xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Senad » Sre Avg 31, 2011 8:50 pm

Esselamu alejkum

@Dragon .. ti ćeš vjerovatno dobiti odgovor na podforumu gdje si postavio od administratora.

KAži ti nama ime tog učača i gdje se nalazi.


Dragon napisao:Naime, zelim prije svega pitati za misljenje a ujedno i savjet oko jako ozbiljne stvari koju sam licno dozivio i osjetio na svojoj kozi, a i sada je dijelom sve to u toku. Sama prica traje od oktobra prosle godine kada je mene i moju suprugu lijecio ucac rukje koji se ovdje na foruumu pominje, o kome nista ranije nismo znali.

LAhko je provjeriti tog insana !

Da si kojim slučajem prvo se ovdje obratio sa pitanjem da li j dotični pouzdan dobio bi kvalitetnu preporuku.

Dragon
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 3:07 pm

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Dragon » Čet Sep 01, 2011 6:58 am

Hvala na komentaru brate ali pocetnik sam u vjeri u smislu da sam tek u ovim godinama poceo klanjat, postit, ali Alah dragi upucuje na pravi put onome kome se on smiluje. Kada covjek boluje od sihira i dzinskih napada hvata se za slamku, i pored te vjerske neukosti zeli vjerovat da ljudi ispravno rade svoj posao u ime Alaha s ciljem da pomognu a ne da dozivim ono sto sam dozivio. Da sam znao za ovu web stranicu vrlo rado bih pitao za savjet, nisam vjerovao da postoje ovakvi ljudi jer u ime Alaha tj uz njegovu pomoc lijece, da sam znao da ima ovakvih ljudi dobro bih se raspitao ali sta je tu je.
Nakon svega prozivljenog sa tim ucacem rukje, otisao sam provjerenim ljudima po preporuci, koji su skinuli sa mene sve ono sto je on napravio samo se pitam s kojim ciljem i zasto je to radio, tj pogorsao moje stanje, iako sam sada hvala Alahu dragom dobro.
Nebih za sada jos ulazio u identitet ove osobe, nadam se da shvatate, cisto me zanimaju vasa iskustva, vase misljenje, vasi savjeti tj sta uraditi u ovoj situaciji, kako postupiti jer je zalosno da se ovakvi ljudi bave ovako uzvisenim stvarima.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Haris » Čet Sep 01, 2011 7:41 am

Važno bi bilo da se zna identitet da sutra i neko drugi ne bi zapao u iste probleme kao i ti, pogotovo ako se ta osoba spominje ovdje na forumu.

mersim
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 8:04 pm

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od mersim » Čet Sep 01, 2011 6:43 pm

Prijedlog:
Nebi bilo lose da se napravi jedna lista ovdje na stranici od svih sihirbaza u Bosni,vjerovatno bih uz Allahovu pomoc vise naroda krenulo pravim putem,jer vecina kao prvo nezna od cega je bolesna a kao drugo vrlo malo su informisani gdje da se obrate.

axara
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 1:49 am

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od axara » Čet Sep 01, 2011 7:26 pm

slazem se da treba imena javno objaviti,to je dobro rijesenje za ove da se sazna ko su i sta su,selam

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od sadaka » Čet Sep 01, 2011 7:41 pm

Dragon napisao:Hvala na komentaru brate ali pocetnik sam u vjeri u smislu da sam tek u ovim godinama poceo klanjat, postit, ali Alah dragi upucuje na pravi put onome kome se on smiluje. Kada covjek boluje od sihira i dzinskih napada hvata se za slamku, i pored te vjerske neukosti zeli vjerovat da ljudi ispravno rade svoj posao u ime Alaha s ciljem da pomognu a ne da dozivim ono sto sam dozivio. Da sam znao za ovu web stranicu vrlo rado bih pitao za savjet, nisam vjerovao da postoje ovakvi ljudi jer u ime Alaha tj uz njegovu pomoc lijece, da sam znao da ima ovakvih ljudi dobro bih se raspitao ali sta je tu je.
Nakon svega prozivljenog sa tim ucacem rukje, otisao sam provjerenim ljudima po preporuci, koji su skinuli sa mene sve ono sto je on napravio samo se pitam s kojim ciljem i zasto je to radio, tj pogorsao moje stanje, iako sam sada hvala Alahu dragom dobro.
Nebih za sada jos ulazio u identitet ove osobe, nadam se da shvatate, cisto me zanimaju vasa iskustva, vase misljenje, vasi savjeti tj sta uraditi u ovoj sit uaciji, kako postupiti jer je zalosno da se ovakvi ljudi bave ovako uzvisenim stvarima.
Selam alejkum brate i dobro nam dosao na forumu.
Pitas brate,zasto je to uradio,pa obmana brate,obmana od prokletog sejtana ,sejtan pokusava sa svake strane da zavede ,kako i na koji nacin njega zaveo sejtan,to samo Dragi Allah najbolje zna,da nas Dragi Allah samo postedi sejtana i njegove spletke.Amin.
Brate ti se samo neboji nikoga i nista ,osim Dragog Allaha i njegove kazne,dragi Allah mnogo prasta ali strogo kaznjava,zato se samo njega boji i izvrsavaj njegove duznosti,koje nama dao.

