Neobicno!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Neobicno!

Post od Meri » Uto Avg 16, 2011 10:05 pm

Selam draga braco i sestre..
Eh sve je pocelo prije mozda godinu dana.Bio sam kao i svaki normalan momak mojih godina a imam ih 17..Poceo sam iznenada da se povlacim na svim poljima ljudskog zivota..U skoli,kod kuce,u drustvu i sl..U mene se iznenada uvukla neka nesigurnost,poceo sam da izbjegavam ljude i postalo mi je strasno neugodno hodati ulicom da me ljudi gledaju,osjecam se nekako panicno,a noge mi kao otkazuju,kao da ti svi ljudi gledaju u mene..Ii prestao sam se isticati kao prije,kao da me strah i neugodno mi,sta god da radim osjecam se kao slabiji od drugih u tome,ne mogu vam to opisat..Samopouzdanje mi je postalo 0 ...Salno sam pospan u togu dana i ponekad nemam volje...Sumnjam da nije kakav sihr il slicno,preslusavao sam audio rukiju ali nisam primjetio simptome osim zijevanja i pospanosti.
Molim vas ako ko zna da mi odgovori,Allah vas nagradio..

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neobicno!

Post od Haris » Uto Avg 16, 2011 11:32 pm

I pospanost može biti jedan od simptoma. Džinni ako ne mogu trpit, natjeraju te da zaspiš, tj. učiniš se sebi teškim. Ništa to nije neobično.

Opet sa druge strane, slušanje Kur'ana unosi nekakav mir u insana i onda se opusti, pa i to može dovesti do uspavljivanja.

A ovo nekako dođe kao urok. Opet ako naleti Enes ili neko iskusniji, neka kaže nešto više.

Pročitaj o uroku na stranici.

Pokušaj više forsirati one dove na početku rukje, prije Fatihe.

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Sub Avg 20, 2011 8:03 pm

Selam
I sam mislim da je upitanju urok,procito sam o uroku na stranici,samo me zanima da li mogu kako sam sebi skinuti urok?Eto ako bi mi mogo neko odgovoriti..

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neobicno!

Post od Haris » Sub Avg 20, 2011 10:59 pm

Uglavnom je lijepo objašnjeno tamo na stranici gdje je urok. Šta ti mogu preporučiti osim rukje, standardne terapije, pa će to inšaAllah bit dobro ubrzo ako je urok. Jer urok je dosta lakši od sihra po slučajevima. A opet zna bit zeznuto i tu.

A Allah zna najbolje..

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Neobicno!

Post od lavica21 » Pon Avg 22, 2011 6:17 pm

Selam,

Nemora znaciti da je urok, moze biti i sihr, ili samo dzin. Kakvi su ti snovi ? Dali zivis sam, i jeli se ista u tvom zivotu promjenilo prije no sto si se poceo tako osjecati? To sto osjecas se ovdje u Americi zove S.A.D Social Anxiety Disorder. Nema medicinskog lijeka, nemoze se samo pobijediti, jedini lijek je Kuran. Skoro sve anexietys dolaze od dzina. A to sto neosjecas simptopme dok slusas kuran, moguce je da se dzin tako krije. Pokusaj slusati nesto iz kurana o kaznama, evo nek ti braca poruce sta tacno da slusas.
Nemoj gubit vrijeme surfanjem po internetu i stranicama, vec trazi dobrog ucaca rukje, najbolje ti je da se odmah lijecis.

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Pon Avg 22, 2011 7:14 pm

Selam
Eh ovako ne zivim sam vec s majkom..A sto se tice snova moram priznati da imam strasne snove ne bas pretjerano cesto ali imam..Sanjam nekad da padam s visoka,a ponekad sanjam neke zivotinje..Bas se sjecam da sam skoro sanjo kako me napadaju zmije i jos neke zivotinje koje su jezive..Isto tako jednom sam sanjao da sjedim u dnevnom boravku a da me neko cudno bice gleda iz coska i kasnije me uzelo sebi i drzalo za vrat a ja sam povraco..ono mi je kao reklo povrati iz sebe to..Eh sad se ja pitam sta to ja trebam da povratim,mozda aludira na sihr pojeden ili sl..A kao sto sam vec reko bio sam normalan momak i s vremenom je sve to pocelo da mi se desava..

Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neobicno!

Post od Haris » Pon Avg 22, 2011 9:18 pm

Hmm..

Allah najbolje zna, a takvi snovi ukazuju na sihr. Kao što kaže lavica, baci se na posao.

Očekuj pogoršanje ako ustanoviš 100% postojanje sihra, ali ne gubi nadu. Pogoršanje iz razloga što će džini kada budu otkriveni napadati na sve moguće načine, i neće birati način, jer nemaju šta izgubiti.

