covjek koji mi je rekao da zna gajb

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od Hanzala » Pet Apr 22, 2011 4:11 pm

selam aleykum..na prijedlog prijatelja :evil: otisli smo kod covjeka po imenu Muhamed Elgahar,da nam uci rukju..ali,primjetili smo nekoliko stvari koje se kose sa ispravnim lijecenjem..nemamo mu namjeru vise ici..da li netko zna nesto vise o ovom covjeku..da ne sumnjam a i ako nije u redu da se zna..selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od Haris » Pet Apr 22, 2011 4:24 pm

Dovoljno ti je rekao i on sam.. ;)

Esselamu alejkum.

Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od Hanzala » Pet Apr 22, 2011 4:45 pm

selam aleykum..ma znam...zamisli osobu koja ti maltene kaze datum kada ce dzinn da te napusti..a da ne spominjem ono skoro necujno mumljanje,koje on zove rukjom..tek par puta je naglas izgovorio par ajeta..hvala Allahu pa sam kroz ovo nase stanje dosta naucila o tome

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od akhi » Pet Apr 22, 2011 5:20 pm

Taj ti je sam rekao da je sihribaz.

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od musliman.v » Sub Apr 23, 2011 4:24 am

Ako ti nije zahmet mozes li malo detaljnije opisat kako je bilo kada si otisla njemu.Dok je djelovala radio Naba on je bio gost i govorio o hidzami kojom se bavi o rukjama itd,a tu se gledalo da se pozovu ispravni ucaci.Isto tako tako na emisiji na federalnoj zvana "centralni zatvor"je bio pozvan i govorio je da je vrlo malo onih koji ispravno rade na ovim prostorima sto je i istina jer je puno onih koji to ne rade.Recimo na osnovu ovoga ne moze se zakljucit da je bas sihirbaz jer oni o ovome kada govore oni ne pricaju o ispravnom lijecenju nego lazu da imaju neke vizije ili bioenergiju itd.Isto tako licno sam ga viđao petkom po dzamijama,a sihirbazi ti tamo slabo hoce zakoracit.Da se primjetiti u dzamiji da ima obicaj kad se u sebi ono izgovara bismilla da to sapučući izgovara tako da se moze čuti ako si blizu njega ili recimo kada je na sedzdi itd.Mozda zatrazi od Allaha zastitu i upucuje dove umjesto sto ti kazes da nesto mumlja i tu moze sejtan da ubaci sumnju,a neka sumnjičenja su zaista grijeh. To sto je rekao za vrijeme napustanja dzina vjerovatno se radi o predpostavki na osnovu procjene ako si mu rekla od kada imas simptome mada to samo Allah zna.Napisi nam malo detaljnije koliko je ucio vremena i jel ti dao kakve terapije i tako to.Ovim sto sam napisao ne garantujem 100% njegovu ispravnost i preporuku jer ne znam ja sta je u srcima ljudi ali ne moze se na osnovu nekih sitnica reci sihirbaz je taj covjek jer su to teske rijeci. Esselamu alejkum

Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od Hanzala » Sub Apr 23, 2011 8:05 am