Brate slobodno nam kazi ,koji je taj ucac ,ne boji se,nama svima je duznost,da imenom i prezimenom obavestimo i drugima ovakve ucace,to nije grijeh,otkrivanje sramote je grijeh,ali ovo je sasvim nesto drugo u pitanju,koji trebamo nekako drugacije razmisljati,a Dragi Allah najbolje zna.
Brat Senad ,brat Haris i Ja,ne pitamo te za tog ucaca koji je On, iz znatizelje ,nego iz zabrinotosti,da se ne bi kod nekih clanova pojavila smutnja i nepoverenje na ovom forumu.
Selam alejkum i sve najlepse.

mersim
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 8:04 pm

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od mersim » Čet Sep 01, 2011 7:47 pm

ja mislim da bi bilo dobro da se sazna ime toga ucaca,jer vjerovatno ces spasiti mnoge ljude od slicne patnje koje si nazalost prezivio sa tim ucacem.

Dragon
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 3:07 pm

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Dragon » Pet Sep 02, 2011 1:38 pm

Hvala svima ako ne na direktnim savjetima onda bar na komentarima sa kojima bih se slozio. Naime nije problem objaviti to, vec sam ucinio na facebooku i you tubeu nakon cega sam od pomenutog ucaca i jos jednog covjeka dobio prijetnje da ce me ubiti ako to ne sklonim, iako se samo Alaha dragog plasim i iz tog razloga sam proslijedio SIPI materijal u kojem osim ovih fotografija seksualnog sadrzaja koje je slao udatoj zeni inace svojoj pacijentici koju lijeci vec duze vrijeme, dostavio sam i audio snimak na kojem se dovoljno jasno cuje da je seksualno iskorisio jednu pacijenticu koju lijeci duze vremena vec. Poenta nije samo kako brat Enes rece u krsenju serijatskih propisa vec se radi o monstrumu kojem ovo nije prvi put da obmane pa onda iskoristi pacijentice, ove poruke za koje mi takodjer brat Enes rece da bi po nasim zakonima neko samo ismijao i njih i mene su samo dokaz mojih sumnji koje sam imao da taj covjek sve radi osim ispravnog ucenja te da je zapravo bolesnik i manipulator sto se da vidjeti iz svega navedenog u postu koji sam postavio a kojeg cu jos jednom ovdje citirati kako se nebi prelamao sa dva naslova vec da citaoci mogu vidjeti sveobuhvatno o cemu se radi.

Grijeh jeste sto sam uzeo tudj telefon s namjerom da provjerim sta tipka dok mi uci rukju, Alahu dragom sam se molio da mi oprosti sto cu to ucinit, i nadao se da necu nista vidjet u tim porukama, ali Allah dragi je htio da se to obejani kao sto mnogi na ovom forumu rekose trebaju ljudi znati kome i gdje idu kako nebi prolazili svu ovu patnju, a onakvim ljudimatj neljudima je mjesto iza resetaka a Allah dragi neka im sudi, On jedino zna kakva kazna ih slijedi i ja mu ne mogu zamisliti kaznu kakvu On samo moze.
Tako da je moj grijeh Enese zanemarljiv, a Allah dragi najbolje zna, u odnosu na ono sto sma vidio i imam kao dokaz, to nije smao serijatsko krsenje zakona vec iskoristavanje pacijentkinja u svakom smislu. I brate Enese, ti znas da je njegovo ime Mirsad Imamovic iz Miricine kod Tuzle, kuca preko puta benz. pumpe Alic Petrol, vec si imao poziv od njega zbog tvog komentara na onom prethodnom postu o njemu, dok je on licno meni rekao da taj tekst nije o njemu vec o nekom Mirsadu Imamovicu iz Makedonije, ti to bolje znas brate, ja samo prenosim njegov komentar.

Ovdje ispod cu ubaciti moj prvi tekst koji je osnova svim ovim komentarima kako bi se nasao na jednom mjestu na ovom forumu, ne s ciljem da blatim nekog vec da se ljudi paze ovakvih monstruma koji ce svoju kaznu i na ovom a i na onom svijetu nadam se osjetit a Allah dragi najbolje zna.

STA URADITI, KOME SE OBRATITI.
Eselamu alejkum braco i sestre,

Koristim priliku da vas prije svega selamim te ujedno i da vama i vasim porodicama pozelim puno zdravlja prije svega, rahatluka, nafake i sto cvrsceg uvjerenja u vjeri, Bajram Serif Mubarek Olsun.