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Uto Avg 23, 2011 12:22 am

Aha..jasno mi je to sve ali ako budem cesto sluso ucenje Kur ana,npr 3x dnevno hocel mi se stanje poboljsavati ili ce se pogorsavati zbog nemira koji u njih unosi ucenje Kur ana,msm dal je moguce da me vise napadaju ako to budem praktikovo,ili pak da dodje do nekih verbalnih napada opasnih po zivot..eh to me zanima
Selam

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Neobicno!

Post od lavica21 » Uto Avg 23, 2011 12:58 am

Selam,
Dali znas nekog ucaca rukje blizu tebe, jesi li u mogucnosti da ga posjetis? Najbolje bi bilo da odes do ucaca i da ti on poslije rukje propise terapiju pa da pocnes da se lijecis insAllah.
Ako budes razmisljao o tome da te dzini napadnu poslije slusanja Kurana, oni ce to uzainad uraditi. Zato nemoj ni misliti da ti mogu nesto uraditi, i dalje slusaj Kuran jer je to tvoja zastita. Ako nisi vec primjetices da ima sura od kojih ti bude lakse, a ima ih i oni od koji ti je teze... Postoje nacini da se ti zastitis pa da te dzini nemogu napadati, kao naprimjer nauceno ulje, da namazes citavo tijelo.... Ima jos par nacina, zato bi bilo dobro da odes kod jednog od ucaca i da ti on poslije rukje propise terapiju.

Klanjaj nocne namaze, upucuj dovu da se izlijecis, zamoli Allaha swt da te uputi ka lijeku, izlijecenju. Zamoli Allaha da ti preko snova otkrije gdje je sihr i kako da ga se kutarises. (Ja sam imala dosta snova o svom slucaju i stanju, preko snova sam vidjela koliko sihra imam i kako sam ih dobila)
Sada su zadnji dani ramazana, najbolje ti je svaku noc da klanjas nocni namaz, tj prije sehura i prije sabaha. Upucuj Allahu dove, i budi strpljiv. Ja se poslije svakog nocnog namaza osjecam bolje.
Znas li, i mozes li citati Kuran?

ps. Ako hoces da te nemogu napadati dzini u snu, tokom dana preslusaj citavu suru Beqare, i prije spavanja prouci 30 puta Ayetul Kursi.

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Uto Avg 23, 2011 1:37 am

Hvala ti mnogo na ovim korisnim savjetima,ovih dana cu izdvojiti vremena da posjetim koga ko uci Kur an...a posto se ja bavim sportom i to mi je vrlo bitno ja sam i na tom polju osjeto pad,jer kad treniram i sl osjecam kao da to prvi put radim u zivotu i bojim se da cu necu uspjeti,te da cu biti ismijan ako nesto pokusam vise..a to prije nisam osjecao jednostavno sam bio sretan i zadovoljan time sto radim..jel moguce da i na tome djeluje sihr?
Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Neobicno!

Post od Haris » Uto Avg 23, 2011 2:05 am

Tromost, malaksalost. Moguće..

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Uto Avg 23, 2011 2:16 am

Aha hvala na informacijama,da vas dragi Allah nagradi..
Selam

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Neobicno!

Post od lavica21 » Uto Avg 23, 2011 7:04 pm

Da, to i jest sihr. Jednostavno preokreni ti se cijeli svijet, drugcije vidis stvari, i moras se sam sa sobom boriti. Pokusaj da negiras te misli, da svaki osjecaj koji osjetis, negiras/predzes preko njega i zaboravis... moras se konstantno boriti sa svojim mislima dok neodes na Rukju, insAllah bit ce ti poslije lakse.
Sihr je nov, i trebalo bi biti lakse ga unistiti, insAllah. Neka i braca na forumu upute dovu za tebe.

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Uto Avg 23, 2011 9:59 pm

Aha..jos jednom velika hvala na informacijama i mnogo ste mi pomogli da vas Allah dz.š nagradi ;)
Selam

Meri
pisem pomalo
Postovi: 14
Pridružio se: Sub Avg 13, 2011 12:56 am

Re: Neobicno!

Post od Meri » Uto Okt 04, 2011 10:12 pm

Selam
Neki dan mi se desilo da oko 23h cujem ezan,koji naravno ne postoji,bio sam za komp i tako mi se desilo,otvarao sam prozor nekoliko puta ali nista se nije culo napolju..kao da je bilo u mojoj glavi,traajalo je poprilicno dugo,nekih 15-20min..Eh ako bi mi mogo ko odg sta bi to moglo biti?
Selam

Odgovori