musliman.v napisao:Ako ti nije zahmet mozes li malo detaljnije opisat kako je bilo kada si otisla njemu.Dok je djelovala radio Naba on je bio gost i govorio o hidzami kojom se bavi o rukjama itd,a tu se gledalo da se pozovu ispravni ucaci.Isto tako tako na emisiji na federalnoj zvana "centralni zatvor"je bio pozvan i govorio je da je vrlo malo onih koji ispravno rade na ovim prostorima sto je i istina jer je puno onih koji to ne rade.Recimo na osnovu ovoga ne moze se zakljucit da je bas sihirbaz jer oni o ovome kada govore oni ne pricaju o ispravnom lijecenju nego lazu da imaju neke vizije ili bioenergiju itd.Isto tako licno sam ga viđao petkom po dzamijama,a sihirbazi ti tamo slabo hoce zakoracit.Da se primjetiti u dzamiji da ima obicaj kad se u sebi ono izgovara bismilla da to sapučući izgovara tako da se moze čuti ako si blizu njega ili recimo kada je na sedzdi itd.Mozda zatrazi od Allaha zastitu i upucuje dove umjesto sto ti kazes da nesto mumlja i tu moze sejtan da ubaci sumnju,a neka sumnjičenja su zaista grijeh. To sto je rekao za vrijeme napustanja dzina vjerovatno se radi o predpostavki na osnovu procjene ako si mu rekla od kada imas simptome mada to samo Allah zna.Napisi nam malo detaljnije koliko je ucio vremena i jel ti dao kakve terapije i tako to.Ovim sto sam napisao ne garantujem 100% njegovu ispravnost i preporuku jer ne znam ja sta je u srcima ljudi ali ne moze se na osnovu nekih sitnica reci sihirbaz je taj covjek jer su to teske rijeci. Esselamu alejkum
aleykumu selam....pa i sam kazes/TO SAMO ALLAH ZNA/...u svom tekstu nisam rekla on je taj,nego sam samo iznijela sumnje.Pretpostavljam da znas kako mozes prepoznati sihirbaza a ako ne mogu ti preporuciti par knjiga :D ..meni je trazio licne podatke a kada je ucio,to je bilo potpuno nerazumljivo.To sto ti kazes mozda je ucio dovu..hm dugo je trajalo i bilo ,kao sto sam vec rekla nerazumljivim jezikom..tek je u jednom navratu ucio ajete..i reci mi kako insan moze znati ono tajno..SAMO ALLAH ZNA GAJB..reci koliko dobro poznajes tog covjeka..da li si putovao sa njim,pa znas njegovo ponasanje pri budjenju,pri jelu,da li si trgovao sa njim..itd ali najvise me je iznenadilo kada i je rekao NEMOJ SLUSATI SURU AL-BAQARA :shock: ..

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od akhi » Sub Apr 23, 2011 9:13 am

Treba napomeniti da ovakva pojedinacna svjedocenja treba dobro provjeriti. Ovaj forum posjecuju vjerovatno i sahiri. Mogu oni tako optuziti nekog ispravnog brata. Dokaz moze biti ili dva ispravna svjedoka, ili da ti sam prizna/vidis ili da je opste poznato muslimanima. Recimo, za Bugarija nema sumlje jer javno podrzAva Vasviju, Torabija, nije se opravdao za zapise i sl.

No, kada se cuje neko ovakvo svjedocanstvo, treba dobro provjeriti sa osobom licno.

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od musliman.v » Sub Apr 23, 2011 9:20 am

Pa dobro nisam napisao da si se ti bas izjasnila da je on taj.Ako kazes da ti je trazio podatke vjerovatno mislis na ime majke i datum rođenja itd onda imas zaista pravo da sumnjas u ispravnost njegovih tretmana.Tako isto neke raje je ovdje posumnjalo i na Čančara iako je on hafiz i pisalo se o njemu na forumu,pa mozda im se obadvojici javio dzin mozda cak slagao da je musliman ili obecao velke pare :mrgreen: i onda najzad ljudi pali na ove fore,opet kazem Allah najbolje zna.To sto kazes sestro da li ga dobro poznajem ne mogu reci da poznajem u protivnom bi slagao ali ti mozda mogu preporucit sejha Imada koji ne stanuje daleko od ovog pomenutog jer je tu u Lješevu izmedu Visokog i Ilijaša ili skokni do Zenice kod Almina on ti je siguran.Nema smisla sumnjati na ovoga,a nastaviti kod njega sa rukjama.Sve najbolje i esselamu alejkum

Hanzala
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 10, 2011 7:46 am

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od Hanzala » Sub Apr 23, 2011 9:40 am

aleykumus selam..ovo ispade lincovanje..mene je samo interesovalo da li je jos netko isao kod njega..a osoba u ovakvom stanju treba zaista da obrati paznju na svaki detalj koji se tice ucaca..ja sam napisala samo neke stvari koje smo primijetili..a ono mi je bio vrhunac da ne ucim i da ne slusam Al-Baqaru..a Allah najbolje zna..

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: covjek koji mi je rekao da zna gajb

Post od akhi » Sub Apr 23, 2011 9:47 am

Dosta ovih je bilo hafiza pa su vjerovali u panteizam, reinkarnaciju, numerologiju, osnovali sekte kao druze, alevije i sufije.

en.wikipedia.org/wiki/Ismaili

Odgovori