Naime, zelim prije svega pitati za misljenje a ujedno i savjet oko jako ozbiljne stvari koju sam licno dozivio i osjetio na svojoj kozi, a i sada je dijelom sve to u toku. Sama prica traje od oktobra prosle godine kada je mene i moju suprugu lijecio ucac rukje koji se ovdje na foruumu pominje, o kome nista ranije nismo znali. Mjesecima nakon toga, i pored jako puno simptoma koji su ukazivali na nedosljednosti u ispravnom ucenju, samom karakteru i kvalitete covjeka su dovele do toga da sam u njegovoj kuci proveo 4 dana, gdje je doslo do raspleta klupka koje se plelo mjesecima.
Da ne duzim previse jer sve traje 10ak mjeseci, gdje je bilo vidnog poboljsanja u lijecenju da bi ljetos sve krenulo niz brdo, i ja i supruga samo nakon njegovih povremenih ucenja bili sve gore i gore, ona je imala napade koji su rezultirali vrsimom, bacanjem lomljenjem stvari po kuci, da bi nakon par minuta sjela i pricala smanom normalno ne sjecaju se nicega, doticni ucac rukje je par puta bio prisutan i nije reagovao vec nas posmatrao kao pokusne kunice.

Ono sto me prije svega zanima, sta mislite licno o covjeku koji lijeci rukjom, inace smao je hadz obavio, a pritom posjeduje sljedece osobine, kako na djelu tako i u komunikaciji:
- iako je ozenjen drugi put, zena ga je ostavila i odvela dvoje djece kod majke, non stop prica o zenama, seksu,
-o tome kako se pri lijecenju cesto mnoge zaljube u njega,
-covjek redovno igra loto jer su mu dzini rekli da ce dobiti milionski dobitak,
-covjek koji u svom naselju nikada ne ide u dzamiju jer sam ga 3 puta molio d aodemo na sabah ili jaciju a niti komunicira sa dzematom, stekao sam utisak da ga izbjegavaju, jer sma licno proveo 4 dana sa njim,
-prvih pola god lijecenja je menii supruzi govorio kako ce sve biti u redu, kako cemo dobiti dijete uskoro, jer smo vec 4 god bili u braku, iako samo sada zbog njega pred razvodom,
-covjek koji mi je tokom lijecenja u zadnjih mjesec dana govorio da mi je supruga nervni bolesnik i kako mi se divi kako mogu sa njom, iako zna da je pod sihrima i dzinima,kako je meni upisano da idem vani da radim iako imam stalni posao i nemam namjeru ici igdje, uz napomenu da ako odem negdje da nas vise ne vidi u braku,
-covjek koji je mojoj supruzi, njenom bratu u zadnjih mjesec dana ogovarao mene,
-covjek koji prica sve detalje o svojim pacijentima, cak imena, lokaciju, sta im se desavalo, zasto su bolesni itd...

ONO STO JE NAJBITNIJE U SVEMU OVOM jeste da non stop tipka poruke dok uci rukju, tako da sam ga na 2 noc ramazana, nakon sto mi je zavrsio ucenje rukje upitao kako moze to tipkati i uciti mi rukju zar se to ne kosi sa ispravnim ucenjem rukje. Dobio sma njegov komentar da on to moze i da nije to nista strasno, te i komentar da pise nekoj zeni kojoj je lose, kojoj posalje energiju i njoj bude bolje nakon toga. Iako sam tek prosle god zakoracio u vjeru, poceo klanjat i postiti, te moram priznati da sam neuk sto se vjerskih propisa tice, iako ucim, trudim se, boorim i molim Alaha dzelesanuhu dragog da me uputi na pravi put i da snage da izdrzim sve ovo, nije mi sve ovo imalo smisla pa sam ga molioda obnovi abdest uz salu da mozda asikuje sa nekim. Nakon sto je otisao uzeo sam njegov telefon s namjerom da provjerim sa kim se dopisivao i o cemu u vrijeme dok mi je ucio rukju, Allah dragi d ami oprosti, i na moje zaprepascenje citao sam poruke koje je slao udatoj zeni, grozne perverzne poruke seksualnog sadrzaja koje sam uslikao svojim mobitelom i imam ih kao dokaz. Nakon toga se vratio,te sam mu rekao da nisam dobro i da ne zelim nastaviti sa ucenjem, izasao je iza svoje kuce, pozvala ga je doticna te je poceo tu i masturbirati.

Zaista ne mogu rijecima opisati kakve grozote sam dozivio, sutra dan sam spakovao torbu i napustio kucu, tj vucju jazbinu u kojoj sam proveo 4 dana. Takodjer raspolazem sa jako ozbiljnim audio snimkom koji namjeravam predati SIPI, ovdje me zanimalo vase misljenje s vjerske strane ovakvom covjeku koji se predstavlja kao ucac rukje.

Allah dragi mi je svjedok, a raspolazem i dokazima da je svaka rijec ovdje napisana istinita.
Da vas Alah dragi nagradi za svako vase misljenje, savjet o tome sta da radim i kako sprijeciti ovakve monstrume da uopste lijece manipulisu i iskoristavajku ljude kojima je pomoc prijeko potrebna.

