Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Ned Okt 16, 2011 11:56 am

:D nasla sam je.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Ned Okt 16, 2011 12:07 pm

Ja sam bas nesto zapazila,da ko god ima problema sa "podstanarima",kako kazete :) ,uvijek ima problema sa tim. Ima li iko da se uz Allahovu pomoc uspio rijesiti toga u potpunosti. Svako kaze da se jos uvijek bori i ako mnogi kao i ja dugo godina.Naravno ovdje mislim na one koji su stvarno u vjeri i pridrzavaju se Allahovih propisa. Ovo navodim da nebih doslo do zabune da neko ne bi mislio sad ja trazim od Allaha dz.s. ozdravljenje,a propise ili nikako ne obavljam ili ih zanemarujem. Sellam

Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Hanzala » Ned Okt 16, 2011 12:12 pm

:D elhamdulillah

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Ned Okt 16, 2011 6:07 pm

Sellam. Da li mi mozete reci jel se Enesu za ucenje rukje halali od srca koliko covjek moze ili ima odredjeno,posto sam negdje citala da nije grijeh da ucac rukje odredi cifru, ili grijesim.Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od Haris » Ned Okt 16, 2011 11:18 pm

Esselamu alejkum,

Nema određeno. Kod takvih situacija treba gledati da se insan ne uvrijedi i omalovaži sa nekom niskom sumom kada mu se daje.
Ne kažem da će on sada biti bogatiji ako mu se da 20 KM više ili manje, ali treba razumjeti da niko nije nečiji rob, osim Allahov swt, i da on generalno nije dužan da tu boravi.

Tako treba poštovati onog koji odvoji vrijeme za tebe, koji se potrudi da razgovara sa tobom, uputi te u problem, jer kako veli i sam Enes, nekad je važniji razgovor od učenja rukje. Jer čovjek ima porodicu, kućne obaveze i zbog toga treba gledati da se ispadne čovjek prema čovjeku. :)

A koliko, onoliko koliko možeš dati a da nećeš prigovoriti. :D

Kad sam kod tog prigovaranja, da spomenem. Kod nas je običaj hodži na dženazi dati kovertu ili nekakvu hediju i sakrit u nju pare i slično. I kad prođe sve to priča se "hodža uzeo pare". Pa što si mu dao ako ćeš prigovarat. Ne daj mu i neće uzet. :D :D :D

Eto tako je sa našim narodom.

kader
Mlađi član
Postovi: 52
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 7:50 am

Re: Savet,pomoc za nekog ko je nov na forumu

Post od kader » Ned Okt 16, 2011 11:26 pm

I kod nas je ovdje tako :lol: , vidi kaze jes hodza lopov imao obreza da uzme pare :lol: . Hvala puno da znam odprilike kako da to obavim. Nadam se da necu poniziti ni Enesa a ni sebe :) . Sellam

Odgovori