Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
A-A
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 10:30 pm

Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od A-A » Čet Sep 22, 2011 11:27 pm

Esselamu alejkum!

Molim vas za pomoc! Meni treba preporuka za nekog hodzu u Sarajevu, Visokom, Kaknju (moze i okolina). Raspitivala sam se i trazila hodzu, medjutim nisam uspjela naci onog koji ispravno lijeci.

Jednom sam otisla kod hodze, on mi je napravio zapis.Ja znam da to nije ispravno, samo nazalost tada nisam bila upucena u ovu problematiku.
Dobila sam broj nekog hodze u Hotnju, kazu da bude tamo u dzamiji.Pa ako neko ima iskustva, ili zna da li on ispravno radi,molim da me uputi.
Moji su kontaktirali neku zenu koja klanja istiharu,i navodno je rekla da imamo ogromne probleme i sihire, a onda ih je poslala nekom hodzi.Uradili su to bez mog znanja a ja znam da su ti ljudi neispravni (ne optuzujem bez osnove, ta zena je pocela crtati nasu kucu mojima, govoriti o privatnim stvarima, a kada su joj moji platili bila je nezadovoljna htjela jos novca...)

A ako je moguce, da mi preporucite nekoga ko zaista ispravno radi.

Dotuzilo mi je vise traziti nekoga. Dosta sam se o ovoj temi informisala, ALI JA JEDNOSTAVNO NE ZNAM NIJEDNOG HODZU! Cesto se desi da nadjem nekoga, pa me jako drsko odbije vise puta, ponasaju se prema meni kao da sam nize bice i onda su oni kao neki vjernici bla bla. A ne mogu placati po 200KM i vise, jer jedva prezivljavam. Dam koliko mogu i od srca halalim.

Uvjerena sam da moja porodica i ja imamo sihire. Nalazili smo krv posutu po nasoj odjeci, zivotinjske krvave organe pred vratima, neke dlake,nokte i svasta jos. I onda sam ja klanjala namaz za otkrivanje sihira(upute za klanjanje nasla u VELIKOJ ZBIRCI DOVA) i sanjam da se penjem uz stepenice te da su na spratu sihiri postavljeni i to ga postavile komsinice s kojima ne govorimo.Bilo je tako strasno da sam vristala u snu. Inace, cesto imam nocne more. U posljednje vrijeme u porodici imamo nepodnosljive probleme, narocito u posljednju godinu dana ( npr. ukucanin bio na sistematskom pregledu i sve uredu bilo, nakon mjesec-dva jako se razbolio,drugi ukucanin raskinuo zaruke pred svadbu bili, ja sam odustala od posla, ljudi i normalnog zivota, ne izlazim iz kuce vise...itd) Pokusala sam slusati rukju, ali ne mogu. Pocnem drhtati,glava me boli, neka nepodnosljiva muka, slabost,vrtoglavica da moram odmah ugasiti.

I da, obratila sam vam se za pomoc jer vidima da ima brace koji rado pomazu, Allah ih nagradio. Ali nemojte jednom covjeku u nevolji prisjedati na muku, i osudjivati, napadati i slicno za neke moje stavove ili iskustva koja sam ovdje iznijela.To sto sam jednom otisla pogresnom hodzi, otisla sam JER NISAM ZNALA KO JE ISPRAVAN A KO NE, NISAM BILA INFORMISANA. Ali eto, naucila sam lekciju, i zato sam se obratila vama.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Haris » Pet Sep 23, 2011 1:03 am

Esselamu alejkum,

Ja ti mogu predložiti Enesa (sa ovog foruma) iz Zavidovića, ili Almina Omeraševića iz Zenice.

Nekad ljudi razmišljaju da je daleko i skupo otići negdje. A bolje je otići jednom i platiti više za gorivo ako će tu biti hajra, nego obilaziti kojekakve nene. A para će opet otići svakako.

Enesov broj imaš na stranici ovdje, dole na dnu. A i Alminov je tu negdje po ovim temama. Koristi pretragu.

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Miran » Pet Sep 23, 2011 5:15 pm

Šejh Abdurezak u Sarajevu - tel. 061-540-208
ili šejh Ebu Tesnim u Lješevu kod Visokog - tel. 061-152-722

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Senad » Pet Sep 23, 2011 10:29 pm

Miran napisao:Šejh Abdurezak u Sarajevu - tel. 061-540-208
ili šejh Ebu Tesnim u Lješevu kod Visokog - tel. 061-152-722
Selam

Treba na pomenuti da ako krene jednom od ovih da vidi koliko će je koštati tretman. ZA jednog znam da ima tarifu a možda čak i obadvojica malo povisoku za ovu sestru.

Dobro bi blo prvo se raspitati kako stvari stoje .

selam

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Hanuma » Sub Sep 24, 2011 8:30 am

Sellam sto se tice ABUDLRZAKA ja sam isla njemu nije imo tada cjenu jednostavno nisam ga ni pitala samo sam davala koliko mogu.Izvinjavam se al bi ja rekla da on neradi pravilno osjetila sam na sebi zato sam i prekinula ici subhanala kad moram tako rec da mi Allah oprosti mene je boco po nogama cak sam samo znala biti u donjem vesu i znao mi je reci tako da hodam po njegovoj prostoriji sva sreca moj je muz svaki put bio samnom vjerujt te bilo mi je nezgodno koda sam na modnoj pisti bila sreca svaki put sam imala duzi dzemper pa sam povlacila kad hodam samo kazem moje iskustvo mozda cete se i smijati ovom al vjeruj te ziva istina da mi Allah oprosti jer znam grihota nam je ogovarati nekog nisam nista slagala i smatram da negrijesim pa vi sudite sada sellam.