Re: STA URADITI, KOME SE OBRATITI.
We alejkumusselam
Allah Razi Olsun.
Hvala Allahu koji nas je pocastio da budemo muslimani i koji nam je podario razum da razlikujemo dobro od zla.
Molim Uzvisenog Allaha da ti olaksa stanje u kome se nalazis i da te ucvrsti na pravom putu.

O doticnom ucacu rukje, ima tema na forumu i onaj tko prati mogao je odmah svatiti o kome je rijec.

O samoj rukji koju uci ne treba diskutovati jer Kur'an je Allahov govor bez obzira tko ga uci ali imaju osobine onih tko uci Kur'an. U hadisu Ebu Musaa el-Eš’arija, radijallahu anhu, koji bilježe Buharija i Muslim, Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je:
“Primjer vjernika koji uči Kur’an je kao primjer utrudždžeta (vrsta voća nepoznata na našim prostorima, po nekima je to Mango), njen miris je lijep, a i okus joj je lijep.
Primjer vjernika koji ne uči Kur’an je kao primjer datule, ona nema mirisa, a okus joj je sladak.
Primjer munafika koji uči Kur’an je kao primjer rejhana (bosiljka), njen miris je lijep, a okus joj je gorak, a primjer munafika koji ne uči Kur’an je kao primjer hanzale (gorke divlje tikvice čija je stabljika ružnog izgleda), ona nema mirisa, a okus joj je gorak.'' (Buhari, 5020, Muslim, 797-243)

Cinjenica da mnoge osobine koje se nalaze kod tog covjeka ne ukazuju na njegovu bogobojaznost.
Igranje lota je kocka. Prvi kur'anski ajet koji se bavi opojnim sredstvima je 219. ajet sure El-Bekara:
Pitaju te o vinu i kocki. Reci: "Oni donose veliku štetu, a i neku korist ljudima, samo je šteta od njih veća od koristi."

U suri El-Maide je smješten posljednji ajet objavljen u vezi opojnih sredstava:

''0 vjernici, vino i kocka i strelice za gatanje su odvratne stvari, šejtanovo djelo; zato se toga klonite da biste postigli što želite.'' (Al-Maida, 90)

Drugo, odavanje stvari o pojedincima tj osobama koje su mu se povjerili i odavanje podataka sa imenom i lokacijom nisu u skladu sa onim sto nas je Poslanik saws ucio.

Suvisno je raspravljati o takvom covjeku, on je zalutao, sejtan ga je zaveo...on je nasjeo na pricu od dzina koji svakom ucacu nude milionske svote... nazalost neki i nasjednu.
Ujedno, ovo je i primjer koliko je opasno baviti se ucenjem rukje i pojasnjenje zasto mnogi ili odustanu tokom godina od ucenja rukje ili prelaze granice i gube razum i rade ono sto nijje dozvoljeno.
"E zato sto si odredio, pa sam u zabludu pao, kunem se da ću ih na Tvom Pravom putu presretati, pa ću im i sprijeda, i straga, i zdesna, i slijeva prilaziti, i Ti ćeš ustanoviti da većina njih neće zahvalna biti' (El-E'raf, 16-17).

Samo pisanje sms tokom rukje, nije problematicno i ne utice na samu ispravnost rukje, osim sto izgleda nezobiljno onom tko posmatra sa strane i ako se, kako ti rece, ne pise ono sto je i mimo ucenja zabranjeno.

Ono sto je tvoja greska, jeste sto si uzimao njegov telefon.To je njegova privatna stvar i ti bez njegovog znanja nemas pravo da uzimas.
Evo jedan primjer koji govore o slicnim stvarim a gdje se svi mozem okoristiti:
Citat:
Allah, dž.š., u Kur’anu kaže:"O vjernici, u tuđe kuće ne ulazite dok dopuštenje ne dobijete i dok ukućane ne poselamite; to vam je bolje, poučite se. A ako u njima nikog ne nađete, ne ulazite u njih dok vam se ne dopusti, a ako vam se rekne:"Vratite se!"- vi se vratite, bolje vam je, a Allah zna ono što radite."(2)


Pomenuti ajeti jasno ukazuju na obavezno traženje dopuštenja, tako što Allah dž.š. zabranjuje ulazak u kuće drugih bez prethodno dobijene dozvole za ulazak. To znači da je zabranjeno-haram ulaziti u kuće bez dozvole vlasnika! Božiji Poslanik, s.a.v.s., u više hadisa pojašnjava taj propis i upoznaje nas da se traženje dozvole pri ulasku ne odnosi samo na kuće drugih, nego i na svoje ukućane, tako da je Božiji Poslanik, s.a.v.s., branio povratak domaćina s puta svojoj porodici, nenajavljena, kasno noću, pa se u hadisu koji prenosi Džabir, r.a., kaže:" Božiji Poslanik, s.a.v.s., zabranio je da čovjek vraćajući se kući s puta nenajavljen, pokuca svojim ukućanima, poput onog koji istražuje njihove greške." Hadis bilježe Buharija i Muslim


Ebu Ubejde Amir b. Abdullah bin Mesud r.a. kaže: "Moj otac, Abdullah bin Mesud, kada bi ulazio u kuću nagovijestio bi svoj dolazak tako što bi govorio povišenim glasom, da upozori ukućane."


