Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Pet Okt 14, 2011 10:32 am

Esellamu alejkum, ne pojasni ti meni Harise ovo gore sto te pitah.Pa da onda zovem Enesa. A gore je Senad naveo ko radi hidzamu,pa ako moze neka samo jos stavi kontakt telefon ili tacnu adresu da ih mozemo naci kad bude trebalo,naravno ako zna. Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Pet Okt 14, 2011 1:17 pm

Halali, ne vidjeh ranije.

Pa moguće je sve to, i teško disanje i gubitak svijesti i tako to, ali ne treba da te to sikira.

Kur'an je sam po sebi Allahovo swt čudo i kao takav umiruje slušaoca, a pošto čovjek u sebi ima tu napast, onda se to javlja kao kontra reakcija, ali ne smeta tebi, nego smeta njima. Samo što ti nažalost osjetiš to.

Ustvari oni se umore pa ti osjetiš umor, njih panika svlada pa tebi srce lupa i tako.

I sasvim je normalno da se čovjek osjeti slabo i umorno i pospano poslije rukje jer tokom rukje u njemu vlada haos što umara naše tijelo.

Tako da mi sve to više djeluje kao reakcija tih momaka u tebi, nego njihov napad. :D

Zbog toga kažem imaju oni preča posla (da bježe po tijelu) nego da tebe napadaju. Draži su sami sebi nego što si im ti draga.. :P

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Pet Okt 14, 2011 3:25 pm

Aha to je to znaci. E sad sam mirnija,koliko je to moguce :) .Allah da te nagradi insAllah.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Pet Okt 14, 2011 5:49 pm

Esellamu alejkum. Posto sam ja nova na forumu :D ,mogu na ovoj temi postaviti pitanje u vezi klanja kurbana. InsAllah blizi nam se Kurban Bajram pa reko da upitam, jel se moze na Kurban Bajram zaklati Kurban za ozdravljenje ili za to mora biti mimo bajrama. Harise, Senade,bujrum pa mi pojasnite :) ,nekako ste mi najpametniji ili :?: . Salim se malo,stvarno me zanima,jer svakako koljemo Kurban pa reko kako to ide po tom pitanju. Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Pet Okt 14, 2011 10:53 pm

Alejkumu selam,

Eh sad nisam kompetentan da kažem o tome, ali vjerovatno bi trebalo da bude zasebno. Opet potraži kod stručnijih osoba.
Po nekoj logičnosti da se može spajat više situacija onda bi ljudi u jedan kurban spajali i akiku i kurban i svašta nešto.

Odgovor je: Ne znam..

Bujrum možeš pitati na www.rijaset.ba u sekciji pitanja i odgovori pa će ti fetva-i-emin odgovoriti inšaAllah.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Sub Okt 15, 2011 8:51 am

Sellam,u svakom slucaju hvala,sad bar znam gdje da se obratim.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Sub Okt 15, 2011 1:18 pm

Sellam. Mozete li mi reci u koje je doba najbolje da zovem Enesa,jer sam zvala vec nekoliko puta danas ali mi se ne javlja,a neugodno mi da zovem opet.Naravno zovem u vezi dogovora za termin za ucenje rukje. Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Sub Okt 15, 2011 3:00 pm

Alejkumu selam,

Pa Enes ili je zauzet oko poslova kod kuće, ili uči rukje, tako mi veli.
Pokušaj naveče iza akšama.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Sub Okt 15, 2011 3:28 pm

Ok,vazi.Hvala. Sellam

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Sub Okt 15, 2011 5:14 pm

Sellam. Hvala Allahu Uzvisenom stupila sam u kontakt sa Enesom. Allah te nagradio insAllah Harise na savjetu. Sellam. :D

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Senad » Sub Okt 15, 2011 6:46 pm

kader napisao:Esellamu alejkum. Posto sam ja nova na forumu :D ,mogu na ovoj temi postaviti pitanje u vezi klanja kurbana. InsAllah blizi nam se Kurban Bajram pa reko da upitam, jel se moze na Kurban Bajram zaklati Kurban za ozdravljenje ili za to mora biti mimo bajrama. Harise, Senade,bujrum pa mi pojasnite :) ,nekako ste mi najpametniji ili :?: . Salim se malo,stvarno me zanima,jer svakako koljemo Kurban pa reko kako to ide po tom pitanju. Sellam
Esselamu alejkum

Sestro meni nije baš jasno šta ti želiš :)

1. da li želiš pored redovnog klanja kurbana koji vi inače koljete za vašu porodicu zaklati još jedan sa nijjetom za ozdravljenje .

2. ili želiš da jedan kurban bude i za vašu porodicu i nijjet za ozdravljenje

3. ili želiš samo kurban za ozdravljenje.

U svakom od ovih slučajeva ako se kolje kurban bez obzira na nijjet treba da se kolje u danima kur'bana i nikako drugačije sve izva toga je obična sadaka . Poznato je da bošnjacio kolju kurban mrtvima izvan kurbanski dana što je pogrešno.

JA takođe kao i Hari :wink: ne znam ako si mislila pod br. 2 trebala bi nekog kontaktirati iz IZ .

Ako je pod broj 1 ili 3 onda bi to bilo sasvim OK kurban se kolje u danima kurbana


Selamim te

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Sub Okt 15, 2011 10:00 pm

Sellam. Eh ovako,znaci kurban za ozdravljenje mora da se kolje kad je kurban bajram,nista mimo jer je to onda samo sedaka.To je ono sto me intersovalo :) . A sad za ovo da li to moze da bude samo jedan kurban sa dvije namjene ili moraju biti dva cu da vidim sa IZ.Dobro si me napomenuo jer bih vec sutra pitala vas i to da li moze jedan ili moraju biti dva kurbana :) .Allah dz.s. da vam nagradu da insAllah. Sellam.

Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Hanzala » Ned Okt 16, 2011 7:58 am

selam aleykum..meni je prosle godine hidzamu radila jedna sestra iz Ahmica.Imala sam malo tremu,hocu li ja to moci izdrzati,boljet ce me..Ali,elhamdulillah,sestra je imala tako lijep,blag pristup.Malo je sa mnom porazgovarala,opustila me.Ja sam radila hidzamu na tri mjesta:stopalo,plecka i tjeme glave.Elhamdulillah,nikakvih problema nisam imala.Jedino sto sam morala obrijati jedan dio glave,ali mahrama to pokrije.Nisam mogla vjerovati koliko neciste krvi je izaslo iz mene,subhanallah.To sam radila prije rukje.Par dana sam se osjecala zaista prelijepo..kao da je iz mene otislo neko smece....hehe..za kratko vrijeme i jeste.Ja se evo i dalje hrvem sa ovim svojim podstanarom.Dobro sam,elhamdulliah.Ako zelis mogu ti poslati njen broj..nadam se inshallah da jos to radi.A ako te interesuje nesto vezano za hidzamu,mozes na inernetu snimiti knjigu od Bilala Dervisica-Hidzama,najbolji lijek.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Ned Okt 16, 2011 8:35 am

Sellam.Hvala ti sestro puno na pojasnjenju najbolje je kad ti neko iz licnog iskustva pojasni.Svakako stavi broj telefona jer sigurno nas ima dosta kome treba. A za ovu knjigu ,svakako cu je skinuti jer me bas interesuje sve o hidzami. Allah te nagradio.Sellam

Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Hanzala » Ned Okt 16, 2011 11:53 am

kader..imas pp

Odgovori