kakve hamajlije, zapise i ostala sujevjerja. Ako ti neko ponudi nešto za "zaštitu" samo reci: Meni je dovoljan Allah, divan li je On Zaštitnik i Pomagač.

Odgovori