Ahmed b. Hanbel je rekao: "Kada čovjek ulazi u svoju kuću lijepo je da se nakašlje ili da zalupa obućom."
Takođe, potrebno je praktikovati taj propis i prilikom ulaska u sobe u kojima neko boravi, pa makar to bio i član našeg najužeg porodičnog kruga.


Imam Malik u "Muvettau" bilježi hadis od Ata bin Jasira: "Jedan čovjek je pošao Božijem Poslaniku, s.a.v.s.:"Da li da tražim dozvolu za ulazak od svoje majke?",na što mu Alejhis-selam odgovori:"Svakako". Čovjek ponovo upita:"Ja stanujem s njom u istoj kući ?!" , Alejhis-selam reče:"Traži dozvolu od nje!" Čovjek ponovo reče:"Ja sam njen sluga!"- na što ga Poslanik, s.a.v.s., upita:"Zar bi volio da je vidiš bez odjeće?!" "Ne", reče čovjek, a Poslanik, s.a.v.s., mu ponovi:"Traži dozvolu od nje!"

Iz gore navedenog se vidi da se pogrijesio.

Citat:
Narod Kufe i Ebu Hanife


Ebu Hanifa je pricao:

"Trazio sam dozvolu da udjem kod Imama Dzafera Sadika (as) ali je nisam dobio, i kad su dosli neki ljudi iz Kufe koji su dobili dozvolu da udju kod njega tada sam i ja usao sa njima, pa sam rekao:

"O sine Allahovog Poslanika, bilo bi dobro da posaljes nekoga narodu Kufe da im zabranis da psuju ashabe Allahovog Poslanika (s), ja sam ih napustio a medju njima je bilo vise od deset hiljada ljudi da psuju Ashabe."

Imam je rekao: Ali oni me ne slusaju.

Rekao sam: "A ko to nece tebe da slusa, kad si ti sin Allahovog Poslanika (s)?"

Rekao je: Ti si prvi koji me ne slusa. Usao si kod mene bez moje dozvole, i sjeo si bez mog naredjenja, i isto tako si pricao bez pitanja, i jos sam obavijesten da ti radis na osnovu kijasa (kijas - mjerenje, analogija, a sto znaci da kad daje neku fetvu, on najpre to uporedi sa necim slicnim i na osnovu toga on sudi i daje fetve).

Rekao sam: "Jeste, ja radim to".
Imam je rekao: Tesko tebi, Numane, prvi ko je mjerio (radio kijas), bio je Iblis, kad mu je bilo naredjeno da napravi sedzdu Ademu, i kad je on rekao - "Mene Si stvorio od vatre a njega od gline"

Dobro Numane (ebu Hanifa), sta kazes, sta je veci grijeh - ubijanje iii blud?
"Ubijanje" - rekao sam.

Imam je rekao: Zasto onda za ubijanje Allah trazi dva svjedoka, a za blud cetiri? Jeli to moze da se mjeri?
Rekao sam: "Ne".

Iz ovog mozemo zakljuciti, da tako lako donosimo zakljucak(kijas).

Ne poznajem zakon, tko se za sto moze optuziti ali mislim da time nista neces postici niti se moze sta dokazati.Jer nije ovo serijatksa drzava pa da mu se sudi zato sto je preksio seriat.Mislim da bi te prije ismijali nego sto bi nesto postigao.

I jako bitna stvar, cesto puta svi na forumu spominjete da bi bilo dobro da se narpavi lista onih koji su ne ispravni sa imenom i prezimenom.
To bi samo bila dobra reklama za one za koje se jako malo zna. U marketingu ne postoji losa reklama.
Toliko ima informacija na stranici na forumu gdje se svako moze okoristiti i ako zeli uzeti ono sto je ispravno
Koliko se raspravljalo o ljudima koji otvoreno prizanju da imaju kontakt sa dzinima pa na kraju imaju oni koji to pravdaju i obracaju se tim ljudima za pomoc.

Molim Allah da nas sacuva iskusenja koje nismo u stanju podnieti kao pravi vjernici.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Enes » Pet Sep 02, 2011 2:26 pm