Jutro
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Apr 12, 2011 1:00 pm

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Jutro » Sub Sep 24, 2011 10:20 am

Moji roditelji se liječe kod šejha Abdurezaka, primjetila sam da mu novac i nije najveći prioritet, nekada uzme novac, a nekada neće ništa da naplati. Liječenje traje duže od dvije godine, poboljšanja ima, ali ništa značajno.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Senad » Sub Sep 24, 2011 5:31 pm

Hanuma napisao:Sellam sto se tice ABUDLRZAKA ja sam isla njemu nije imo tada cjenu jednostavno nisam ga ni pitala samo sam davala koliko mogu.Izvinjavam se al bi ja rekla da on neradi pravilno osjetila sam na sebi zato sam i prekinula ici subhanala kad moram tako rec da mi Allah oprosti mene je boco po nogama cak sam samo znala biti u donjem vesu i znao mi je reci tako da hodam po njegovoj prostoriji sva sreca moj je muz svaki put bio samnom vjerujt te bilo mi je nezgodno koda sam na modnoj pisti bila sreca svaki put sam imala duzi dzemper pa sam povlacila kad hodam samo kazem moje iskustvo mozda cete se i smijati ovom al vjeruj te ziva istina da mi Allah oprosti jer znam grihota nam je ogovarati nekog nisam nista slagala i smatram da negrijesim pa vi sudite sada sellam.

esselamu alekum


Nije to ogovaranje , Allah najbolje zna.

Sestro ovo su prave informacije i tako treba postupati da se zna bez obzira da li se to nekom sviđa ili ne.

Nema potreba da se razvlači rasprava oko ovog za i protiv itd.. bitno je da se zna postupak to je najvažnije da se ocijeni ispravnost dotičnog.

Liječenje kur'anom nepoznaje tu metodu da se šetaš samo u donjem vešu subhanallah bez obzira što je bio prisutan tvoj muž. ZA razliku od savremene medicine , liječenja kur'anom ne dopuša takvo što!!! Ili možda ima drugačiji mišljenja tj da postoji pravlo / izuzetci da se možeš skinuti u donji veš pred učačem rukje.

Selam

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Miran » Sre Sep 28, 2011 10:38 am

Senad napisao:
Miran napisao:Šejh Abdurezak u Sarajevu - tel. 061-540-208
ili šejh Ebu Tesnim u Lješevu kod Visokog - tel. 061-152-722
Selam

Treba na pomenuti da ako krene jednom od ovih da vidi koliko će je koštati tretman. ZA jednog znam da ima tarifu a možda čak i obadvojica malo povisoku za ovu sestru.

Dobro bi blo prvo se raspitati kako stvari stoje .

selam
Koliko znam Abdurezak ništa ne naplaćuje, samo se kupi med i ulje (50 KM), tako je meni barem. Šejh Ebu Tesnim isto nema cijenu, dadneš koliko možeš.
Ovde sam pročitao neke priče o njima, ja koliko znam uredu su obadvojica, pogotovo Abdurezak, jer znam ljude koje je izlječio.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Senad » Sre Sep 28, 2011 5:05 pm

Miran napisao: Koliko znam Abdurezak ništa ne naplaćuje, samo se kupi med i ulje (50 KM), tako je meni barem. Šejh Ebu Tesnim isto nema cijenu, dadneš koliko možeš.
Ovde sam pročitao neke priče o njima, ja koliko znam uredu su obadvojica, pogotovo Abdurezak, jer znam ljude koje je izlječio.
Esselamu alejkum.

Bilo bi interesantno saznati zašto je naredio sestri da se skine u donji veš bez obzira što je tu muž ( ovo ukazuje na neispravnost). Da li te nekakve metoda za liječenje imaju za cilj da se pomogne i to bi bio najblaži oblik ( od dva zla izaberi manje) .

Ja znam da od ove dvojice jedan ima povisoke cijene . Neću da navodim ime . Ja sam inače za opciju da svako ko se bavi liječenjem kur'anom kaže koliko košta jedan tretman i to bi bilo najčestitije i najrealnije .

Znam isto tak da nisu iste cijene za inostranstvo i za domaće a isto tako radi i bez naknade za one koji baš nemaju nikakvih primanja.


selam

nedžla
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 6:52 am

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od nedžla » Čet Sep 29, 2011 1:31 pm

Sekam Alejkum

Ovaj Almin (u Zenici) je kazu pravi, ne govori nista(poput ko je napravio, gdje su sihre i sl.), kaze ti sta ces uraditi, kako i moras se pridrzavati onoga sta ti kaze, a ne naplaćuje nego koliko halalis, Allah ga nagradio, jer znam sta znaci ne imati novca a nades se u situaciji da ti je ovakva vrsta pomoci neophodna.

Mardinien
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sub Okt 29, 2011 11:27 pm

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Mardinien » Sub Nov 05, 2011 5:44 pm

Ako neko ima broj tel. od g. Almina Omerasevica iz Zenice, zamolila bi da napise.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Iskustva,pravi hodza,molim za hitnu pomoc

Post od Enes » Sub Nov 05, 2011 6:05 pm

Ljudi izmislilit pretrazivac :) samo se treba malo potruditi
http://lijecenje-kuranom.com/forum/view ... j+telefona

Odgovori