Dragon napisao:
Grijeh jeste sto sam uzeo tudj telefon s namjerom da provjerim sta tipka dok mi uci rukju, Alahu dragom sam se molio da mi oprosti sto cu to ucinit, i nadao se da necu nista vidjet u tim porukama, ali Allah dragi je htio da se to obejani kao sto mnogi na ovom forumu rekose trebaju ljudi znati kome i gdje idu kako nebi prolazili svu ovu patnju, a onakvim ljudimatj neljudima je mjesto iza resetaka a Allah dragi neka im sudi, On jedino zna kakva kazna ih slijedi i ja mu ne mogu zamisliti kaznu kakvu On samo moze.
Tako da je moj grijeh Enese zanemarljiv, a Allah dragi najbolje zna, u odnosu na ono sto sma vidio i imam kao dokaz, to nije smao serijatsko krsenje zakona vec iskoristavanje pacijentkinja u svakom smislu.
“A ko sakrije (sramotu) muslimana, Allah će sakriti (njegovu sramotu) i na dunjaluku i na ahiretu.” Ovdje, kada Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže “muslimana”, misli se na svakog muslimana, bilo da se radi o mu’minu ili fasiku (velikom grješniku).
Iz hadisa se razumije da je skrivanje sramote brata muslimana, veliko dobro djelo za koje Allah nagrađuje skrivanjem naše sramote i na dunjaluku i na ahiretu, što je mnogo važnije. Neki učenjaci smatraju da je vadžib da se sakrije tuđa sramota. Ukoliko vidi ili sazna za sramotu, čovjek koji nije dorastao da naređuje dobro i odvraća od zla, sramotu će samo sakriti. Međutim, ukoliko sramotu vidi ili sazna za nju čovjek koji je u mogućnosti da naređuje dobro i odvraća od zla, dužan je posavjetovati onoga pri kome je dotična sramota, te je isto tako i sakriti.
Ebu Hurejre, radijellahu anhu, prenosi hadis u kojem Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, kaže: “Ko otkloni mu’minu (vjerniku) teškoću od dunjalučkih teškoća, Allah će njemu otkloniti teškoću od teškoća Sudnjega dana. A ko olakša onome koji je u nevolji, Allah će njemu olakšati i na dunjaluku i na ahiretu. A ko sakrije (sramotu) muslimana, Allah će sakriti (njegovu sramotu) i na dunjaluku i na ahiretu. Allah pomaže Svome robu onoliko koliko on pomaže svome bratu.” (Muslim)


nastavk teksta na IslamBosna.ba
Da ne bude zabune, ne pravdam ga ali ovo tvoje, moje grijeh je zanemarljiv....to su jako krupne rijeci.
Niti ti, niti ja, niti bilo tko ovje na forumu ima vlast u rukama pa da moze promijeniti, saslusati ga, kazniti ga.Mozemo samo ogovarati i potvoriti nekoga sa svojim (ne)znanjem.
Krilo musice, iako je malo, moze brdo zakloniti!
Tako da onaj tko ima krilo na oku i onaj pored njeg ne vide isto.
Molim Allaha da nam podari snage da sticemo zanje.

Dragon
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 3:07 pm

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Dragon » Pet Sep 02, 2011 4:45 pm

Selam Enese,

Cude me ovi tvoji komentari. Fokusirao si se na to sto sam pogledao u telefon monstrumu. Ispade po tvojoj prici da ovakve ljude treba stititi tj. skrivati ono sto cine???

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Haris » Pet Sep 02, 2011 7:46 pm

Evo ti govoriš nama o monstrumu koji piše žena svašta. Šta dobijaš? Reklamiraš njega, ogovaraš ga, eventualno potvaraš (lažeš - možda nesvjesno) na njega, time stičeš njemu dobra djela.

S druge strane, niko mu ne može zabraniti da koristi telefon za ono šta on hoće. Svaka osoba koja dobija takve poruke može ignorisati, ili prijaviti nadležnima zakona da porade na tome. A šta ako ta druga osoba svjesno vraća poruke i izaziva ga?

E tu baš ništa ne možeš.

Ashabi r.a. su i najmanji grijeh gledali kao planinu koja se možeš svakog trena srušit na njih, a gdje smo mi? Zbog toga, zbog tebe, nemoj zanemarivati svoj grijeh, jer bi moglo bit igranke.

Esselamu alejkum.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Enes » Pet Sep 02, 2011 7:55 pm

Ne branim ga, naprotiv ali ne svatas sta zelim reci.
Da ga branim, ne bih gubio ovdje vrijeme objasnjavajuci nego bi jednostavno pobrisao temu i gotovo.
Pokusao sam sa ajetima i hadisima ali vidim ne ide pa cu jos jednom poksati da ti objasnim
Treba reci ako netko ne radi kako treba i u ovom slucaju to je dovoljno sa izjavama da igra loto, da se svi zaljube u njega i ne znam sta ti sve vec radi.
Treba znati kad stati i podvuci liniju. Ruzno je ovako javno po forumu pisati i iznositi neprijatnosti iz vise razloga a jedan od njih jeste sto je ovo javno mjesto, svako ima priliku da procita pa kad procita, moze reci jadni su ovi muslimani pa oni sami sebe ne mogu smisliti...pa se to odmah povezuje sa ektremizmom i terorizmom i kazemo svi nas mrze imaju pogresnu predstavu o nama.

Svi znamo da je kazan za blud ozenjenom covjeku smrt kamenovanjem. A da bi nekoga osudio moras imati cetri svjedoka koji ce to posvjedociti da su jasno vidjeli, tj sam cin kako se polni organi spajaju kao sto se gleda kada se pokusava konac uditi u iglu.
Ako se netko od tih svjedoka predomisli i povuce svoje svjedocenje, onda se kazna izvodi nad njima.

Ono sto ja zelim reci tebi i ostalima jeste, da se mora dobro razmisliti; da nije Islam samo znati abdestiti, nauciti 5 sura i klanjati.Islam je puno vise, Islam nacin zivota.

Moja pretpostavka, da ovo sve sto pises, trenutno pises iz inata, mrznje zbog svega sto tije ucinio. Tim povodom si krenio da trazis rjesenje za svoj problem pa si naisao na ovu stranicu i nasao si ono sto je potvrdilo tvoje sumnje i bilo ti je lakse.
A da si kojim slucajem, nasao na forumu ono sto ti negoduje, ne bi se javio. Bojim se da ces za neko vrijeme naci nesto sto ti nije po volji pa ces onda, kao sto se desilo par puta, poceti da pljujes po svemu ovdje sto pise.
Zelim da kazem da si ti ovjde sto te nudza natjerala i ovdje ces biti kratko vrijeme, cim tvoji problemi nestaju nestajes i ti odavde.I neka hvala Allahu pa da nades lijek ali trebas jos da znas da ja i pojedicni clanovi ovog foruma smo tu godinama i uporno pisemo, skrecemo paznju, savjetujemo, ni radi koga drugo nego radi Allaha, da bi ti i ostali imali gdje bar nesto da naucite i krente dalje.

Tako ti Allaha, pokusaj sve ovo sto sam napisao da procitas za jedno mjesec dana, kad se malo tenzije smire pa ces svatiti sta sam htio da ti kazem.
Niko mi nismo ne pogresivi, niti ja, niti ti, niti bilo tko od nas ali treba na fin nacin ukazati na greske a tvom slucaju pokusajem tebi da objasnim... da nema mjesta srdzbi:
SURA: 103. Al - 'Asr (Vrijeme), OBJAVLJENO: Mekka ; 3 AJETA
''Tako mi vremena - čovjek, doista, gubi, samo ne oni koji vjeruju i dobra djela čine, i koji jedni drugima istinu preporučuju i koji jedni drugima preporučuju strpljenje.''
Ili hadis(parafraziram) u kome se kaze da je dzenet saburom prekriven.

I na kraju, je li on doista toliko vrijedan da se mi raspravljamo oko njega i gubimo vrijeme a njega nema, niti da procita a kamo li da ga nasvjetujemo.A doci ce svada i mrznje medu nama, clanovima foruma i helem opet sejtan uspio da odradi svoj posao.
A na kraju, on vrlo dobro zna sta radi i svjestan je on da to sto radi nije dozvoljeno.
Molim Allaha da ga uputi a ne da zaluta jos vise i ne daj Boze jos netko da zaplace radi njeg.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od sadaka » Pet Sep 02, 2011 10:25 pm

Brate Dragone,Brat Enes je u potpunom u pravu ,poslusaj savjete njegove i sljedi njih.Mi tebe ne omalazavamo i vjerujemo ti sve sto si doziveo na rukiji kod ovog ucaca,sve ove radnje kod tog ucaca sto si nama ispricao,Mi u to vjerujemo i znamo takodze da mogu biti i jos gore uopste,bez obzira koji ucac to radi ili koja neka druga osoba to radi,sejtan je veoma lukav,to veoma Mi dobro znamo,pa zbog toga,ne treba da nas ni malo to cudi ili iznenadi,kada znamo da to sve dolazi od prokletog sejtana.Niko zdrav i razuman covjek,koji se boji Dragog Allaha ,takve radnje kod takvih osoba nece opravdati,u to sam potpuno siguran,zato budi potpuno spokojan,ako te to istvarno muci,nadam se da nije to u pitanju.


Brate samo se potpuno smiri, i idi lagano i pouzdano prema svojem cilju,jer sejtan zeli da tebe osporava na neka mjesta ,misleci na ovakve i slicne stvari,a to mnogo kasnije kosta ,ako tebe Dragi Allah ne postedi toga.

Brate obavezno postupi,onako kako te je Brat Enes zakleo u ime Dragog Allaha i u tome budi nepokoljbljiv,jer je to je za tvoje dobro.
Selam alejkum i sve najlepse ti zelim iz svijeg srca,i budi sa nama,nemoj odlaziti sa foruma,jer ces tako naci sigorno i trajno tlo po svojim nogama.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Senad » Pet Sep 02, 2011 10:38 pm

Dragon napisao:Selam Enese,

Cude me ovi tvoji komentari. Fokusirao si se na to sto sam pogledao u telefon monstrumu. Ispade po tvojoj prici da ovakve ljude treba stititi tj. skrivati ono sto cine???
Esselamu alejkum

Zmaju ( Dragon) od Bosne dovoljno je bilo reći ime i odakle je da dobiješ jasnu preporuku i d a kreneš pravim putem ako želiš po pitanju liječenja.

Što prije zaboravi tog griješnika i ako želiš da se liječiš na halal način . NIje vrijedan pažnje. On je čisti prevarant i sam je oblestan , .. KOjim slučajem da je on klasični sihirbaz ti u takvom stanju srdžbe već bi bio sankcionisan od njegove strane sa njegovim slugama.

Za one koji dolaze na ovaj forum dovoljno je reći da ne posjećuju tog čovjeka jer je nesipravan .

U Bosni pa i Hercegovini mislim da nema više od 10 učača rukje koji su halala bar prema mojim saznanjima. BAviti se sitemom rukje ne može svako. BAr je danas sa ovoliko tehnike lahko provjeriti koje kakav a ne odmah na prvu letiti.

Nemoj ni sebe koriti što si početnik u vjeri .Važno je da podvučeš crtu i da kreneš onoliko koliko su tvoje mogućnost ,inšaAllah vremenom ćeš to sve da savladaš i kreneš samostalno kroz život . FAkat svaki početak je težak . Sve što ti bude trebalo glede pojašnjenja ovdje možeš naći sagvornike.

Selam

Dragon
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Sre Avg 17, 2011 3:07 pm

Re: xxxxx učač rukje pojašnjenje traži se !!!

Post od Dragon » Sub Sep 03, 2011 12:08 am

Selam svima,

Hvala od srca na iskrenim savjetima, ne shvatam nista pogresno vec naprotiv i ocekujem od vas na neki nacin upute, sabura prilicno imam u odnosu na to da ga do nedavno uopste nisam imao da budem iskren obzirom na stanje u kojem sam bio. Niti ijednu rijec nisam napisao iz srdzbe, zalim tog covjeka iako ga zovem monstrumom, i molim Alaha dragog da ga uputi napravi put jer ono sto sejtan radi sa njim i od njega moze samo nekom jos donijeti problema u zivotu a to nikom ne zelim zaista.

Samo jedna napomena bratu Harisu, ukoliko ne vjerujes u ono sto sam napisao brate mogu ti poslati ovo sto imam pa se uvjeri, postoji 5 osoba koje znaju da je ovo sto govorim istina, zbog cega je nekim ljudima govorio da sam lud i cinio sve da do toga i dodje kako bii kod tih ljudi oprao sebe i nebi li sprijecio da oni saznaju kakav je covjek, jer meni je to zaista bolesno, zbog istih tih poruka mi je prijetio da ce me ubit sa jos jednim covjekom. Toliko o reklamiranju, potvaranju kako ti malocas rece brate. Nemam ja razloga ikom jedno slovo dodat akamoli ovako krupne stvari, Allah dragi mi je svjedok.Taj covjek je lijecio mene i zenu mi, njoj i njenima je pricao da nista nema od naseg braka, a onda nakon toga da cemo imat djecu i da ce sve biti ok, pa zatim da je supruga nervni bolesnik, pa da sam ja lud...koji to ucac rukje ljekar..ko god bio komunicira sa svojim pacijentima, to je unosenje razdora i cega sve ne. O tome je ovdje rijec, o kvaliteti tj nekvaliteti covjeka koji se bavi ovako uzvisenim budireceno pozivom u ime Allaha. Zelim smao d ashvatis Harise da u ovako ozbiljnim stvarima nema mjesta izmisljanju, potvaranju, izvrtanju istine jer se radi o materijalnim dokazima i to ne samo slikama vec i audio snimku.

Evo i komentar za tvoj dio posta brate Enese, dane pisem novi pa ne zamjeri. Jako je bitno ovo sto cu reci, nijednu rijec nisam napisao iz mrznje, mrzio sam ga dok priznati ljudi iz ove oblasti nisu skuinuli sihre i dzine koje mi je on smjestio, ti ljudi su to potvrdili. Zaista sada nema mjesta mrznji, vec ga zalim i molim Alaha dragog da mu oprosti i da ga vrati na pravi put kkao nebi cinio jos vecu stetu i sebi i drugima. Nisam ovdje kako bih blatio ikog iz mrznje inata srdzbe kako god to hoces nazovi, vec se sjecam kada sam sa njim sjedio i pomenuo da sam nasao forum na kom se o njemu ise da drzi neke case na prozorima, ja sam u toj kuci bio i zaista nikakvih casa nema, te sam mu tada rekao da cu uci na forum jednog dana i zaista napisati da od te price nema nista, medjutim pola godine kasnije ja dozivljavam od njega sve ono sto napisah te sjetih ovog foruma i zatrazih vase iskreno misljenje, savjet uputu sto mi je ciniti. A svakako da necu ovdje biti na kratko jer zaista se ima mnogo toga ovdje lijepog, pametnog i korisnog procitati, poput ovog videa tj predavanja Nisad ef. Drndić koji me zaista odusevio i gdje sam jako puno naucio, sto ocekujem i od vas braco.

Da vas Allah dragi nagradi za svaki savjet, iako ne zamjeram ni na licnim stavovima jedino nebih volio da na precac donosite zakljucke na osnovu pretpostavki, jer ja ovdje pricam o cinjenicama, kako verbalnim tako i materijalnim a nikako na osnovu mog subjektivnog misljenja.

Zaključana tema